5 نکته کلیدی در خرید اینترنتی گوشی

  دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403   زمان مطالعه 4 دقیقه
5 نکته کلیدی در خرید اینترنتی گوشی
برای خرید اینترنتی گوشی باید به چند نکته مهم مانند سال ساخت موبایل و اعتبار فروشنده توجه کنید تا با رعایت آن‌ها، از خرید خود کاملا راضی و مطمئن باشید.

با توجه به اینکه امروز بسیاری از افراد روش آنلاین را برای خرید گوشی انتخاب می‌کنند، بهتر است با نکات مهمی که در این مسیر وجود دارد آشنا شوید تا انتخاب اشتباهی نداشته باشید. این مورد به‌خصوص با افزایش قیمت موبایل اهمیت زیادی پیدا کرده است.

موبایل از مهم‌ترین لوازم دیجیتالی به‌شمار می‌آید که افراد باید با درنظرگرفتن بودجه خود و فعالیت‌هایی که با گوشی انجام می‌دهند برای خرید آن اقدام کنند. اگر می‌‌خواهید به‌صورت اینترنتی موبایل خود را تهیه کنید لازم است چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم تا خرید آسان‌تری تجربه کنید.

در خرید اینترنتی موبایل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید آنلاین گوشی یکی از روش‌های پرطرفدار است که در دنیای دیجیتالی امروز جایگاه مهمی دارد. در روش آنلاین به‌دلیل تنوع بالای مدل‌های موبایل در فروشگاه‌های مختلف، دست شما در انتخاب باز است و می‌توانید در مدت کوتاهی به بررسی سخت‌افزاری گوشی‌ها بپردازید.

فروشگاه‌هایی که به‌صورت اینترنتی فعالیت می‌کنند، معمولا قیمت مناسب‌تری برای کالاهای خود در نظر می‌گیرند تا توجه کاربران بیشتری را جلب کنند. به همین دلیل نیز خرید از این بازارهای آنلاین، همواره محبوبیت دارد. از نکات مهمی که پیش‌از خرید اینترنتی موبایل باید به آن‌ها توجه کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

موبایل

بررسی سخت افزار موبایل

سایت‌های مختلف که درزمینه فروش موبایل فعالیت دارند با عرضه گوشی‌های متنوع، این امکان را فراهم کرده‌اند تا همه کاربران پس‌از بررسی مدل‌های گوناگون، بتوانند کالای مورد نیاز خود را در فروشگاه‌های اینترنتی پیدا و خریداری کنند.

نکته‌ای که شما باید پیش‌از خرید موبایل به آن توجه کنید بررسی سخت‌افزار آن است. درصورتی‌که گوشی مورد نظر، قدرت سخت‌افزاری بالایی نداشته باشد، نمی‌توانید عملکرد درستی را از آن مشاهده کنید و این موضوع باعث کاهش اطمینان شما از خرید اینترنتی می‌شود.

بررسی سخت‌افزار موبایل نیز کاملا به میزان استفاده شما از این دستگاه دیجیتالی برمی‌گردد. اگر گیمر هستید و می‌خواهید با استفاده از موبایل، بازی‌های سنگین انجام دهید باید به‌دنبال گوشی مناسب گیمینگ باشید تا نیاز شما را برطرف کند.

برای افرادی که علاقه‌مند به عکاسی با گوشی هستند توجه به دوربین اهمیت زیادی دارد. همچنین بررسی ظرفیت رم و قدرت پردازنده برای اینکه میزان سرعت و کارایی موبایل را متوجه شوید، بسیار مهم است.

به‌طور کلی باید گفت هر شخص به بخش خاصی از سخت‌افزار موبایل اهمیت می‌دهد. شما نیز باید با درنظرگرفتن نیاز خود و کارایی که از گوشی انتظار دارید، این محصول دیجیتالی را بررسی کنید تا انتخاب درست‌تری داشته باشید.

