ساعدنیوز
ساعدنیوز

انگار در دنیا حادثه‌ای جز سالروز یک دختر در ایران وجود ندارد

  شنبه، 25 شهریور 1402   کد خبر 356435
انگار در دنیا حادثه‌ای جز سالروز یک دختر در ایران وجود ندارد
ساعد نیوز: خطیب نماز جمعه اردبیل گفت: به ملت بزرگ ایران می‌گویم دشمن هیچ وقت با قیافه اصلی نمی‌آید تا حال در هیچ جنگ نرم با قیافه اصلی نیامده است چون به مقصود خود نمی‌رسد و مجبور است با شعار خیرخواهی و ادعای خدمت بیاید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از همشهری، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پر شور و گسترده نمازگزاران برگزار گردید، ضمن اشاره به حوادث سیل و زلزله در لیبی و مغرب اظهار داشت: قهاریت خداوند هر لحظه در تجلی است و انسان هر لحظه مقهور اراده خداوندی است و امکان خروج از قاهریت یا فرار از حکومت او وجود ندارد “وَ لایُمْکِنُ الْفِرارُ مِنْ حُکُومَتِکَ” اما گاهی اسم قهاریت به طور ویژه ظاهر می‌شود و بر اساس حکمت الهی حوادث بسیار سنگینی با دست طبیعت در زندگی انسان رخ می‌دهد.

وی افزود: سیل لیبی که جان حدود20 هزار نفر را گرفت و زلزله مغرب که جان نزدیک به 4هزار نفر را گرفت جزو همین حوادث سخت و سنگین است برای جانباختگانی که طبق روایات ما به منزله شهید هستند رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان خلفیت خداوندی و تسلّای کامل از حضرت حق مسالت داریم و از این حوادث به اسماء حسنایش پناه می‌بریم.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها با دولت‌های مغرب و لیبی و مردم مصیبت زده اظهار همدردی کرده و به شدت روی آن تبلیغ می‌کنند ای کاش در خصوص زلزله 75 ساله فلسطین نیز ذره ای همدردی داشته باشند زلزله‌ای که خودشان مخصوصاً دولت انگلیس آن را درست کرده است من سخن یک شخصیت بریتانیایی را بسیار تحسین می‌کنم که گفته ما از اول در تشکیل دولت اسرائیل در فلسطین اشتباه کردیم.

وی با تبیین و روشنگری دقیق از تحرکات اخیر سیاسیون اروپایی و آمریکایی خاطر نشان کرد: این هفته اتفاق عجیبی در دنیا رخ داد کل هفته گذشته مراکز قانونگذاری اروپا و آمریکا و مراکز حساس تصمیم گیری این کشورها تماماً کار خود را تعطیل و به بررسی حقوق بشر در ایران پرداختند این چیزی است که در تاریخ این پارلمان‌ها دیده نشده است تقریباً تمام دولت‌های اروپایی برای ایجاد جو روانی به طور مدام بیانیه محکومیت صادر می‌کردند انگار در دنیا هیچ حادثه‌ای جز حادثه سال روز یک دختر خانم در ایران وجود ندارد 20 هزار کشته سیل لیبی از یاد رفته بود 5هزار کشته زلزله کشور مغرب از زیاد رفته بود ماجرای جنگ اوکراین کلاً مغفول شده بود فقط شب و روز مصاحبه و بیانیه و پخش فیلم و تصویر از ماجرای ایران بود این حجم سرمایه‌گذاری روی ایران واقعاً و واقعاً حیرت آور است و پیام بسیار مهمی برای ایران دارد و آن اینکه آنها تا خرخره کینه ایران و ایرانی‌ها را در دل دارند و اگر دستشان به ایران برسد ایران را به تل خاکستر تبدیل می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جنگ روانی این هفته آن قدر علیه ایران سنگین بود که بعضی از تحلیلگران آن را به جنگ جهانی سوم در عرصه جنگ روانی تشبیه کردند که در یک طرف آن کشورهای اروپایی، آمریکا، اسرائیل کانادا، استرالیا و در یک طرف ایران با تمام صلابت ایستاده است در طول تاریخ زندگی بشر تا حال هیچ جنگ روانی در این مقیاس که این هفته شروع شد دیده نشده است.

