بیوگرافی و زندگی شخصی و ورزشی امیرمحمد یزدانی و همسرش + عکس ها و فیلم جذاب و دیدنی

  پنجشنبه، 06 مهر 1402   زمان مطالعه 4 دقیقه
بیوگرافی و زندگی شخصی و ورزشی امیرمحمد یزدانی و همسرش + عکس ها و فیلم جذاب و دیدنی
امیرمحمد یزدانی (زاده 8 مهر 1379) کشتی‌گیر آزادکار تیم ملی ایران و باشگاه کشتی استقلال است. وی برادر زهرا یزدانی یک کشتی‌گیر سنتی الیش داخل سالن بانوان است وی پسردایی رضا یزدانی، دیگر کشتی‌گیر ایرانی است و با حسن یزدانی نسبت فامیلی دارد. وی در جویبار متولد و بزرگ شده‌است و نام روستای او چرات می‌باشد.

فهرست مطالب

خلاصه بیوگرافی

زندگی شخصی و خانواده

زندگی ورزشی و اجتماعی

افتخارات

تصاویر

اینستاگرام

فیلم

خلاصه بیوگرافی


نام : امیرمحمد

نام خانوادگی : یزدانی

تاریخ تولد : 1379/07/08

شهر محل تولد : جویبار

رشته تخصصی : کشتی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

زندگی شخصی و خانواده امیرمحمد یزدانی


امیرمحمد یزدانی چراتی متولد 8 مهرماه سال 1379 در شهر جویبار استان مازندران به دنیا آمده است و اصالتا اهل روستای چرات است،

پدرش مربی کشتی است و زهرا یزدانی کشتی گیر سنتی الیش داخل سالن بانوان خواهر بزرگتر اوست و علی شعبانی همسر زهرا یزدانی داماد خانواده شان است که او نیز کشتی گیر است.

ازدواج و خانواده


تاکنون هیچ اطلاعاتی مبنی بر ازدواج امیرمحمد یزدانی به دست نیامده است.

کشتی گیر مورد علاقه امیرمحمد یزدانی


کشتی گیر مورد علاقه ام الان خودم هست! خودم را خیلی دوست دارم ولی به نظرم بهترین های زیادی در تاریخ هستند، اما فکر می کنم آدام و بوایسار سایتی اف فوق العاده بودند.

امیرمحمدیزدانی

امیرمحمد یزدانی و نسبت با دیگر یزدانی ها


رضا یزدانی پسر عمه من است و حسن یزدانی هم فامیل دور ماست، من افتخار می کنم با این دو عزیز فامیل هستم و رابطه خوبی با آن ها دارم.

صمیمی ترین دوستان امیرمحمد یزدانی


نزدیکترین دوستانم امیرحسین زارع و محمد نخودی هستند و ما از نوجوانی با همدیگر یک اکیپ بودیم و الان هم باهم به بزرگسالان آمدیم و بعد از این هم همینطوری می رویم پیشکسوتان.

امیرمحمد یزدانی

امیر محمد یزدانی و تیم مورد علاقه فوتبالی


فوتبالی هستم و فوتبال هم بازی کردم. هر دو تیم استقلال و پرسپولیس از تیم های بزرگ و ریشه دار ایران هستند و من حتی برای تیم استقلال کشتی هم گرفتم، درسته که آن قدر تعصبی نیستم ولی رنگ قرمز را بیشتر دوست دارم و این در پست هایم مشهود است.

از بین پرسپولیسی ها علی کریمی بازیکن محبوبم است و از بین استقلالی ها هم قبلا شیخ دیاباته را بیشتر دوست داشتم که سرعت بالا داشت و خوب هم گل می زد.

امیرمحمد یزدانی

زندگی ورزشی و اجتماعی امیرمحمد یزدانی


سال 1386 بود که به کشتی آمد. خانواده اش کلا طرفدار کشتی هستند و عموها، دایی ها، پسرعموها و پسرعمه ها همگی اهل کشتی هستند و او هم به همین سبب تشویق می شود تا به سمت کشتی بیاید.

می گوید :«در خانواده ما همیشه دغدغه این که یک نفر چطور کشتی بگیرد بوده و همه خانواده هم که علاقمند به این ورزش هستند و بالطبع من هم علاقمند شدم.»

امیر محمد یزدانی

امیر محمد یزدانی

امیر محمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی به واسطه خانواده کشتی گیری که داشت از سال 1386 از هفت سالگی وارد این حرفه ورزشی شد و زیر نظر فرامرز بوداغی رشد کرد؛ سال 2015 در پانزده سالگی در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و توانست مدال نقره را در وزن 42 کیلوگرم برای کشور ایران به ارمغان بیاورد.

