ساعدنیوز
ساعدنیوز

بررسی زبان بدن کیم و پوتین؛ کدام یک کنترل دیدارهای اخیر را در دست داشتند؟

  جمعه، 24 شهریور 1402   کد خبر 356413
بررسی زبان بدن کیم و پوتین؛ کدام یک کنترل دیدارهای اخیر را در دست داشتند؟
ساعد نیوز: "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی و "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه در دیدار اخیر خود در حالی که لبخند می زدند و دست می دادند در ظاهر شبیه بهترین دوستان یکدیگر به نظر می رسیدند اما واقعیت آن است که پیام های نهفته و ظریفی در حرکات بدن شان وجود داشت.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز به نقل از فرارو، "جودی جیمز" کارشناس زبان بدن می گوید کیم جونگ اون با تماس چشمی شدید خود با پوتین دست برتر را در دیدار با رئیس جمهور روسیه داشت. او به "سان" می گوید: " ظاهر کلی کیم ظاهری کاملا با اعتماد به نفس است، از کت و شلوارش گرفته تا نوع راه رفتن سنگین اش. کیم ابتدا دست خود را در حرکتی عمدی برای دست دادن دراز کرد".

در اینجا تفاوت های فرهنگی آشکاری وجود دارد چرا که اغلب مرسوم است که میزبان برای دست دادن ابتدا دست اش را دراز کند. با این وجود، در دیدار با پوتین کیم با دراز کردن دست اش نشان داد می خواهد رهبری دیدار را برعهده گیرد و این ژست به احساس کنترل دلالت دارد.

پس از آن تماس چشمی قوی دست دراز شده کیم و انگشت شست قدری خم شده همگی نشانه اعتماد به نفس اش بودند. جودی توضیح می دهد که هنگام دست دادن اولیه پوتین با فرو بردن دست خود در دست کیم تلاش کرد تا کنترل دست دادن را در دست گیرد و ژستی برای نمایش مردانگی را نشان داد اما این کیم جوان سال تر بود که فرمانده دیدار باقی ماند.

زبان بدن کیم و پوتین

آن دو سپس نشستند. کیم در نشستن نیز چهره ای قدرتمند از خود نشان داد. ژست او متقارن تر از پوتین بود و دستان اش را محکم بر روی هر دو ران اش قرار داده بود. هم چنین، او هنگام نشستن دکمه های کت اش بسته باقی ماند در حالی که پوتین دکمه های کت را باز کرده بود و نشان می داد که برای گفتگو رویکرد بازتری دارد در حالی که به نظر می رسید کیم کارت هایش را نزدیک به سینه اش نگه داشته است.

زبان بدن کیم و پوتین

می توان گفت کیم ممکن است در این دیدار دست برتر را داشته زیرا گفته می شود که او مایل است در ازای دریافت ماهواره و فناوری زیردریایی هسته ای گلوله های توپخانه و موشک های ضد تانک به پوتین تحویل دهد. البته کیم پیش از نشستن ترس خود را با فرستادن کارکنان اش که دستکش سفید در دست داشتند آن هم به منظور پاک کردن صندلی نشان داد.

کیم

"دارن استانتون" یک مامور سابق پلیس معروف به "دروغ یاب انسانی" می گوید: "واضح است که پوتین می خواست نیروی قوی تر باشد. او از نزدیک با کیم دست داد و تکانی قوی تر از حد معمول برای اثبات اقتدار داد کاری که بسیاری از شخصیت های قدرتمند انجام می دهند. رویکرد او تهاجمی بود و تلاش داشت کنترل خود را بر کیم اعمال کند. اعتماد پوتین به قدرت خود در حالت باز پاهایش مشهود است حرکتی که نوعی نمایش قدرت او برای ترساندن رهبر کره شمالی بوده است".

پوتین

او می افزاید: "در طول کنفرانس مطبوعاتی کیم یک دست اش را روی میز تکیه داده و مشت اش را گره کرده بود. او انگشت اشاره و شست خود را به هم می مالید. این تقریبا نمایشی از اضطراب است. هم چنین می تواند نشانه بی حوصلگی بوده باشد و این که گویی نمی خواسته آنجا حضور داشته باشد. به نظر می رسد کیم دست راست اش را در جیب خود نگه داشته که یک ژست آرامش بخش و اطمینان بخش به خود بوده است".

زبان بدن کیم و پوتین

دارن می افزاید: "به گمان ام کیم قدری از پوتین مرعوب شده بود. احتمالا هدف پوتین نیز همین بوده است. پوتین تلاش کرد در عکس ها و تصاویر بزرگتر دیده شود دست هایش را دراز کرده و خود را در سمت راست عکس ها نگه داشته است. این یک واقعیت ناشناخته است که هر کسی که در سمت راست یک عکس واید باشد اغلب به دلیل روش هایی که چشمان ما نور را ثبت می کنند بزرگتر به نظر می رسد".