آقای عاملی گفت: آنها در حمله‌های این هفته آنقدر خودشان را گم کرده بودند که گاهی علیه خودشان تبلیغ می‌کردند یکی از کانال‌های معاند می‌گفت ای ملت ایران اوضاع دارو را در ایران ببینید چقدر ناجور است در حالی که خودشان دارو را تحریم کرده و شرف جنگ را پایمال کرده‌اند انسان جوانمرد از طرق ناجوانمردانه هیچ وقت به طرف پیروزی خیز برنمی‌دارد. رسول خدا(ص) فرمود: “لا تجهزوا علی جریح” در جنگ هیچ وقت با مجروح و بیمار کاری نداشته باشید.

وی بیان کرد: این هفته واقعاً نمونه جنگ احزاب درست شد در جنگ احزاب تمام احزاب و قبائل علیه رسول خدا(ص) و مسلمان‌ها بسیج شدند این هفته دقیقاً نسخه بسیج احزاب علیه ایران صورت گرفت کل دنیا به تماشا ایستاده و تعجب می‌کنند که کینه دنیا برای ایران و ترس آنها از ایران و خیز آنها برای تصرف ایران چقدر سنگین و عمیق و دیوانه وار است. ملت ها و دولت های دنیا واقعاً تعجب می‌کند که ایران چگونه در برابر این هجمه بسیار سنگین زمین نخورده است.

وی اضافه کرد: عجیب است که یک نماینده جمهوری‌خواه آمریکا می‌گوید آزاد شدن 6 میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران مرا مریض کرد در این جمله دقت کنید که “مرا مریض کرد”! انسان چقدر باید کینه داشته باشد که با آزاد شدن پول خود ایران او مریض شود! این‌ها واقعاً در خصوص ایران مبتلی به جنون شده‌اند بوش پسر زمانی به ژاپن رفت و در پارلمان ژاپن مشت خود را محکم روی میز کوبید و گفت در دست ایران گرفتار و اسیر شده‌ایم.

آقای عاملی خطاب به کشورهای اروپایی و آمریکایی گفت: من از کشورهای اروپایی آمریکا و هم پیمانان آنها می‌پرسم این همه که شما در خصوص امنیت ایران سرمایه‌گذاری کردید و ملت ایران را با تمام توان به شورش دعوت کردید آیا حساب کرده اید که اگر ملت ایران به نداء شوم شما لبیک نگفت شما چقدر خراب، مفتضح و بی‌آبرو خواهید شد ؟ آیا حساب کردید با ناکامی شما در این قضیه چقدر بودجه شما هدر خواهد شد؟

وی ادامه داد: به ملت بزرگ ایران نیز می‌گویم خوب توجه کنید دشمن هیچ وقت با قیافه اصلی نمی‌آید تا حال در هیچ جنگ نرم با قیافه اصلی نیامده است چون به مقصود خود نمی‌رسد مجبور است با شعار خیرخواهی و ادعای خدمت بیاید یک جاسوس هیچ وقت نمی گوید که من جاسوس هستم هر ملتی ادعای خیرخواهی دشمن خود را باور کند زمانی از خواب بیدار می‌شود که همه چیز خود را از دست داده است توجه کنید که” اولین اشتباه آخرین اشتباه است” من از پشت شعارهای خیرخواهی آنها بوی وحشتناک خون می‌شنوم هر کسی قیافه اصلی آنها را ببیند قطعاً زهره اش می‌ترکد قیافه اصلی آنها را در جنگ تحمیلی ببینید که 220 هزار نفر از ما و 280 هزار نفر از عراق کشته شد ما 220 هزار نسل فاخر خود را از دست دادیم توجه کنید که دستور حمله را صدام نداد بلکه رامسفلد مقبور داد جنگ هشت ساله بعد از ورود رامسفلد به عراق شروع شد قیافه اصلی انگلیس را در جنگ جهانی ببینید که با جمع کردن غلات، نصف ملت ما را کشت ما 20 میلیون بودیم 10 میلیون کشته شد اگر آنها کشته نمی‌شدند ما الان 160 میلیون بودیم یعنی خون 80 میلیون ایرانی از دست انگلیس می‌چکد باز حیاء نمی‌کند در کانال خبر رسانی خود برای ملت ایران خیرخواهی می‌کنند یعنی واقعاً و جداً قصد تحمیق ملت ما را دارد.

