ساعدنیوز
ساعدنیوز

بیوگرافی و زندگی شخصی و اجتماعی سید حسن خمینی و همسرش + فیلم و عکس های جذاب و دیدنی

  سه شنبه، 14 شهریور 1402   زمان مطالعه 4 دقیقه
بیوگرافی و زندگی شخصی و اجتماعی سید حسن خمینی و همسرش + فیلم و عکس های جذاب و دیدنی
سید حسن مصطفوی (زاده 1 مرداد 1351) مشهور به سید حسن خمینی، روحانی شیعه ایرانی است. وی متولی آرامگاه سید روح‌الله خمینی، تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و عضو هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی است. او فرزند سید احمد خمینی و نوه سید روح‌الله خمینی است.

فهرست مطالب


خلاصه بیوگرافی

زندگی شخصی و خانواده

زندگی سیاسی و اجتماعی

مسئولیت فعلی

اینستاگرام

آلبوم تصاویر

فیلم

خلاصه بیوگرافی


نام : سید حسن

نام خانوادگی : خمینی

متولد : 1351/05/01

تحصیلات : تحصیلات حوزوی و دیپلم ریاضی

سمت فعلی : تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و عضو هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی

سیدحسن خمینی

سیدحسن خمینی

زندگی شخصی و خانواده


وی در 1 مرداد 1351 در قم زاده شد. پدر و مادرش هر دو از سادات به‌شمار می‌آیند. مادرش سیده فاطمه طباطبایی دختر سلطانی طباطبایی از سادات طباطبایی بروجرد است. مادر فاطمه نیز صدیقه نام داشت که فرزند سید صدر الدین صدر از مراجع ثلاث و نوه سید حسین طباطبایی قمی از مراجع وقت بود. پدر سید حسن، سید احمد خمینی فرزند سید روح‌الله خمینی و خدیجه ثقفی دختر میرزا محمد ثقفی است سید حسن خمینی دو برادر به نام‌های سید یاسر و سید علی دارد.

تحصیلات سیدحسن خمینی


سید حسن خمینی دوران تحصیلات ابتدایی را در نجف (مدرسه علوی) شروع کرده و در مدارس 19 دی و پارس (قم) و مدرسه نیکان تهران ادامه داده و نهایتاً این دوره را در مدرسه حبیب ابن مظاهر جماران به پایان برد. اما در سال 1366 (در سال دوم دبیرستان) عازم جبهه می‌شود و در سال 1369 در حالیکه سال چهارم را به‌طور متفرقه گذارنده بود، دیپلم ریاضی خود را اخذ می‌کند.

وی در سال 1368 تحصیلات حوزوی خود را شروع کرده و چهار سال بعد روحانی می‌شود. وی در شهریور ماه سال 73 توسط پدربزرگ مادری خود در نزد سیداحمد خمینی عمامه به سر گذاشت.

همسر سید حسن خمینی

همسر سید حسن خمینی


وی با ندا (فاطمه) موسوی بجنوردی دختر سیدمحمد موسوی بجنوردی ازدواج کرده‌است و چهار فرزند دارد.

فرزندان سیدحسن خمینی


حاصل این ازدواج 4 فرزند به نامهای سید احمد، سیده نرگس، سیده فرشته و سید محمدهادی می باشد.

سید حسن خمینی در کنار فرزندانش

دامادهای سیدحسن خمینی


تاکنون اطلاعاتی در خصوص دامادهای سید حسن خمینی منتشر نشده است.

زندگی سیاسی و اجتماعی سید حسن خمینی


سید حسن مصطفوی (زادهٔ 1 مرداد 1351) مشهور به سید حسن خمینی، روحانی شیعه ایرانی است. وی متولی آرامگاه سید روح‌الله خمینی، تولیت مؤسسهٔ تنظیم و نشر آثار امام خمینی و عضو هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی است. او فرزند سید احمد خمینی و نوه سید روح‌الله خمینی است.

تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

سید حسن خمینی، در پی درگذشت پدرش، سید احمد خمینی، طی نامه‌ای خطاب به سید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، نوشت:

«همانگونه که مستحضرید اینجانب به واسطه، وصیت پدرم حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی (ره) به عنوان تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام و حرم مطهر حضرتش منصوب گشته‌ام؛ ولیکن از آنجا که اعتبار همه امور را بنا به فتوای امام راحل به مقام شامخ ولایت می‌دانم و همواره بر این اعتقادم که این نظام مقدس تنها در پرتو ولایت مطلقه فقیه و گام نهادن در مسیر اندیشه‌های تابناک خمینی کبیر می‌تواند از مرزهای موجود فراتر رفته و به لطف الهی نجات بخش انسانیت از ورطه هلاکت و ظلمت باشد، لذا از محضر مبارک حضرتعالی تقاضا می‌کنم در صورت صلاح دید وصیت آن عزیز سفرکرده را تنفیذ فرمائید.»

— سید حسن خمینی،

آیت الله خامنه‌ای نیز در تاریخ دوم اردیبهشت 1374 حکم وی را تنفیذ کرد.

سید حسین خمینی

سید حسین خمینی

سید حسین خمینی در کنار ابراهیم رئیسی

تدریس در حوزه علمیه

سید حسن خمینی دو سال بعد از ورود به حوزه علمیه قم (سال 1370) در مدرسه کرمانی‌ها فعالیت در زمینه تدریس مقدمات را شروع و در مدت 8 سال کتاب‌هایی نظیر: جامع المقدمات، سیوطی، مغنی اللبیب و مختصرالمعانی، معالم، شرح لمعه، منطق مظفر را تدریس کرده از سال 1379 به مدت 10 سال به تدریس سطوح عالی می‌پردازد. تدریس خارج اصول وی از سال تحصیلی 90–1389 شروع شده و هم‌اکنون در محل مدرسه دارالشفای قم ادامه دارد.

سید حسین خمینی

سید حسین خمینی

سید حسین خمینی

شرکت در انتخابات مجلس خبرگان 1394

حسن خمینی در تاریخ 27 آذر 1394 برای شرکت در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور رسماً ثبت نام کرد. سید علی و سید یاسر خمینی برادر خود را در ستاد انتخابات کشور همراهی کردند. سیدحسن خمینی با بیان این‌که به صورت مستقل وارد انتخابات شدم، گفت: «بنده به صورت مستقل وارد انتخابات شدم. دست یکایک مردم شریف را می‌بوسم.» سیدحسن خمینی در 27 آذر 1394، با حضور در وزارت کشور ایران رسماً برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرد، اما به دلیل عدم حضور وی در امتحان اجتهاد، صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان احراز نشد.

سید حسین خمینی

سید حسین خمینی و فرزندش احمد خمینی

سید حسین خمینی در کنار رهبر

کاندیداتوری در انتخابات 1400

یاسر خمینی در مصاحبه ای در خصوص احتمال کاندیداتوری حسن خمینی گفت: «ایشان با تردید در حال مشورت و بررسی جوانب امر بودند، تا اینکه امروز در دیدار خود با رهبری، رهبر انقلاب کاندیداتوری ایشان در انتخابات را به صلاح ندانستند و با بیان اینکه حسن را مانند فرزند خود می‌دانند، از ایشان خواستند که در شرایط فعلی به این عرصه ورود نکنند.»

حسن خمینی و آیت الله خامنه ای

حن خمینی در کنار رهبر و محمود احمدی نژاد

حسن خمینی و آیت الله خامنه ای

سایر فعالیت‌ها

حاصل تلاش‌های سید حسن در امر تحقیق و پژوهش، کتاب هایی نظیرمبانی فقهی تنظیم خانواده، ده مقاله و دلیل راه و کتاب فرهنگ جامع فِرَق اسلامی می‌باشد. وی به ورزش هم علاقه‌مند است و همانند پدرش در جوانی به فوتبال می‌پرداخته‌است. وی از سال 1373 و به دنبال درگذشت پدرش عهده‌دار تولیت حرم و مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی شد. وی پس از بازدید از موزهٔ ایران باستان و لوح سیمین و زرین داریوش هخامنشی و جام زرین خشایارشا، بر تداوم فرهنگی ایران پیش از اسلام و ایران اسلامی تأکید کرد و گفت «عظمت و شکوه این سرزمین که با اسلام تعالی یافته‌است، در جای‌جای این مجموعه هویداست».

