ساعدنیوز
ساعدنیوز

فال حافظ آنلاین / روش صحیح گرفتن فال حافظ

  چهارشنبه، 12 دی 1397   زمان مطالعه 8 دقیقه
فال حافظ آنلاین / روش صحیح گرفتن فال حافظ
ساعدنیوز: فال کلمه عربی است که به معنای پیشگویی ، بخت ،طالع و شگون است . بسیاری از افراد برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند . ایرانیان نیز جزو این دسته از افراد هستند که به تفال اعتقاد دارند.

هرآنچه که باید از فال حافظ بدانید

فال کلمه عربی است که به معنای پیشگویی ، بخت ،طالع و شگون است . بسیاری از افراد برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند . ایرانیان نیز جزو این دسته از افراد هستند که به تفال اعتقاد دارند ، آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» که از دو کلمه مرغ و آوا تشکیل گردیده است ،می گویند. در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در گذشته ایرانیان با آواز و حرکت پرنده ها فال می زدند و دیدن هدهد را خوب و عقاب را بد می دانسته اند.

تصویر

اولین فال چگونه و کی از دیوان حافظ گرفته شد؟

یکی از فال هایی که ایرانیان اعتقاد ویژه ای به آن دارند تفال به خواجه حافظ شیرازی است که معمولا در مناسبت هایی مختلف مانند جشنها، شادیها، اعیاد و...به دیوان خواجه تفالی می زنند . اولین بار فال زدن به حافظ از ساعاتی پس از مرگ او آغاز شد . پس از فوت حافظ عده ای از دفن او در گورستان مصلی جلوگیری می کردند . برای اینکه این مشکل حل شود اشعار حافظ را سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را جدا کرد ، بدین گونه اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره 82 خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت من و شراب فرح بخش و یار حورسرشت
مکن به نامه سیاهی ملامت من مست که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟
قدم دریغ مدار از جنازه حافظ که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

طریقه و نحوه گرفتن فال حافظ

معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در مناسبت های مختلف انجام می شود و برای فال گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد زیرا فال گرفتن از دیوان حافظ کار هر کسی نیست و شرایط خاصی دارد .

تفال به دیوان حافظ بیشتر در گردهمایی ها اتفاق می افتد و گرفتن بیش از سه فال برای یک نفر بی احترامی به حافظ تلقی می شود. برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش شاخ نبات قسم داد. برخی از افراد برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی ، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

بعد از ادای این جمله فاتحه ای برای شادی روح خواجه شیراز می خوانند و دیوان را با حضور قلب در دست چپشان می گیرند و با دست راست باز می کنند و اولین غزلی که از سمت راست صفحه می آید، البته از ابتدای غزل، در نظر می گیرند. اولین بیت غزل بعد نیز شاهد یا تأئید کننده تفأل است.

بعد از گرفتن فال حافظ ، صاحب فال آن را بر اساس آرزو و نیتش تفسیر می کند که این تفسیر بستگی به شرایط روحی و اعتقاد او به فال حافظ دارد.

تصویر

چطور پاسخ فال حافظ خودمان را تفسیر کنیم؟

اشعار خواجه حافظ شیرازی معمولا چند وجهی است و معانی گوناگون دارد . تشخیص خوب وبد اشعار حافظ به گیرنده فال و فهم و دریافت او از این اشعار بستگی دارد . بهتر است بعد از گرفتن فال حافظ این اشعار را بر اساس نیت خود بسنجید و بر روی آن کمی فکر کنید تا پاسخ خود را دریابید.

گاهی در شعر اشارات واضحی است که نشان دهنده نیت خوب است. مثلا اگر فالتان، غزل «دیدم به خواب خوش که به دستم پیاله بود» آمد، در آن این بیت هست:«از دست برده بود خمار غمم سحر / دولت مساعد آمد و می در پیاله بود». در این شعر خیلی واضح به بخت خوب برای انجام این کار، اشاره شده است و اگر این شعر برایتان آمد «قراری کرده ام با می فروشان / که روز غم بجز ساغر نگیرم» متاسفانه کارتان به مشکل می خورد.