وی گفت: اروپا چند نسل کشی بزرگ را مرتکب شده است یک مورد همین است که ذکر شد مورد دوم قتل عام هشت هزار نفر مسلمان در بوسنی در سربرنیتسا در برابر چشمان نیروهای حافظ صلح هلندی صورت گرفت سرب ها آن زمان با جنازه مسلمان ها برای خودشان توالت درست کردند اروپا باید در برابر این نسل کشی ها جواب گو باشد قیافه اصلی آنها را در دادن مواد شیمیایی به صدام ببینید با بمب‌های شیمیایی غربی‌ها مخصوصاً آلمانی‌ها 5هزار نفر در حلبچه در یک روز کشته شدند بسیاری از جانبازان شیمیایی ما نتوانستند به زندگی ادامه بدهند و شهید شدند و آنها که مانده‌اند هر لحظه می‌میرند توجه شود که ازهاق روح یک بار است ولی مرگ می‌تواند هزاران بار باشد قیافه اصلی آنها را در دادن بالاترین مدال افتخار و مدال شجاعت به فرمانده ناو وینسنس آمریکا ببینید که هواپیماهای مسافربری ما را بالای خلیج فارس ساقط کرد. آیا کشتن کودکان و زنان بی گناه مصداق شجاعت بود؟ اقدام مزبور آمریکا بزرگترین اهانت به ملت ما بود و حالا خیال می کند که ملت ما آن اهانت را فراموش کرده و با بی شرمی برای خیرخواهی آمده است.

آقای عاملی در بخش دیگر خطبه ها تصریح کرد: من برای تصویر شخصیت ملت بزرگ ایران یک مثال ذکر می‌کنم و بسیار مشتاقم که خبر این مَثَل به گوش آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها برسد حضرت سلیمان در سفرهای خود همیشه هدهد را برمی‌داشت و بدون او به سفرهای طولانی نمی‌رفت چون این پرنده کوچک قوی‌ترین چشم دنیا را دارد به حدی که می‌تواند از بالای آسمان آب را در زیر زمین ببیند! چشم ملت بزرگ ما قطعاً تیزتر از چشم هدهد است و به قول ضرب المثل آذری‌ها “پوست دشمن را در دباغ خانه می‌شناسد”

وی با اشاره به آزاد سازی اخیر پول بلوکه شده ایران توسط آمریکا گفت: از عجایب عنایات خداوند متعال این است که در لحظاتی که برای دشمن ما بسیار حساس و حیاتی است بایدن پول بلوکه شده ایران را آزاد کرد پارلمان اروپا نیز در ضمن بیانیه ای منافقین را محکوم و آنها را خائن معرفی کرد جمهوری‌خواه ها از این کار بایدن به شدت عصبانی هستند و دق می‌کنند.

جمهوری‌خواهان کنگره به بایدن حمله می‌کنند و می‌گویند تو در همان لحظه که ما می‌خواهیم ملت ایران را تحریک و از دولت ایران انتقام بگیریم 6 میلیارد دلار پول ایران را به ایران برگرداندی آنها می‌گویند این حرکت سیاسی است تا در انتخابات از حل روابط با ایران استفاده کنی چون حل شدن روابط با ایران بیشترین تاثیر را در انتخابات آمریکا دارد و لذا در مناظرات نامزدهای ریاست جمهوری در آمریکا بیشترین مباحث به ایران اختصاص پیدا می‌کند جمهوری‌خواه ها بایدن را تحت فشار گذاشته‌اند تا اعلام بکند که برجام مرده است ولی بایدن گفته هیچ وقت اعلام نخواهم کرد که برجام مرده است.

وی با تشریح واکنش جمهوری خواه ها در کنگره آمریکا در رابطه با رویکردهای بایدن در مواجهه با ایران خاطر نشان کرد: جمهوری خواه ها بایدن را متهم می‌کند که یک توافق غیر علنی با ایران کرده که ایران تقابل کمتر با آمریکا داشته باشد و بایدن از شدت تحریم‌ها بکاهد به همین جهت دولت بایدن تصمیم گرفته چند بانک مهم را از دایره تحریم خارج کند بایدن معتقد است که برجام بدیل ندارد و گزینه دیگری در برابر ایران وجود ندارد نه معاهده جدید ممکن است نه حمله نظامی کارساز است و نه تشدید تحریم‌ها .

آقای عاملی اظهار داشت: همه این برکات نتیجه مقاومت و بصیرت ملت بزرگ ما در اثر توکل بر خداوند است این وعده حتمی خداوند است که”وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزیز” (و خداوند کسانی را که یاری او کنند (و از آیینش دفاع نمایند) یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست ناپذیر است.)