سیدحسن خمینی در کنار فرزندش احمد خمینی و ابراهیم رئیسی

سیدحسین خمینی در کنار محمد خاتمی و محمدجواد ظریف

مسئولیت فعلی


سید حسن خمینی تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و عضو هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

سیدحسن خمینی

اینستاگرام سید حسن خمینی


سید حسن خمینی در اینستاگرام از طریق صفحه خود با نام کاربری hassankhomeini با مخاطبان خود در ارتباط است.

صفحه اینستاگرام سید حسن خمینی

آلبوم تصاویر سید حسن خمینی


سید حسن خمینی

سید حسن خمینی در کنار رهبر

سید حسن خمینی دز کنار فرزندانش

سید حسن خمینی در کنار اژه ای

تصویری از دوران کودکی حسن خمینی در کنار امام خمینی

تصویری از دوران کودکی حسن خمینی در کنار امام خمینی

حسن خمینی در کنار هاشمی رفسنجانی

تصویری از دوران کودکی حسن خمینی در کنار امام خمینی

تصویری از دوران کودکی حسن خمینی در کنار امام خمینی

حسن خمینی در کنار فرزندش احمد خمینی

سید حسن خمینی

سید حسن خمینی

فیلمی از صحبت های جالب فوتبالی آیت الله سید حسن خمینی


پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
فرح پهلوی مورد خیانت پسرخاله اش قرار گرفت/ ایران باید برای پس‌گرفتن پول‌هایش از پهلوی‌ها شکایت کند (548 نظر) خلاقیت یک مادر ایرانی برای ترک سیگار فرزندش حماسه آفرید/ مامان نیست یه پا سیاستمداره واسه خودش+ عکس (449 نظر) خلاقیت منحصربفرد یک ایرانی برای ساختن قلیان با آفتابه حماسه آفرید/ مغزشو باید طلا گرفت+عکس (371 نظر) دانش آموزی که تاخیر معلمشون رو سریع به مدیر مدرسه اطلاع داد🤣/فقط حرفای معلمش.... (314 نظر) ابتکار و نوآوری جالب شاطر ملایری برای رعایت کردن نوبت مشتریان حماسه آفرید/ماشالله به این فکر خلاق+ فیلم (208 نظر) دوچرخه قدیمی در کُنج حیاط دلباز و حوض دار خانه پدری رهبر معظم انقلاب+عکس (191 نظر) خلاقیت خنده دار پدر ایرانی برای نشان دادن وضعیت حساب بانکی اش حماسه آفرید+ویدئو/ماشالا به این هنر و استعداد (169 نظر) نگاهی به رستوران شیک و مجلل علی دایی با چیدمان شیک و منحصر به فرد در شمال تهران+عکس (152 نظر) هدیه شیک و عاشقانه رضا گلزار برای همسرش آیسان خانوم به مناسبت ولنتاین/ چه مرد جنتلمنی!+عکس (126 نظر) رونمایی از کارت عروسی محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان/ کارتی که فامیل را ناراحت و دل ملت را خوشحال کرد+ فیلم (125 نظر) تُرکی صحبت کردن رهبر معظم انقلاب با لهجه ای شیرین و دلنشین+ویدئو/ در خانه با فرزندانتون ترکی صحبت کنین فارسی رو در مدرسه یاد میگیرن (122 نظر) پاداشی حیرت انگیز برای بازیکنان قطر پس از قهرمانی در جام ملت ها/از کیسه خلیفه بخشیدن واقعیت پیدا کرد (116 نظر) ابتکار نو عروس خلاق در پختن مرغ حماسه آفرید/ هزار ماشالله به این ذهن خلاقِ مریض🤣+ عکس (106 نظر) تالار عروسی خاص و لباس عروس شیک و ساده مرجان سلحشوری، دختر تکواندوکار ایرانی/ ماشالا چه عروسی 😍👌+عکس (101 نظر) سبک دکوراسیون منحصربفرد خانه حداد عادل با چیدمان خاص+عکس /شیک در عین سادگی... (95 نظر)
دیگران می‌خوانند   