اما اگر محتوای اشعار پاسخگوی شما نبود ،به لغات و افعالی که در شعر به کار برده شده دقت کنید. مانند اینکه اگر درباره خانه خریدن در فلان محله مشورت خواسته اید، افعالی مثل خریدن و فروختن و ساختن و خراب کردن، لغاتی نظیر در و دیوار و داربست و حتی چیزهایی مانند نشستن و خوابیدن (کارهایی که در خانه انجام می دهیم) می تواند به نیت شما مربوط باشد. بعد از پیدا کردن این قسمت های مرتبط، به مثبت یا منفی بودن فعل مربوطه توجه کنید.جواب معلوم می شود. مثلا با همان نیت اگر غزل «بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد» آمد، در غزل بگردید، می توانیداین بیت را پیدا کنید:«ز سرو قد دلجویت مکن محروم چشمم را / بدین سرچشمه اش بنشان که خوش آبی روان دارد» در مصرع دوم خواهید فهمید که محله مورد نظر، چشم خواجه را گرفته است .

روش دیگر برای استنباط معنا و منظور فالتان، توجه به تصاویری است که خواجه در شعرش ساخته است. مثلا سر کتاب را باز می کنید و این بیت می آید:«گفتم خوشا هوایی کز باغ حسن خیزد / گفتا خنک نسیمی کز کوی دلبر آید». در بیت دو کلمه «خوشا» و «خُنُک» به کار رفته که مفهوم شعر را نیک می کند .

تصویر

راز ماندگاری و جادوگری کلام خواجه حافظ

کلام حافظ شیرازی بسیار دلپذیر ، پر مفهوم و تاثیرگذارو ماندگار است اما راز ماندگاری آن در چیست؟

اولین راز ماندگاری کلام حافظ گسترده بودن و تنوع آن است که از ویژگی های منحصر به فرد آن محسوب می شود که مرور زمان نیز موجب کهنگی آن نشده است. روی سخن حافظ شیراز پا را فراتر از قومیت و نژاد گذاشته است و روی سخن آن با همگان است.

اولین راز ماندگاری کلام حافظ همه فهم بودن این اشعار است . حافظ اندیشمندی متفکر و دارای اندیشه ها و افکاری قابل بحث و مهم در همه ابعاد زندگی بشر است که مسائل زندگی و حیات و اجتماعی بشر مانند زندگی، اجتماع، سیاست، عشق، عرفان، آزادگی، صبر و تحمل، مدارا، دنیا، آخرت، خدا، جبر، اختیار و ... را در خود جای داده است.

کل طالع بینی چینی (یی چینگ) همینطوری است:تصویری به شما می دهد، مثلا کوه بالای سر رودخانه و صاحب فال باید از دقت در این عکس به معنای فالش پی ببرد. راهش زیاد توضیح دادنی نیست. همانند رویت تصاویر سه بعدی است. توی یک لحظه ممکن است هر چیز برایتان پیدا بشود. یک چند باری آزمایش کنید، خودتان آگاه می شوید این شیوه چطور عمل می کند.

فال گرفتن و ارتباط آن را با علوم امروزی

علم به تنهایی پاسخگوی همه نیازهای بشر نیست و بسیاری از پدیده ها به اثبات توسط علم نیاز ندارند که فال یکی از این پدیده های اثبات نشدنی است. علم و دانش برای تنگناهای زندگی کافی نیست، بلکه ایمان، توکل، صبر و عشق هم لازم است.‏ بسیاری از روان شناسان اعتقاد دارند که با تصویر سازی ذهنی مثبت از طریق اندیشه های والای حافظ می توان تحولات زیادی را در خود ایجاد کرد . در مورد فال این نکته مهم را بدانید که مسئولیت و وظیفه خطیر انسان هرگز با فال، از گردن او ساقط نمی شود.

