ساعدنیوز
ساعدنیوز

عوارض های وحشتناک کاشت ناخن

  شنبه، 12 اسفند 1402   زمان مطالعه 5 دقیقه
عوارض های وحشتناک کاشت ناخن
عوارض کاشت ناخن آنقدر زیاد و وحشتناک است که اگر از آن ها باخبر باشید هرگز سراغ کاشت ناخن نمیروید, عوارض کاشت ناخن دست هایتان را زشت میکند.در این مقاله از ساعد نیوز چند مورد از عوارض های کاشت ناخن را برای شما به اشتراک گذاشتیم.

کاشت ناخن یکی از روش های رایجی است که امروزه خانم ها برای زیباتر شدن دست هایشان انجام میدهند, خانم های به دلایل مختلفی به کاشت ناخن روی می آورند برخی فقط به خاطر زیبایی و برخی برای پوشاندن مشکلات ناخن هایشان که رنگ و روی جالبی ندارند این کار را انجام میدهند. از آنجایی که کاشت ناخن مصنوعی باعث نرسیدن اکسیژن کافی به بافت زیر ناخن میشود میتواند عوارض خطرناکی داشته باشد.

عوارض پزشکی کاشت ناخن


در ادامه به عوارض و ضرراتی که ناخن کاشتن در پی دارد اشاره می‌کنیم:

تاثیرات اشعه uv


نحوه‌ خشک شدن لاک ناخن‌ها یکی از نگرانی‌های اخیر محققان است. ژل سخت کننده‌ی لاک‌های ناخن باید در معرض نور UV قرار بگیرند تا خشک شود، این موج الکترومغناطیسی دارای اثرات زیان آور شناخته شده‌ای است که استفاده مکرر از این اشعه‌ی ماورا بنفش می‌تواند موجب عوارضی مانند، چین و چروک و حتی سرطان پوست شود. همچنین می‌تواند به طور غیرمستقیم به DNA انسان آسیب بزند. خانم‌های باردار به دلیل شرایط حساس‌تری که دارند، باید مراقبت بیشتری از خود داشته باشند. در نتیجه توصیه می‎‌شود در هنگام بارداری به هیچ عنوان از این دستگاه استفاده نشود.

یووی

تاثیرات مخرب گازهای سمی


در لاک ناخن مواد شیمیایی مانند تولوئن (Toluene)، فرمالدهید (Formaldehyde) و دی بوتیل فتالات (DBP) و نیترو سلولز (Nitrocellulose) استفاده می‌شود که هر کدام می‌توانند برای سلامتی ما خطرناک باشند.

 • تولوئن ماده‌ای حلال است که از جدا شدن رنگ از ناخن جلوگیری می‌کند. این ماده‌ شیمیایی می‌تواند به سیستم عصبی بدن آسیب برساند.

 • فرمالدهید ماده‌ای شیمیایی است که به عنوان سخت کننده‌ی ناخن استفاده می‌شود و باعث ماندگاری طولانی مدت لاک روی ناخن می‌شود اما این ماده یک عامل سرطان‌زا نیز معرفی می‌شود.

 • دی بوتیل فتالات ماده‌ای برای جلوگیری از شکسته شدن ناخن‌هاست اما می‌تواند موجب آسیب رسیدن به دستگاه تناسلی نیز گردد.

 • نیترو سلولز نیز ماده‌ای است که موجب استحکام و سریع شدن چرخه‌ خشک شدن ناخن می‌گردد اما پاک کردن این ماده به استونی نیاز دارد که می‌تواند موجب ایجاد بیماری‌های پوستی و حتی گوارشی گردد.

 • اگر سالن ناخنی که به آن مراجعه می‌کنید دارای تهویه مناسب نباشد، این گازهای سمی در محیط باقی می‌ماند و منجر به ایجاد عوارض جبران ناپذیری در سلامتی می‌شود. از جمله‌ این عوارض می‌توان به تحریک پوست، واکنش‌های آلرژیک، مشکلات تنفسی، آسم و حالت تهوع اشاره کرد.

  نازک شدن ناخن‌ ها


  هدف از کاشت ناخن زیباتر شدن دست و ناخن‌هاست اما به تدریج و با انجام مداوم این فرایند سطح ناخن‌ها نازک می‌شود و به محض برداشتن ژل از روی ناخن و پاک کردن لاک، ناخن به قدری آسیب دیده است که چند ماه تا برگشت به حالت عادی آن طول می‌کشد. نازک شدن ناخن‌ می‌تواند موجب شکنندگی بیشتر و از بین رفتن زیبایی طبیعی ناخن‌ها گردد.

