ساعدنیوز
ساعدنیوز

چرا بعضی از زنان با دخول در رابطه جنسی ارضا نمی شوند؟

  جمعه، 20 آبان 1401   زمان مطالعه 10 دقیقه
چرا بعضی از زنان با دخول در رابطه جنسی ارضا نمی شوند؟
بسیاری از زنان هنگام رابطه جنسی به ارگاسم نمی رسند زیرا شرکای آن ها به تحریک کلیتورال یا مسایل دیگری که آن ها را به رختخواب می کشاند توجه نمی کنند.ما در این مطلب دلایل به ارگاسم نرسیدن زنان هنگام دخول را بررسی می کنیم.

آمیزش جنسی و مقاربت یکی از مهم ترین جنبه های زندگی زناشویی است که زوجین باید به آن توجه نموده و سعی کنند تا حد امکان خواسته ها و نیازهای همسر خویش را در حین رابطه برطرف نمایند. رفع نیازها و خواسته های همسر به ویژه نیازهای زن به دلیل شرم و حیایی که در بیان و ابراز خواسته های خود دارد، بسیار مهم و حساس است. مردان باید به گونه ای رابطه جنسی را برقرار نمایند که زن به مرحله ارضاء شدن و ارگاسم برسد و از آمیزش جنسی با همسر خود نهایت لذت را تجربه کند. با توجه به اینکه ارگاسم یا ارضاء شدن، اوج احساس لذت از آمیزش جنسی است و با برخی تغییرات فیزیولوژیک همراه می باشد، چرا برخی زنان آن را تجربه نمی کنند و به مرحله ارضا شدن نمی رسند؟

نشانه های ارضا شدن زن چیست؟

ارضا شدن به معنای رسیدن به اوج لذت جنسی می باشد که با علائم فیزیکی همچون انقباض های غیرارادی عضلات لگن همراه است. میزان تحریک جنسی لازم برای رسیدن به ارگاسم در هر زن متفاوت است؛ مدت زمانی که ارگاسم طول می کشد و تعداد دفعات ارگاسم و نیز نشانه های ارگاسم در همه زنان مشابه نیست. عواملی مثل سن، بیماری ها و داروهایی که زن استفاده می کند روی نشانه های ارضا شدن تاثیر دارند. برخی از نشانه های به ارگاسم رسیدن زنان به شرح زیر است:

  • برخی زنان به حدی احساساتی می شوند که گریه می کنند.
  • سفت شدن نوک پستان ها
  • به شماره افتادن تنفس
  • به خواب رفتن
  • بلند شدن اندام کلاهک کلیکتوریس
  • تمایل به در آغوش گرفته شدن

علت ارضا نشدن زن با دخول

یکی از دلایل نرخ بالاتر ارگاسم زنان حین خودارضایی می تواند این باشد که ویبراتورها و دیگر اسباب بازی های جنسی که برای تحریک کلیتورال استفاده می شوند با سطحی از سرعت کار می کنند که تکرار آن برای انسان دشوار است. بنابراین دلیل ارضا نشدن زن با دخول به دلیل شکل متفاوت آناتومی جنسی او و عدم مشارکت شریک جنسی برای تحریک کافی بخش جنسی زن می باشد.راه های زیادی برای از بین بردن شکاف ارگاسمی بین زنان و مردان وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