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

1 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(تصاویر) ورود جورجینا به تهران با مانتو و پوشش کامل/ جورجینا همراه رونالدو به ایران آمد (519 نظر) (فیلم) غوغای رقص پسر افغانی در مترو تهران با صدای دست و سوت ایرانی ها (517 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (258 نظر) (فیلم) اجرای آهنگ گرشا رضایی به جای مداحی در بهشت زهرای تهران / کنسرته یا مجلس ترحیم؟! (235 نظر) ازدواج جذاب ترین پسر ایرانی با دختری هم سن مادرش +عکس دختر (228 نظر) هدیه تولد 29 سالگی عجیب برند لوکس به عضو گروه “بی تی اس”! (103 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (92 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (77 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (76 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (75 نظر) (فیلم) آوازخوانی و تمپو نوازی دختر با استعداد ایرانی با آهنگ سنگ قبر آغاسی / چقدر حیف که تو کودک کار شدی! (37 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (34 نظر) رقص شاد شادمهر در کنسرتش با آهنگ مهستی/بازم نشستی روبروم مات تماشای توام +فیلم (32 نظر) (فیلم) تمرین رقص عربی رونالدو برای انجام شادی گل مقابل پرسپولیس در تهران با آهنگ معروف غفور غفور! (31 نظر) (فیلم) اجرای زنده و مشترک آهنگ یکی هست تو قلبم توسط مرتضی پاشایی و محسن یگانه / خدابیامرز عجب صدایی داشت ... (30 نظر)
منتخب روز   
افتتاح مرکز سنجش، آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی و تعیین صلاحیت های حرفه ای آذربایجان شرقی با حضور وزیر تعاون دفاع جانانه رهبر انقلاب از ملت ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی / ما بزرگترین قربانی تروریسم هستیم‎+ویدئو (فیلم) زایمان طبیعی یک زن نزدیک پادگان نظامی با کمک سربازان/ درود بر شرف و انسانیتتون👏 (ویدئو) خوانندگی آهنگ شاد توسط محمد بحرانی در برنامه صداتو برای عادل فردوسی پور/ عجب رپ شادی خوند بازداشت قاتل مدیر حوزه علمیه قیدار + جزییات هک اکانت ادمین اینترنشنال و افشای هویت کاربران خائن به وطن +فیلم (ویدئو) آویزان شدن خانم مهندس ایرانی از یک جرثقیل برای دید زدن ساختمان نیمه کاره/ حتی حجابشم کامله😂 (ویدئو) ابی مورد حمله عاشقان وحشی اش قرار گرفت/ تکه پاره شدن ناگهانی ابی هنگام خواندن آهنگ وقتی دلگیری و تنهااا 😂 (ویدئو)یاسمین پهلوی متوهم، ملکه آینده ایران که حتی سرود ایران رو هم بلد نیست بخونه🙄 (ویدئو) گریه و زاری پسر بچه کرجی که اجازه ندادند رونالدو را ببیند! رونالدو لطفا هیچوقت به این هتل نیااا😂مرسی اه رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (ویدئو) آب خورد یک مار با لیوان/ طفلک چقدر تشنه بود
تیتر امروز   
تاکید وزیر تعاون بر تعیین تکلیف پروژه 1000 واحدی شمس تبریز ماشین دزدی 2 دختر بدشانس در مشهد / خودروی پلیس زود رسید جمعه به بهشت زهرا نروید + علت و جزییات واکنش باشگاه پرسپولیس به ماجرای پیراهن رونالدو: لباس اهدایی رونالدو به فاطمه حمامی پیش ما جا مانده بود! داماد شدن پدر به جای پسر برسر سفره ی عقد! موز دزدی میمون از اورانگوتان عاقبت خوشی نداشت!+ فیلم واکنش خاص ولیعهد عربستان به استقبال فوق العاده ایرانی ها از رونالدو و یارانش آخرین کشور در روی کره زمین که صاحب تیم فوتبال شد+عکس آخرین وضعیت نرخ ارز امروز 30 شهریور 1402 عشق و حال جنجالی جورجینا در عربستان پایان ندارد!+ عکس دزدی عجیب پرسپولیس؛ به جایزه دختر معلول هم رحم نکردند+عکس توپ فوتبال رئیسی که از فیفا هدیه گرفت+ عکس کشف شگفت‌انگیز گنج بزرگ فرعون زیر آب +عکس شکار ترسناک مار غول پیکر کبری توسط 6 مرد قوی و یک سگ وحشی😵+ فیلم (تصاویر) نه به کتاب و مدرسه؛ کودکانی که طلا استخراج می‌کنند