بررسی قیمت موبایل در فروشگاه اینترنتی

مهم‌ترین دلیلی که افراد را برای خرید آنلاین گوشی ترغیب می‌کند قیمت مناسبی است که فروشگاه‌های اینترنتی برای موبایل‌های خود تعیین می‌کنند. پس شما باید حین خرید، حتما منصفانه بودن قیمت را در نظر داشته باشید.

بستر اینترنت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به بررسی قیمت موبایل‌های مختلف در فروشگاه‌های گوناگون بپردازید، بدون اینکه لازم باشد از خانه خارج شوید. پس مسیر سختی را در پیش ندارید.

برخی سایت‌های آنلاین نیز هستند که محصولات چندین فروشگاه را عرضه می‌کنند تا علاوه‌بر افزایش تنوع محصولات امکانی به‌وجود بیاورند تا کاربران به‌راحتی قیمت موبایل‌های مختلف را بررسی کنند.

درصورتی‌که یکی از این فروشگاه‌ها را انتخاب کنید دیگر لازم نیست نگران بالا بودن قیمت موبایل خریداری‌شده باشید. چراکه به‌راحتی می‌توانید بین محصولات موجود، ارزان‌ترین آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید.

بررسی قیمت موبایل در فروشگاه اینترنتی

بررسی اعتبار فروشنده

در خرید اینترنتی موبایل، آنچه که بیش از دیگر موارد اهمیت دارد، اعتبار فروشنده است. این موضوع به‌خصوص با افزایش قیمت موبایل در سال‌های اخیر اهمیت پیدا کرد. در واقع اعتبار فروشنده است که باعث افزایش اطمینان ما نسبت به اصل بودن کالای خریداری‌شده می‌شود.

اگر تنها به قیمت توجه کنید و اعتبار فروشگاه را مورد بررسی قرار ندهید ممکن است کالایی غیراورجینال برای شما ارسال شود. ضمن اینکه در برخی موارد، سودجویان از این شرایط استفاده می‌کنند و پس‌از دریافت مبلغ، هیچ کالایی برای خریدار نمی‌فرستند.

به همین دلیل اعتبار فروشنده از دیگر موارد اهمیت بیشتری دارد. برای اینکه تشخیص دهید کدام فروشگاه‌های آنلاین از اعتبار بیشتری برخوردار هستند می‌توانید به بررسی نظر کاربران در سطح اینترنت بپردازید.

افرادی که موبایل خود را از فروشگا‌ه‌های اینترنتی تهیه کرده باشند معمولا درخصوص معتبر بودن فروشنده و اصل بودن کالا نظر خود را درج می‌کنند. شما می‌توانید با بررسی این نظرات، نسبت به اعتبار فروشگاه اطمینان به‌دست بیاورید.

یکی از طرح‌ترین فروشند‌های اینترنتی موبایل، دیجی کالا است که در طول فعالیت خود توانست نظر مثبت کاربران بسیاری را به‌خود جلب کند. شما نیز برای داشتن اطمینان کامل می‌توانید خرید خود را از این فروشگاه انجام دهید.

قوانین فروشگاه درخصوص مرجوع کردن کالا

بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی برای کسب رضایت بیشتر کاربران، امکان مرجوع کردن کالا را نیز فراهم کرده‌اند. درصورتی‌که یکی از این فروشگاه‌ها را انتخاب کنید می‌توانید تا حد زیادی نسبت به اصل بودن کالا و ارسال آن در بهترین بسته‌بندی مطمئن شوید.

هر فروشگاه اینترنتی قوانین به‌خصوصی برای مرجوع کردن کالا دارد. ازاین‌رو شما باید به بررسی این شرایط بپردازید تا اگر به هر دلیلی از کالا راضی نبودید آن را مرجوع کنید. فروشگا‌ه‌های مختلف معمولا تا 7 روز این امکان را برای شما فراهم می‌کنند.

از شرایط رایجی که بسیاری از فروشگاه‌ها مانند دیجی کالا برای بازگشت کالا تعیین کرده‌اند علاوه‌بر محدودیت زمانی 7 روزه می‌توان به عدم باز کردن پلمپ جعبه موبایل و پس‌فرستادن کالا در جعبه‌ای که محصول را در آن برای شما ارسال کرده‌ بودند، اشاره کرد.

توجه به سال ساخت گوشی

تولیدکننده‌ها معمولا در ساخت سری‌های جدید موبایل، به ازبین‌بردن ایرادهای احتمالی که در مدل‌های اولیه وجود داشت می‌پردازند. به همین دلیل نیز به افراد توصیه می‌شود حین خرید اینترنتی، به سال ساخت گوشی توجه کنند تا جدیدترین موبایل موجود در بازار را که نرم‌افزای به‌روز دارد، بخرند.

جمع‌بندی

فروشگاه‌های اینترنتی این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند تا بدون خارج شدن از خانه و زمان در مغازه‌های مختلف، گوشی مورد نیاز خود را در کوتاه‌ترین زمان بخرید. اما در این بین لازم است به چند نکته مهم توجه داشته باشید.

به‌طور کلی زمانی که خرید اینترنتی موبایل را انتخاب می‌کنید باید به بررسی سخت‌افزار گوشی، سال ساخت آن، قیمت مناسب، اعتبار فروشنده و شرایطی که برای مرجوع کردن کالا وجود دارد بپردازید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
ناگفته هایی از ساده زیستی سیدابراهیم رئیسی؛ رئیس‌‌جمهوری که سال‌ها اجاره‌نشین بود! (182 نظر) رونالدو کچل کرد ؛ چهره ابرستاره فوتبال جذاب‌تر شد (95 نظر) نگاهی به خانه ساده و بدون تجملات شهید آیت الله آل هاشم+عکس/ساده زیستی و مظلومیت پدر معنوی آذربایجان... (77 نظر) زیباترین اسم های فرزندان بازیگران ایرانی همراه با معنا/ از محسن تنابنده تا شهاب حسینی و ... (45 نظر) نگاهی به حیاط باصفا و دلباز ویلای زیبای بیرانوند و اکرم بانو با نگهبان مجهز +عکس/ دارندگی و برازندگی یعنی این! (32 نظر) دیدار خصوصی خانواده ابراهیم رئیسی، امیرعبداللهیان، آل هاشم و دیگر شهدای خدمت با رهبر انقلاب+عکس/ چهره غمگین پسران وزیر امورخارجه و امام جمعه شهید (11 نظر) دانلود آهنگ جدید "خداحافظ" عرفان طهماسبی/ در سکوت شب خانه زد فریاد اما تو نشنیدی...+فیلم (10 نظر) یک روایت تاریخی : 70 سال پیش، ملاقات خصوصی آقا تختی و شاه مخلوع در رامسر (8 نظر) چهره های غمگین دختر سیدابراهیم رئیسی و پسر حسین امیرعبداللهیان در مراسم بزرگداشت پدرشان در دانشگاه+عکس (8 نظر) نگاهی به عروسک بامزه و گوگولی پسر مینا مختاری و بهرام رادان/ الهی چه لُپی داره آقا پسر+ عکس (7 نظر) واکنش بسیار جالب نوازنده خیابانی به حضور عادل فردوسی پور در میان مردم عادی/آهنگو کوبید از نو ساخت+ فیلم (7 نظر) صدای بهشتی پسر معلول با آهنگ کردی محلی +ویدئو/چه خوب میخونه... (7 نظر) مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از اجرای بی نظیر هندونه فروش دوره گرد/ دیشب با دلم خلوتی داشتم... چه خوش احوالی داشتم+فیلم (6 نظر) خلاقیت باحال بهرنگ علوی برای تبریک گفتن تولد بهرام افشاری/ اگه فرانسه به ایفل می‌نازه و ...+عکس (6 نظر) جسد سید محرومان غرق در طلا و مرمر! تحمیق کاربران فضای مجازی به شیوه اینترنشنال (5 نظر)
دیگران می‌خوانند   
