ساعدنیوز
ساعدنیوز

امیرعبداللهیان: تعرض اخیر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی تبعات سنگینی خواهد داشت

  پنجشنبه، 15 دی 1401   کد خبر 237167
امیرعبداللهیان: تعرض اخیر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی تبعات سنگینی خواهد داشت
ساعدنیوز: وزیر امور خارجه در این گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از مواضع دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در محکومیت فوری اقدام اخیر صهیونیست‌ها در تعرض و هتک حرمت به مسجد الاقصی، تاکید کرد: تبعات این اقدام برای رژیم جعلی اسرائیل سنگین خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری_ تحلیلی ساعدنیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در خصوص آخرین تحولات منطقه و جهان اسلام از جمله هتک حرمت اخیر مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی، اقدام موهن نشریه فرانسوی و وضعیت زنان در افغانستان تلفنی گفت و گو و تبادل نظر کردند. وزیر امور خارجه در این گفت وگوی تلفنی با قدردانی از مواضع دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در محکومیت فوری اقدام اخیر صهیونیست ها در تعرض و هتک حرمت به مسجد الاقصی، تاکید کرد: تبعات این اقدام برای رژیم جعلی اسرائیل سنگین خواهد بود. امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات تحریک آمیز صهیونیست ها علیه مسجد الاقصی، پیشنهاد ایجاد یک ساز و کار قانونی و بین المللی موثر برای توقف اقدامات توهین آمیز علیه مرجعیت دینی و اماکن مقدس را مطرح کرد. وزیر امور خارجه همچنین از موضع دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی تشکر کرد. وی با اشاره به مسئولیت دولت فرانسه در این خصوص اظهار داشت: در ورای اقدامات هتاکانه مکرر این نشریه علیه مقدسات دینی و رموز جهان اسلام، نقش آفرینی و هدایت صهیونیست ها دیده می شود. امیرعبداللهیان بار دیگر بر مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره لزوم پایان جنگ و درگیری در یمن، افغانستان و اوکراین تاکید کرد.

در حال بررسی اقدام متناسب در پاسخ به اقدام نشریه فرانسوی هستیم

حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این گفت و گوی تلفنی، ضمن محکوم کردن اقدام اخیر صهیونیست ها در هتک حرمت مسجد الاقصی، ورود وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی را بسیار نگران کننده دانست و تاکید کرد این اقدام موجب جریحه دار شدن احساسات امت اسلامی شده است. دبیر کل سازمان همکاری اسلامی اینگونه اقدامات تحریک آمیز صهیونیست ها را برهم زننده صلح و ثبات در منطقه خواند و تاکید کرد در جایگاه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در حال رایزنی با اطراف مختلف برای فشار به رژیم صهیونیستی برای توقف چنین اقداماتی است.

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی همچنین اقدام موهن نشریه فرانسوی را محکوم کرد و افزود: در حال بررسی موضوع برای اقدام متناسب در پاسخ به آن هستیم. طرفین در این مکالمه تلفنی نسبت به تصمیم طالبان در خصوص ممنوعیت تحصیل دختران و زنان در افغانستان شدیدا اظهار نگرانی کرده و این اقدامات را در تعارض با احکام مترقی اسلام رحمانی دانستند. همچنین طرفین گفتگوهای تهران و ریاض را با هدف بازگشت روابط دو کشور به حالت طبیعی مورد توجه قرار دادند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (71 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (27 نظر) مریم مومن با این مانتوی خاصش چه عکسایی گرفته+فیلم (13 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (11 نظر) حمله منصوریان به بازیکن روسیه: مرتیکه چطوری تونستی تشخیص بدی ما تو ایران چطور زندگی می کنیم؟! (8 نظر) استوری جنجالی‌ مژده لواسانی در واکنش به شیطون بلای بشیر حسینی! (7 نظر) حجاب خاص بهاره رهنما با کلاه باکت (7 نظر) گریه تلخ نجم الدین شریعتی در برنامه سمت خدا + فیلم (6 نظر) نگاه کردن نبات استخری به تبلت لاکچریش (6 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (6 نظر) تیپ تنگ و کوتاه و برند نجمه جودکی (6 نظر) ویدئویی از چند زن بی‌حجاب در مسجد مکی زاهدان! (5 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (5 نظر) بخشی از سخنرانی حجت الاسلام رفیعی: تابستون لب دریا بی حجابی رو چطور میخواهید جمش کنید! (5 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (4 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/