ساعدنیوز
ساعدنیوز

بهترین شهر ایتالیا برای زندگی کجاست؟

  شنبه، 30 مهر 1401   زمان مطالعه 6 دقیقه
بهترین شهر ایتالیا برای زندگی کجاست؟
ساعدنیوز: بهترین شهر ایتالیا برای زندگی کجاست؟ ایتالیا کشوری وسیع و یکپارچه است، اما تفاوت‌های زیادی در سبک زندگی و محیطی آن وجود دارد. هنگام انتخاب مکان مناسب خود باید موارد زیادی را در نظر بگیرید و شهری متناسب با علایق و شیوه زندگی خود را انتخاب کنید.

ایتالیا کشوری وسیع و یکپارچه است، اما تفاوت های زیادی در سبک زندگی و محیطی آن وجود دارد. هنگام انتخاب مکان مناسب خود باید موارد زیادی را در نظر بگیرید و شهری متناسب با علایق و شیوه زندگی خود را انتخاب کنید. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید و مطمئن نیستید بهترین شهر زندگی برای شما کدام است، تورهای گردشگری و موقت مانند تور رم ایتالیا بسیار در انتخاب و تصمیم گیری شما موثر خواهد بود. در این مطلب به معرفی 5 شهر برتر ایتالیا برای زندگی خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

تصویر

5 شهر برتر برای زندگی در ایتالیا

زندگی در مکان های استانی با شهرهای بزرگ و مدرن ایتالیا بسیار متفاوت است. شهرهای ساحلی دیدنی تر اما گرانتر از شهرهای داخلی هستند. می توان گفت زندگی در شمال و جنوب بسیار متفاوت است و بسیار شرایط محیطی و زندگی متنوعی دارند. حتی برخی شهرهای مجاور یکدیگر نیز از نظر گویش ها، آداب و رسوم، غذا، جشنواره ها و غیره متنوع و متفاوت اند.

 1. میلان؛ شهری بسیار بیشتر از یک پایتخت مد

تصویر
میلان به عنوان یک پایتخت مد شهری بسیار متنوع، سرزنده و جالب است. با این حال، در درجه اول یک شهر کاری و تجاری محسوب می شود و تمام مزایا و معایب ناشی از آن را دارد. میلان نیز مانند هر شهر بزرگ اروپایی دیگری، بعدی آشفته، پرجمعیت، آلوده و با ساختمان های بیش از حد دارد. با این حال، برای طرفداران شهری، سبک زندگی عالی را ارائه می دهد. برخی از ویژگی ای کلی این شهر عبارتند از:
 • موزه ها، نمایشگاه ها، فعالیت های فرهنگی و سرگرمی در تمام طول سال وجود دارند.
 • رستوران ها و کافه ها غذاهایی از سراسر جهان ارائه می دهند.
 • با وجود صنعتی بودن ریشه های رومی همچنان در این شهر بارز و مشهود است.
 • با وجود میراث فرهنگی عظیم، مرکز مهمی برای امور مالی، مد و فناوری است.
 • دوچرخه سواری، پیاده روی و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بسیار رایج و آسان است.
 • سوار شدن به قطار برای سفر به خارج از شهر در آخر هفته ها آسان است.
 • شبکه بسیار توسعه یافته ای برای اشتراک گذاری خودرو وجود دارد.
 • نه تنها در سطح بین المللی بلکه با سایر مناطق ایتالیا نیز ارتباط خوبی دارد.دسترسی به دریاچه های کومو و ماگیوره آسان است و پیست های اسکی نیز خیلی دور نیستند.

2. ترنتو؛ یک سبک زندگی آرام شهری

تصویر

ترنتو به عنوان پایتخت منطقه ترنتینو، بزرگ تر و کمی شهری تر از بولزانو است. در تیرول جنوبی واقع است و آب و هوا و محیط کاملا مشابهی با آن دارد. برخی از ویژگی های کلی آن عبارتند از:

 • این منطقه دارای کیفیت زندگی عالی است و بهترین شهر ایتالیا برای زندگی آرام شهری محسوب می شود.
 • این استان خود مختار است و حق دارد در مورد مدیریت و حکمرانی خود تصمیم بگیرد.
 • ترنتو سطوحی از رفاه و کیفیت زندگی را ارائه می دهد که در میان بالاترین سطوح اروپا قرار می گیرد.
 • دارای یک سیستم آموزشی عالی، خدمات بهداشتی در سطح بالا و میراث طبیعی زیبایی فوق العاده است.
 • ترنتو واقع در دره رودخانه آدیجه، محیطی خیره کننده است و از زیباترین مکان ها برای دوچرخه سواری در اروپا می باشد.
 • ترنتو فرودگاه اختصاصی ندارد. اما فقط یک ساعت با قطار از ورونا و کمتر از سه ساعت از میلان فاصله دارد.
 • اگر زندگی در شهری که تا اواخر شب شلوغ و پر از روشناییست را دوست دارید، ترنتو برای شما مناسب نیست.

