ساعدنیوز
ساعدنیوز

قاضی‌ زاده هاشمی: ورود مجلس به فوتبال برای صیانت از آب و نان مردم است

  پنجشنبه، 17 شهریور 1401   کد خبر 222122
قاضی‌ زاده هاشمی: ورود مجلس به فوتبال برای صیانت از آب و نان مردم است
ساعدنیوز: قاضی‌زاده هاشمی افرود: تعهداتی در دولت قبل به فیفا داده شد و در ایمیل فدراسیون جهانی فوتبال هم آمده است که این مسیر تصویب از طریق قانونی یعنی پارلمان کشور باید صورت بگیرد تا یک اساسنامه قانونی داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از فرارو، عضو فراکسیون ورزش مجلس در واکنش به انتقاداتی که از ورود نمایندگان به فوتبال می شود، گفت: می گویند پول بدهید اما حق سوال ندارید و به دنبال آب و نان مردم بروید، همین پولی که به فوتبال داده شده است پول آب و نان مردم است و از محل یارانه ها که می تواند بین میلیون ها ایرانی توزیع شود، بوده است.

احسان قاضی زاده هاشمی عصر چهارشنبه در یک گفت وگوی تلویزیونی درباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: یک ماه است که صحبت نکرده ام، منتها دوستان تقریبا روزانه درباره بنده صحبت می کردند، سعی من بر سکوت بود تا از این اتفاقات عبور کنیم. اولین ورود من به ماجرای های ورزش مربوط به قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ورزش بود. در طول مدت ۶ سال گذشته، ۴ سال در تلفیق بودجه کمیسیون فرهنگی بودم و موضوعات مختلفی را پیگیری کرده ام. در همه حوزه ها بحث و پیگیری داشته ام اما حوزه ورزش برجسته تر دیده شده است.

وی افزود: این ورود هم به دلیل احقاق حقوق مردم و استیفای آن است و سر و گوشمان از انتقاداتی که از ورود ما می کنند اما ما به دنبال اجرای قانون و نظارت بر آن هستیم و به جای ۱۶۰ بار که دوستان گفته اند صحبت کرده ام، لازم باشد ۱۶۰۰ بار دیگر هم صحبت می کنم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه که مجلس اختیارات زیادی دارد؛ تاکید کرد: تصویب بودجه و قانون، حق استیضاح و سوال از ابرازهای نمایندگی است و این به معنی دخالت نیست، مجلس نظارت می کند و دخالتی در کار نیست و اینطور نیست که بگوید آقای الف در یک فدراسیون باشد یا آقای ب، مجلس ناظر بر قانون گرایی در بودجه و تحقیق و تفحص از حوزه های مختلف است. این مربوط تنها به دستگاه های دولتی نیست و نهادهای بین المللی تبعیت از قوانین داخلی را قبول دارند. در حوزه ورزش به همین صورت است.

نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه اساسنامه فدراسیون فوتبال به تصویب مجلس و شورای نگهبان نرسیده است، گفت: در دولت قبلی اساسنامه فدراسیون فوتبال برای با امضای رئیس جمهور وقت به مجلس ارائه شد اما با تغییر دولت باید امضای رئیس جمهور جدید و وزیر ارسال شود که این اتفاق هنوز نیفتاده است. اساسنامه فعلی فدراسیون فوتبال حکم قانون را ندارد و تنها در ثبت شرکت ها ثبت شده است و برای تصویب آن باید لایحه ای با امضای رئیس جمهور داده شود.

قاضی زاده هاشمی افرود: تعهداتی در دولت قبل به فیفا داده شد و در ایمیل فدراسیون جهانی فوتبال هم آمده است که این مسیر تصویب از طریق قانونی یعنی پارلمان کشور باید صورت بگیرد تا یک اساسنامه قانونی داشته باشیم.

نماینده مردم فریمان و سرخس با اشاره به اینکه اساسنامه فعلی هم ایراد دارد، تصریح کرد: این اساسنامه حکم قانونی برای آن وجود ندارد، ایرادات زیادی دارد، از بند یک تعریف ساختار فدراسیون تا ایرادات بخش های دیگر، این اساسنامه باید در درون مجمع اصلاح شود و بعد بخش حقوقی وزارت و دولت راجع به آن نظر دهند و لایحه شود و به مجلس بیاید.

