ساعدنیوز
ساعدنیوز

امیرعبداللهیان: شورای وزیران اتحادیه اروپا فهمید که با آتش نمی‌توان بازی کرد

  یکشنبه، 09 بهمن 1401   کد خبر 240149
امیرعبداللهیان: شورای وزیران اتحادیه اروپا فهمید که با آتش نمی‌توان بازی کرد
ساعد نیوز: وزیر امور خارجه با اشاره به اقدام اخیر اتحادیه اروپا در تحریم چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقدام اتحادیه اروپا نشان دهنده این است که آنها درک درستی از فضای داخلی ایران و حتی ایرانیان خارج از کشور ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان ظهر امروز با چهار نماینده مجلس که از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده اند دیدار کرد و خطاب به این نمایندگان گفت: این تحریم ها نشان دهنده این است که شما عزیزان، کلام و اقدامات تان در دفاع از منافع و مصالح کشور موثر و تاثیرگذار بوده است و در واکنش به این نقش مهم چنین تصمیمی اتخاذ شده است.

وزیر خارجه با بیان اینکه از وقتی که بحث تحریم ها از سوی اتحادیه اروپا مطرح شد ما با مقامات ذیربط اتحادیه اروپا رایزنی و گفت وگو کردیم و به صراحت به آنها گفتیم که اگر قرار باشد در مورد سپاه پاسداران اقدامی انجام بدهیم که تاثیر بر روی یک نهاد حاکمیتی موثر جمهوری اسلامی ایران بگذارد که بخشی از سیستم نظامی رسمی جمهوری اسلامی ایران است واکنش و پاسخ ایران بسیار سرد خواهد بود، گفت: آنها وضعیت خودشان را می دانند و آسیب پذیری خود را در این ارتباط می دانند.

وی با بیان اینکه مصوبه پارلمان اروپا در مورد قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریستی یک مصوبه و قطعنامه غیرالزام آور است، تصریح کرد: در شورای وزیران اتحادیه اروپا در این ارتباط بحث و گفت وگوی زیادی شد و در نهایت به این جمع بندی رسیدند که با آتش نمی توان بازی کرد و آمدند سناریو دومی را پیگیری کردند و تعدادی از اشخاص از جمله چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را در لیست تحریمی خود قرار دادند.

تصویر

وی خطاب به نمایندگان حاضر در این جلسه ادامه داد: تعدادی از شما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی حتی سفر کاری به اروپا نداشته اید و سرمایه ای نیز در آنجا ندارید و این تحریم ها بیشتر نوعی نمایش است.

امیر عبدالهیان با بیان اینکه قرار گرفتن نام شما در لیست تحریم ها نشان دهنده تاثیرگذاری کلام شما در جامعه، منطقه و محور مقاومت است، تصریح کرد: طرف اروپایی ساده لوحانه این اقدام را انجام داده است و بازخوردها و تبعات آن برای خود آنها سنگین خواهد بود.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: امیدواریم که شما بیش از گذشته در صحنه دفاع از امنیت ملی و منافع ملی کشور حضور داشته باشید و شاهد تاثیرگذاری شما باشیم.

وی خطاب به این چهار نماینده افزود: قرار گرفتن شما در لیست تحریم ها باعث اثرگذاری و تاثیر بیشتر شما خواهد شد و شما امروز یک تریبون قوی برای مردم عزیز ایران، جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی هستید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (6 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (5 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (2 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر) فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 7 فروردین 1402/ توصیه های امروز حافظ به شما (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) استایل ژولی پولی و میکاپ بهاری مونا کرمی دل همه رو برد! (1 نظر) پوشش متفاوت دختران دهه نودی در موزیک ویدئوی جدید علی زندوکیلی‎‎ (1 نظر) فشن استایل دمت اوزدمیر با شلوار دمپاگشاد پلنگی و بوستیر خیلی خاصش (1 نظر) ویدیوی تاثیر گذار از لحظه نجات معدنچیان از معدن درحال ریزش (1 نظر) یوز پلنگ تلف شده 3 قلو باردار بود (1 نظر) توئیت جالب پزشک معروف درباره موی سینه آقایان (1 نظر) اختلاس میلیاردی کارمند یک بانک دولتی (1 نظر) همخوابی پسر 15 ساله با دختر 17 ساله مشهدی تحت تاثیر فیلم های مستهجن (1 نظر) پیاده روی بهرام رادان و پریناز ایزدیار دست در دست هم در دشت و دمن (1 نظر)
تیتر امروز   
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/