ساعدنیوز
ساعدنیوز

دوستی های قبل از ازدواج باعث چه مشکلاتی می شوند؟

  چهارشنبه، 06 اسفند 1399   زمان مطالعه 6 دقیقه
دوستی های قبل از ازدواج باعث چه مشکلاتی می شوند؟
یکی از پیامدهای برقراری رابطه دوستی قبل از ازدواج می تواند ایجاد رابطه نامشروع جنسی بین دختر و پسر باشد . از آنجایی که در سنین جوانی معمولا دختر و پسر شور و اشتیاق جنسی زیادی در وجودشون قرار دارد ممکن است با طی نشدن فرایند ازدواج از راه سریع و برقراری رابطه جنسی از راه نامشروع سبب تنوع طلبی در یکی از آن ها یا هردوی آن ها شود .

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، در گذشته ازدواج ها به صورت سنتی از طریق خواستگاری انجام می شد اما امروزه دوستی های قبل از ازدواج روند آشنایی را دستخوش تغییراتی کرده است. برخی از جوانان خواهان دوستی هایی بدون ازدواج اند و علاقه ای به ازدواج سنتی ندارند و ویژگی آنان نیز به راحتی قابل شناسایی است. در صورتی که دوستی های قبل از ازدواج با اطلاع خانواده ها و با هدف شناخت بیشتر باشد، فواید بسیار زیادی خواهد داشت. از طرف دیگر دوستی های قبل از ازدواج معایب و پیامدهایی نیز به همراه دارند؛ با شناخت این معایب می توانید با آگاهی بیشتری وارد یک رابطه شوید.

به رابطه دوستی که بین دختر و پسر ، پسر با پسر و دختر با دختر که همه آن ها مجرد باشند وجود دارد ، دوستی قبل از ازدواج می گویند . در این مطلب قصد داریم به رابطه دوستی که میان دختر و پسر مجرد وجود دارد پرداخته و جوانب آن را بررسی کنیم . پس هرجا دوستی قبل از ازدواج مطرح شد منظور رابطه دوستی میان دختر و پسر قبل از ازدواج می باشد .

دوستی قبل از ازدواج می تواند عواقب ناگواری به همراه داشته باشد که از جمله آن ها می توان به ضربه عاطفی خوردن ، حریص شدن و سیرنشدن میل جنسی و امکان تولد نامشورع فرزند اشاره کرد که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم .

ضربه عاطفی خوردن :

وقتی یک دختر و پسر قبل از ازدواج با توجه به مطالبی که ذکر شد وارد یک رابطه دوستی می شوند ، ممکن است هر دو به امید تشکیل زندگی مشترک در آینده وارد این رابطه شده باشند . اما این ترس در وجود آن ها وجود خواهد داشت که ممکن است در آینده بنا به هر دلیلی این واقعه رخ ندهد . وقتی یکی از آن دو در این رابطه دوستی احساساتش برانگیخته شود ولی آن ها نتوانند این رابطه را به خوبی تمام کنند ، آن کسی که احساساتش برانگیخته شده است دچار ضربه روحی می شود و ممکن است با شرایط سختی از این رابطه خارج شود .

برای درک بهتر این مطلب به مثال زیر توجه کنید :

فرض کنید یک پسر با دختری رابطه دوستی برقرار کرده و رابطه آن ها وارد مرحله جدی شده است . بنابراین قرارهای آن ها زیاد شده و بین آن ها علاقه ای ایجاد شده است . از آنجایی که شناخت آن ها از یکدیگر و خانواده های خود در حد کم و غیرقابل قبول است ، ممکن است وصلتی بین آن ها شکل نگیرد . فرضا اگر وصلتی هم بین آن ها شکل بگیرد ممکن است باعث ایجاد بی اعتمادی آن ها به یکدیگر شود و با خود بگویند نکند قبل از من هم با شخص دیگری رابطه داشته است و یا حتی دارد ؟!

این رابطه در نهایت ممکن است باعت برقراری ارتباط جنسی و حتی بارداری دختر شود که در صورت بروز چنین اتفاقی ممکن است پسر شانه خالی کرده و دختر را پس بزند . زیرا به هدف خود رسیده و به اصطلاح طعم لذت را چشیده است . اما چه بلایی سر دختر می آید ؟

دختر که اکنون فرزند نامشروعی در شکم خود دارد به احتمال قوی مورد مذمت و سرزنش خانواده خود قرار می گیرد و از طرفی جای خالی پسر و تنها گذاشته شدن توسط او برای دختر سنگینی می کند . از این رو فشار روحی زیادی به دختر وارد می شود و باعث می شود ضربه عاطفی شدید متحمل شود .

البته این اتفاق می تواند به صورت عکس هم رخ دهد . به عبارتی دیگر پسر توسط دختر رانده شود در صورتی که به وی دل بسته و علاقه مند او شده است . این رخداد هم خالی از عیب نیست . زیرا ممکن است پسر نتواند از پس این شکست عاطفی بربیاید و ممکن است بلایی سر خود بیاورد .

بنابراین ضربه عاطفی خوردن می تواند یکی از پیامدهای داشتن رابطه دوستی قبل از ازدواج به حساب بیاید .

حریص شدن و سیر نشدن میل جنسی :

یکی از پیامدهای برقراری رابطه دوستی قبل از ازدواج می تواند ایجاد رابطه نامشروع جنسی بین دختر و پسر باشد . از آنجایی که در سنین جوانی معمولا دختر و پسر شور و اشتیاق جنسی زیادی در وجودشون قرار دارد ممکن است با طی نشدن فرایند ازدواج از راه سریع و برقراری رابطه جنسی از راه نامشروع سبب تنوع طلبی در یکی از آن ها یا هردوی آن ها شود .

بدین صورت که پسر متمایل به برقراری رابطه جنسی با دختران و زنان دیگر است و دختر دوست دارد با مردان دیگری هم خوابه شود . بدین ترتیب میل جنسی در آن ها شدت بیشتری پیدا کرده به گونه ای که انگار از رابطه جنسی فقط لذت می برند همچون معتادی که با مصرف مواد التیام می یابد . حال آن که برقراری صحیح رابطه جنسی علاوه بر ایجاد لذت به ایجاد آرامش روح و روان نیز کمک می کند که در این رابطه معمولا خبری از آرامش نیس و بیشتر شبیه مسکن برای از بین بردن درد می باشد .

بنابراین این مسئله سبب به وجود آمدن بی بند و باری در هر یک از دختر و پسر می شود که به احتمال قوی فرصت تجربه یک زندگی خوب و سرشار از نشاط و شادابی را از آن ها می گیرد .

با توجه به مطالب ذکر شده در می یابیم که ایجاد بی بند و باری و سیر نشدن میل جنسی می تواند یکی دیگر از پیامدهای برقراری دوستی قبل از ازدواج باشد .

امکان تولد فرزند نامشروع :

فرزندی که از طریق برقراری ارتباط جنسی میان دو فردی که از نظر شرعی و قانونی زن و شوهر نیستند به دنیا بیاید فرزند نامشروع نامیده می شود . امکان تولد فرزند نامشروع تقریبا در مورد یک و دو ذکر شد اما در اینجا جداگانه این معضل را بررسی می کنیم .

همان طور که ذکر شد رابطه دوستی قبل از ازدواج ممکن است موجب بارداری دختر شود و بنا به دلایل مختلف سقط بچه صورت نگیرد . (مثلا پسر با سقط جنین مخالف باشد یا دختر نخواهد مانع به دنیا آمدنش شود یا والدین مخالف کشتن بچه باشند و یا شرایط سقط فراهم نشود ) . به دنیا آمدن فرزند نامشروع مسئله بسیار مهمی است که نادیده گرفتنش کار عقلانی نیست .

فرض کنید فرزندی متولد شده است . یک فرزند برای رشد و تربیت صحیح نیاز به تلاش پدر و مادر خود دارد تا نیازهای رشد وی را فراهم کنند . حال فرزند نامشروع را در نظر بگیرین که پدرش بخاطر ترس از آبرویش متواری شده است . حال تکلیف فرزند که گناهی ندارد و از خودخواهی پدر و مادر خود پا به این دنیا نهاده است چیست ؟

آیا این فرزند همانند دیگر کودکان می تواند مراحل رشد خود را طی کند ؟ آیا این انصاف است که یک طفل بی گناه اسیر خودخواهی دو نفر شود ؟ پاسخ این سوالات بدیهی است و هرکسی می داند که حق و حقوق این فرزند پایمال شده است .

پس عقل سلیم حکم می کند زندگی فرزندی را به خاطر شور و هیجان جوانی خود به خطر نندازیم و حق داشتن یک زندگی سالم را از وی نگیریم . بنابراین نباید از امکان تولد فرزند نامشروع به عنوان یکی از پیامدهای برقراری ارتباط دوستی قبل از ازدواج غافل شد .