فال حافظ، درست یا نادرست

فال پناه جویی انسان درمانده به عوالم مرموز غیبی است که فقط برای کسب امیدواری و دل خوشی است که درست یا نا درست بودن آن اتفاقی است . حافظ نیز مانند همه ما انسان بوده و گاهی در حل مشکلات زندگی خود نیز درمانده می شده است و آن چنان که در برخی از اشعارش به آن اشاره نموده است حافظا در کنج فقر و خلوت شب های تار ... از فقر یا تنهایی و ... اظهار کسالت می نموده است اما در جهت درستی اشعار می توان گفت که چون اشعار حافظ پرمضمون سرشار از شادی و امید و نوید و دو پهلو و کلی گویانه است و به همه چیز پرداخته شده است می توان معانی خوبی را در راستای نیت خود از آن استنباط کرد.

سخن آخر این است که هر فالی راست و درست درنمی آید و هر کس برای تفریح و سرگرمی در مجلسی فال بگیرد نمی تواند با عالم غیب و روح حافظ تماس حاصل کند و حافظ به او راه نجات از ظلمات را نشان دهد. اما انسان های پاک دل و درمانده که به خدا پیوسته و توکل و اخلا ص باشند، راهی به جهان غیب دارند همانطور که خداوند می فرماید:«و چون بندگانم از من پرسند بدانند که من نزدیکم و دعای صاحب دعا را چون دعایم کند اجابت کنم.» (سوره بقره، آیه 186) و به قول حافظ:

گرت هواست که معشوق نگسلد پیمان نگاه دار سر رشته تا نگه دارد

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

157 دیدگاه
  دیدگاه ها
مهدی گلمحمدی
2 هفته پیش

بله فال حافظ ..فوق العاده است
صدف
2 هفته پیش

آیا چطور فال بگیرم؟؟
مسعودکمالی
1 ماه پیش

در پاسخ به: من چطور فال بگیرم؟
اینجوری، اینجوری😂
عادل
1 ماه پیش

آیا من چیزی که نیت کردم به آن میرسم یا نه
مریم
2 ماه پیش

سلام دوسدارم از ابنده خودم وخانوادهام با خبر بشم
بازدیدکننده
2 ماه پیش

,به حرف مادرت باش
بازدیدکننده
2 ماه پیش

سلام خاستم بدونم اینده زندگی من و بچهام چه میشه
بازدیدکننده
3 ماه پیش

من چطور فال بگیرم؟
معصومه
3 ماه پیش

سلام عزیزم تا نشناختی باهم ازدواج نکنید ولی با بزرگتر ها بگویی به خصوص مادرتان هیچ کس مادر نمیشه شک نکن انشالله موفق میشید
معصومه
3 ماه پیش

سلام ذکر بگو نترس بله هم زاد همه دارند ذکر بگو فقط بسم‌الله رحمان رحیم به حق بسم‌الله رحمان رحیم همش تکرا ر کن تا برود ارامش میگیری
معصومه
3 ماه پیش

سلام عزیزم قبل از خواب بسم‌الله رحمان رحیم بگو نترس ذکر بگو ایت الکرسی بخوان جواب می گیری من خودم خوابهای میدیدم ترسناک الان به وسیله ذکر ارام شدم انشالله انشالله خوب میشید
معصومه
3 ماه پیش

سلام عزیزم خابتان خیلی عالی است چون خداوند توی قلب انسان است بیشتر از جای دیگر التماس دعا
معصومه
3 ماه پیش

سلام انشالله برای حافظ ایت الکرسی بخوانیدعقیده داشته باشید بله حافظ شیرازی خیلی عالیه جواب من داد الله اکبر
سارا
4 ماه پیش

تعبیر نداره واسه همه اتفاق میفته وقتی ضربان قلب ضعیف میشه مغز یک شک ب قلب مخواد بده ک باعث میشه فکر کنیم ما از ارتفاع یا چیزی افتادیم در حالی ک مغز این شک ب ما میده از خواب بیدار بشیم و جلوگیری از حمله قلبی بشه
بهزاد
4 ماه پیش

سلام خواب دیدم مسافر خانه خدا هستم
بازدیدکننده
4 ماه پیش

افرین
من همونم که اونم
4 ماه پیش

اگر پیام من را دیدی جواب بده تا دقیقا راهنماییت کنم و بهت حقیقت رو بگم
بازدیدکننده
4 ماه پیش

انسانها زمانی ایست قلب میکنند در خواب بدن تلاش میکند که قلب احیا شود بخاطر همین هنگامی که از بلندی پرت میشوی بعد بیدار میشوی یا چیزی در این رابطه بدون ایست قلبی کرده ای و باز بدن تلاش کرده دوباره به زندگی برگشته ای ...
بازدیدکننده
4 ماه پیش

سلام این خواب یکی از علامت‌های همزاد هست که باید رفعش کنی
بازدیدکننده
4 ماه پیش

بازدیدکننده
4 ماه پیش

در پاسخ به: بدنبود
چی میگید
علی
5 ماه پیش

تعبیر خواب واسه هر خوابی و هر زمانی از خواب نیست ، خواب انسان پنج قسمت ،که قسمت میانی میشه خواب عمیق بعد این قسمت یعنی خواب عمیق دیدن خواب احتمال زیاد رویای صادقه میشه و محور خوابتو باید پیدا کنی و دنبال تفسیر اون نقطه ثقل باشی
بازدیدکننده
5 ماه پیش

یعنی عمرت زیاده
اسما
5 ماه پیش

بله
بازدیدکننده
5 ماه پیش

دوست عزیز آرامش نیاز داری. و به وضعیت سلامت بدنت برس
بازدیدکننده
5 ماه پیش

جالب بود
امیر مهدی
5 ماه پیش

سلام من بعضی وقت ها درخواب میبینم که در یک جای بلندی وایسادم مثل بالای یک آپارتمان بعد اتفاقی از بالای آن می افتم ووقتی با زمین بر خورد میکنم یک دفعه از خواب میپرم.. لطفا تعبیرش را به من بگید
بازدیدکننده
7 ماه پیش

سلام من برنج پخته راخواب دیدم که آنرا می خورم
بازدیدکننده
11 ماه پیش

از کجا
بازدیدکننده
1 سال پیش

سلام دشمنت را نمک گیر میکنی
مفاخریمفاخری
1 سال پیش

اژدواح.محرم.همدیگرشوید.نهدوست.پسر
مفاخری
1 سال پیش

دوست.پسر.درشریعت.جای.ندارد.اگرهمدیگررادوست.داری.ازدواج.کنید
مفاخری
1 سال پیش

بهترین.فل.این.است.بگوی.خدایا..توبرهمه.چیزاگاهی.راضی.ام.بهرضای.تو
ذبیح پاسگر
1 سال پیش

با عرض سلام از نظر من خبرها جامع و مفید هستند وکمک میکنند افرادی که دچار مشکل یا از درد رنج میکشند به آسانی مداوا گردند از همه دست اندر کاران سپاسگزارم بخدا مبسپارم
بازدیدکننده
1 سال پیش

دوست پسر مرد زندگی نمیشه هرموقع جایی خواستی معرفی کنی کسی دوستش داری یا اسمشو بگو یا عشقت
ذبیح پاسگر
1 سال پیش

در ضمن از شما که فال روزانه را منتشر میکنید کمال تشکر را دارم بامید موفقیت
ذبیح پاسگر
1 سال پیش

آیا با روشی که من در زندگی دارم به موفقیت خواهم رسید یا باید روش خود را عوض کنم سوال من از حضرت حافظ
عاطفه
1 سال پیش

من یه پسردوست دارم نمیدونم ایابهم میرسیم یانه
حق منم یکی را دوست دارم ا
1 سال پیش

یکی رو دوست دارم ایا ب هم میرسیم
فریده
1 سال پیش

خونه رومیخوام بفروشم آیامیفروشم جای دیگه ای میخرم
بازدیدکننده
2 سال پیش

انشالله که خیره
نازی
2 سال پیش

بدنبود
نازی
2 سال پیش

حافظ هم سربه سرما میذاره😶😶
بازدیدکننده
2 سال پیش

سلام آری دوست داری
بازدیدکننده
2 سال پیش

جوری برخورد کن که متوجه رفتار شما بشه دربارش تحقیق کن که بعد پشیمان نشی تا ازدواج نکنی به هیچ عنوان تورابطه نرو چون بعضی ها زود پشمان میشن.این رفتار را داشته باشی بعد طرف متوجه میشه که چه الماس درخشانی داره....
فرخنده
2 سال پیش

عالی مثل همیشه
زهره
2 سال پیش

می‌خوام سرنوشتم بدونم دوزندگی چی میشه
بازدیدکننده
2 سال پیش

ای بد نبود
حاجی زاده شهرک توحید
2 سال پیش

فال روزانه حافظ خوب بود عالی
حاجی زاده شهرک توحید
2 سال پیش

خوب بود
زهرا
2 سال پیش

سلام من یک پسر را خیلی دوست دارم نمیدونم اون هم من را دوست داری یا نه
آزیتا
2 سال پیش

من یک پسر را خیلی دوست دارم اونم خیلی دوسم داره اما خانواده او راضی نمیشم ما باهم میرسم یا نه
بازدیدکننده
2 سال پیش

من یک پسر را دوست دارم نمیدونم بهش میرسم یانه متولد ماه اول هستم
بازدیدکننده
2 سال پیش

سلام مادر شوهرم همیشه بامن دوا میکنه
ستایش
2 سال پیش

من یک پسررا دوست دارم ولی نمیفهم که برش میرسم یانه متولدماه پنجم استم
بازدیدکننده
2 سال پیش

ستایش نوری استم مه یک پسر رادوست دارم میخایم که بفهمم که برش میرسم یانه
بازدیدکننده
2 سال پیش

منو ندیدی که عاشق اون شدی
مریم
2 سال پیش

سلام من یکی رو دوست دارم می‌خوام ببینم بهش میرسم یانه یعنی خیلی خیلی دوسش دارم ها تا اون حد که دنیا رو به پاس میریزم
بازدیدکننده
2 سال پیش

سلام من با پسر شوهرم چند سال ک قهرم چند بار خواب دیدم داره بامن حرف میزن
بازدیدکننده
2 سال پیش

این ک گفتی گل رو اسمشو شنیدی یا دیدیش؟
تانیه
2 سال پیش

در آینده خود چه است منتظر من؟
بازدیدکننده
2 سال پیش

آفرین
حمید
2 سال پیش

واقعاعالی‌وبی‌نظیر
اصغر نجفی
2 سال پیش

سلام بر خوبان فقط
ب تو چه
2 سال پیش

😂😂😂😂
فرشته
2 سال پیش

پس چراجواب ندای
فرشته
2 سال پیش

یعنی ازشما جوابمی گیرم
ارجمند
2 سال پیش

سلام خسته نباشید من امروز یه خواب عجیب دیدم خوابم این بود که به دشمنم نان دادم و یکی دیگه هم این بودش که تو خواب وقتی از پله میرفتم بالا پاهام درد میکرد
....
2 سال پیش

خیلی خوب بود
بازدیدکننده
2 سال پیش

دوست عزیز اگر انگشتر ی که برات درست کردن نگین دار بود ه به مرادت میرسی اگر هم نشد ناراحت نشو من خودم ی انگشتر با گل یاس بانگین بلوط برات میسازم ودستت میکنم وبه امید انگشتر سال های سال باهم درکنار هم با شادی زندگی میکنیم لطفاً شماره ت
رعنا
2 سال پیش

سلام فال حافظ عالیییی بود واقعا برای من عالی بود متشکرمممممم 💛💋
K💑
2 سال پیش

فال امروز عالی بود ممنون
بازدیدکننده
3 سال پیش

در پاسخ به: غیلم
سلام من خواب دیدیم پسری که دوستش دارم در خواب برایم از گل زنگی یاسمندی برام انگشتر جور میکنه لطفا برام بسیار مهم هست لطفا تعبیر کند برایم
شیوا
3 سال پیش

غیلم
سامی
3 سال پیش

به‌نظر‌خانم‌متین‌ستوده‌‌زیباست‌ومن‌ازایشون‌‌خشم‌‌اومد
بازدیدکننده
3 سال پیش

برنامه کودکان خوبه
بازدیدکننده
3 سال پیش

این دیدگاه از نظر من خیلی خوبه
امید
3 سال پیش

باتشکرازسرکارخانم شیخی که به حق صحبتشون کاملا متین ومحترمانه است به نوبه ی خودم به عنوان یک هم وطن ازایشون بلحاظ واقعیت هاکه بیان فرمودندتقدیروتشکرمینمایم بامیدروزی درهیچ کجای جهان هیچگونه جنگ ودعوایی نباشه وهمه درصلح وآرامش زندگی کنند
سحر
3 سال پیش

عالی عین واقعیت
راضیه علی بخشیان
3 سال پیش

من خیلی خانم زکریا را دوست دارم چون مثل خودم بانمک هستند موفقیت ایشان را آرزودارم سلامت باشند
مسعود
3 سال پیش

خیلی خوبه باید سنت های خوب را ارج نهاد و به نسل های آینده یاد آوری نمود
مرضیه
3 سال پیش

عالی است.وجدانن بهترین است.حماسه دارد.سرگرمی دارد.فال خوبی هم سراغش هست.
سهیلا سالاری
3 سال پیش