وی هم چنین سال 2019 مدال نقره قهرمانی امیدهای آسیا را در وزن 65 کیلوگرم به دست آورده است.

امیر محمد یزدانی

سال 1399 در بیست سالگی به تیم کشتی آزاد استقلال تهران پیوست و با این تیم به مقام دوم لیگ برتر رسید و سال 1400 هم جهت ادامه کشتی خود به تیم صنایع دارویی سهند ارس پیوست.

امیر محمد یزدانی

امیر محمد یزدانی

سال 2019 در نوزده سالگی توانست به دوبنده تیم ملی بزرگسالان ایران دست یابد و سال 2021 هم در مسابقات قهرمانی جهان که در اسلو نروژ برگزار می شد با شکست در فینال مقابل حریف روسی خود مدال نقره این مسابقات را کسب کرد.

سال 2022 هم پس از افتادن به حریف اسرائیلی از مسابقه دادن با وی انصراف داد و سپس در مسابقات قهرمانی جهان که در کشور صربستان برگزار می شود در وزن 70 کیلوگرم به عنوان نماینده ایران شرکت کرده و توانسته به فینال این دور از مسابقات راه یابد. سال 2022 در بیست و دو سالگی به عنوان نماینده ایران در وزن 70 کیلوگرم در مسابقات زیر 23 سال های جهان شرکت کرد و مدال نقره این مسابقات را به دست آورد.

شکست امیرمحمد یزدانی در مقابل کشتی گیر آمریکا

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی و علاقه به کشتی آمریکایی


در ابتدا الگویم پسرعمه ام رضا یزدانی بود همین طور من سبک کشتی گیرهای آمریکایی را خیلی دوست دارم و کشتی های آمریکایی ها را دنبال می کنم و بیشتر دوست دارم مثل آنها کشتی بگیرم.

امیرمحمد یزدانی و حس بعد از کسب سهمیه المپیک


حسی که در لحظه کسب سهمیه المپیک داشتم خیلی خوب بود و با گرفتن این سهمیه به نظرم یک باری از روی دوش من و مربی ها برداشته شد و با خیال راحت رفتیم و به تمریناتمان رسیدیم.

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی و خنده


من همیشه سعی می کنم شاد باشم و بعضی ها فکر می کنند که شو بازی می کنم ولی این طور نیست و این سبک زندگی من است و همیشه شاد و خندانم‌ و دوست دارم توجهات را جلب کنم و وقتی هواداران ایرانی هم جایی باشند طبیعی است که جو سالن طوری باشد که من از خود بی خود شوم و خوشحالم که به این جایگاه رسیده ام.

کلا آدم سرگرمی هستم و چه دوستان باشند و چه تنها باشم یک جورایی خودم را سرگرم می کنم و کتاب هم که یکی از این سرگرمی هاست.

تفریح و سرگرمی امیرمحمد یزدانی


اکثرا کل سال را درگیر تمرینات هستم و زیاد به حاشیه توجه نمی کنم که سراغ تفریح و سرگرمی بروم ولی در زمان های فارغ از کشتی بیشتر با رفقایم به تفریحات سالم می پردازیم.

بهترین نصیحت امیرمحمد یزدانی


بهترین نصیحتی که تا حالا شنیدم به نظرم این بود که به بقیه کاری نداشته باشم و راه خودم را بروم؛ دنبال هدف خود باشم و به نقطه ای که می خواهم فکر کنم.

امیرمحمد یزدانی

افتخارات امیرمحمد یزدانی


  • مدال نقره قهرمانی جهان - بلگراد 2023 - وزن 70 کیلوگرم

  • مدال نقره قهرمانی جهان - اسلو 2021 - 65 کیلوگرم

  • مدال نقره قهرمان کشتی زیر 23 سال جهان - پنتدار 2022 - 70 کیلوگرم

  • مدال نقره قهرمانی امیدهای آسیا - مغولستان 2019 - 65 کیلوگرم

  • مدال نقره قهرمانی نوجوانان جهان - بوسنی 2015 - 42 کیلوگرم

آلبوم تصاویر امیرمحمد یزدانی


امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی

امیرمحمد یزدانی و سعید خدایاری

امیرمحمد یزدانی

اینستاگرام امیرمحمد یزدانی


امیرمحمد یزدانی در اینستاگرام از طریق پیج خود با نام کاربری amirmohamad.yazdanii با مخاطبان خود در ارتباط است.

