اولین مصاحبه رسمی فرمانده یگان ویژه زنان

  یکشنبه، 25 دی 1401 ID  کد خبر 238295
اولین مصاحبه رسمی فرمانده یگان ویژه زنان
ساعد نیوز: در ناآرامی‌های اخیر حضور ماموران زن یگان ویژه صرفاً پیش‌دستانه و برای پیشگیری بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پلیس زن هستند؛ کارشان حضور در اجتماعات و تامین نظم و امنیت زنان است؛ نمی گذارند که در آشوب و اغتشاش دست تعرضی به دامان عفیف و پاکدامن زنان و دختران دراز شود؛ درجا دست درازی را کوتاه می کنند؛ اینها زنان پلنگی پوش یگان ویژه انتظامی کشور هستند.

حضور در طرح های مردم یاری از جمله واکسیناسیون کرونا، تهیه بسته های ارزاق برای خانواده های محروم، شرکت در جمع زوار اربعین حسینی (ع) و خدمت رسانی به آنها و این اواخر نیز حضور در اغتشاشات و ناآرامی های اخیر از جمله چند مورد از فعالیت این زنان حرفه ای، هوشمند و رزمی کار است.

به مناسبت زادروز تولد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن با « سرهنگ حیدری» فرمانده زنان یگان ویژه انتظامی کشور به گفت وگو نشستیم تا برایمان از ماموریت زنان یگان ویژه و توانمندی و مهارت های پلیس زن بگوید.

فرماندهی که سابقه ۱۸ سال خدمت در انتظامی کشور را از سیستان و بلوچستان گرفته تا مجتمع آموزشی زنان پلیس دانشگاه علوم انتظامی و در نهایت فرماندهی زنان یگان ویژه انتظامی کشور در کارنامه خود دارد.

رئیس و فرماندهی که در خانه حکم «مادر» را داشته و نگهداری از سه فرزند را بر عهده دارد.

* کنترل اغتشاشات و ناآرامی های اجتماعی مهمترین وظیفه زنان یگان ویژه

** جناب سرهنگ؛ بفرمایید که زنان یگان ویژه انتظامی کشور در چه حوزه هایی مشغول به فعالیت هستند؟

ما در سه حوزه اصلی به انجام ماموریت مشغول هستیم؛ ماموریت اصلی ما حضور در ماموریت های مرتبط با کنترل اغتشاشات و نا آرامی های اجتماعی است که در آنها بحث دستگیری، شناسایی لیدرها، بدرقه متهمین به عنوان نیروهای پشتیبانی رزم در کنار همکاران آقا را به عهده داریم.

تصویر

البته باید گفت که مهمترین ماموریت زنان یگان ویژه انتظامی کشور در زمان اغتشاشات دستگیری محرکین، لیدرها و متهمین زن بوده که محدودیت شرعی برای دستگیری آنها توسط همکاران آقا وجود دارد.

در وهله دوم حضور در اجتماعات قانونی و تامین نظم و امنیت اجتماعات مثل استادیوم ها و مسابقات فوتبال و در مرحله سوم و در فرصتهای فراغت و مواقع لزوم شرکت در طرح های مردم یاری و خدمت رسانی به مردم است مانند ایام اربعین حسینی.

* تکنیک برخورد با اغتشاشگران و کنترل تجمعات، آموزش مهارتی و تخصصی زنان یگان ویژه

** از آموزش های خاص زنان یگان ویژه بگویید؟

ماموران زن یگان ویژه، آموزش های عمومی پلیس را مانند سایر ماموران فرا می گیرند مثل نحوه دستگیری متهمین و بدرقه آنها؛ ولی به صورت تخصصی تر در داخل یگان ویژه، آموزش های مهارتی و تخصصی این رسته از جمله تکنیک های برخورد با اغتشاشگران ،کنترل تجمعات و ناآرامی ها را آموزش دیده و حتی بعد از انجام هر ماموریت به تجزیه و تحلیل آن ماموریت پرداخته و ضمن داشتن آموزشی پویا نحوه انجام ماموریت خود را بررسی می نماید.

* زنان یگان ویژه خشن نیستند؛ مقتدر و جدی هستند

** جناب سرهنگ می گویند برخی ها می گویند زنان یگان ویژه خشن هستند؛ این تعبیر درست است؟

بحث خشن بودن مطرح نیست؛ بحث اقتدار و جدی بودن در زمان کار است؛ وجهه یک خانم در محیط کار باید نسبت به محیط خانه متفاوت باشد.

این زنان در محیط کار به عنوان نیروی کادر افسر یا درجه دار حضور داشته و باید با جدیت و قاطعیت در عین رعایت حقوق شهروندی به وظایف محوله عمل کنند.

اما در محیط خانواده یا دوستانه درست شبیه سایر بانوان هستند با تمام ظرافت ها، ترحم ها و مهربانی و علاقه و محبت های خانم ها.