خوب بود
فروزان
3 سال پیش

فال روزانه خوب بود عالی متشکرم
بازدیدکننده
3 سال پیش

فقط یه غزل گذاشتید چند بار امتحان کردم
مسعود
3 سال پیش

خیر
یهزاد
3 سال پیش

عالی هست
کریمه خالدی
3 سال پیش

خیلی لذت می برم در خاندن فال حافظ
پربحث های هفته   
تذکر جدی رهبر انقلاب به عکاسان خبری در کرمانشاه/ با کفش وارد نشوید+عکس (458 نظر) دیدار بازیگران معروف و محبوب ایرانی با رهبر انقلاب/ از شاهرخ استخری تا مصطفی زمانی و عموپورنگ+عکس (64 نظر) مراسم عقد ساده و بدون تجملات نوه آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور نوه امام خمینی/ چه منزل باصفا و دلبازی+عکس (42 نظر) خلاقیت خنده دار اُوستا بَنّا در مقاوم سازی پی ساختمان/به این باید دکتری افتخاری بدن! +عکس (33 نظر) تصویر دیده نشده و قدیمی از آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در کنار دریا با کاپشن و کلاه +عکس (28 نظر) شعری که استاد شهریار با خواندن آن اشک ریخت و تا آخر به صورت گریان ادامه داد/ طفل بودم دزدکی پیر و علیلم ساختند (25 نظر) نگاهی به کیک تولد 5 سالگی هانا دختر مهران غفوریان با دیزاین خاص/مبارکا باشه +عکس (21 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز یک بقال تبریزی برای کودکان حماسه ساز شد/ درک و شعور ایشون ستودنیه+عکس (21 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: وقتی دختره بهش میگه به فوکول من گیر نده +ویدئو😂👌 (16 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده شیرازی، با نوشته جالب پشت خاور اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (16 نظر) نگاهی به گالری طلا و جواهرات علی دایی و همسرش مونا خانوم/ چه گالری اعیان و لوکسی+ عکس (16 نظر) روایت جالب از زندگی شخصی رهبر معظم انقلاب؛ از پیاده‌روی رهبری در خانه‌شان تا ماجرای عمل جراحی ایشان بدون بیهوشی عمومی (16 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی در ابداع توالت خیلی عمومی در هوای آزاد/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂+عکس (16 نظر) خلاقیت منحصربفرد شهرداری کرمانشاه با رنگ آمیزی پیاده راه برای زیباسازی/ماشالله به این هنر+عکس (14 نظر) حضور بازیگران در منزل اکبر عبدی برای تسلیت بابت فوت مادرشون؛ نسرین مقانلو، مرجانه گلچین، فریبا کوثری و...+عکس (14 نظر)
دیگران می‌خوانند   
خلاقیت فوق خنده دار و منحصربفرد جوان ایرانی در خوردن سوپ با چنگال حماسه ساز شد+عکس/ به این دکترای افتخاری ندن به کی بِدَن؟!🤣 خلاقیت تاریخی و هوش‌پران پدر ایرانی در پیوند نقش آیفون و دوربین مداربسته حماسه ساز شد+عکس/ خواسته با یه تیر دو نشون بزنه🤣 آخرین جشن تولد شهرام عبدلی با حضور دو پسر ناز و دوست داشتنیش+عکس/ حیف این همه استعداد که زیر خاک رفت تغییر چهره محمد حمزه‌ای، یاور سریال فاصله ها بعد از 14 سال+عکس رونمایی مهدی سلطانی، اردلان سریال "مادرانه" از شغل دوم و باکلاسش خلاقیت بی نظیر یک طراح مبل راحتی با الهام از مدل قارچ/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس خونه جدید نسرین مقانلو با دکوراسیون خاص و آنتیک بعد از اسباب کشی/ چه خونه خوشگلی+ویدئو خلاقیت باشگاه ورزشی لوکس در نقاشی کردن تصویری جالب از اُبهت هادی چوپان در دیوار +عکس/ ماشالا با این خلاقیت👌 تنها عکس موجود از همسر مهدسی سلطانی، اردلان سریال "مادرانه" تصویری از خانه ابدی حسن جوهرچی بازیگر سریال فاصله ها که سنگ قبرش با تهیه کننده معروف مشترکه/ چه تزئینی کردن با گلهای پرپر شده چهره ماتم زده و غم‌بار دختر و پسر جوان حسن جوهرچی، فرهادِ سریال فاصله‌ها در مراسم تدفین پدرشان+عکس/ روحش شاد و یادش گرامی در تجلیل از عملیات غرورآفرین وعده صادق دکوراسیون خوشگل و کاخ نشین میز ناهارخوری و صندلی های ساره بیات خواهر زن رضا قوچان نژاد/ خونه نیس قصره😍👌+عکس خبر عجیب و بی سابقه از گوسفندی که بچه انسان زایید/ تولد این جانور عجیب الخلقه اهل روستا را شوکه کرد+عکس (ویدئو) سکانس جنجالی برنامه "صداتو" که سانسور نشدنش باعث حیرت کاربران فضای مجازی شد چهره جدید صهبا شرافتی، روناک سریال نون خ در پشت صحنه/ 180 درجه عوض شده روایت جالب پزشک رهبر معظم انقلاب از دیدار پرچالشش با صدام؛ از دادن نامه ای بدون سلام و خطاب کردن وی با عنوان "خر" تا کُشتن دو مترجم دیدارشان به دست دیکتاتور عراق گشتی در میان بهترین دانشگاه‌های جهان برای اخذ پذیرش (ویدئو) حرف ردن مسلط مریم امیرجلالی به زبان مرغی در دورهمی با بازیگران/ عجب زبانیه! یعنی قشنگ قابلیت بین المللی شدن رو داره عکس دیده نشده از هستی مهدوی فر، رهای سریال "مادرانه" و مادر واقعی و باکلاسش (ویدئو) سخنان جنجالی استاد مهدی دانشمند/ هوش مصنوعی منجر به آبروریزی می‌شود رئیس حزب وطن ترکیه: سلام ما به نوادگان رستم، قهرمانان ایرانی بیوگرافی و زندگینامۀ سیده فاطمه مقیمی بنیان‌گذار شرکت کشتیرانی حواشی داغ امروز چهارشنبه 29 فروردین 1403/ خلاقیت تحسین برانگیز صاحب رستوران برای رعایت حجاب خانم ها حماسه ساز شد نگاهی به ماشین لوکس و هوش پران حسن یزدانی، قهرمان کشتی ایران/ این ماشین نیست هواپیماست+ویدیو فوری؛ سود سهام عدالت در این تاریخ واریز می‌شود تحریم‌های جدید آمریکا علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران (ویدیو) علم پشت زیبایی / چگونه خورشید و زمین دست به دست هم می دهند تا شفق قطبی را خلق کنند! پوتین در گفتگو با رئیسی: پاسخ ایران بهترین تنبیه متجاوز بود رونمایی از جانشین دهه هشتادی خرم آبادی علیرضا بیرانوند در پرسپولیس/ ماشالله عجب قد و بالایی داره چشم بد دور (ویدئو) نوستالژی خالص برای دهه شصتی‌ها/ جمعی از دروس خاطره‌ساز برای اونایی که حافظۀ خوبی دارن 20 هزار دلار دستمزد انتقال یک تن شیشه به تهران! این خاندان کشتی‌گیر ایرانی طلا ضرب میکنند+عکس قاب جذاب و زیبای یارا دختر خوشگل سروش رفیعی و بازیکنان دوستداشتنی پرسپولیس، پورعلی گنجی و فرشاد فرجی / فقط اخم یارا کوچولو❤🤞+ عکس عکسی دیدنی از بهنام بانی کیوت ترین سلبریتی طرفدار استقلال در کنار مادرش (ویدیو) صدای زمین را بشنوید! زندگی لاکچری بکهام در روستا...... فقط اون خروس تپله ک دنبالشه تردد صبحگاهی مردان خوش‌پوش در شهر/ اولین کارمندهای تهران کجا کار می‌کردند؟ + فیش حقوق (ویدئو) راز گرم شدن حمام تاریخی شیخ بهایی فاش شد/ یک شمع و مقداری طلا... فیلمی جنجالی از سجاد غریبی معروف به هالک ایرانی در ورزشگاه انقلاب کرج در بازی سایپا و خیبر خرم آباد/ داداش ما انتظار داشتیم روی رینگ ببینمت شدی جیمی جامپ 😁
تیتر امروز   
رونمایی مهدی سلطانی، اردلان سریال "مادرانه" از شغل دوم و باکلاسش در تجلیل از عملیات غرورآفرین وعده صادق روایت جالب پزشک رهبر معظم انقلاب از دیدار پرچالشش با صدام؛ از دادن نامه ای بدون سلام و خطاب کردن وی با عنوان "خر" تا کُشتن دو مترجم دیدارشان به دست دیکتاتور عراق گشتی در میان بهترین دانشگاه‌های جهان برای اخذ پذیرش رئیس حزب وطن ترکیه: سلام ما به نوادگان رستم، قهرمانان ایرانی حواشی داغ امروز چهارشنبه 29 فروردین 1403/ خلاقیت تحسین برانگیز صاحب رستوران برای رعایت حجاب خانم ها حماسه ساز شد فوری؛ سود سهام عدالت در این تاریخ واریز می‌شود تحریم‌های جدید آمریکا علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران پوتین در گفتگو با رئیسی: پاسخ ایران بهترین تنبیه متجاوز بود 20 هزار دلار دستمزد انتقال یک تن شیشه به تهران! این خاندان کشتی‌گیر ایرانی طلا ضرب میکنند+عکس تردد صبحگاهی مردان خوش‌پوش در شهر/ اولین کارمندهای تهران کجا کار می‌کردند؟ + فیش حقوق تونگ تونگ اولین کودک هوش مصنوعی جهان در پکن متولد شد اکران «مست عشق» باز هم به تعویق افتاد/ هانده ارچل به ایران نمی‌آید؟ کشف یک تن شیشه که در بار سنگ معدن جاسازی شده بود! + فیلم