3. بولزانو نه چندان ایتالیایی اما جذاب

تصویر

بولزانو، همراه با ترنتو و بلونو، در نظرسنجی سال 2018 که توسط ایتالیا اوگی انجام شد، سه مکان برتر کیفیت زندگی را به خود اختصاص دادند. بولزانو یک شهر متوسط ​​دوست داشتنی در تیرول جنوبی است و ارتباط قوی با اتریش و آلمان دارد.

 • بسیاری از بومیان بولزانو هنوز میراث قوی آلمانی و اتریشی دارند و این در معماری، غذا، سبک زندگی و این واقعیت که آلمانی در کنار ایتالیایی صحبت می شود، مشهود است.
 • بولزانو یکی از بهترین شهرها برای خانواده ها یا دوران بازنشستگی است. آرام، امن و ساکت است و توسط زیباترین کوه ها احاطه شده است.
 • از آنجایی که این منطقه در شمال است، فصل های مشخصی دارد. اگر به اسکی علاقه دارید، مکان مناسبی برای شماست.
 • همه چیزهایی که برای یک زندگی روزمره راحت نیاز دارید در آن وجود دارد: مغازه ها، کافه ها، رستوران ها، پزشکان، داروخانه ها، بازارهای آزاد و غیره.
 • اگر در خود شهر زندگی می کنید، نیاز کمی به ماشین خواهید داشت. دوچرخه سواری و پیاد روی بسیار مرسوم و رایج است.

4. برشا؛ جوان و پر جنب و جوش

تصویر

برشا اساسا یک مرکز صنعتی است که همه چیزهایی را که انتظار دارید برای شما فراهم می کند. از نظر خدمات مالی بسیار بزرگ است و جمعیت مهاجر قابل توجهی در آنجا زندگی و کار می کنند و واقعا بهترین شهر ایتالیا برای زندگی محسوب می شود. برخی از جذابیت های این شهر عبارتند از:

 • هر سال برشا رالی سالانه اتومبیل های قدیمی Mille Miglia را برگزار می کند که هم برای شرکت کنندگان و هم برای تماشاگران خوشحال کننده است.
 • این شهر چه در سطح بین المللی و چه در داخل ایتالیا راه های ارتباطی خوبی دارد. فرودگاه میلانو برگامو بسیار نزدیک است، حدود 45 دقیقه با ماشین و 1 ساعت با اتوبوس مستقیم.
 • وقتی در برشا هستید، موقعیت خوبی برای سفر به سراسر کشور و فراتر از آن دارید.
 • برشا یک گردشگاه زیبا با مغازه ها و بوتیک های زیاد، کلوب ها وکافه های بسیار است.
 • شما در برشا خسته نمی شوید چرا که همه چیزهایی که برای یک زندگی شهری فعال نیاز دارید در آن وجود دارد.
 • آب و هوای آن بیشتر قاره ای است، زمستان های سرد و تابستان های گرم.

5. دریاچه کومو؛ بهترین مقصد بازنشستگی در لمباردی

تصویر

اگر به دنبال زندگی آرام اما نه چندان دور از شلوغی میلان هستید، به دریاچه کومو بروید تا مکان ایده آل خود را پیدا کنید. کومو می تواند بهترین شهر ایتالیا برای زندگی پس از بازنشستگی باشد.

شهر کومو و شهرهای اطراف آن مانند سرنوبیو، تورنو، بلویو و مولتراسیو در بین مهاجران مسن تر محبوبیت بیشتری دارند؛ اما کل منطقه سرشار از آرامش است. برخی از ویژگی های کلی این منطقه عبارتند از:

 • شما در یک منطقه زیبا و دیدنی زندگی می کنید در حالی که تمام خدمات اصلی با ماشین 15 دقیقه فاصله دارند و به میلان نزدیک هستید.
 • خطوط قطار به میلان، وارسه، لوگانو، زوریخ، بازل و لکوآر قابل اعتماد هستند. اما برای راحتی بیشتر به داشتن ماشین فکر کنید.
 • زندگی در کومو برخلاف میلان بسیار ساده است. همیشه می توانید در کنار دریاچه قدم بزنید و به کافه های مرکز شهر بروید.
 • کومو شگفت انگیزترین و خوش منظره ترین پیاده روی هایی را که می توانید پیدا کنید برای شما فراهم می کند.
 • مسیرهای دوچرخه سواری کوهستانی دیدنی، قایقرانی، موج سواری، و کایت سواری وجود دارد.

