ساعدنیوز
ساعدنیوز

فاصله تهران تا تنگه دار چقدر است؟

  یکشنبه، 20 شهریور 1401   کد خبر 222506
فاصله تهران تا تنگه دار چقدر است؟
ساعدنیوز : فاصله تهران تا تنگه دار چقدر است؟ دور شدن از هیاهوی شهر و استراحت در طبیعت زیبا و هوای جنگل تنها راه افزایش آرامش و بهترین راه برای لذت بردن از زمانی است که می توانید صرف چیزهای بیهوده کنید.

دور شدن از هیاهوی شهر و استراحت در طبیعت زیبا و هوای جنگل تنها راه افزایش آرامش و بهترین راه برای لذت بردن از زمانی است که می توانید صرف چیزهای بیهوده کنید.

مازندران تنها به طبیعت و جاذبه های گردشگری آبی محدود نمی شود، جدای از این، این استان مکان های تاریخی زیادی دارد که مورد بازدید دوستداران و مسافران استان قرار می گیرد.

این استان در طول تاریخ به دلیل موقعیت ساحلی خود از موقعیت استراتژیک بالایی برخوردار بوده است که سازه ها و بنا های تاریخی زیادی برای آن ساخته شده است و فرصت بازدید از اماکن تاریخی را در اختیار مسافران و دوستداران تاریخ قرار داده است.

چالوس، قلب تپنده مازندران

همه مسافران و گردشگران تعطیلات خود را به شمال و طبیعت ناب این منطقه در نظر گرفته و از آرامش و شادی بی پایان بهره مند می شوند و به دلیل تعدد جمعیتی که در این جاذبه های گردشگری هر ساله خود را نشان می دهند هیچ مسافر و گردشگری از سفر خود به این منطقه ناراضی راهی خانه نمی شود.

اکنون به این مرحله رسیده ایم که کدام شهرها و جاذبه های گردشگری شمال در شمال بهترین هستند و بیشتر مورد استقبال گردشگران شمال هستند و گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند. بدون شک اولین و بهترین مقصد سفری که برای تمامی مسافرانی که قصد سفر به شمال را دارند به ذهن می رسد، چالوس و طبیعت خوب جاده و جنگل های بکر و بی نهایت سرسبز این منطقه است.

تصویر

همه مسافران و گردشگرانی که برای اولین بار به چالوس سفر می کنند، از دیدن این جاذبه های بی نظیر این شهر به ود می آیند که در اکثر مواقع این زیبایی های بسیاری از مسافران و گردشگران با به فکر خرید خانه در این شهر زیبا می اندازد چرا که علاوه بر زیبایی های این منطقه مهمان نوازی مردمان این شهر نیز هر فردی با هر سبیقه ای را به خود مجذوب می کند.

مسیر بی نهایت زیبا و اکوسیستم ایجاد شده در این منطقه با پیچ های بی نهایت زیبا و فراوان جاده چالوس واقع در دامنه های البرز شگفتی های بی نظیری را در طول مسیر به ارمغان می آورد، گویی در مسیر بهشت راهی سفری لذت بخش ​​هستید.

این منطقه یعنی زیبایی و طبیعت بیکران چالوس علاوه بر اینکه برای گذران اوقات فراغت، استراحت و پیاده روی در فصل بهار بسیار مناسب است، زیبایی منحصر به فردی در تمام فصول سال حتی در زمستان و پاییز دارد به گونه ای که در تمام طول سال در ذهن مسافران بهترین جایگاه را برای خود داشته و تنها دلیل این تصور بی نهایت خوب از این منطقه جاذبه های بی نظیر واقع شده د قلب طبیعت نیست چرا که ایجاد انواع خدمات و امکانات اقامتی در این منطقه نیز تاثیر بسیار چشمگیری در جذب مسافران و گردشگران از هر جایی از یاران در هر زمانی از سال نیز ست.

بهترین جاذبه های گردشگری چالوس

وقتی ایرانی ها از سفر به شمال صحبت می کنند، اولین جاذبه گردشگری شمال ایران، جاده چالوس با زیبایی های بی حد و حصر خود است که انتخاب این منطقه درست هم است چرا که جاده چالوس در هر فصلی از سال با انواع جاذبه های طبیعی، دریایی، تفریحی و گردشگری خود پذیرای بسیاری از مسافران و گردشگران بوده است که هر چه از زیبایی های این منطقه گفته باشیم کم گفته ایم.

در بهار چالوس با چهار جنگل باغ مرزن آباد و چالوس و باغ جنگلی فین چالوس، دریاچه های داریوک، ولشت و حصارچال و آبشارهای زیادی به نام های آکاپل، هریجان، سواساره و... بهترین خاطرات را در بهترین فضا ها و جاذبه های به ارمغان می آورد.

تصویر

نوشهر از جذاب ترین شهرهای مازندران

اکنون که به این مرحله رسیده ایم، می توان گفت که جاذبه گردشگری نوشهر بهترین و پرطرفدارترین جاذبه گردشگری استان مازندران است که مانند سایر جاذبه های گردشگری، تفریحی و طبیعت گردی گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

بدون شک اولین و بهترین مقصد سفری که به ذهن هر مسافری که قصد سفر به نوشهر را دارد، تفریحات طبیعی و جنگل گردی این شهر است، اما جاذبه های نوشهر به طبیعت بکر، پارک ها و جنگل های جذاب محدود نمی شود.

