ساعدنیوز
ساعدنیوز

این چند مورد از وسایل اضافی و بدون کاربرد را در خانه تکانی عید دور بندازید

  جمعه، 11 اسفند 1402   زمان مطالعه 5 دقیقه
این چند مورد از وسایل اضافی و بدون کاربرد را در خانه تکانی عید دور بندازید
با دور ریختن برخی از وسایل اضافی و بدون کاربرد قبل از سال نو میتوانید تمیزی و تازگی را به خانه تان ببخشید و همچنین به خانه تکانی خود سرعت ببخشید.که ما در این مقاله از ساعد نیوز چند لوازم به درد نخور و اضافی را برای شما ذکر کرده ایم

هرسال زمان خانه‌تکانی شب عید که می‌رسد با انبوهی از اسباب و وسایلی روبه‌رو می‌شویم که در حقیقت کاربرد چندانی برای ما ندارند و فقط فضای کمد، کابینت و انباری را پر کرده‌اند. ممکن است سال‌ها این وسایل را گوشه خانه نگهداری کرده باشیم به امید آن‌که روزی به درد ما بخورند. اما در واقعیت از چند درصد از این وسایل دوباره استفاده خواهیم کرد؟ خانه‌تکانی عید این فرصت را به ما می‌دهد که یک بازنگری کامل بر اسباب و وسایل خانه داشته باشیم و وسایل مفید را از دورریختنی های خونه‌تکونی شب عید جدا کنیم.

وسایل دور ریختنی قبل از تحویل سال نو


یکی از ترفندهای تمیز کردن منزل دور ریختن وسایل اضافی است که در این بخش از نکات خانه داری ساعد نیوز به شما معرفی می کنیم.

جعبه های مقوایی


اگر جعبه های مقوایی در اطراف خانه دارید، هر چه سریع تر از شر آن ها خلاص شوید زیرا جعبه های مقوایی و کارتون ها رطوبت و آفات مانند حشره و سوسک ها را جذب می کنند.

جعبه

لباس‌هایی که دیگر سایز شما نیستند


هرکسی چند تکه لباس قدیمی دارد که خاطرات خوشی را در او زنده می‌کند و دل کندن از آن لباس‌ها برای شخص آسان نیست. نگه‌داشتن یک یا دو تا از چنین لباس‌هایی به‌رسم یادگاری هیچ اشکالی ندارد ولی مسلماً پر کردن یک کمد بزرگ از لباس‌هایی که برای شما کوچک‌شده یا بیش‌ازحد کهنه‌شده‌اند کاری منطقی نیست. خانه‌تکانی شب عید فرصتی است که لباس‌هایی که دیگر به در شما نمی‌خورند را دور بریزید یا به فقرا ببخشید و بار خود را سبک کنید.

لباس اضافه

تقویم سال گذشته


پس از سپری کردن یک سال دیگر نیاز نیست تقویم را نگهدارید.

تقویم

کاغذهای باطله


یکی دیگر از دورریختنی های خونه‌تکونی شب عید کاغذهای باطله است. گاهی پیدا کردن این‌همه کاغذ باطله مثل روزنامه، قبض‌ها و رسیدهای قدیمی، نقاشی‌ها و برگه‌های امتحانی کودکان و… که در گوشه و کنار خانه جا خوش کرده‌اند حیرت ما را برمی‌انگیزد. خانه‌تکانی فرصت خوبی است که از شر تمام این کاغذهای باطله خلاص شوید. فقط فراموش نکنید که این کاغذها را همراه با زباله‌های خشک دور بریزید یا به مراکز بازیافت تحویل دهید.

کاغذ باطله

بطری آب اضافی


شاید جز آن دسته افرادی هستید که جمع کردن وسایل ارزان و رایگان برایتان سرگرم کننده است اما بعد از مدتی آنها را دور بریزید زیرا موجب نامرتب به نظر رسیدن منزل می شود.

بطری آب

چیزهایی که چند تا از آن‌ها دارید


هنگامی‌که وسایل قدیمی را با وسایل جدید جایگزین می‌کنیم اغلب گرایش داریم که وسیله قدیمی را نگهداریم. به همین دلیل ممکن است که یک لپ‌تاپ قدیمی مدل 2007 همچنان در کشو میز کارتان باشد یا سه تی‌شرت سفید در کمد لباستان داشته باشید که همگی لکه‌های پاک نشدنی دارند و سوراخ شده‌اند. در خانه‌تکانی شب عید یک‌بار برای همیشه از وسایل قدیمی خود که مدت‌هاست جایگزین جدیدی برای آن‌ها خریده‌اید خداحافظی کنید.