وی افزود: اشاره کرده بودند که ۲۰ سال پیش این اساسنامه در فدراسیون تصویب شده است اما ما هر چه گشتیم مصوبه ای پیدا نکردیم و تنها نامه ای که امضای آقای داوودی معاون اول وقت را داشت، را پیدا کردیم، این در حالی است که مصوبه اساسنامه با امضای رئیس جمهور مورد قبول است. این اساسنامه برای اعضای مجمع در داخل این مجمع تعریف شده و باید بررسی شود.

قاضی زاده هاشمی در ادامه درباره تصمیم دبیرکل فدراسیون برای لغو مجمع خاطرنشان کرد: درباره اقدام آقای کامرانی فر در تاریخ ساعت ها بحث خواهد شد، یک اقدام حقوقی و قانونی درست بر اساس مصوبات انجام دادند، باید ببنیم که به چه مرحله ای دبیرکل رسیده که این تصمیم را گرفته است. خودشان بهترین فرد برای توضیح در این باره هستند، به خصوص که دبیرکل جایگاه ممتازی در فدراسیون دارد و مکاتبات داخلی و بین المللی با امضای او هست.

وی در ادامه با بیان اینکه دبیرکل سابق هنوز صورت جلسه مجمع انتخاباتی را امضا نکرده است، اظهار داشت: آقای کامرانی فر تا الان تصمیم مجمع را امضا نکرده اند، آیا این مجمع طبق اساسنامه وقتی دبیرکل مصوبه ای را امضا نکرده رسمیت دارد؟ تنها مرجع حقوقی و رسمی فدراسیون دبیرکل است و طبق این اساسنامه بدون امضای ایشان هیچ مکاتبه ای رسمیت ندارد.

نماینده مردم سرخس و فریمان تاکید کرد: الان ایشان صورت جلسه مجمع را تائید نکرده، این چه سرنوشتی دارد؟ طبق اساسنامه کلیه مصوبات با امضای ایشان جنبه حقوقی دارد و وی انتخابات را ترک کرده و راضی به امضا نشده است، این علامت سوال های جدی است. اگر مجمع به اساسنامه پایبند است، باید به دبیرکل هم پایبند باشد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره حرف و حدیث هایی که درباره استعلام های انتخابات فدراسیون فوتبال به وجود آمده است، گفت: آیا مراجع ذی صلاح تائید کرده اند؟ تائید صلاحیت ها در وزارت ورزش چطور بوده است؟ وزارت اطلاعات چه نظری داشته است؟ در این باره تنها پاسخ استعلام دادستان تهران اعلام شده است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه مجلس به دنبال پاسخگویی نهادهای نظارتی درباره استعلام های انتخابات فوتبال و کمیته ملی المپیک است، خاطرنشان کرد: یک روز قبل از انتخابات مسئولان دستگاه های نظارتی به مجلس دعوت شدند اما به دلیل تداخل برنامه ای که وجود داشت، شرکت نکردند و جلسه برگزار نشد. در اولین فرصت که مجلس و کمیسیون برگزار شود این دعوت صورت خواهد گرفت و درباره اتفاقاتی که افتاده از حراست وزارت ورزش، وزارت اطلاعات و بقیه نهادها پاسخ خواهیم خواست. گزارش های زیادی از اتفاق های نیمه شب مجمع به دست ما رسیده است که مراجع ذی صلاح باید در این رابطه پاسخ شفاف بدهند که چه اتفاقی افتاده است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس در ادامه درباره اینکه هئیت رئیسه فدراسیون فوتبال حد نصاب قانونی را نداشته است، گفت: اساسنامه اختیاراتی را برای هئیت رئیسه و دبیرکل تعریف کرده است، دبیرکل جدید وقتی انتخاب شد که هئیت رئیسه حد نصاب قانونی داشت اما هیئت رئیسه پس از آن با خروج چند عضو از نصاب قانونی افتاده است. دبیرکل با توجه به اینکه مسئول برگزاری مجمع است یک تصمیم قانونی گرفته است اما هئیت رئیسه که از حد نصاب افتاده آن تصمیم را لغو کرده است. آیا جلسه مجمع با این شرایط قانونی بوده است، معاون وزیر در آن جلسه حضور داشته و باید در این رابطه وزیر پاسخ دهد.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه مجلس دخالتی در فرایند انتخابات فوتبال ندارد اما بر اجرا شدن قوانین نظارت دارد، گفت: در هیچ جای دنیا ورود قوه قضائیه به فوتبال دخالت شخص ثالث محسوب نمی شود، بر اساس آئین نامه حاکمیتی فیفا، فردی که در فوتبال سمت می گیرد، باید پاک باشد، علاوه بر استعلام ها، موضوع خوداظهاری نامزدها هم مطرح است و از آنها پرسیده می شود که سابقه ای دارند یا نه؟ پس ورود قضایی دخالت محسوب نمی شود و مربوط به رسیدگی به امور غیرفوتبالی شخص موردنظر است و اینطور نیست که قوه قضائیه بگوید آقای الف بیاید.