1-ضعف آموزش جنسی علت ارضا نشدن زن با دخول

هشتاد درصد زنان برای ارگاسم نیاز به تحریک کلیتورال دارند و این در حالی است که بخش زیادی از زنان حتی از حرف زدن درباره نیازهای جنسی خود منع شده و از طرف جامعه شرم زده می شوند. رابطه جنسی برای زنان به تنهایی، برای رساندن آن ها به ارگاسم کافی نیست.در ایالات متحده، کمتر از 50 درصد سیستم آموزشی به امور جنسی اختصاص دارد. در کشورهای دیگری مانند هند آموزش جنسی بسیار اندک و ناچیز است یا اصلاً وجود ندارد و اکثر نوجوانان با گوش دادن به تجربیات سالمندان خود یا بدتر از آن، از پورنوگرافی، مفاهیم و ایده های اشتباه را برای زندگی و باورهای جنسی خود انتخاب می کنند. در باقی فرهنگ ها نیز اوضاع کم و بیش به همین منوال است.
خانواده ها سعی نمی کنند نوجوانان را برای زندگی جنسی آماده کنند زیرا نگرانند که این نوجوانان "خودسر" شده و درگیر رابطه جنسی شوند. آن ها متوجه نمی شوند که امور جنسی یک انگیزه بیولوژیکی است و آن ها قادر نیستند موضوع را زیر فرش پنهان کنند یا نوجوانان را نسبت به این نیاز طبیعی بدبین کنند.

2-پورنوگرافی علت ارضا نشدن زن با دخول

عدم اموزش جنسی صحیح و بحث سالم در خانواده درباره شناخت درست بدن و کارکرد عملکرد آن بویژه در حوزه جنسی، بار ناآگاهی و عدم شناخت زیادی را بر دوش افراد تحمیل می کند. عدم اگاهی و کنجکاوی، بسیاری از نوجوانان را وادار به تماشای فیلم های پورنو می کند که به غلط نشان می دهند همه زنان در طول رابطه جنسی با تلاش اندک شرکای خود به ارگاسم می رسند.نوجوانان اگر پسر باشند در مسیر رشد و بالغ شدن، شرکای جنسی خودخواهی می شوند که برای کنار آمدن با نارضایتی همسرشان در رختخواب کمترین تلاشی نمی کنند و اگر دختر باشند دچار استرس و عزت نفس پایین از نظر جنسی خواهند شد. بازنمایی غلط و نادرست از ویژگی های جنسی زنان در پورنوگرافی بسیاری از نوجوانان را در مورد واقعیت موضوع، گیج می کند.

زن و مرد

3-عدم تحریک کلیتوریس

دلیل اصلی عدم ارگاسم بسیاری از زنان در حین مقاربت این است که مردان توجه چندانی به تحریک کلیتورال ندارند و بیشتر بر نفوذ تمرکز می کنند. اخیرا برخی از متخصصان حوزه جنسی از سیاستگذاران آمریکایی خواسته اند تا از الگوی آموزشی هلند که در برنامه های نظام آموزشی مرتبط با خانواده، آموزش آشنایی با سیستم جنسی زنان از جمله تحریک کلیتورال قرار دارد، استفاده کنند. چرا که معتقدند آموزش رابطه جنسی ضعیف در ارتباط زوجین به مرور زمان به یک مشکل بزرگ بدل می شود.کلیتوریس در قسمت فوقانی دیواره واژن قرار دارد و به دلیل محل قرارگیری، هنگام رابطه جنسی در برخی زنان باعث ارگاسم نمی شود، مگر اینکه از وسایل دیگر برای تحریک و ارگاسم استفاده شود. پرواضح است که کلیتوریس تا چه اندازه می تواند بر توانایی زنان برای رسیدن به ارگاسم یا فرکانس آن(شدت و ضعف) تأثیر بگذارد.
اساسا اینکه در برخی فرهنگ ها زنان ختنه می شوند(بریدن کلیتوریس) اعتقاد بر این است که کسانی که ختنه نشده اند می توانند به لحاظ جنسی بی پروا شوند. این نشان می دهد که کلیتوریس چه نقش بزرگی در رفع نیاز جنسی زنان به عنوان یک عضو بسیار حساس در دستگاه تناسلی زنان دارد و در رضایت جنسی زن نقش مهمی ایفا می کند.عمل ناقص سازی جنسی زنان که در فرهنگ عامه به ختنه زنان شناخته می شود در واقع فلج کردن زندگی جنسی زنان برای تمام عمر می باشد که گاهی به دلایل خونریزی و عفونت ناشی از بریدن به مرگ زنان منجر می شود.