صفحه اینستاگرام امیرمحمد یزدانی

ویدئویی از کشتی امیرمحمد یزدانی با ردرفورد در دیدار نهایی جهانی بلگراد 2023


پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (628 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (602 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (399 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (384 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (299 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (244 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (206 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (192 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (183 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (174 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (166 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (165 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (154 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (150 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (148 نظر)
دیگران می‌خوانند   
پر کردن دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟ کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس فال قهوه روزانه با نشان امروز دوشنبه 13 آذر ماه 1402 شگفت انگیزترین دریای دنیا که دو رنگ دارد/ زیبایی های الهی انتها نداره+ویدیو (ویدئو)191 امین تولد پیرترین حیوان دنیا!/ چند مدت بعد مرگ ناپلئون به دنیا اومده😮 یخ زدن کامل دهان، چشم‌ها و گوش‌های یک گوزن+فیلم راهنمایی برای ایجاد یک خط تولید انعطاف‌ پذیر در سر تراشی سی ان سی نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تفاوت کراتین مو با بوتاکس مو در چیست؟ دستگاه لیزر پلاتینیوم چیست ؟(ویژگی، امکانات و قیمت) نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری روستایی که همه اهالی اش پرسپولیسی هستند و یا پرسپولیسی به دنیا می‌آیند!+فیلم رونمایی از چهره خوشگل گدای میلیونر بعد از تعقیب +فیلم/ با چهره زشت و پاهای فلج چجوری مردم و گول میزد😐 حضانت فرزند بعد از طلاق با کیست؟ نحوه ی ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته هر آنچه باید درباره تخته شیشه ای وایت برد بدانید احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC نحوه ی ثبت نام و ورود سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری (ویدئو) آموزش ساختن هواپیما در یک دقیقه؛ کاردستی هواپیما با چوب بستنی😍 ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم چگونه روند پیری را معکوس کنیم و هر روز جوان تر شویم؟ (ویدئو)تصادف وحشتناک تریلی با قطار و نجات معجزه آسای راننده/راننده واقعا خوش شانس بود که تونست جون سالم به در ببره خلاقیت خنده دار پسر ایرانی برای سوار شدن به الاغ حماسه آفرید +فیلم/ لعنتی الاغ قطع نخاع شد🤣 زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد بنر جالب شهرداری برای راننده ها در سطح شهر +عکس/ بهتر از این نمیشد واقعا متقاعدشون کرد... لباس عروس خیره کننده خوشگل ترین دختر ایرانی، نوه چشم رنگی محمود پاک نیت+عکس (عکس) خلاقیت زیبا و جالب در طراحی بیلبورد برای تبلیغات جاروبرقی راز وجود لپ تاب در مجسمه 2 هزار ساله! + عکس (ویدئو) تبلیغ خلاقانه و منحصربفرد قهوه در خیابان استقلال ترکیه! سکانسی از سریال عاشقانه شهرزاد: وقتی قباد برای شهرزاد غریبه شد +فیلم سکانس خنده دار سریال خانه به دوش: وقتی علی صادقی لج مریم امیرجلالی رو درمیاره +فیلم🤣 نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری (عکس)برخلاف قانون طبیعت جنس نر این حیوان باردار می شوند! (ویدیو) حرکت عجیب و غیر قابل پیش‌بینی یک مار گاتر سوژه شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی ورود و ثبت نام در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری
تیتر امروز   
کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ بانوان هم تماشاگر داربی می‌شوند غوغای عکس زیبای 2 نفره از مریم مومن و مادرش +عکس /مادر زیباتر از دختر... دانشجوی نخبه فلسطینی در اسارت مدرک کارشناسی خود را گرفت حکم اعدام برای کارگردان جوان به جرم آزار جنسی دختران دانش‌آموز خبر بد برای پرشورها: آتا سنتر زنوزی با سرمایه گذاری 25 هزار میلیارد تومانی به خاطر کارشکنی شهرداری تبریز کأن لم یکن شد؟ جنجال حضور الهام چرخنده و نوید محمدزاده در آهنگ +18 «برادران لیلا»/ تیر ساسی اینبار به سنگ خورد زنان جایی در شهرآورد پایتخت نخواهند داشت! ادعای ناو آیزنهاور آمریکا : پهپاد ایرانی را ساقط کردیم کیهان گاف داد /آذری جهرمی چطور با 7 سال سن به جبهه می رفت؟!
منتخب روز   
(ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد