ساعدنیوز
ساعدنیوز

با درخواست میهمانی دائم 743 دانشجوی دختر موافقت شد

  پنجشنبه، 25 اسفند 1401   کد خبر 333841
با درخواست میهمانی دائم 743 دانشجوی دختر موافقت شد
ساعد نیوز: معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد آمار نقل و انتقالات دانشجویان به دلیل ازدواج، بارداری و میهمانی دائم دانشجویان دختر را در ترم جاری اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از مهر، فرزاد جهان بین درباره آخرین وضعیت نقل و انتقالات در ترم جاری اظهار کرد: در ترم جاری بیش از 15 هزار درخواست نقل و انتقال در سامانه ثبت شد و دانشگاه در راستای استفاده از ظرفیت شبکه دانشگاه برای مساعدت و همکاری با دانشجویان و خانواده هایشان با بیش از 70 درصد درخواست ها موافقت کرد که در قالب میهمان یک ترم، میهمانی دائم و نقل و انتقالات در صورت همترازی صورت می گیرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد درباره آمار نقل و انتقالات از و به واحدهای تهران گفت: در ترم جاری 4 هزار و 735 نفر از دانشجویان درخواست خروج از واحدهای تهران دانشگاه آزاد و 5 هزار و 99 نفر درخواست انتقال و ورود به واحدهای تهران را داشتند.

جهان بین خاطرنشان کرد: به منظور ترویج سنت ازدواج در جامعه دانشجویی در صورتی که دانشجو در آن ترم ازدواج کرده باشد، با ارائه مدرک، انتقال و میهمانی به شهر محل سکونت خانواده یا محل اشتغال به کار همسر امکان پذیر است که بر همین اساس 484 مورد درخواست براساس این ماده را داشتیم که با درخواست انتقال و میهمانی 426 دانشجو موافقت شد.

وی بیان کرد: همچنین براساس آیین نامه نقل و انتقالات، میهمانی دانشجویان طی دوره بارداری پس از تایید کمیسیون پزشکی امکان پذیر است که در این خصوص با نقل و انتقال 36 نفر در این ترم موافقت شد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد ادامه داد: همچنین 790 نفر از دانشجویان دختر درخواست میهمانی دائم داشتند که با درخواست 743 مورد موافقت شد.

جهان بین افزود: در ترم جاری بیشترین نقل و انتقالات در 5 رشته تحصیلی روانشناسی، پرستاری، حقوق، مهندسی کامپیوتر و میکروبیولوژی صورت گرفته است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/