دکمه های اضافی


آخرین باری که دکمه لباس خود را دوخته اید چه زمانی بوده است؟ اگر به خاطر ندارید پس چرا یک کشو پر از دکمه های اضافی دارید؟ دکمه ها را برای زمانی که شاید به آن نیاز داشته باشید نگه ندارید.

دکمه

اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های قدیمی


از دیگر دورریختنی های خونه‌تکونی شب عید می‌توان به عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌های انبارشده در خانه اشاره کرد که دیگرکسی با آن‌ها بازی نمی‌کند. برای بعضی افراد جدا شدن از اسباب‌بازی‌های دوران کودکی کار سختی است و ابداً اشکالی ندارد یکی دو اسباب‌بازی خاطره‌انگیز خود را برای یادگاری نگهدارید. اما نگه‌داشتن توده‌ای از اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های قدیمی خودتان یا فرزندتان در کمد یا انباری تنها فضای شما را اشغال می‌کند. درحالی‌که با هدیه دادن این اسباب‌بازی‌ها به مراکز خیریه می‌توانید چندین کودک را شاد کنید.

اسباب بازی

لوازم آرایشی و بهداشتی نصفه و تاریخ‌مصرف گذشته


احتمالاً شما هم در گنجه حمامتان بطری شامپو و کف ریش‌تراشی تمام‌شده دارید. یا در کشوهای میز توالت لوازم آرایشی و بهداشتی که سال‌هاست از آن‌ها استفاده نکرده‌اید و احتمالاً تاریخ‌مصرف آن‌ها به سررسیده است وجود دارد. خانه‌تکانی عید فرصت خوبی است که به محتویات داخل کمدها و گنجه‌ها سروسامان دهید و بطری‌های خالی و لوازم آرایشی و بهداشتی بدون استفاده را دور بریزید. با کمک ترفندهایی می توان از لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته استفاده های متفاوتی نمود. اگر می خواهید از لوازم آرایشی قدیمی خود نهایت استفاده را ببرید حتما از پیش درباره این مورد تحقیق کنید.

وسایل آرایشی

نوارهای قدیمی


آیا هنوز از نوارهای کاست قدیمی استفاده می کنید ؟ البته پاسخ خیر است زیرا با وجود فلش، سی دی و سرویس های آنلاین دیگر نیازی به کاست نیست.

نوار

کفش های قدیمی


از هر چه کفش قدیمی، پاره و لنگه به لنگه در خانه دارید خلاص شوید. اگر کفش هایی قابل استفاده دارید اما برای مدت ها از آن استفاده نکردید به نیازمندان ببخشید.

کفش

تفلون های خراب


تفلون های خراب و پوسته پوسته شده برای سلامت بدن بسیار مضر است و بدون هیچی فایده ای فقط فضای کابینت را اشغال می کنند.

تفلون

کابل های قدیمی


نیازی نیست کابل های قدیمی، کهنه و شکسته بجا مانده از وسایل الکترونیکی داخل کشوها را نگه دارید

کابل

لوازم نوشت افزار غیرقابل مصرف


ماژیک و خودکارهای خشک شده و همچنین دفترهایی که کاغذ سفید ندارند را دور بریزید زیرا فقط فضای کمد را محدود می کنند.

ماژیک

داروهای تاریخ مصرف گذشته


داخل کابیت خیلی از منازل داروهایی را می یابید که تاریخ مصرف آنها گذشته است و یا نمی توان بدون تجویز پزشک از آن استفاده کرد پس یکی از بهترین کارها در خانه تکانی شب عید دور انداختن داروها است تا در دسترس کودکان هم نباشد.

قرص

کیسه های پلاستیکی استفاده شده


داخل کشو خیلی از منازل معمولا یک کشو پر از کیسه های پلاستیکی وجود دارد که استفاده از آن تمامی ندارد خانه تکانی شب عید بهترین فرصت برای باز یافت آنها توسط شهرداری است.

چسب و رنگ های خشک شده


رنگ و چسب های خشک شده دیگر قابل استفاده نیست پس نیازی نیست مدتها آنها را داخل کشو نگه داریم.

سبدهای شکسته


اگر نمی توانید سبد های لباس یا آشپزخانه را تعمیر کنید در خانه تکانی شب عید آنها را کنار بگذارید و مجدد خریداری کنید.

تلفن همراه های قدیمی


اگر دو یا سه گوشی از قبل دارید آنها را به فرد دیگری بدهید یا بفروشید

سخن پایانی

خانه‌تکانی شب عید فرصت خوبی است که اسباب و وسایل بلااستفاده را دور بریزیم و فضای خانه را برای وسایلی که برای ما هنوز کاربرد دارند بازنماییم. در این مقاله چند مورد از دورریختنی های خونه‌تکونی شب عید را برشمردیم. شما در طول خانه‌تکانی با چه وسایلی برخورد می‌کنید که لازم است دور ریخته شوند؟

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
عرض ارادت احساسی و عیادت بازیگران و ورزشکاران از رهبر معظم انقلاب در بیمارستان+ عکس/ از جواد عزتی و علی ضیا تا علی پروین و بهداد سلیمی (678 نظر) رهبر معظم انقلاب چه میوه هایی را برای حفظ سلامتی خود میل می کنند؟ (217 نظر) پاسخ جالب رهبر معظم انقلاب به یک سوال: حضرت آقا اصلاً شما فکر می‌کردین که رهبر بشین؟ (59 نظر) نگاهی به خونه زندگی لوکس و پُر از عتیقه جات فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی+ویدیو/ خونه نه، انگار آنتیک فروشیه (54 نظر) گریم سخت و سنگین شازده مفخم سریال "گیلدخت"، صالح میرزاآقایی، برای بازی در نقش امام خمینی/ بنظرتون شبیه ایشون شدن؟ (46 نظر) نگاهی به خانه پدری بدون تجملات محمود احمدی نژاد+ویدیو/ منزلی با چیدمانی قدیمی و حیاطی دلنشین و نوستالژیک (45 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی برای دوخت کاپشن با پتو پلنگی حماسه آفرید/ ایرانی پنجه طلا از هر انگشتش هنر میباره😂 (45 نظر) ماجرای جالب کارت عروسی فائزه و حمید که به دست رهبر انقلاب رسید/ حرکت تحسین برانگیز عروس و داماد ایرانی برای خرید سرویس طلا+عکس (39 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده مشهدی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (31 نظر) خلاقیت خنده دار و هوشمندانه قصاب اهوازی برای فریب گوسفند و قربانی کردنش حماسه آفرید+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (26 نظر) رضا گلزار و بازی والیبال در حیاط خانه اش/ چه استخری داره حیاطش +فیلم (25 نظر) روایتی جالب از روز دقیق تولد رهبر معظم انقلاب از زبان خودشان در سالگرد 85 سالگی ایشان+عکس شناسنامه (22 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز چوپان برای تردد بدون دردسر گوسفندانش در سطح شهر+ویدیو/ مغز تو رو باید طلا گرفت😂 (21 نظر) نگاهی به میز صبحانه رنگارنگ و عاشقانه رضا گلزار/ قشنگ معلومه خانومش براش سنگ تموم گذاشته+عکس (21 نظر) خلاقیت منحصربفرد و هوشمندانه شهرداری تهران برای حفظ یک درخت کهن/ مغزشونو باید طلا گرفت +عکس (20 نظر)
دیگران می‌خوانند   
تغییر چهره هوش پران فرناز رهنما، نازنین سریال ساختمان پزشکان بعد از 14 سال+عکس سلفی زیبا و منحصر به فرد نفس بازغی در آینه ماشین/ مثل همیشه خاص و شیک+عکس خلاقیت بامزه یک پدر ایرانی روی کلید کولر حماسه ساز شد/ این یادداشت بانمک پربازدید شد+عکس فال انبیاء روزانه سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 عاشقانه های جذاب و ناب یاسمن معاوی، فیروزه سریال گیلدخت با همسر خوشتیپش در یک نمایشگاه هنری+عکس یک خبر خوش از علیرضا بیرانوند برای پرسپولیسی ها/ اولین تصویر ازستاره تیم ملی بعد از باز کردن گچ دستش! ژست جالب بانو سوسانو مقابل یک تابلوی نقاشی خاص/ چقدر خارج از سریال شیک و باکلاسه+عکس رونمایی از پدر و مادر جوان و باکلاس علیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی/ چه رابطه خوب و احساسی با خانواده‌اش داره+عکس عکس خنده دار و باحال مهیار و نورالدین خانزاده سریال نون خ در پشت صحنه/ ژستشون عالیه+عکس خلاقیت خنده دار و عجیب یک مرد ایرانی برای استفاده بهتر و لوکس تر از فرغون/ چقدرم خوشگل و باکلاس+عکس چهره و استایل جدید رامتین خداپناهی، صفی الدوله سریال گیلدخت در 58 سالگی/ بیرون سریال انگار یکی دیگه است+عکس مغز پولدار‌ها دیرتر پیر می‌شود / میگن همه امکانات برای بچه مایه‌دار هاست، اینم از این! گیر کردن سکه بین تار‌های صوتی یک نوجوان به شکلی عجیب و غریب / سکه تو حلقت چیکار می‌کرده آخه؟!! سلفی آسانسوری علیرضا نیکبخت با همسر دومش که بیشتر از جانش او را دوست دارد / کراش دهه هشتاد فوتبال ایران حالا مرد زندگی شده ... (عکس) مراسم عروسی ستاره مولتی میلیاردر پاریسن ژرمن که با دیدنش شاخ درمی‌آورید! / فقط ماییم که این همه خرج عروسی می‌کنیم؟ (عکس) تعجب کاربران خارجی فضای مجازی از حجاب کامل همسر ستاره لیورپول / دنیا با حجاب جای زیباتری نیست؟ همه چیز درباره خدیجه چهریقی، زن صیغه‌ای محمدشاه قاجار و هووی مهدعلیا / مادر کینه‌ای ناصرالدین شاه چه بلایی سر او آورد؟! روایت تاج السلطنه، همسر ناصرالدین شاه از دزدی ‌های انجام شده از حرمسرا بعد از فوت شاه! / جیب های خود را پر از سکه کردند! تیپ و هیکل جدید و مردانه مازیار لرستانی در فیلم منوچهر هادی+عکس شکار کارگردان معروف سینما در بیت رهبری توسط عکاسان / برنده سیمرغ بلورین به دیدار رهبر انقلاب رفت خلاقیت منحصربفرد شهرداری مشهد با نصب بنری در تشویق به استفاده بهینه از آب+عکس/ مغزشونو باید طلا گرفت هدیه زیبا و خاصی که رهبر معظم انقلاب به یک دانشجو دادند+عکس (عکس) فرماندهان سپاه و ارتش مزد خود را از رهبر معظم انقلاب گرفتند / تو فقط بخند، لبخندت تعادل شهر را برهم می‌زند سرنوشت معین الدین میرزا فرزند ناصرالدین شاه چه شد فال شمع روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 (عکس) گوشه دنج خانه پویا حاجی رضا، بازیگر نقش احتشام در سریال گیلدخت رو به حیاط با صفای خانه‌شان همراه با رونمایی از چهره واقعی آقای بازیگر فال ابجد روزانه سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403 فال قهوه با نشان روز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403+فیلم (عکس) بیتابی همسر و فرزندان شهرام عبدلی، بازیگر نقش مهران در سریال فاصله‌ها، بر سر پیکر بی جان او / تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم ... نگاهی به مراسم عروسی لاکچری و مفصل دختر بزرگ اردوغان در استانبول+عکس/ چه لباس عروس خوشگلی، چه داماد خوش‌تیپی مردی که تکان‌دهنده‌ترین عکس دنیا را گرفت و یک سال بعد خودکشی کرد+ عکس راه های طلایی پاک کردن روغن سوخته از روی اجاق گاز (عکس) همبازی بودن آقای بیاتی، خواستگار فهیمه در پایتخت 5 با بازیگر معروف در فیلم نوستالژیک دهه شصتی / روحش شاد ... روش های هوشمندانه و خلاقانه برای چیدمان ادویه ها در آشپزخانه نگاهی به عینک آفتابی شیک و منحصر به فرد سحر دولتشاهی/ سلیقه خانم بازیگر مثل همیشه خاص و محشر+عکس نگاهی به کیک 4 طبقه سالگرد ازدواج بابک جهانبخش خواننده محبوب ایرانی و همسر باکلاس و شیکش+عکس خلاقیت خنده دار یک پدر ایرانی با هندوانه حماسه ساز شد/ میوه است یا دستگاه آبمیوه گیری؟+عکس 5 نکته کلیدی در خرید اینترنتی گوشی
تیتر امروز   
مغز پولدار‌ها دیرتر پیر می‌شود / میگن همه امکانات برای بچه مایه‌دار هاست، اینم از این! گیر کردن سکه بین تار‌های صوتی یک نوجوان به شکلی عجیب و غریب / سکه تو حلقت چیکار می‌کرده آخه؟!! همه چیز درباره خدیجه چهریقی، زن صیغه‌ای محمدشاه قاجار و هووی مهدعلیا / مادر کینه‌ای ناصرالدین شاه چه بلایی سر او آورد؟! روایت تاج السلطنه، همسر ناصرالدین شاه از دزدی ‌های انجام شده از حرمسرا بعد از فوت شاه! / جیب های خود را پر از سکه کردند! سرنوشت معین الدین میرزا فرزند ناصرالدین شاه چه شد فال شمع روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403 فال روزانه امروز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 فال قهوه با نشان روز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 فال ابجد روزانه سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403 فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403+فیلم مردی که تکان‌دهنده‌ترین عکس دنیا را گرفت و یک سال بعد خودکشی کرد+ عکس فال انبیاء روزانه سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 1403 اولین عکس از ترانه علیدوستی روی تخت بیمارستان/ جزئیات بیماری ناشناخته شهرزاد لو رفت رضا عطاران بدل صدام شد! سفر متفاوت پریناز ایزدیار با رضا عطاران به کاخ صدام حسین!