شام ساده و بدون تجملات شهید رئیسی درمیان دانشجویان ایرانی و دیدار صمیمی با آنها+عکس عکس بسیار کمیاب از دوران کودکی «جومونگ» در کنار خانواده‌اش پربازدید شد! ابتکار جالب شهید آل هاشم برای رسیدگی به کار مردم تبریز که تا ابد ماندگار شد+عکس تصاویری از حضور فرمانده کل سپاه در منزل پدری سرتیم حفاظت رئیس جمهور شهید+ویدئو فال انبیاء روزانه پنجشنبه 10 خرداد 1403 نگاهی به ویلای اعیانی با معماریِ رومی جواد نکونام در شمال+عکس/ چه حیاط باصفایی هم داره روایت همراه با حیرت ایمان صفا از جبران سریع دادن هزینه سفر مکه پدر و مادرش توسط آقای بازیگر+ویدیو همه چیز درباره گرفتن نفخ حبوبات با خیار میز ناهار خوشمزه سپیده خداوردی بازیگر “آوای باران” برای پسرش سانیار / مادر و پسر چه ست زیبایی زدن... آماده شدن برای یک پیاده روی مادر و پسری به سبک مینا مختاری همسر بهرام رادان+عکس/ و مامانی که قرار نیست چهره پسرشو نشون بده شوخی جالب سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید ایران با محافظی که لباس محلی پوشیده بود/ بهت میاد+ویدیو خانه ابدی مادر شهید آل هاشم، امام جمعه محبوب تبریز و چهره غمزده ایشان/ وای از آن دل که در آن غم مادر باشد+عکس تولد شاعرانه و رمانتیک فرزاد حسنی با چیدمان شمع و گل+عکس/ و مدل مویی که اصلا به آقای مجری نمیاد! تولد 68 سالگی ناهید مسلمی کنار دخترش شیدا خلیق تازه عروس سینمای ایران +عکس / چه کیک شکلاتی خوشمزه ای کوکو سبزی خوشمزه مینا مختاری با گردو و زرشک برای همسرش بهرام رادان/ کدبانو و باسلیقه+ویدیو درخواست جالب یک پسر جوان ایرانی برای بردن انگشتر رهبر انقلاب به مراسم خواستگاری‌اش+ویدیو میز عصرانه متفاوت و عجیب مژده لواسانی در اصفهان با این ترکیب شور و شیرین+عکس/ آخه گوشفیل با دوغ!! اولین روز تولد سام پسر کوچولوی بهنام صفوی، خواننده محبوب ایرانی/ حیف جوونیش+عکس لحظه خنده دار و بامزه رضا گلزار وسط اجرای مسابقه/ من عطسه هم نمیتونم بکنم؟+ویدیو نسخه خونین مرد رمال برای زندگی نوعروس سلیقه تحسین برانگیز همسر و دختران سید ابراهیم رئیسی در چیدن میزعزای رئیس جمهور شهید با عکسی مشهور از ایشان در سازمان ملل + عکس فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز پنج شنبه 10 خرداد 1403 + فیلم فال روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403 رحل قرآن و ترمه اصیل اصفهان روی میز عزای سیاه شهید امیر عبداللهیان در جوار مزارشان+عکس و ویدئو فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد 1403 لاغری شوکه کننده رابعه اسکویی با عمل بای پس معده/ الان میگن چرا دماغتو کوچیک نمیکنی!+فیلم اولین تصاویر از محل خودکشی پدر پس از قتل اعضای خانواده‌اش در تبریز+ویدیو اولتیماتوم وزارت بهداشت: پزشکان عمومی تیغ زیبایی را غلاف کنند! عاشقانه‌ جذاب شهاب حسینی برای هانده ارچل، بازیگر خوش چهره سریال مست عشق +ویدئو/ عاشقانه هاشون ارزش صد بار دیدن رو داره... مراعات همسر به سبک رئیس جمهور شهید؛ از عدم مخالفت با تغییر رشته جمیله علم الهدی از مامایی به علوم انسانی تا کنار آمدن با روزهایی که غذایی در خانه پخته نمیشد+ویدیو پیام جگرسوز