در پایان

شهرهای بسیاری در ایتالیا وجود دارند که می توانید زندگی راحتی را در آنجا داشته باشید. علاوه بر شهر های نام برده؛ شهر های لیگوریا، پادوا، پیسا، پوزیتانو، سورنتو و آمالفی نیز از شهر های معروف این کشور محسوب می شوند.

به طور کلی پیش از انتخاب مکانی برای زندگی و مهاجرت بهتر است در یک سفر با برخی از شهر های مورد نظر خود آشنا شده و سپس تصمیم گیری نهایی را انجام دهید. سام سیر ارائه دهنده انواع تورهای گردشگری برای شما عزیزان است و می توانید با تجربه تور رم ایتالیا ۱۴۰۱ تا آخر همین امسال تصمیم مناسب را برای انتخاب بهترین شهر ایتالیا برای زندگی اخذ کنید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حال خوشِ رهبر معظم انقلاب در کوهنوردی با حاج قاسم سلیمانی و چیدن گلهای زرد رنگ از کوه+عکس/ سرداری که هیچ جا رهبری رو تنها نمیذاشتن (478 نظر) مبلی که رهبر معظم انقلاب 20 سال است روی آن می نشینند+عکس/ دکوراسیونی که هیچوقت تغییر نمیکند! (322 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (305 نظر) عاشقانه های جذاب سید احمد خمینی و زیباترین دختر ایران زمین «ایران خانوم»/ الهیی چقدر نازه+عکس (283 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اهواز برای رنگ آمیزی سطل های زباله/ دست مریزاد واقعا+عکس (270 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (263 نظر) رهبر معظم انقلاب در حال دروی گندم با داس در مزارع کشاورزی روستای فردو (227 نظر) خلاقیت خنده دار مسافر کش موتوری برای راحتی مسافرش مرز های انسانیت را جا به جا کرد/ هزارماشالله به این ذهن خلاق+ عکس (203 نظر) خواستگاری متفاوت و حساب شده همسر مقام معظم رهبری برای پسرشان+ویدئو/ برای آقا مجتبی که خیلی شبیه رهبری هستن (178 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری اردبیل برای حمایت از حیوانات+عکس/ واقعا دست مریزاد داره! (154 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (149 نظر) تصویری تاریخی از تزئینات لاکچری ماشین عروسی در دهه 60 / اونموقع پیکان سلطان جاده بود😂 (143 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (141 نظر) سفری شیرین به گذشته ها، زندگی تو دهه 60 این مدلی بود/ حس زندگی رو آدم قشنگ میگیره + فیلم (140 نظر) سبک دکوراسیون شیک و منحصر بفرد اتاق ساده رهبر معظم انقلاب +عکس (123 نظر)
دیگران می‌خوانند   
(عکس) وحشتناک ترین ودردناکترین تجربه زنان چینی برای زیباتر بودن/ حتی فکر کردن بهش زجرآوره! گلخونه زیبا و دلباز سانیا سالاری ارغوان سریال دلدادگان/ چه گل هایی چه گلدونایی+ عکس بی احترامی و حرمت شکنی مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در ورودی استادیوم آزادی جنجالی شد+فیلم داغ کودکی لعیا زنگنه، مریم سریال درپناه تو در 5 سالگی/ چقدر ناز و بانمک بوده+عکس تصویری از خانه ابدی مادر الناز حبیبی بازیگر سریال دردسرهای عظیم/ روحش شاد و یادش گرامی (ویدئو) توصیۀ جیمز هالیس به والدین/ مهم نیست فرزندانتان با چه رشته‌ای وارد دانشگاه شوند، مهم این است که... بیوگرافی و زندگینامۀ غلامحسین مصاحب ریاضی‌دان بزرگ ایرانی شوخی حامد آهنگی با قهرمان بوکس ایران/والا با بوکسور شوخی کردن دل و جرات میخواد+ فیلم فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 گشت و گذاری در اولین کافه ایران؛ از آینه طلاکاری شده تا خودروهای متعلق به مصدق/ پاتوق همیشگی کمال الملک فال شمع چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 (ویدئو) رفتار بسیار زیبا و انسانی علیرضا جهانبخش با خانم تصویر بردار/ با این کارت ایران و ایرانی رو سربلند کردی فال حافظ با تفسیر روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 + فیلم شیرین زبونی های دختر کیوت و بامزه سروش رفیعی ستاره پرسپولیس/ قند تو دل آدم آب میشه آخه!+ فیلم فال روزانه امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 (تصویر) تولد لاکچری مسی برای عشقش آنتونلا غوغا کرد/ حسودی جورجینا معشوقه رونالدو دیدن داره😁 فال ابجد روزانه چهارشنبه 9 اسفند 1402 صحنه ای از سریال دلنوازان که حرص شاهرخ استخری،بازیگر نقش بهزاد را درآورد +عکس خرید ویپ و پاد از فروشگاه ویپ گاد سوختن دختر ملی پوش ایرانی در آتش سوزی هولناک! + عکس خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده بهش دکترای افتخاری میدن😂 مبلمان خاص و مدیترانه ایِ خونه دوبلکس عروس شیرازی محمود پاک نیت و نوه خوشگلش با دکوری همرنگ استایل خاص و دلربای بازیکن محبوب تیم پرطرفدار پرسپولیس در روز عروسی اش/چه خوشتیپ شده!+عکس روزی روزگاری دربی: گلهای به یادماندنی استقلال در شهرآورد 59/ هنرنمایی علیمنصور، فکری و پیروز قربانی/ بفرست واسه استقلالیای دوآتیشه💙💙💙 (تصاویر) 23 دیزاین ناخن بهاری که استایل نوروزیتان را تکمیل می کنند 10 مدل مانتو کتی مجلسی ویژه نوروز 1403 برای خانم های شیک پوش+عکس سبک زندگی متفاوت و جالب هاشمی رفسنجانی از زبان دخترش؛ از خوردن کاهو با رب انار برای میان وعده تا نان و ماست برای شام رتبه پیمانکاری شرکت چیست؟ خلاقیت بی نظیر یک طراح مبل راحتی با الهام از مدل قایق و کالسکه/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس خلاقیت منحصر به فرد یک ایرانی در طراحی استند چاقوی آشپزخانه با سنگ‎+عکس/ با احترام به سازنده‌اش با وقتی که صرف این کرده میشه موشک ساخت معرفی تسمه نقاله و کاربرد آن در صنعت معرفی فروشگاه عطر، پوشاک مردانه و زنانه ایرانی در سایت پی جو داداش خوشتیپ و جنتلمن مرجان سلحشوری، تازه عروس تکواندوکار ایرانی/ ماشالا چقدر باهمدیگه صمیمی هستن😍 سطح اطلاعات ابوالفضل گلابی آدم گزارشگر فوتبال مازنی رو یاد هرکول پوارو می اندازه/ اسم شوهر عمه بازیکن رو هم می دونه یا خدا😂😂😂😂😂😂 (ویدئو) جدیدترین و شیک ترین ایده برای پخت نیمرو/ حالا واقعا نیازه روز به روز نیمروها با کلاس تر بشن؟ همه نکاتی که درمورد دیزل ژنراتور و سوخت مصرفی آنها باید بدانیم همای سعادت اینبار در مشیریه تهران! + فیلم قتل شوهر سابق زن تهرانی به دست همسر جدیدش / قاتل با ماشین از روی مرد جوان رد شد یادی کنیم از مبارزه تاریخی با ویروس کرونا به سبک محمود احمدی نژاد در پای صندوق رای+ ویدئو کشف اولین رژ لب جهان در ایران + عکس/ زنان این منطقه ایران 3600 سال پیش رژ می‌زده‌اند!
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 گشت و گذاری در اولین کافه ایران؛ از آینه طلاکاری شده تا خودروهای متعلق به مصدق/ پاتوق همیشگی کمال الملک فال شمع چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 + فیلم فال روزانه امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه چهارشنبه 9 اسفند 1402 سبک زندگی متفاوت و جالب هاشمی رفسنجانی از زبان دخترش؛ از خوردن کاهو با رب انار برای میان وعده تا نان و ماست برای شام قتل شوهر سابق زن تهرانی به دست همسر جدیدش / قاتل با ماشین از روی مرد جوان رد شد کشف اولین رژ لب جهان در ایران + عکس/ زنان این منطقه ایران 3600 سال پیش رژ می‌زده‌اند! طالع بینی و خصوصیات مرد و زن متولدین مرداد زنده زنده سوختن دو کودک در چادر عشایری / مرگ جانسوز در اصلاندوز رخ داد (فیلم) بازیگر معروف کشورمان یک روز بعد از تولدش در پشت صحنه درگذشت!! (عکس) پست های عجیب و غریب بیلی آیلیش تمومی نداره!! عکس زیبای دمت اوزدمیر با روسری در یک روز برفی تغییر چهره عجیب مرجانه گلچین با لباس قاجاری