عضو فراکسیون ورزش مجلس تصریح کرد: دبیرکل می گوید سوابق نامزدها را گرفته ام و به کمیته بدوی داده ام اما به این استعلام ها توجهی نشده است. در این باره باید آقای کامرانی فر صحبت کند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به صحبت های دیروز مهدی تاج گفت: مصاحبه وی یک کلید طلایی برای پیگیری های مجلس داشت، وی درباره استعلامات قضایی گفته است «که نامه منتشر شده در رسانه ها را قبلا به کمیته بدوی و نهادهای نظارتی داده اند و آنها بررسی کرده اند و دیده اند چیزی در آن نیست و صلاحیت مرا تائید کرده اند.» این جمله طلایی راه را برای پیگیری های مجلس باز کرده است، با توجه به این صحبت ها از نهادهای نظارتی در این باره سوال خواهیم کرد که آیا چیزی نبوده است؟ این یکی از سوالات جدی از حراست وزارت ورزش است.

وی افزود:سوال ما درباره استعلام های دیرهنگام است، پاس کاری هایی می بینیم که می گویند استعلام دیر یا زود رسیده است، امیدوارم که اینها کارهای از پیش هماهنگ شده نباشد، از دستگاه قضایی تشکر می کنم که راستای مبارزه با فساد حرکت می کند و در ۲۴ ساعت پاسخ استعلام را دادند و در این نامه به صورت شفاف درباره قرار مجرمیت برای برخی موارد، حکم بدوی و قرار منع تعقیب، سه نامز در اعلام کرده است. این در راستای کدهای اخلاقی فیفا برای صیانت و سلامت فوتبال است تا سرمایه اجتماعی جذب فوتبال شود. فیفا می گوید برای من پرونده باز هم مهم است، برای مرجع داخلی هم مهم است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس اظهار داشت: از دستگاه نظارتی می پرسیم که شما سوابق را دیده اید و گفته اید مشکلی ندارد و تائید است، در این باره با نهادهای نظارتی جلسه خواهیم داشت و از آنها سوال خواهیم کرد. بیش از ۲۰ نماینده با من تماس گرفته اند، دوستان هئیت رئیسه پیگیر هستند.

وی درباره اینکه چطور باید در این فضا از فوتبال ملی در آستانه جام جهانی صیانت کنیم، گفت: باید صیانت کننده فوتبال ملی باشیم و موضوعات را با هم خلط نکنیم، فیفاهراسی همیشه بوده است که پشت صحنه هایی دارد، طبق قانون اساسی پایبند به قانون هستیم و در همه جای دنیا هم نمایندگان پارلمان ها در همه حوزه ها حتی در موارد کوچکتر از این صحبت می کنند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به ترفند فیفاهراسی و تعلیق از سوی برخی، خاطرنشان کرد: تعلیق هراسی برای حفظ قدرت است، تعلیق در اختیار فیفا است نه ای اف سی، حتی آن شب آقای کامرانی فر با فیفا هماهنگ کرده بود و بعد گفتند نصفه شب ای اف سی اعلام کرده است اگر مجمع لغو شود، تعلیق می شویم. این در حالی است که اصلا تعلیق در حوزه اختیارات کنفدراسیون فوتبال آسیا نیست.

وی در ادامه با اشاره به برخی اظهار و نظرها که می گویند نماینده ها بهتر است به جای پرداختن به مسائل فوتبال به مشکلات اقتصادی و نان و آب مردم بپردازند، گفت: ما راجع به فساد و آنجا که ریالی که از بودجه عمومی کشور هزینه شود، هم مسئولیم و همه بقیه را پاسخگو می کنیم.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد:آقای ماجدی اعلام کرده اند ۶۳ میلیارد در حساب فدراسیون است، از این مبلغ ۴۰ میلیارد از محل تبصره ۱۴ قانون هدفمندکردن یارانه هاست و اتفاقا مردم باید بپرسند پول یارانه ای که باید به ما بدهید را چرا به فوتبال داده اید، آنها باید بدانند پول کجا خرج شده است، این پول آب و نان مردم است و فدراسیون برای سرمربی و جام جهانی می کند. آیا مجلسی که این پول را داده است، حق سوال را ندارد؟

عضو فراکسیون ورزش ابراز امیدواری کرد اعتبارات مجلس برای فوتبال درست هزینه شود، گفت: باید ببینم سرنوشت این اعتبارات به کجا می رسد، امیدواریم این پول برای جبران خسارت برخی که به بار نیاورند، صرف نشود و هر کسی خسارت زده باید از جیب خودش آن را پرداخت کند.