4-تحریک ناکافی علت ارضا نشدن زن با دخول

بر اساس مطالعات صورت گرفته، فعالیت جنسی معمولاً بین ۳۳ ثانیه تا ۱۳ دقیقه است و قابل درک است که برخی از مردان قبل از انزال به شکل طولانی تر لذت می برند اما بدون در نظر گرفتن مدت زمان رابطه، تعدادی از زنان در این مدت به ارگاسم نمی رسند. بنابراین هیچ دلیل عجیبی برای این سوال که چرا زنان با دخول ارگاسم نمی شوند وجود ندارد.همانطور که آن ها وقتی کلیتوریس را با دستان خود تحریک می کنند به مقصد نهایی ارگاسم می رسند، فقط به این دلیل که اعصاب برانگیختگی زنان آنجاست. بنابراین آنچه مسلم است زنان توانایی رسیدن به ارگاسم را دارند به شرطی که بخش جنسی حساس به ارگاسم در آن ها به خوبی شناسایی و تحریک شود.
طبق همین شواهد و به گفته متخصصان غدد درون ریز، دلیل اصلی عدم رسیدن زنان به ارگاسم از طریق رابطه جنسی و دخول مستقیم، تحریک ناکافی کلیتوریس توسط اندام مرد در هنگام رابطه جنسی است. فقط برخی از زنان می توانند با نفوذ واژینال به ارگاسم برسند اما درصد قابل توجهی از آن ها قادر به ارگاسم واژینال نیستند و این به دلیل عوامل بسیاری رخ می دهد. حتی در میان کسانی که ادعا می کنند به آن سطح مطلوب ارگاسم رسیده اند، عده ای در واقع ارگاسم دروغین داشته اند. آن را یا برای جلب رضایت مرد یا برای جلوگیری از ضربه خوردن اعتماد به نفس خود، جعل می کنند.

5-تجربیات تلخ جنسی

زنانی که در گذشته مورد آزار جنسی قرار گرفته اند یا مورد در زندگی مشترک خود مورد آزار و اذیت یا بدرفتاری شوهر خود قرار می گیرند برای رسیدن به ارگاسم مشکل دارند. در این موارد برای بهبود اوضاع جنسی ابتدا باید با کمک های حرفه ای مشاوره مشکلات حوزه ارتباطی در این زنان و همسر آن ها حل شود. مادامی که مسایل مرتبط با مشکلات ارتباطی رفع نشود درمان های جنسی مربوط به عدم ارگاسم بی نتیجه می ماند.

6-میل جنسی کم

زنانی که میل جنسی کم و ناتوانی در پاسخ به محرک های جنسی دارند نیز برای رسیدن به ارگاسم با مشکل مواجه خواهند شد. این دسته از زنان از رابطه جنسی لذت نمی برند چه رسد به تجربه ارگاسم. چنین رفتاری می تواند محصول شیوه تربیتی و شکل گیری باورهای مرتبط با مسایل جنسی باشد یا نتیجه سواستفاده های جنسی از جمله تجاوز جنسی باشد. شناسایی دلایل میل جنسی کم و چرایی ناتوانی برای پاسخ گویی به تحریکات جنسی نیز به مداخله های مشاوره ای نیاز دارد.

7-دلایل پزشکی و دارویی

ابتلا به برخی از بیماری های جسمی و روحی بر کل مسایل جنسی فرد از میل جنسی گرفته تا عملکرد جنسی طبیعی در زنان و مردان موثر و تاثیرگذار است. چنانچه زنی در شرایط روانی و فیزیکی مطلوبی نباشد توانایی و روحیه رابطه جنسی و ارگاسم را از دست می دهد. بیماری های جسمی مانند دیابت و اختلالات روانی و مصرف داروهای درمانی برای این بیماری ها از جمله عوامل به ارگاسم نرسیدن در زنان می باشد.