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
عاشقانه های جذاب سید احمد خمینی و زیباترین دختر ایران زمین «ایران خانوم»/ الهیی چقدر نازه+عکس (920 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (607 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (525 نظر) خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 (315 نظر) حماسه دختر مازندرانی با موتورسیکلت در راه مدرسه+ویدئو/ به سن و سال نیست که به جربزه اس! (299 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (254 نظر) کودکی که با سوال هوشمندانه خود انگشتر رهبر معظم انقلاب را هدیه گرفت+ویدئو/ماشاءالله... (207 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (176 نظر) محسن تنابنده، نقیِ پایتخت با انتشار این عکس از فوت پدرش خبر داد+عکس/ روحشون شاد چقد پدر و پسری شبیه هم بودن (172 نظر) (عکس) گریه های تلخ همسر پردیس افکاری در روز تشییع پیکرش/ روحش شاد و یادش گرامی (153 نظر) خلاقیت جالب و هوشمندانه شهرداری در ایجاد دستگاهی برای گرم کردن دست شهروندان در زمستان +عکس/ طراح این خدمت بزرگی به مردم کرده (131 نظر) (عکس) عاشقانه های سنگین و رنگین فاطمه دانش پژوه برای همسرش سید احمد خمینی (126 نظر) تاج عروس و دسته گل فوق العاده خاص مریم مومن در شب عروسی اش/ مثل فرشته ها شده+عکس (101 نظر) (فیلم) حماسه آفرینی در خنده دارترین دعوای خانوادگی بالای تیر چراغ برق/ لامصب چطوری رفتی اون بالا😂 (88 نظر) عاشقانه جذاب هاشمی رفسنجانی و همسرش سر سفره ساده صبحانه +عکس (78 نظر)
دیگران می‌خوانند   
عکس های بامزه و ناز سارا و نیکای پایتخت در نوزادی/ از وقتی چشم باز کردن بازیگر شدن! جشن تولد ساده و شاعرانه دو دختر نیره فراهانی، مادر یلدا در سریال دلنوازان/ به نظرتون شبیه مامانشون هستن؟+عکس سکانس خنده دار از تیزبینی و دقت شقایق دهقان، خانوم شیرزاد سریال "ساختمان پزشکان" گوشه دنج و آرامش دهنده خونه قدیمی سانیا سالاری، ارغوان سریال دلدادگان+عکس رونمایی از همسر واقعی و عشق زندگی امپراطور سریال دونگی/ بدون گریم انگار یکی دیگه هست!+عکس آخرین عکس ماه چهره خلیلی، جاریهِ سریال مختارنامه در آغوش مادرش قبل فوت رونمایی از خواهر باکلاس پردیس احمدیه، ساحل سریال پوست شیر +عکس (ویدئو) تمایل شدید نیما شعبان نژاد و شرکت کننده های "اسکار" به دست به یقه شدن با امیرعلی نبویان چشم روشنی علی سخنگو، پارسای سریال دلدادگان و همسر کم سن و سالش برای نوزاد یکتا ناصر در بیمارستان+عکس حیاط باصفا، سرسبز و دلباز سپیده بزمی پور همسر باسلیقه شاهرخ استخری/ آدم اینجا اصلا پیر نمیشه +عکس نقشه خنده دار ترابی و قلی زاده برای ترساندن علیرضا بیرانوند+ویدئو کشف باورنکردنی کشتی نوح در مرز ایران و ترکیه توسط باستان شناسان با این راهکار خاطرات پس از جدایی عاطفی کنار بیا و از شرشون خلاص شو / زندگی جدیدتو شروع کن (عکس) سلفی دمت اوزدمیر در اتاق پرو جلوی آینه / مشکی چه بهش میاد (عکس) محمدرضا گلزار با کاپشن قرمزش چه جوون شده / انگار جوون 20 ساله اس (تصاویر) اسکی سواری جذاب فحریه اوجن همراه پسرانش / چه لباسای رنگی رنگی ست کردن فال قهوه با نشان روز شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال شمع روز شنبه 12 اسفند ماه 1402 21 ویژگی که دل هر پسری را می برد/ با این ترفند کسی رو که دوست داری عاشق خودت کن فال ابجد روزانه شنبه 12 اسفند 1402 فال روزانه شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال انبیاء روزانه شنبه 12 اسفند ماه 1402 (فیلم) مردی که 40 سال است ریشش را نزده است / عجب خوش تیپ بوده نمی دونسته فال حافظ با تفسیر شنبه 12 اسفند 1402 + فیلم غوغای کنسرت تک نفره پارسا خائف نوجوان خوش صدای ایرانی با یک آهنگ اصیل در مسجد جامع اصفهان+ویدیو اولین مسلسلی که مظفرالدین شاه از روسیه به ایران آورد!