وی افزود: می گویند پول بدهید اما حق سوال ندارید و به دنبال آب و نان مردم بروید، همین پولی که به فوتبال داده شده است پول آب و نان مردم است و از محل یارانه ها که می تواند بین میلیون ها ایرانی توزیع شود، بوده است، بقیه پول ها هم از همین منابع بوده است. این پول برای شادی و نشاط اجتماعی توزیع شده است، نه اینکه خودش پاشنه آشیل شود، این اعتبارات باید درست مصرف شود. یک زمانی تیم ملی کشتی قهرمان می شود، واقعا هر چه قدر کمک کنیم کم است، یا والیبال که با بردهایش نشاط به جامعه می آورد.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به مصادره ساختمان فدراسیون فوتبال به دلیل بدهی شستا گفت: پولی که متعلق به کارگران بود در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفت و ما از وزارت رفاه ممنون هستیم که با ورود به این ماجرا از حقوق کارگران و بازنشستگان صیانت کرد، همان کارگرانی که تجمع های ۱۰ تا ۲۰ هزار نفره ای را مقابل مجلس برای احقاق حقوق شان انجام می دهند. مجلس اگر به اتفاقات فوتبال ورود می کند به همین خاطر است که از حقوق کارگران صیانت شود.

قاضی زاده هاشمی درباره اینکه چرا رسیدگی به پرونده ویلموتس طولانی شد، خاطرنشان کرد:در کمیسیون اصل نود که مرجع رسیدگی به شکایات است، در همان ابتدای این اتفاق شکایتی در این رابطه ارائه شد، در مجلس قبلی خیلی پیگیری کردیم که متن قرارداد به دست ما برسد، اما متن قرارداد را از منابع مردمی گرفتیم، گفتند این قرارداد محرمانه است اما ما گفتیم موضوع محرمانه نداریم و این یک موضوع امنیتی نیست.

وی با اشاره به جلسات برگزار شده در کمیسیون اصل نود، گفت: در این جلسات وزیر ورزش و معاونانش، رئیس فدراسیون فوتبال و اعضای هیئت رئیسه حضور داشتند، جلسه مفصلی برگزار شد و بعد به دلیل اینکه پرونده در دادگاه عالی ورزش در جریان بود، گفتند که فعلا پیگیری نکنیم و این مسئله به تعویق افتاد. اگر چه پس از اعلام رای و نصف شدن جریمه، پرونده هم در کمیسیون اصل نود و هم دستگاه قضایی در حال بررسی است.

قاضی زاده هاشمی با درخواست از رئیس جمهور، اظهار داشت: از رئیس جمهور که حامی مبارزه با فساد هستند، تقاضا دارم مسئول و بازرس ویژه شان را پیگیر این موضوع کنند تا این اتفاقی که در حوزه ورزش افتاده شفاف و روشن شود و این سبب می شود بدبینی در جامعه از بین برود و اعتماد به وجود بیاید.

