بهترین مراکز آی وی اف در ایران

  چهارشنبه، 01 اردیبهشت 1400 ID  کد خبر 148022
بهترین مراکز آی وی اف در ایران
ساعدنیوز: استفاده از تکنیک لقاح آزمایشگاهی یا روش آی‌وی‌اف (IVF) یکی از رایج‌ترین راه‌های درمان ناباروری است که باتوجه به شانس موفقیت نسبتاً بالای آن، همواره موردتوجه بسیاری از زوج‌های نابارور قرار می‌گیرد. در ادامه، به معرفی تعدادی از بهترین مراکز درمان ناباروری و IVF در ایران می‌پردازیم.

استفاده از تکنیک لقاح آزمایشگاهی یا روش آی وی اف (IVF) یکی از رایج ترین راه های درمان ناباروری است که باتوجه به شانس موفقیت نسبتاً بالای آن، همواره موردتوجه بسیاری از زوج های نابارور قرار می گیرد. در همین راستا، آشنایی با بهترین مراکز آی وی اف در ایران و انتخاب حرفه ای ترین مرکز برای گذراندن روند درمان، اهمیت زیادی در افزایش موفقیت IVF خواهد داشت. در ادامه، به معرفی تعدادی از بهترین مراکز درمان ناباروری و IVF در ایران می پردازیم:

مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا تهران

این مجموعه به عنوان یکی از معتبرترین و مجهزترین مراکز درمان نازایی در کشور، به ارائه انواع خدمات درمان ناباروری می پردازد که برخی از آن ها عبارتند از: انجام لقاح آزمایشگاهی یا آی وی اف، درمان سقط مکرر، انواع درمان های جایگزین (اهدای تخمک، اهدای اسپرم و اهدای جنین) و... . از مهم ترین بخش های مرکز درمان ابن سینا در تهران باید 6 کلینیک مجهز درمان ناباروری، سلامت جنسی، کلینیک سلامت مادر و جنین و نوزاد و همچنین کلینیک اندومتریوز را نام برد.

مرکز درمان ناباروری رویان در تهران

مرکز رویان تهران با تأسیس در سال 1370 به دست دکتر سعید آشتیانی و گروهی دیگر از محققان، یک مرکز تحقیقات علمی جهت درمان ناباروری و سلول های بنیادی به شمار می رود. این مجموعه به عنوان یک قطب تحقیقاتی در سطح بین المللی، موفقیت های بزرگ و مهمی را کسب کرده که ازجمله آن ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • راه اندازی بانک تخمدان
  • راه اندازی اولین بانک سلول های بنیادی جنینی و غیرجنینی ایران
  • تأسیس بانک خصوصی و عمومی خون بند ناف
  • تولد اولین نوزاد حاصل از آی وی اف در تهران
  • تولد نخستین نوزاد حاصل از تکنیک ISCI در ایران
  • تولد نخستین نوزاد حاصل از PGD در کشور

مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری نوین مشهد

در مرکز درمانی فوق تخصصی نوین مشهد که از سال 1386 شروع به فعالیت نموده، خدماتی تخصصی و فوق تخصصی همچون درمان های ناباروری، سقط مکرر، سلامت جنین پیش از لانه گزینی و... به زوج های نابارور ارائه می شود و تاکنون موفقیت های قابل ملاحظه ای را کسب کرده است.

مرکز باروری و ناباروری اصفهان

یکی دیگر از مجموعه های قدیمی و باسابقه کشور در زمینه درمان نازایی، مرکز باروری و ناباروری اصفهان می باشد که تأسیس آن به سال 1372 برمی گردد. این مرکز که میزان نتایج موفقیت آمیز بارداری در آن با آمار کشورهای پیشرفته تطابق دارد، جایگاه قابل توجهی در ایران به دست آورده و به یکی از بهترین مراکز درمان ناباروری کشور تبدیل شده است. مهم ترین خدمات مرکز باروری و ناباروری اصفهان شامل انجام IVF، انتقال جنین، اهدای تخمک، سرکلاژ، هیستروسکوپی، فریز جنین، میکرواینجکشن، لاپاراسکوپی، آمنیوسنتز، رحم جایگزین، سندرم هایپراستیمولیشن و... می باشد.

یزد؛ قطب درمان ناباروری ایران

استان یزد در زمینه های مختلف پزشکی به خصوص درمان ناباروری پیشرفت چشمگیری داشته، به گونه ای که در زمینه درمان ناباروری نه تنها در ایران بلکه در منطقه خاورمیانه و جهان نیز مطرح شده است.