*حضور پلیس زن در اغتشاشات اخیر پیش دستانه بود/ ما تنشی با مردم عادی نداریم

** در مأموریت اخیر زنان یگان ویژه در ناآرامی ها و اغتشاشات اخیر چه موضوعی فکر شما را بیش از پیش درگیر کرد؛ رفتار مردم با زنان یگان ویژه چگونه بود؟

در ناآرامی های اخیر علی رغم اینکه ماموران زن یگان ویژه هیچ تنشی با مردم عادی نداشته و حضورشان صرفاً پیش دستانه و برای پیشگیری بود اما عده ای بودند که مردم را تحریک کرده و می خواستند جو را به هم بریزند.

این تعداد افراد تحت تاثیر موج سواری رسانه ها و شبکه های معاند فکر می کردند که ما مستقر شدیم تا قلع و قمع و سرکوب کنیم تا جایی که وقتی با برخی از شهروندان صحبت می کردیم تازه می فهمیدند که این نگاه شان برگرفته از جو سازی رسانه های بیگانه است؛ متاسفانه انتشار اخبار و مطالب دروغ در آن مقطع باعث شده بود که فضا ملتهب شده و بر نگرانی شهروندان افزوده شود.

از سوی دیگر با تعداد زیادی از شهروندان مواجه بودیم که با مهربانی و اهدای گل و حتی گفتن یک خدا قوت نزد ما آمده و از حضور همکاران ما تشکر کرده و می گفتند که حضور شما در ناآرامی ها باعث قوت قلب ما زنان است.

تصویر

* لباس مشکی زنان یگان ویژه، ضد ضربه و مخصوص رزم است/ درگیر حواشی نمی شویم!

**اولین حضور زنان یگان ویژه در ناآرامی های اخیر آن هم با لباس سراسر مشکی حرف و حدیث هایی به وجود آورد مبنی بر اینکه لباس های آنها تنگ است، مانتوهایشان کوتاه است و... البته سردار کرمی فرمانده یگان های ویژه انتظامی کشور پیش تر در گفت وگو با فارس به همه این شائبه ها پایان داد؛ اما می خواستم نظر شما را به عنوان فرمانده زنان یگان ویژه در مورد لباس رزم سیاه رنگی که در اغتشاشات اخیر به تن داشتید جویا شویم؟

هرکس به واسطه شغل خود ملزومات و تجهیزات مربوط به آن را داراست

ما هم به عنوان زنان یگان ویژه که کارمان برخورد با ناآرامی ها در قالب اعتراضات و تجمعات غیرقانونی است باید لباسمان از طراحی ویژه برخوردار باشد؛ همانطور که به لباس مشاغل دیگر ایراد نمی گیریم و به این نکته توجه داریم که لباس هر شغلی با کارشناسی و تاییدیه های لازم طراحی، دوخت و در نهایت مورد استفاده قرار گرفته است در مورد لباس زنان یگان ویژه نیز این مراحل طی شده است.

در مورد لباس زنان ویژه باید بگوییم که ماموران ما در زمان های معمولی از مانتو و شلوار و مقنعه و چادر که حجاب برتر است استفاده می کنند؛ همان لباس های طرح دیجیتالی؛ اما در مواجهه با عده ای معترض که با گفت وگو و اقناع هم قائل به آرامش نبوده و رفتارهای هنجارشکنانه از خود بروز می دهند باید قاطعانه در صحنه حاضر شد و در صورت لزوم برخورد کرد؛ در آن صورت از لباس های مشکی ضد ضربه مخصوص رزم استفاده می کنیم؛ پوششی که تاییدیه کارشناس های مختلف مرتبط با آن را کسب نموده است.

ذکر این نکته مهم است که مهمترین وظیفه ما آرامش و برقراری نظم و امنیت است و باید سعی کنیم که حتماً این مهم حکمفرما شود؛ بنابراین نسبت به حواشی مختلف بی تفاوت بوده و تحت تاثیر قرار نگرفته و اعتقاد داریم که در وهله اول باید امنیت جامعه را برقرار کنیم؛ ابتدا با بهره گیری از توانمندی خودمان و در صورت لزوم با استفاده از تجهیزات، البسه و لوازم جانبی که برای انجام مأموریت خاص ما طراحی و کارشناسی شده است.

تصویر

* ماموریت زنان یگان ویژه، دستگیری هدفمند است نه احساسی و ناگهانی!

** در زمان اغتشاشات زنان یگان ویژه زنان نسبت به دستگیری چه افرادی اقدام می کردند؟

باید بگویم دستگیری متهمین زن توسط زنان یگان ویژه به صورت هدفمند است و اینگونه نیست که از روی احساسات و یا تحت تاثیر شرایط و به صورت ناگهانی برای دستگیری افراد اقدام شود.

