ساعدنیوز
ساعدنیوز

داستان‌سرایی اینترنشنال برای "قاسم فتح‌ اللهی"

  یکشنبه، 18 دی 1401   کد خبر 237453
داستان‌سرایی اینترنشنال برای "قاسم فتح‌ اللهی"
ساعد نیوز: "قاسم فتح اللهی" پاسدار سپاه تهران بود که هفته گذشته در درگیری با سارقان در محل سکونتش به شهادت رسید، اما شبکه اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی مدعی شد که تسویه حساب داخلی بوده؛ ادعایی که کمی بعد مورد تردید خودشان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری ساعد نیوز به نقل از تسنیم، وقوع یک تیراندازی در شامگاه روز چهارشنبه 14 دی 1401 در یکی از کوچه های خیابان مختاری تهران به سرعت در رسانه ها و شبکه های مجازی انعکاس یافت.

فردی که مورد هدف تیراندازی قرار گرفت، «قاسم فتح اللهی» از نیروهای سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ و فرمانده پایگاه بسیج مسجد امام سجاد (ع) محله مختاری بود.

مسئولیت وی موجب شد تا در همان لحظات نخست احتمال تروریستی بودن حمله را تقویت و نگاه رسانه ها را به خود جلب کند.

اما ساعاتی بعد سرهنگ صباحی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت عنوان کرد که ممکن است این حادثه تروریستی نباشد و با توجه به اینکه سرقتی در همسایگی منزل فتح اللهی صورت گرفته، احتمال می رود او در درگیری با سارقان به شهادت رسیده است.

در ادامه با انتشار تحقیقات تکمیلی آنچه سرهنگ صباحی گفته بود، تایید شد.

شهادت قاسم فتح اللهی چگونه بود؟

قاسم فتح اللهی ساکن یک ساختمان چهار طبقه در یکی از کوچه های خیابان مختاری بود.

او ساکن طبقه اول، برادرش ساکن طبقه دوم، یکی از اقوام نزدیکش در طبقه سوم و طبقه چهارم خالی از سکنه بود.

آن شب برادرش در خانه اش نبوده و او نیز از نبودنش اطلاع داشته، اما به یکباره متوجه حضور یک نفر در خانه برادرش می شود.

وقتی به خانه برادرش می رود، متوجه حضور یک سارق می شود. سارق از بالکن طبقه دوم به پایین می پرد تا فرار کند. او نیز از پله ها به پارکینگ می رود تا مانع از گریختن سارق شود. یکی از همسایه ها نیز به کمک او می آید.

اما سارق که مسلح بود و در گوشه ای گیر افتاده بود، دست به کلت کمری اش بُرد و گلوله هایی به سمت او و همسایه شلیک کرد که فتح اللهی به شهادت رسید، همسایه مجروح شد و سارق نیز فرار کرد.

روایت عجیب اینترنشنال با ادعای اختصاصی

اما شبکه اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی روایت عجیبی از این اتفاق بیان کرد؛ روایتی که از آن تسویه حساب در سپاه بیرون آمد.

البته آن چیزی که گفت روایت نبود؛ چرا که این شبکه بدون اینکه اسناد و مدارکی به مخاطبانش ارائه کند و نشان بدهد، فقط مدعی شد که بر اساس اطلاعات اختصاصی رسیده نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران قاسم فتح اللهی را کُشتند.

اینترنشنال پیش از این هم چنین خبرهایی منتشر کرده بود؛ از جمله اینکه مقامات نظام و خانواده هایشان از کشور خارج شدند. یا اینکه مقامات ایران با ونزوئلا برای پناهندگی پس از سرنگونی مذاکره کرده اند. این خبرها در دو سه ماه گذشته منتشر شد.

بعد هم محسن سازگارا اپوزیسیون خارج نشین در شبکه اینترنشنال حضور یافت تا تحلیل های خودش را ارائه دهد. او پیشتر هم ادعاهایی در مورد سپاه بیان کرده بود، اما نام فرماندهان را اشتباه بیان کرد و صحبت هایش نشان داد که از ساختار کنونی سپاه بی اطلاع است.

این شبکه برای واقعی نشان دادن ادعاهایش همچنین گفت که فتح اللهی در چت پلی استیشن با معترضان در ارتباط بوده است.

اما این ادعا به قدری غیرواقعی بود که علی افشاری در گفتگو با این شبکه گفت: «کشته شدن قاسم فتح اللهی از سوی سپاه پاسداران به قصد تسویه حساب داخلی، یک فرضیه محتمل است که شواهد کافی برای آن وجود ندارد.»

شبکه اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی پس از این سخنان حرفی درباره این فرمانده پایگاه بسیج که در درگیری با سارقان به شهادت رسیده است، بیان نکرد و به داستان سرایی اش خاتمه داد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1197 نظر) رقص رونالدو داخل هواپیما در مسیر ایران با آهنگ شاد اندی / داد میزنم ای جان دارم میرم به تهران (277 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (202 نظر) صدای محشر پیرمرد چوپان در صحرا با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (151 نظر) شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله (144 نظر) زن و شوهری که صاحب شیک‌ترین طلاقِ ایرانی شدند (136 نظر) (فیلم) واکنش جالب یک نوزاد به اولین بوسه مادر/ مُسکن فقط محبت مادرانه😍 (101 نظر) جاودوی صدای چوپان خوش صدا در دشت و صحرا با آهنگ شجریان+ فیلم/ هرگز نمیشد باورم این برف پیری بر سرم (100 نظر) وقتی نعیمه نظام‌دوست رو صندلی برنامه جا نمیشه+فیلم /صندلی شکست! (92 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (89 نظر) (ویدئو) بریم به استقبال ماه مهر با این شیرین کاری پسر دانشجو/ کل کلاس از شدت خنده رفت رو هوا😂 (81 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (78 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (67 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (66 نظر) (عکس) قابلمه نوازی پسر شاه پهلوی با جهیزیه های فرح در یک کنسرت خانگی (62 نظر)
منتخب روز   
مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت (ویدئو) شاهکار خوانندگی آهنگ استاد شجریان توسط پسر حنجره طلای دو رگه/ بنازم این صدارو (ویدئو) قر کمر و رقص باحال پسر کوچولوی بسکتبالیست بعد از بُرد شیرین (ویدئو) پسر 14 ساله اندونزیایی که تخم می گذارد غوغای رقص ایرانی دو پسر با آهنگ شاد در تالار عروسی! +فیلم (ویدئو) طنز اول مهر برای ابراز تسلیت به معلمان، دانش آموزان، ناظمان، ناظران و اسیران خاک/ بازگشت همه به سوی مدرسه است😂 (ویدئو) همخوانی فریبا نادری و محمد نادری با ترانه خاطره انگیز یار دبستانی من در کنسرت حجت اشرف زاده شاهکار رقص ایرانی داماد و پدر زن با آهنگ شاد خواننده +فیلم شاهکار رقص شاد چوپان در کنار گله گوسفندان با آهنگ شاد شاهرخ +فیلم/ لعبتی هزار ماشالاه آی دل من عاشق چشماته ،خوشگلی والله آموزش رقص بندری داشجویان با آهنگ شاد+فیلم / دختر بندری... ارتباط مستقیم 50 درصد حوزه اشتغال به حوزه فناوری در آینده ای نزدیک