  ناخن

  ایجاد قارچ‌ های میکروسکوپی


  کراتین بخش سخت ناخن است که با کاشت مرتب ناخن‌ها و استفاده‌ی مداوم از چسب نازک و ضعیف می‌شود و به مرور مقاومت خود را در برابر قارچ‌های میکروسکوپی از دست می‌دهد. عفونت‌های قارچی ناخن واگیردار هستند و می‌توانند موحب ایجاد عفونت در مو و سایر نقاط بدن نیز شوند. تغییر رنگ ناخن‌ها از زرد به قهوه‌ای و سبز یکی از علائم وجود قارچ در پوست ناخن می‌باشد.

  سوهان کشیدن به روش غیر اصولی


  هنگام مراجعه به سالن و سوهان کشی روی ناخن‌ها توجه داشته باشید که سوهان کشیدن از دو جهت موجب شکننده شدن ناخن شما می‌گردد پس همواره سوهان کشی ناخن‌ها باید از یک جهت صورت گیرد. به جز این مورد نکته‌ قابل توجه دیگر این است که برای کاشتن ناخن باید از سوهان مخصوص استفاده کرد که این کار می‌تواند موجب نازک شدن لایه قشری ناخن و جذب مواد شیمیایی شود. زیرا سوهان‌های مخصوص کاشت قوی‌تر از سوهان‌های معمولی هستند که با قدرت بیشتری ناخن‌ها را صاف می‌کنند.

  سوهان

  ایجاد عفونت باکتریایی


  بعد از کاشتن ناخن تمیز کردن زیر ناخن‌ها نیز سخت می‌شود و احتمال ایجاد عفونت باکتریایی زیر ناخن وجود دارد. این عفونت به رنگ سبز است و با نفوذ آب به داخل ناخن کاشته شده احتمال ایجاد آن بیشتر می‌شود. حال اگر بخواهید برای تمیز کردن زیر ناخن از اکریلیک‌ها استفاده نمایید، ‌موجب مسمومیت شما می‌گردد. استفاده ار اکریلیک‌ها با متیل متاکریلیت به دلیل سمی بودن ممنوع شده اما همچنان در برخی سالن‌ها استفاده می‌شود. پس حتما هنگام مراجعه به سالن توجه داشته باشید که مواد مورد استفاده روی ناخن حاوی این ماده نباشد.

نباید های کاشت ناخون


به جز این موارد بهداشتی که بیشتر به سالن و مواد استفاده شده در لاک بستگی دارد، برخی فعالیت‌های شخصی نیز می‌تواند بر سلامت ناخن تاثیر بگذارد و آن را به خطر بیندازد:

کندن کاشت


اگر خودتان سعی کنید ناخن‌هایتان را جدا کنید و برای جداسازی کاشت به سالن مراجعه نکنید، ممکن است آسیب جدی به ناخن وارد می‌کنید و این آسیب می‌تواند باعث ضعیف شدن و شکنندگی ناخن‌ها ‌شود

کاشت ناخن

نفوذ آب


اگر آب زیر ناخن‌های شما نفوذ کند می‌تواند موجب هواگرفتگی و آسیب به ناخن شما شود. حتی ممکن است بیماری‌های عفونتی و قارچ زیر ناخن‌ها به وجود بیاید که عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت. به همین علت تاکید می‌شود هنگامی که کاشت ناخن دارید برای شستن ظرف‌ها حتما از دستکش استفاده کنید و حتی زیر دوش هم دستتان را مدت طولانی زیر آب قرار ندهید.

ضربه به ناخن


در صورتی که به ناخن شما ضربه یا فشاری وارد شود موجب کنده شدن کاشت و هواگرفتگی یا حتی شکسته شدن ناخن طبیعی شما می‌شود. حتی ممکن است به گوشت زیر ناخن فشار آورده و باعث ایجاد قارچ و عفونت شود.

ناخن

نفوذ گرما


اگر ناخن‌های کاشته خود را به آتش و حرارت نزدیک کنید ممکن است کاشت روی ناخن‌تان آب شود و این اتفاق موجب آسیب جدی به ناخن می‌شود.