کیم

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(تصاویر) ورود جورجینا به تهران با مانتو و پوشش کامل/ جورجینا همراه رونالدو به ایران آمد (519 نظر) (فیلم) غوغای رقص پسر افغانی در مترو تهران با صدای دست و سوت ایرانی ها (517 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (257 نظر) (فیلم) اجرای آهنگ گرشا رضایی به جای مداحی در بهشت زهرای تهران / کنسرته یا مجلس ترحیم؟! (235 نظر) ازدواج جذاب ترین پسر ایرانی با دختری هم سن مادرش +عکس دختر (228 نظر) هدیه تولد 29 سالگی عجیب برند لوکس به عضو گروه “بی تی اس”! (103 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (90 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (76 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (75 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (74 نظر) (فیلم) آوازخوانی و تمپو نوازی دختر با استعداد ایرانی با آهنگ سنگ قبر آغاسی / چقدر حیف که تو کودک کار شدی! (37 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (33 نظر) رقص شاد شادمهر در کنسرتش با آهنگ مهستی/بازم نشستی روبروم مات تماشای توام +فیلم (32 نظر) (فیلم) تمرین رقص عربی رونالدو برای انجام شادی گل مقابل پرسپولیس در تهران با آهنگ معروف غفور غفور! (31 نظر) (فیلم) اجرای زنده و مشترک آهنگ یکی هست تو قلبم توسط مرتضی پاشایی و محسن یگانه / خدابیامرز عجب صدایی داشت ... (30 نظر)
منتخب روز   
دفاع جانانه رهبر انقلاب از ملت ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی / ما بزرگترین قربانی تروریسم هستیم‎+ویدئو (فیلم) زایمان طبیعی یک زن نزدیک پادگان نظامی با کمک سربازان/ درود بر شرف و انسانیتتون👏 (ویدئو) خوانندگی آهنگ شاد توسط محمد بحرانی در برنامه صداتو برای عادل فردوسی پور/ عجب رپ شادی خوند بازداشت قاتل مدیر حوزه علمیه قیدار + جزییات هک اکانت ادمین اینترنشنال و افشای هویت کاربران خائن به وطن +فیلم (ویدئو) آویزان شدن خانم مهندس ایرانی از یک جرثقیل برای دید زدن ساختمان نیمه کاره/ حتی حجابشم کامله😂 (ویدئو) ابی مورد حمله عاشقان وحشی اش قرار گرفت/ تکه پاره شدن ناگهانی ابی هنگام خواندن آهنگ وقتی دلگیری و تنهااا 😂 (ویدئو)یاسمین پهلوی متوهم، ملکه آینده ایران که حتی سرود ایران رو هم بلد نیست بخونه🙄 (ویدئو) گریه و زاری پسر بچه کرجی که اجازه ندادند رونالدو را ببیند! رونالدو لطفا هیچوقت به این هتل نیااا😂مرسی اه رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (ویدئو) آب خورد یک مار با لیوان/ طفلک چقدر تشنه بود (ویدئو) سجده شادمهر مقابل هوادارانش در کنسرت/ ایرانیا دیروز فحش میدادن، امروز براش غشو ضعف میرن😁
تیتر امروز   
تاکید وزیر تعاون بر تعیین تکلیف پروژه 1000 واحدی شمس تبریز ماشین دزدی 2 دختر بدشانس در مشهد / خودروی پلیس زود رسید جمعه به بهشت زهرا نروید + علت و جزییات واکنش باشگاه پرسپولیس به ماجرای پیراهن رونالدو: لباس اهدایی رونالدو به فاطمه حمامی پیش ما جا مانده بود! داماد شدن پدر به جای پسر برسر سفره ی عقد! موز دزدی میمون از اورانگوتان عاقبت خوشی نداشت!+ فیلم واکنش خاص ولیعهد عربستان به استقبال فوق العاده ایرانی ها از رونالدو و یارانش آخرین کشور در روی کره زمین که صاحب تیم فوتبال شد+عکس آخرین وضعیت نرخ ارز امروز 30 شهریور 1402 عشق و حال جنجالی جورجینا در عربستان پایان ندارد!+ عکس دزدی عجیب پرسپولیس؛ به جایزه دختر معلول هم رحم نکردند+عکس توپ فوتبال رئیسی که از فیفا هدیه گرفت+ عکس کشف شگفت‌انگیز گنج بزرگ فرعون زیر آب +عکس شکار ترسناک مار غول پیکر کبری توسط 6 مرد قوی و یک سگ وحشی😵+ فیلم (تصاویر) نه به کتاب و مدرسه؛ کودکانی که طلا استخراج می‌کنند