8-دلایل مالی و خانوادگی

لذت بردن از رابطه جنسی و میل به فعالیت جنسی به ارامش فکر و راحتی روان نیازمند است. وقتی دغدغه های مالی برای براورده کردن ابتدایی ترین نیازهای زندگی وجود دارد رابطه جنسی آخرین چیزی است که احتمالا به ذهن افراد می رسد. استرس های مالی برای زنان نیز مانند مردان به عنوان یک عامل مسدود کننده جنسی عمل می کند. اگر مسایل داخلی و خارجی زندگی مشترک به یک مشکل بدل شده باشد رابطه جنسی جذابیت خود را از دست می دهد.

ارضاء نشدن زنان چه پیامد هایی به دنبال دارد؟

این موضوع می تواند پیامدهایی دو جانبه برای زوجین به همراه داشته باشد. زنان به علت ارضا نشدن دچار پریشانی و آشفتگی می شوند. معمولا حالت های عصبی و پرخاشگری نشان داده و سریعا از کوره در می روند. عدم ارضا شدن زنان ممکن است این تصور را برای مردان ایجاد نماید که آن ها توانایی لازم برای ایجاد رابطه لذت بخش را نداشته اند و در حقیقت مقصر اصلی خودشان هستند و این امر باعث احساس بی کفایتی آن ها می گردد.

روش هایی برای رسیدن به ارگاسم با دخول

متخصصان درمانگر جنسی اولین پیشنهادی که برای حل مساله عدم ارضا شدن زنان با دخول ارایه می دهند شناخت و اگاهی دو طرف از بدن زن و عملکرد جنسی در او است. چنانچه به نحوه ارضا زن در رابطه جنسی اگاهی نداشته باشند رابطه جنسی تبدیل به یک عمل یکطرفه به نفع مرد خواهد بود.زوج ها باید بیشتر در مورد آنچه باعث تحریک آن ها می شود و آنچه در رختخواب جالب و هیجان انگیز است صحبت کنند تا فاصله لذت بردن بین مرد و زن از بین برود. مشکلات در مرحله اول از طریق گفتگو حل می شوند. به این دقت داشته باشید که شاید شریک شما حتی درباره مشکل شما اطلاعی نداشته باشد.ایده ال این است که این مکالمات را قبل از رابطه جنسی شروع و حین رابطه جنسی عملی کنید. شریک زندگی و جنسی شما قدرت ذهن خوانی ندارد و توقع اینکه حدس بزند چه چیزی برای شما بهترین است کار بیهوده ای است.

نکاتی در رابطه با ارضا شدن زنان

  • زنان با تاخیر زیادی نسبت به مردان ارضاء می شوند و به همین دلیل باید پس از ارضا شدن مرد کمی به رابطه جنسی ادامه داد تا زن نیز به ارگاسم برسد.
  • زنان از لحاظ جسمی، تحرک زیادی نداشته و نشانه های فیزیکی ارگاسم را نشان نمی دهند.
  • معاشقه و نوازش قبل از شروع رابطه جنسی برای ارضا شدن زنان اهمیت بسزایی دارد و تاثیر خوبی در رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان می گذارد. عدم معاشقه کافی از دلایل مهم ارضا نشدن زنان می باشد.
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (33 نظر) چهره فوق دخترانه هالک ایرانی باز هم آبرویش را برد! (16 نظر) ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (11 نظر) ژست جالب و زیبایی خارق العاده یک دختر جوان در بازی ایران و کنیا خبرساز شد+ عکس (8 نظر) نگاه کردن نبات استخری به تبلت لاکچریش (8 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (8 نظر) نموداری که نشان می دهد هزینه تحصیل دانش‌آموزان اتباع افغانستانی در ایران از کجا می‌آید؟ (4 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (4 نظر) طمع شاه بی بند و بار به همسر رئیس جمهور فیلیپین/ خیانت و نگاه جنسیتی بارزترین ویژگی محمدرضا شاه (3 نظر) خانه اهدایی شهردار تهران به یک زوج، سر و صدای زیادی بپا کرد (4 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (3 نظر) مریم مومن با این مانتوی خاصش چه عکسایی گرفته+فیلم (3 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (3 نظر) حجاب خاص بهاره رهنما با کلاه باکت (3 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/