عضو فراکسیون ورزش مجلس در پایان تاکید کرد: اینکه افراد بگویند قصوری نداشته ایم، ملاک نیست، هیچی کسی نمی گوید ما مقصریم و یک مرجع عالی باید رسیدگی و واکاوی کند و با هماهنگی که بین دولت، مجلس و قوه قضائیه صورت می گیرد، امیدواریم تکلیف این پرونده مشخص و با مقصران برخورد شود.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
درختان میوه حیاط باصفای خانه رهبر معظم انقلاب که بابتش به بیت المال هزینه می پردازد (250 نظر) مهران رجبی: حضورم در بیمارستان موجب خنده رهبر معظم انقلاب شد (125 نظر) نگاهی به پژوی تهران پلاک رهبر معظم انقلاب+عکس/اولین ماشینی که از ایرانشهر خریدند! (101 نظر) رونمایی از تیپ باکلاس و شیک دامادی رضا داوودنژاد درکنار عزیزترین زن زندگیش/ مادربزرگی که جای مادر نداشته اش رو پُر کرد+عکس (47 نظر) حضور پرافتخار مژده لواسانی در موزه لوور فرانسه با چادر/ باعث افتخارین خانوم! +عکس (43 نظر) نگاهی به خانه 4 طبقه محمود احمدی نژاد در نارمک تهران+عکس (34 نظر) خوشحالی و ذوق غیرقابل وصف علی دایی در افتتاحیه رستورانش در اردبیل+عکس/ از بوسیدن قرآن تا خنده هایش موقع پیتزا خوردن (31 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده شیرازی، با نوشته جالب پشت خاور اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (30 نظر) چرا رهبر انقلاب در زمان ایراد خطبه نماز عید فطر بغض کردند؟ (28 نظر) حیاط باصفا و دلباز خانه زیبای سانیا سالاری ارغوان سریال دلدادگان/ خونه نگو باغ بگو!+عکس (28 نظر) شباهت بی حد و اندازه گندم، تنها یادگار آزاده نامداری به مادرش/ چقدر زیبا و نازه+عکس (22 نظر) خلاقیت منحصربفرد شهرداری کرمانشاه با رنگ آمیزی پیاده راه برای زیباسازی/ماشالله به این هنر+عکس (16 نظر) دلنوشته احساسی و جانسوز پدر غزل بدیعی برای دامادش رضا داوودنژاد (16 نظر) نگاهی به گالری طلا و جواهرات علی دایی و همسرش مونا خانوم/ چه گالری اعیان و لوکسی+ عکس (14 نظر) پاسخ شدید و کوبنده مریم امیرجلالی به مهران رجبی+ویدئو/ اصرار داشت که من با روسری شبیه خانم امیرجلالیم؛ گفتم دماغ هر کی بزرگتره اون مهران رجبیه! (14 نظر)
دیگران می‌خوانند   
برای پاک کردن رنگ مو از پوست و ناخن چه کنیم نحوه صحیح چسباندن مژه مصنوعی در خانه تمدید مجدد ثبت‌نام برای نوبت دوم کنکور سراسری حضور رضا قوچان نژاد با راننده شخصی بر سر مزار پدربزرگش و بوسه احساسی بر قبر وی+عکس/ چه خوبه که هر وقت میاد ایران یه سری بهشون میزنه👌 فال روزانه امروز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 دختر و همسر عابدزاده به خاطر کشف حجاب بازداشت شدند/ این دو اکنون آزاد شده اند فال قهوه با نشان روز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز یکشنبه 26 فروردین 1403 + فیلم خلاقیت خنده دار شرکت نایک در ساخت کتونی با الهام از کفش دومادای دهه شصتی/ لامصب تصوراتمو آتیش زد😂 تجربه ترسناک مهراوه شریفی نیا از گریم مادرش در پشت صحنه فیلم دزد عروسک ها/ انصافا هم ترس داره+فیلم اثبات کدبانویی و همسر دوستی به سبک ستاره سادات قطبی+ویدئو/ سوپ رو پسراش و خودش خوردن تموم شده دوباره برای همسرش پخته خلاقیت منحصر به فرد یک مرد فروشنده با نوشته جالب پشت شیشه مغازه‌اش در بازار تهران/ همه رو شرمنده درک و شعورش کرد+عکس (تصاویر) رشد باورنکردنی ریش مرد فرانسوی که نه تنها قلب‌ها را تسخیر کرد، بلکه جایگاه او را در تاریخ تثبیت کرد/ ریش یا خانه ی گربه! فال ابجد روزانه یکشنبه 26 فروردین 1403 (تصاویر) با گوشت‌ چرخ کرده چه غذایی درست کنیم؟/ 7 غذای خوشمزه و پرطرفدار با گوشت چرخ کرده برای مقابله با فوبیای کنکور ابتدا باید آن را بشناسیم هزینه‌ها در دبی چگونه اند؟ مسکن، حمل‌و‌نقل، بیمه و مواد غذایی (عکس) مشهورترین لباس باستانی در موزه نیویورک/ تن پوش منحصربفرد یک شاهزاده ساسانی از جنس ابریشم با رنگها و نقوش خاص اقدام جالب و منحصربفرد پیرمرد موتورسوار در اصلاح موهایش به شکل کلاه کاسکت+ویدئو/ عمرا از دور بشه تشخیص داد موهاشه یا کلاه🤣 کیک تولد باکلاس و 5 طبقه بهنوش بختیاری با ورقه های طلا در رستوران مجلل/ مبارکا باشه+ عکس کولر گازی کریر ساخت کجاست؟ یادی کنیم از خونسردی کامل و جالب بهاره رهنما در درگیری لفظی با فلور نظری سر میز شام+ویدئو/ خونه چه کسی هم دعوا کردن، مریم امیرجلالی مژده لواسانی خطاب به وزیر ارشاد: یک سوال بپرسم ممنوع التصویر نمیشم +ویدئو مدل موی جدید سعید عزت اللهی ستاره تیم ملی/ چه بهش میاد +فیلم استوری های جدید منوچهر هادی و یکتا ناصر از دخترشان سوفیا/ ماجراهای این زوج جنجالی تمامی ندارد+ویدیو تصاویر جذاب و خوشمزه هانده ارچل بازیگر فیلم "مست عشق" در سفر به اوزاکا ژاپن تمومی نداره (عکس/فیلم) با دهکده رویایی ارباب حلقه ها در دنیای واقعی آشنا بشین / از فیلماشم خوشگلتره 😍 (فیلم) لحظه هولناک انفجار یک ستاره بزرگ در نزدیکی زمین / چه بلایی سرمان خواهد آمد؟! هدیه تولد متفاوت سپهر حیدری برای پسر موفرفری اش دیاکو در دوبی +تصاویر اینفلوئنسر معروف اینستاگرام؛ خود و خانواده‌اش را قربانی کرد+عکس/ کشتن شوهر و دو فرزند! (عکس) ویوی زیبای خانه بهرام رادان بعد از یک روز بارانی / آقای بازیگر عجب جایی زندگی میکنه 😍 مرگ مشکوک مرد جوان در انفجار گاز شهری/کشف آثار بریدگی روی جسد، مقتول تازه همسرش را طلاق داده بود (عکس) دیدار سیاوش خیرابی رامین سریال "دلنوازان" و طرفدارش بعد از 15 سال در خیابان (فیلم) بازسازی علت و نحوه برخورد و غرق شدن کشتی تایتانیک که به عنوان یکی از فاجعه های بزرگ دنیا شناخته می شود شعرخوانی بامزه سوفیا، دختر یکتا ناصر و منوچهر هادی برای پدرش+ویدئو/ باباش چه قربون صدقه‌ای هم میره براش (ویدئو) لحظه فوق احساسی دیدار دو دختر با پدرشان پس از آزادی از زندان+ فیلم/ فقط خوابشون که تعبیر شد... تعطیلات آخر هفته آزاده نامداری با دختر خوشگلش گندم در دشت گل های لاله+عکس بیوگرافی و زندگی خصوصی هدیه بازوند، روژان سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی سلفی ساده و صمیمی هادی چوپان با همسر و فرزندانش داخل لندکروز میلیاردی اش/ زیبایی طبیعی ببینید بدون آرایس و روتوش و فیلتر/ قهرمان جهان اینقدر صمیمی خوابیدن با آرایش چه عوارض وحشتناکی برای پوست دارد
تیتر امروز   
تمدید مجدد ثبت‌نام برای نوبت دوم کنکور سراسری دختر و همسر عابدزاده به خاطر کشف حجاب بازداشت شدند/ این دو اکنون آزاد شده اند فال قهوه با نشان روز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال روزانه امروز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز یکشنبه 26 فروردین 1403 + فیلم فال ابجد روزانه یکشنبه 26 فروردین 1403 استوری های جدید منوچهر هادی و یکتا ناصر از دخترشان سوفیا/ ماجراهای این زوج جنجالی تمامی ندارد+ویدیو اینفلوئنسر معروف اینستاگرام؛ خود و خانواده‌اش را قربانی کرد+عکس/ کشتن شوهر و دو فرزند! مرگ مشکوک مرد جوان در انفجار گاز شهری/کشف آثار بریدگی روی جسد، مقتول تازه همسرش را طلاق داده بود بیوگرافی و زندگی خصوصی هدیه بازوند، روژان سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی جایزه 50 میلیون تومانی برای عکس گرفتن از برنج خوردن سرمربی تیم ملی! دانلود آهنگ جدید «مال من باش» معین زد+فیلم/ مال من باش تو آسمون بشو منم ابراش ... تمام آن چیزی که شما باید درباره درگیری نظامی ایران و اسرائیل بدانید اعلام تقویم برگزاری آزمون‌های زبان تخصصی دکتری دانشگاه پیام‌‌ نور دانلود آهنگ جدید "مست عشق" علیرضا قربانی/ تو مرا جان و جهانی چه کنم جان و جهان را... +فیلم