این استان دارای مراکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری در سطح استانداردهای بین المللی و نیز برخوردار از اساتید برجسته ای همچون «دکتر عباس افلاطونیان؛ بنیان گذار روش IVFدر درمان ناباروری در ایران» و سایر اساتید نام آشنا می باشد که مراجعه فراوان بیماران از شهرهای مختلف کشور و حتی کشورهای خاورمیانه مانند عراق، عمان، امارات، قطر، افغانستان و… به منظور درمان ناباروری، گواه این مدعاست.

تصویر

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی مادر یزد

بیمارستان مادر یزد به عنوان نخستین مرکز تخصصی و فوق تخصصی درمان نازایی وابسته به بخش خصوصی، یکی از مجهزترین مجموعه های درمان ناباروری در یزد می باشد که فعالیت خود را از سال 1374 آغاز نموده و امروزه در زمره بهترین مراکز درمان نازایی به ویژه IVF در ایران قرار گرفته است. از مهم ترین و مجهزترین بخش های بیمارستان می توان بخش نازایی، آی وی اف، رادیولوژی، اتاق زایمان، اتاق عمل، جراحی زنان، داروخانه و... را نام برد.

پژوهشکده علوم تولید مثل یزد

پژوهشکده علوم تولید مثل یزد یکی از مهم ترین مراکز درمانی در این حوزه به حساب می آید که فعالیت خود را از سال 1368 آغاز کرده و در سال 1379 نیز عنوان «قطب علمی و اصلی ایران در زمینه تولید مثل و درمان ناباروری» را از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت دریافت نموده است. در این مرکز پیشرفته باوجود تجهیزات و متدهای به روز، متخصصان متعددی در حوزه های زنان و زایمان، اورولوژی، غدد، روان پزشکی و... به انجام تحقیقات علمی و خدمات درمانی می پردازند. پژوهشکده علوم تولید مثل یزد که تاکنون به زوج هایی از سراسر ایران، کشورهای همسایه و یا حتی کشورهای اروپایی خدمات خود را ارائه نموده است، از روش های درمانی مختلفی نظیر میکرواینجکشن، IVF، IVM، IUI، ISCI، کشیدن تخمک، فریز تخمک و امبریو، معاینه و درمان رحم و تخمدان ازطریق هیسترسکوپی و لاپاراسکوپی و... استفاده می نماید.

چگونه شانس موفقیت آی وی اف را بالا ببریم؟

این سوال همواره برای زوج های نابارور پیش می آید که چطور می توان شانس موفقیت روش IVF را بالا برد. باید دانست که عوامل متعددی روی افزایش موفقیت آی وی اف تأثیر دارد و گاهی در هر زوج تحت درمان، عوامل متفاوتی باعث افزایش یا کاهش موفقیت درمان آنها می شود. از مهم ترین دلایل و علل افزایش شانس موفقیت IVF می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انتخاب بهترین مرکز درمان ناباروری: شانس موفقیت روش های درمان نازایی ازجمله IVF در همه مراکز درمانی یکسان نیست و هر مرکز باتوجه به سابقه بارداری های موفق خود، درصد موفقیت متفاوتی را اعلام می نماید؛ بنابراین با درنظر گرفتن مراکز درمانی دارای موفقیت بالاتر می توان تاحدودی شانس بارداری موفق خود را نیز افزایش داد.

انتخاب پزشک مجرب: سطح تجربه و تخصص پزشکان نیز نقش مهمی در افزایش شانس موفقیت درمان دارد و ازهمین رو توصیه می شود که زوج های نابارور جهت آغاز درمان خود، به پزشکانی با تخصص بالا و سابقه درخشان مراجعه نمایند.

سرعت عمل در انتقال جنین: دقت کافی و سرعت بالا در انتقال جنین، احتمال هرگونه آسیب و خطا را کاهش می دهد و موجب افزایش شانس بارداری به کمک IVF می گردد.

تست PGS و PGD: انجام تست های PGS (غربالگری ژنتیکی قبل از پیوند) و PGD (تشخیص ژنتیکی قبل از پیوند) کمک می کند که هرگونه اختلال کروموزومی و ژنتیکی شناسایی شود و شانس فرزندآوری موفق افزایش یابد.

از دیگر راه های افزایش موفقیت IVF باید به مصرف اسید فولیک و مولتی ویتامین ها در زمان مشخصی طبق نظر پزشک، انجام برخی آزمایش های پیش از انتقال جنین، بررسی اولیه رحم جهت شناسایی هرگونه فیبروم یا پولیپ، تخلیه لوله های رحم از مایع هیدروسالپنکس و... اشاره نمود.

تصویر

رادینا سلامت؛ نخستین سایت تخصصی درمان ناباروری در یزد

سایت رادینا سلامت با فعالیت در حوزه توریسم درمانی، به معرفی مراکز درمانی معتبر و ایجاد ارتباط با پزشکان متخصص می پردازد و از ابتدا تا انتهای فرایند درمان ناباروری در کنار بیماران خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به آدرس www.raadinahealth.com و اطلاع یافتن از خدمات این مجموعه، اقدام به رزرو نوبت نموده و برای دریافت مشاوره در زمینه درمان ناباروری با شماره تلفن 03537283090 تماس بگیرید.