سخن پایانی


در نهایت می‌توان گفت که کاشت ناخن نیز مانند بسیاری از فرایندهای زیبایی دیگر درکنار نقاط مثبت، معایب و عوارض خود را نیز دارد و هنگام کاشت ناخن و یا ترمیم آن باید به موارد زیادی توجه داشت تا جلوی این عوارض را گرفت و از ایجاد مشکلات جدی‌تر در سلامتی جلوگیری کرد. همچنین با بررسی و مقایسه کردن می‌توان به این نتیجه رسید که آیا کاشت ناخن و داشتن ناخن‌های زیباتر ارزش مواجهه با این عوارض را دارد یا خیر.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

1 دیدگاه
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
مهران رجبی: حضورم در بیمارستان موجب خنده رهبر معظم انقلاب شد (117 نظر) دیدار بازیگران معروف و محبوب ایرانی با رهبر انقلاب/ از شاهرخ استخری تا مصطفی زمانی و عموپورنگ+عکس (113 نظر) چیدمان میز صبحانه مفصل و متنوع آیسان خانوم نو عروس رضا گلزار برای همسرش/ چه کدبانو و با سلیقه+عکس (103 نظر) رونمایی از عبای طلاییِ حسن روحانی در دیدار نوروزی با سیاستمداران+عکس (72 نظر) خلاقیت بی نظیر معلم اصفهانی برای روحیه دهی به دانش آموزان حماسه ساز شد +فیلم/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (63 نظر) خلاقیت بی نظیر یک طراح مبل راحتی با الهام از مدل گل رُز/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس (59 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی در ابداع توالت خیلی عمومی در هوای آزاد/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂+عکس (46 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی برای به سیخ کشیدن کباب حماسه آفرید/ مغز اینو باید طلا گرفت + عکس (38 نظر) جشن خودمونی و کیک تولد متفاوت محمود احمدی نژاد جلوی در خانه شان در نارمک تهران+عکس (37 نظر) چرا رهبر انقلاب در زمان ایراد خطبه نماز عید فطر بغض کردند؟ (36 نظر) حضور بازیگران در منزل اکبر عبدی برای تسلیت بابت فوت مادرشون؛ نسرین مقانلو، مرجانه گلچین، فریبا کوثری و...+عکس (35 نظر) سلفی عاشقانه شیرین و سلمان سریال نون خ در پشت صحنه/ به بازیشون از 1 تا 10 چه نمره‌ای میدین؟+عکس (35 نظر) نگاهی به دکوراسیون خانه محمدرضا گلزار و نو عروسش آیسان خانوم/ چه شیک و باکلاس +عکس (33 نظر) شباهت معنادار مدل عکاسی از همسر اول و دوم به سبک حامد سلطانی+عکس/ ایشالا زندگی جدیدش پایدار باشه (25 نظر) کامنت های خنده دار کاربران ایرانی در واکنش به پاسخ ایران به جنایات اسرائیل/ ژاپن از سطح طنز ما میتونه برق تولید کنه😂 (24 نظر)
دیگران می‌خوانند   
افشاگری همراه با بغض ژیلا صادقی در خصوص شهروند آمریکا بودنش+ویدیو/ پاسپورت دارم ولی نمیرم (ویدیو) وقتی هوش‌مصنوعی شخصیت‌های شکرستان رو به شکل آدم درمیاره/ فقط شاه و بچه! همخوانی جالب و دیدنی تماشاچیان با آهنگ همه چی آرومه در برنامه شب آهنگی+ویدئو/ چه کِیفی میکنه حامد آهنگی افشاگری جالب و خنده دار حسین رفیعی از دلیل نبردن مهران غفوریان به مراسم ختم+ویدیو/ بیچاره خودش موند چی بگه😂 رونمایی از همسر جوان و کم سن و سال و دختران محجبه و متین وحید شمسایی+عکس/ ماشالله اصلا بهشون نمیاد دخترایی به این بزرگی داشته باشن خلاقیت بی نظیر یک طراح برای طراحی خانه با الهام از ماکارونی/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس رونمایی از چهره زنی که در تام و جرى آرزوى دیدنش را داشتیم/ کیا دلشون میخواست ببیننش؟ ریما رامین فر، همای پایتخت: مادر شوهر و 7 تا خواهرشوهرم خیلی خوبن بخاطر وجود همچین مادری ... +ویدئو خلاقیت بی نظیر راننده مشهدی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا ماجرای عبای گران قیمتی که رهبر معظم انقلاب پس فرستادند/ هدیه جالب ایشان به فرستنده عبا چه بود؟ ماجرای جالب حضور ناشناس همسر رهبر انقلاب در مطب یک پزشک مشهور+ویدیو خلاقیت تحسین برانگیز یک بقال تبریزی برای کودکان حماسه ساز شد/ درک و شعور ایشون ستودنیه+عکس جشن تولد ساده و شیک شادی مختاری دختر موردعلاقه امیرمقاره در سریال جزیره/ ایشالا 120 ساله بشی+عکس رونمایی از شغل جالب و دیگر ژیلا صادقی، مجری پر جُنب و جوش تلویزیون+ویدیو عاشقانه های سروش رفیعی با دختر زیبا و نازش در تمرین جدید پرسپولیس+عکس تغییر چهره باورنکردنی صهبا شرافتی، روناک سریال نون خ خارج از سریال/ به بازیش از 1 تا 10 چه نمره ای میدین؟+عکس تغییر چهره جالب بیتا بادران، دختر موردعلاقه شهاب حسینی در فیلم دلشکسته بعد از 16 سال+عکس جدیدترین عکس منتشر شده از مهران مدیری درکنار دخترش/ شباهت این پدر و دختر مثال زدنیه+عکس فال انبیاء روزانه سه شنبه 28 فروردین ماه 1403 استوری معنادار آشا محرابی که حرف دل خیلی هاست +عکس بزرگترین حسرت زندگی علیرام نورایی +عکس صحنه ای خاص از آخرین فیلم منوچهر هادی و یکتا ناصر +عکس فال شمع روزانه امروز سه شنبه 28 فروردین 1403 دختر جوان قربانی آدم‌ربایی ساختگی/ نقشه خواستگار فریبکار برای دختر پولدار رونمایی مریم امیرجلالی از دُنگ میلیونی اش در رستوران همراه با تیکه معنادار به مخاطب خاصش +عکس عاشقانه های پدر پسری امیر قلعه نویی و پسرش هوتن در آمریکا/ خدا برا همدیگه حفظتون کنه +عکس فال روزانه امروز سه شنبه 28 فروردین ماه 1403 (ویدیو) 10 معما که کسی نتوانسته همزمان با هم آن‌ها را حل کند! فال قهوه با نشان روز سه شنبه 28 فروردین ماه 1403 خطرات استفاده از تیرآهن تقلبی در ساخت و ساز فال حافظ با تفسیر روز سه شنبه 28 فروردین 1403 + فیلم فال ابجد روزانه سه‌شنبه 28 فروردین 1403 نگاهی به خانه پدری حسن روحانی با رونمایی از حیاط سرسبز و باصفا/ ماشالله چه حیاط باصفایی هم دارن +عکس👌 رونمایی از استایل دامادی شیک و جذاب پسر فاطمه گودرزی/ عروس خانوم چه دسته گل زیبایی داره+عکس 7 قلم از مهم ترین لوازم آرایش صورت آزادی قاتل 16نفر پس از 28 سال حبس/ جزییات قتل های سریالی سال 75 چه بود؟ نگاهی به دکوراسیون خانه حسن روحانی سیاستمدار ایرانی و حضور ایشان با لباس خانگی/ چه ساده وتمیز+ عکس جشن تولد ساده و خلوت مادر واقعی صهبا شرافتی، روناک سریال نون خ در خانه/ چقدر شبیه مامانشه+عکس خنده دارترین و جذاب ترین سکانس اُسکار با سوالات چالشی مهران مدیری+ویدیو/ همشون غش کردن و نتونستن جوابها رو بِگن😂 آپارتمان نو ساخت شیک محمدحسین میثاقی، مجری ورزشی/ خونه نو مبارک باشه😍+عکس
تیتر امروز   
ماجرای عبای گران قیمتی که رهبر معظم انقلاب پس فرستادند/ هدیه جالب ایشان به فرستنده عبا چه بود؟ فال شمع روزانه امروز سه شنبه 28 فروردین 1403 دختر جوان قربانی آدم‌ربایی ساختگی/ نقشه خواستگار فریبکار برای دختر پولدار فال روزانه امروز سه شنبه 28 فروردین ماه 1403 فال انبیاء روزانه سه شنبه 28 فروردین ماه 1403 فال قهوه با نشان روز سه شنبه 28 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز سه شنبه 28 فروردین 1403 + فیلم فال ابجد روزانه سه‌شنبه 28 فروردین 1403 آزادی قاتل 16نفر پس از 28 سال حبس/ جزییات قتل های سریالی سال 75 چه بود؟ تذکر جدی رهبر انقلاب به عکاسان خبری در کرمانشاه/ با کفش وارد نشوید+عکس تمدید مهلت ثبت‌‌نام در آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی کُره جواهرنشان، کره ای با 34 کیلو طلای ناب و جواهرات کمیاب خزانهٔ حکومت قاجار+ عکس عبور موشکهای ایران از بالای مسجدالاقصی و این قاب تاریخی هشت نکته راهبردی درباره عملیات «وعده صادق» ایران علیه اسرائیل آغاز اولین حراج سکه در سال 1403 از ساعت 12 امروز / خریداران به سایت رسمی مرکز مبادله مراجعه کنند