دستگیری های انجام شده توسط زنان یگان ویژه فقط شامل افراد مخرب و ضد اجتماعی و لیدرها می باشد.

و حرف آخر:

تولد حضرت فاطمه زهرا (س) را به همه مردم عزیز کشورم بالاخص دختران و بانوان فهیم و فرهیخته تبریک عرض می کنم.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
روی زمین نشستن مسئولان در دیدار با مادر سیدابراهیم رئیسی در منزلشان بخاطر کم بودن تعداد مبل+عکس/ امکانات منزل مادر رئیس جمهور در حد شهروند عادی (344 نظر) نگاهی به محله ساده و متوسط مادر شهید سید ابراهیم رئیسی در مشهد/ هیچکس فکر نمی‌کرد این خانه 70 متری برای مادر یک رئیس جمهور باشد+ویدیو (212 نظر) نگاهی به کارت ملی، بسیج و شناسنامه رهبر معظم انقلاب+عکس (191 نظر) خلاقیت قابل تحسین هنرمند هندی برای طراحی چهره نورانی رهبر معظم انقلاب روی یک برگ درخت گیلاس+فیلم (101 نظر) گشتی در محله خاطره انگیز کودکی و خانه پدری باصفای رهبر معظم انقلاب در شهر زیبای مشهد/ ساده و عادی بدون ذره‌ای تجملات+عکس (65 نظر) (عکس) نگاهی به خونه زندگی علی دایی با دکوراسیون اعیانی و شیک/ خونه نیس که کاخ سلطانه😍 (58 نظر) خلاقیت منحصربفرد بستنی فروش تبریزی، با نوشته جالب روی شیشه مغازه اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (39 نظر) مراسم تشییع پدر سام درخشانی، احسان سریال هشت و نیم دقیقه با حضور چهره های سرشناس و بازیگران/ روحش شاد و یادش گرامی (37 نظر) تصویری از آیت الله آل هاشم امام جمعه مردمی و محبوب تبریز سوار بر تراکتور/ چون از جنس مردم بود محبوب بود (28 نظر) نگاهی به سینی چای و پنیر رهبر انقلاب در دوران جوانی/ ساده زیستی آقا از اوایل زندگی +عکس (25 نظر) کالسکه شیک و باکلاس پسر سام درخشانی، احسان سریال هشت و نیم دقیقه +عکس/ سلیقه خانومش تو خرید سیسمونی حرف نداره+عکس (24 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: فیلم مارمولک رو تعریف کردم 1400 تا آخوند ریخت رو سرم گفتم مارمولک یه حیوون کوچولوعه کاری به آخوند نداره +ویدئو😂👌 (23 نظر) سبک دکوراسیون ساده و بدون تجملات اتاق کار شهید سید ابراهیم رئیسی با رونمایی از عکس رهبر انقلاب روی میزشان +عکس (21 نظر) لیستی کامل از بازیگران مردی که با گریم زنانه در دنیای هنر ظاهر شدند+عکس/ از اکبر عبدی و محسن تنابنده تا امین حیایی و سپند امیرسلیمانی (16 نظر) رازهای مگوی زندگی حامد آهنگی از زبان همسرش+ویدیو/ برعکس برنامه ها توی خونه زیاد اهل بگو بخند نیست؛ از خرید کردن خوشش نمیاد (14 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
کوچک‌ترین قهوه خانه دنیا در دل بازار تهران / چرا باید از این قهوه خانه دیدن کنیم؟ + عکس
(عکس) انسانیت مثال زدنی دستفروش سنندجی برای بچه‌های کوچولوی این شهر / آقای دستفروش فقط میتونم دمت گرم، بازار باشه ...
مراقب مجرمان سایبری در آستانه عیدقربان باشید
آخرین وضعیت 7 بستر خبری و شبکه‌ اجتماعی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری
برنامه‌های امروز نامزدها در تلویزیون
قتل دخترعمو به خاطر عشق آتشین/ قاتل 23 ساله خودش را حلق‌آویز کرد
مهمترین توصیه های اخلاقی رهبر انقلاب به کاندیداهای ریاست جمهوری
قتل همبازی مافیا به خاطر یک دختر / گفت به این دختر کاری نداشته باش!
درخواست طلاق یک زن بخاطر اعتیاد عجیب شوهرش!
کشف صدها سکه عتیقه‌ که شهردار مخفی کرده بود‌
زورگیری خشن و وحشیانه از خانم دکتر جوان تهرانی با چوب و قمه + فیلم
شعری احساسی و زیبا که ناصرالدین شاه در وصف امام رضا(ع) سرود / زیارت امام هشتم به‌ روش دوره قاجار + عکس های حرم در آن دوره
در دنیای احمدی‌نژادها تو لاریجانی باش!
افزایش وام مسکن برای دانشجویان متأهل
اتمام ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزگاران 1403