منبع: ایسنا


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
شعری که استاد شهریار با خواندن آن اشک ریخت و تا آخر به صورت گریان ادامه داد/ طفل بودم دزدکی پیر و علیلم ساختند (33 نظر) دورهمی صمیمی شهید رئیسی با سعید جلیلی در اتاق کارش و ناهار ساده آن ها با نان خالی و بیسکوئیت+ویدئو/سفره غذایی که سادگی چاشنی اصلی آن بود... (24 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز اوستا بنا برای حفظ پرندگان از گرما و سرما/ اشک تو چشم آدم جمع میشه+ویدئو (22 نظر) نگاهی به خونه زندگی مجلل کاظم نوربخش، سلمان سریال نون خ+ویدیو/ چه چیدمانی، خوش سلیقگی از در و دیوار میباره (20 نظر) خلاقیت های زیبا و رنگارنگ یک مادر ایرانی با قوطی شیرخشک/ هنر نزد ایرانیان است و بس+عکس (18 نظر) کیک تولد باکلاس و 2 بعدی پسر حامد آهنگی برای تولد 10 سالگیش/ مبارکا باشه+ عکس (18 نظر) آشتی کردن آشا محرابی، فروغ سریال هشت‌ونیم دقیقه با پدرش بعد از 40 سال (16 نظر) نگاهی به حلقه ازدواج شلوغ و زیبای آزاده نامداری و همسرش با نگین های ظریف/ چه سلیقه منحصر به فردی+عکس (16 نظر) خلاقیت خنده دار پدر ایرانی با پارک زانتیا وسط پذیرایی خانه اش حماسه ساز شد+عکس/ مغز تو رو باید طلا گرفت🤣 (15 نظر) نگاهی به کیک تولد چند طبقه و هزار رنگ رضا داوودنژاد/ لبخندهای از ته دل آقای بازیگر کنار همسرش غزل بانو (14 نظر) (عکس) ماشین های شیک و باکلاس سهیلا منصوریان، بانوی قهرمان ووشو و دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2024👌 (13 نظر) دورهمی خانوادگی علی دایی در خانه ابدی پدرش +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (12 نظر) خلاقیت منحصربفرد مادر ایرانی برای ترک سیگار فرزندش حماسه آفرید/ دست همه سازمان های ترک اعتیاد رو از پشت بست😂 (11 نظر) نگاهی به سبک دکوراسیون و سلیقه ساده پسندِ خانه علیرضا زاکانی+عکس/ خانه ای با فرش ماشینی و لوازم در حد شهروند عادی (11 نظر) میز غذای خوشمزه و مفصل سپیده بزمی پور برای مهمانانش/ خوش به حال آقا شاهرخ با این خانوم کدبانو (11 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز سه شنبه 5 تیر ماه 1403
رسم عجیب و غریب قبیله شامبی در کشور گینه نو!! +عکس
فال حافظ با تفسیر سه شنبه 5 تیر 1403 + فیلم
فال روزانه امروز سه شنبه 5 تیر ماه 1403
فال شمع روزانه امروز سه شنبه 5 تیر 1403
روایتی تاریخی از کاندیدای ریاست جمهوری ایران که افغانی از آب درآمد!
جانور عجیب الخلقه ای با چشمان زیبا که جایزه بزرگ زشتی را از آن خودش کرد+عکس
اسامی کامل بازیگران معروفی که سید هستند/ از شهاب حسینی تا نرگس محمدی و ستاره سادات قطبی+عکس
افشاگری علیرضا زاکانی از ایستادگی رهبر انقلاب در برابر طرح‌های دولت احمدی‌نژاد در سال 88
4 کشته در جنایت خانوادگی بیضا/ پدر بی رحم همسر و 3 دخترش را کشت
پارتی شبانه زندگیم را به باد داد ؛ از استادی دانشگاه تا کارتن‌خوابی/ ماشین خارجی و آپارتمان بالای شهر داشتم
پسر جوان از کانال کولر وارد اتاق خواب دختر شیرازی شد
انتشار وصیت نامه آیت الله آل هاشم برای اولین بار: می دانم شهید می شوم
ماجرای جنگ 300 ساله برای تصاحب 200 تن طلا و جواهرات
هشدار جدی وزیر بهداشت درباره پشه آئدس و شیوع تب دنگی در ایران/ همه چیز درباره پشه آئدس و راهکارهای جلوگیری از ابتلا به تب دنگی بویژه در مناطق گرمسیری