سورپرایز زیبای محمد بحرانی برای ازدواج کمدین مشهدی با حضور مریم مومن/ وسط مافیا براش واستونک اجرا کرد+ویدیو جشن تولد رمانتیک آیسان معشوقه زیبای رضا گلزار با بادکنک آرایی شیک + عکس میز آرایش مجلل همسر بهرام رادان با انواع کرم پودر برند +عکس/خانوم داره برا تولدش آماده میشه! حیاط باصفا و دلباز خانه زیبای سانیا سالاری، ارغوان دلدادگان/ خونه نگو باغ بگو!+عکس چهره واقعی ننه آشوب سریال جیران در دنیای واقعی/ پشت این گریم ترسناک چه چهره معصومی بود+ عکس (ویدئو) خیانت نابخشودنی سمیرا حسن پور به لیندا کیانی در سریال دلدادگان/ چطوری میتونی تو چشاش نگاه کنی آخه نرخ صفر مالیات چیست؟ چه تفاوتی با معافیت مالیاتی دارد؟ با گوش دادن به این پادکست‌ها، چمدان خود را ببندید و به سفری هیجان‌انگیز در دنیای صداها بروید! یک روز به دور از هیاهو، شهرهای دیدنی اطراف استانبول برای سفرهای یک روزه معرفی سامانه چکاوک 2 عکس باورنکردنی و متفاوت از چهره بدون آرایش و روتوش سانیا سالاری، ارغوانِ دلدادگان/ حالا به معجزه لوازم آرایشی ایمان آوردین؟😉 به بهانه تبریک تولد کریم باقری توسط باشگاه پرسپولیس، یادی کنیم از تولد مفصل و باشکوهی که اعضای باشگاه برای آقا کریم برگزار کردن+ویدئو بیوگرافی و زندگینامۀ نابغۀ ریاضی ایران مریم میرزاخانی درخواست شوکه کننده سحر قریشی، یلدای دلنوازان از شاهرخ استخری؛ من طلاق میخوام +ویدئو/ ولی اینا ته دلشون همدیگرو دوست دارن لحظه اضطراب آور انفجار بمب موقع سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر+ویدئو/ فقط شهامت مثال زدنی رهبر که به خطبه شون ادامه دادن تمجید سانیا سالاری، ارغوان سریال دلدادگان از همسر جواد عزتی+عکس ماجرای خودروی ضدگلوله رهبر معظم انقلاب به روایت سردار نام آشنای سپاه+ویدئو ویدیویی جالب از قرار دادن عکس رهبر انقلاب و پرچم ایران روی دیوار کاخ سفید/ قیافه سردمداران آمریکا با دیدن این فیلم دیدنیه💪 رونمایی از تلخ ترین و دردناک ترین کارت عروسی متعلق به مهرداد میناوند، تازه دامادی که زندگی مشترکش 2 ماه دوام داشت+عکس/ کارتی که دل یه ملت رو خون کرد خلاقیت و ابتکار منحصربفرد راننده تاکسی در خواستگاری کردن از دختر مورد علاقه اش+ویدئو/ کل دوستاشو به صف کرد تا این صحنه رو بسازه! جنجالی‌ترین بابک تاریخ ایران، تبدیل به کاریکاتور شد+عکس اشک های تلخ و احساسی جواد خیابانی در آغوش عادل فردوسی پور در مراسم ختم برادرش+ویدئو/ دو همکار قدیمی و البته عاطفی! مزایده ساعتی که عقربه‌های آن درست در لحظه بمباران اتمی هیروشیا ایستاد+ عکس/ فقط ببینید عقربه ها چجوری ذوب شده فال ابجد روزانه چهار شنبه 2 اسفند 1402 رونمایی از نوه شیرین و چشم رنگی رهبر معظم انقلاب که سایه به سایه در کنار رهبری هستن +ویدئو و عکس/ چه نگاهی هم به پدربزرگشون میکنن😍 فال شمع چهار شنبه 2 اسفندماه 1402 آیا می دانستید احمد مجدزاده معروف به آقای "جدی می فرمایید" و "احمد خطر" حافظ کل قرآن کریم است؟ +سند عجیب ترین فستیوال رسمی اسپانیا/ پریدن شیطان از روی نوزاد! با این ترفند مرتب کردن خانه جذابترین کار دنیاست/ ژاپنی ها ترفند مشهوری دارند به اسم "کن ماری" و برای تبدیل مرتب کردن خانه به یک کار لذتبخش ازش استفاده میکنن فال انبیاء روزانه چهار شنبه 2 اسفند 1402 (عکس) تزیین بسیار زیبای کیک خانگی مینا مختاری، همسر خوش ذوق بهرام رادان/ ببینین چه کرده! ناصرالدین‌شاه در انگلیس؛ اولین باری که شاه ایران «موز» دید فال روزانه امروز چهارشنبه 2 اسفند ماه 1402 کیک تولد متفاوت علی دایی، اسطوره فوتبال ایران به همراه باکس گل شیک +عکس فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 2 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر چهارشنبه 2 اسفند 1402 + فیلم (عکس) امضای زیبا مرجان محتشم خانم کوچک سریال پس از باران/ چه هنرمندانه و زیبا از اسمش استفاده کرده رونمایی از دختر زیبای حسام محمودی، هادی سریال گرگ و میش+عکس (تصویر) بدل ناصرالدین شاه که بود؟ شام تولد دونفره عنایت بابای شاهرخ استخری در سریال دلدادگان در یک رستوران شیک و منحصر به فرد+عکس
تیتر امروز   
تمجید سانیا سالاری، ارغوان سریال دلدادگان از همسر جواد عزتی+عکس جنجالی‌ترین بابک تاریخ ایران، تبدیل به کاریکاتور شد+عکس مزایده ساعتی که عقربه‌های آن درست در لحظه بمباران اتمی هیروشیا ایستاد+ عکس/ فقط ببینید عقربه ها چجوری ذوب شده فال ابجد روزانه چهار شنبه 2 اسفند 1402 فال شمع چهار شنبه 2 اسفندماه 1402 فال انبیاء روزانه چهار شنبه 2 اسفند 1402 ناصرالدین‌شاه در انگلیس؛ اولین باری که شاه ایران «موز» دید فال روزانه امروز چهارشنبه 2 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز چهارشنبه 2 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر چهارشنبه 2 اسفند 1402 + فیلم با این ترفند مرتب کردن خانه جذابترین کار دنیاست/ ژاپنی ها ترفند مشهوری دارند به اسم "کن ماری" و برای تبدیل مرتب کردن خانه به یک کار لذتبخش ازش استفاده میکنن قتل پدر با 18 ضربه چاقو /دختر 22 ساله: دیگر خسته شده بودم! نشانه های پیری زودرس پوست / این 5 علامت را جدی بگیرید! بیوگرافی و زندگی ورزشی آندریاس برمه اسطوره فوتبال آلمان+تصاویر جذاب تا حالا قمپز واقعی رو از نزدیک دیدید؟/ اصطلاح "قمپز در کردن" از کجا اومده؟
منتخب روز   
پسر مغرور رونالدو جلوی چشم همه پدرش رو سنگ روی یخ کرد/ چشم غره رفتن کریس برای پسرش+ویدئو (فیلم) وضعیت ترسناک متروی تهران با حضور نمایشی داعش و واکنش مردم! شکار اتفاقی دورهمی مجردی خرس‌های قطبیِ نَر در یک ایستگاه هواشناسی متروکه در روسیه دور از چشم خانم بچه‌ها! + تصاویر باغبانی رهبر معظم انقلاب در باغچه حیاط باصفا و دلباز خانه اش +عکس (عکس) تصویر پس زمینه جالب کامپیوتر حسن روحانی، رئیس جمهور سابق کاخ لوکسی که احمدی نژاد قبولش نکرد تخریب شد / خانه‌ای با گچبری و آینه کاری‌های فاخر و استخر و سونا + تصاویر جذاب و دیدنی (عکس) تصاویری از حضور رعنای سریال دلنوازان در مراسم خاکسپاری دخترش ستایش / خداحافظی تلخ فریبا کوثری با زهره فکورصبور (عکس) فرزند ارشد رهبر معظم انقلاب بدون محافظ و بادیگارد در خیابان‌های تهران / حالا اگه یه شاهزاده خارجی بود گوش دنیا رو پر کرده بودن ... (عکس) فقط یک بازیکن ایرانی توانست در تیم منتخب مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا قرار بگیرد