+ عکس این چند مورد از وسایل اضافی و بدون کاربرد را در خانه تکانی عید دور بندازید وقتی به آشپزی علاقه داری اما در کنارش فوتبال رو هم ادامه میدی+ویدئو/ حالا کدوم بدبختی قراره این غذا رو بخوره😂 بیوگرافی و زندگینامۀ پروفسور رامز وقار، پدر علم متالورژی ایران جشن خانوادگی یکتا ناصر و علی سخنگو پارسای سریال دلدادگان در اولین روز به دنیا آمدن سوفیا دختر منوچهر هادی روی تخت بیمارستان (ویدئو) بهترین بازیکن از نگاه اسطوره فوتبال ایران، علی دایی (عکس) عاشقانه های ترانه علیدوستی و همسرش علی منصور در ویتنام/ ماشالا چه زوج خوشبختی (فیلم) واکنش ناگهانی یک کودک خارجی به صدای اذان رونمایی از شکم مصنوعی بزرگ و خنده دار محسن تنابنده، نقی معمولی در پشت صحنه سریال پایتخت/ چقد شبیه شوهر عمه ها شده😂 (ویدئو) شوخی‌های خنده‌دار دکتر الهی قمشه‌ای با داستان‌های ملانصرالدین در جمع دانشجویان (فیلم) خلاقیت تحسین برانگیز مادربزرگ های دهه شصتی در جاسازی پول های پس اندازشان/ کیا خاطراتشون زنده شد؟😍 (عکس) چراغ نفتی قدیمی و فانوس غبار بسته کنج خانه پدری رهبر معظم انقلاب که یادگار دوران قدیم است خانواده کم جمعیت و صمیمی ملکه اینهیون سریال«دونگی» در واقعیت/ ماشالا چه دختر نازی😍 رونمایی از همسر جوان محسن افشانی پای صندوق های رای/ ماشالا چقدر به هم میان کیک تولد شکلاتی پریناز ایزدیار با دیزاین خاص/ چه جشن تولد ساده ای گرفته برای خودش😍
تیتر امروز   
کشف باورنکردنی کشتی نوح در مرز ایران و ترکیه توسط باستان شناسان با این راهکار خاطرات پس از جدایی عاطفی کنار بیا و از شرشون خلاص شو / زندگی جدیدتو شروع کن فال انبیاء روزانه شنبه 12 اسفند ماه 1402 21 ویژگی که دل هر پسری را می برد/ با این ترفند کسی رو که دوست داری عاشق خودت کن فال روزانه شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه شنبه 12 اسفند 1402 فال شمع روز شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر شنبه 12 اسفند 1402 + فیلم ماجرای جالب نوزاد بابلی که تلفنی به دنیا آمد! انتخابات در 4 حوزه الکترونیک است /توضیح وزیرکشور درباره روند انتخابات تلاش آمریکا برای منصرف کردن مردم ایران از حضور در انتخابات رهبر معظم انقلاب آراء خود را به صندوق انداختند حواشی داغ امروز جمعه 11 اسفند 1402/ درخشش تلخ قایدی؛ شاهکار باشو هم مجیدی را نجات نداد ساده ترین و سریع ترین ترفند رفع افتادگی پوست در خانه/ دیگر داشتن پوست جوان و صاف کار سختی نیست
منتخب روز   
(عکس) تصویری از اولین روز پدربزرگ شدن سید حسن خمینی، نوه حضرت امام (ره) / خوشحالی جالب سید حسن از دیدن ایران خانم (عکس) استایل کژوال امید عالیشاه در مراسم عروسیش در یک تالار مجلل با ترکیب جالب کت و شلوار با تی شرت / کاپیتان باس خوشتیپ باشه❤❤❤ پشت صحنه خنده دار برنامه اسکار مهران مدیری: وقتی فرناز رهنما با لبخند به نیما شعبان نژاد میگه ایکبیری تا از غلظت توهینش کم کنه🤣 (فیلم) تشویق بازیکن قطری پرسپولیس در اصفهان به سبک آهنگ معروف بندری / حسن، حسن، یا حسن، حسن عبدالکریم ... واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی پسر مغرور رونالدو جلوی چشم همه پدرش رو سنگ روی یخ کرد/ چشم غره رفتن کریس برای پسرش+ویدئو (فیلم) وضعیت ترسناک متروی تهران با حضور نمایشی داعش و واکنش مردم! شکار اتفاقی دورهمی مجردی خرس‌های قطبیِ نَر در یک ایستگاه هواشناسی متروکه در روسیه دور از چشم خانم بچه‌ها! + تصاویر