دختر شهید مصطفوی، خلبان بالگرد رئیس‌جمهور برای پدرش💔+ویدئو ماجرای تلخ پدری که کودک سربریده اش را در آغوش گرفته بود... تصویری سیاه و سفید که سپیده بزمی پور با انتشار آن برای اولین بار خبر بارداریش رو داد+عکس/ چقد کوچولوئه خدااا😍 دانلود آهنگ جدید "تو کجایی عشق زیبا" گرشا رضایی+فیلم/ جاده و بارون و دریا تو کجایی عشق زیبا ... فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 10 خرداد 1403 تصاویری دیدنی از گشت‌وگذار خرس قهوه‌ای در ارتفاعات البرز بهترین کشورهای انگلیسی‌زبان برای مهاجرت را بشناسید1 تقلید صدای شخصیت مهدی فخیم زاده ،محمدرضا فروتن و فریبرز عرب نیا به سبک اعجوبه طنز پرداز کشور+فیلم نمایندگی H&M در قشم؛ بهترین فروشگاه برای خرید لباس با تور قشم
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنج شنبه 10 خرداد 1403 + فیلم
فال روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد 1403
اولتیماتوم وزارت بهداشت: پزشکان عمومی تیغ زیبایی را غلاف کنند!
همه چیز درباره گرفتن نفخ حبوبات با خیار
دانلود آهنگ جدید "تو کجایی عشق زیبا" گرشا رضایی+فیلم/ جاده و بارون و دریا تو کجایی عشق زیبا ...
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 10 خرداد 1403
فال انبیاء روزانه پنجشنبه 10 خرداد 1403
ماجرای تلخ پدری که کودک سربریده اش را در آغوش گرفته بود...
حضور دونفره حامد بهداد و لیلا حاتمی در کشور رومانی+عکس
محمود احمدی نژاد قول کاندیداتوری داد؟ /یک قطره از اقیانوسم /قطعا کوتاهی نمی کنم /کسی بر دیگری برتری ندارد و نباید داشته باشد
جواد خیابانی خودروی شخصی خود را لو داد/ ماشین مجری جنجالی چیست؟
حامیم محتاج دعای مردم شد! تصادف نگران کننده حامیم خواننده محبوب ایرانی
نسخه خونین مرد رمال برای زندگی نوعروس
منتخب روز   
سلیقه تحسین برانگیز همسر و دختران سید ابراهیم رئیسی در چیدن میزعزای رئیس جمهور شهید با عکسی مشهور از ایشان در سازمان ملل + عکس مراعات همسر به سبک رئیس جمهور شهید؛ از عدم مخالفت با تغییر رشته جمیله علم الهدی از مامایی به علوم انسانی تا کنار آمدن با روزهایی که غذایی در خانه پخته نمیشد+ویدیو سینه زنی شهید آیت الله آل هاشم در مراسم شاخسی (عزاداری شاه حسین گویان)+ویدئو/ لحظات تکان‌دهنده وداع پدر شهید مالک رحمتی با پسرش ... +ویدئو شهید آل هاشم، امام‌ شنبه تا جمعه!+ویدئو/پدر معنوی آذربایجان... حیات وحش بدون سانسور/ ترس، دلهره + فیلم تصاویر باورنکردنی از دوقلوهایی با سه پا و چهار دست مداحی شهید مالک رحمتی در مراسم پیاده روی اربعین در کربلا+ویدیو نگاهی به خانه ساده و بدون تجملات شهید آیت الله آل هاشم+عکس/ساده زیستی و مظلومیت پدر معنوی آذربایجان... دروغ مصلحتی حاج آقا دانشمند به همسرش که 30 سال سر به مهر ماند و اکنون فاش شده است/ خانومم ناراحت شد و گریه کرد+ فیلم تولد 5 قلوهای یک مادر 30 ساله در تبریز+عکس حضور شهید مالک رحمتی در مراسم شاخسی (عزاداری شاه حسین گویان)+ویدئو