نوشهر از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه های البرز، از شرق به شهرستان نور و از غرب به شهرستان چالوس متصل است. این شهر زیبا در شمال ایران و واقع شده در استان زیبا و بکر مازندران هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است.

از بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر می توان به جاذبه های بی نظیر بسیاری در این شهر زیبا مانند دریاچه ارواح، جنگل سیسنگان، باغ گیاه شناسی نوشهر، پارک جنگلی خانیکان، دریاچه سد آبیدر، روستای کندلوس، آبشار چلندر، آبشار دارنو، دریاچه فراخین، دیو چشمه، دریاچه خضر نبی، چشمه گردوک، تنگه میخساز و علاوه بر این ها جاذبه ای بکر و بی نهایت زیبا به نام تنگه دار اشاره کرد.

تنگه دار در کجا قرار دارد؟

تنگ دار یکی از جاذبه های گردشگری نوشهر استان مازندران است که در میان تپه ها، میان جنگل سرسبز و در نزدیکی شهر کوشک سرا در میان انبوهی اززیبایی های بی نظیر و بکر قرار گرفته است.

در میان جاذبه زیبای تنگ دار رودخانه ای بکر با آب و هوایی دلچسب دل هر مسافری و گردشگری را به خود می برد به گونه ای که بسیاری از مسافران و گردشگران بسیاری هر ساله اصلی ترین هدف سفر خود به استان مازندران، شهر نوشهر و منطقه جذاب تنگه دار، رودخانه زیبای موجود در قلب تنگه دار قرار می دهند.

تصویر

فاصله تهران تا تنگه دار چقدر است؟

همانطور که قبلا گفته شد جاذبه ها و مناطق بکر تنگ دار بین دو شهر زیبای گردشگری چالوس و نوشهر در روستای زیبا و بکر کوشک سرا قرار گرفته است.

این نطدیکی منطقه تنگه دار به استان ها و شهر های مرکزی ایران این جاذبه گردشگری را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری مردم ساکن در استان های همجوار استان مازندران مانند استان تهران، استان های آذریایجان شرقی و استان آذربایجان غربی و بسیاری استان های دیگر تبدیل شده است.

بهگونه ای که اهلی استان تهران و شهر پایتخت در هر تعطیلات دو وسه روزه تصمیم و برنامه سفر به این منطقخ بکر را می گیرند چرا که می توانیم در جواب سوال این که فاصله تهران تا تنگه دار بگوئیم به دلیل قرارگیری این منطقه ما بین شهر چالوس و نوشهر فاصله اندکی با تهران داشته و فاصله دقیق تنگه سرا با تهران 146 کیلومتر و مدت زمان رسیدن به این منطقه از مرکز تهران حدودا دو ساعت و نیم زمان بر خواهد بود.

بهترین اقامتگاه ها در تنگه دار

یافتن و انتخاب محل اقامت در شهر مقصد یکی از مهم ترین تصمیمات و چالش هایی است که در طول سفر با آن مواجه خواهید شد، چرا که هرکسی بر اساس سلیقه و موقعیت ایده آل خود مکانی را برای اقامت انتخاب می کند و در آنجا خاطرات متفاوتی را به همراه خانواده و دوستانش خواهد داشت.

با این حال، یکی از بهترین راهنما ها را برای بهترین اقامتگاه در شمال از بین انواع و تعداد اقامتگاه های شمال مانند سوئیت، ویلا، خانه و بسیاری از اقامتگاه ها، کیفیت خدمات و اقامت در مکانی امن و آرام است که این امکان را برای مسافران و گردشگران فراهم می کند تا اقامتی دنج و راحت با خانواده و دوستان هنگام سفر به تنگ دار نوشهر داشته و سپنجا نیز این امکان را فراهم کرده است تا از طریق اجاره ویلا سپنجا بهترین اقامتگاه ها را در هر مکانی از مقصد سفر خود با بهترین قیمت برای اقامت دنج و راحت خود انتخاب و رزرو کنید.

کلام آخر

ما در مطلب بالا به همراه سپنجا به بررسی بهترین جاذبه های گردشگری چالوس، نوشهر و بهترین و جذاب ترین ویژگی های جاذبه بی نظیر تنگه دار پرداخته و علاوه بر این ها بهترین اقامتگاه ها را از طریق سپنجا برای اقامت شما پیشنهاد کردیم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
تذکر جدی رهبر انقلاب به عکاسان خبری در کرمانشاه/ با کفش وارد نشوید+عکس (460 نظر) دیدار بازیگران معروف و محبوب ایرانی با رهبر انقلاب/ از شاهرخ استخری تا مصطفی زمانی و عموپورنگ+عکس (64 نظر) مراسم عقد ساده و بدون تجملات نوه آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور نوه امام خمینی/ چه منزل باصفا و دلبازی+عکس (43 نظر) خلاقیت خنده دار اُوستا بَنّا در مقاوم سازی پی ساختمان/به این باید دکتری افتخاری بدن! +عکس (33 نظر) تصویر دیده نشده و قدیمی از آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در کنار دریا با کاپشن و کلاه +عکس (29 نظر) شعری که استاد شهریار با خواندن آن اشک ریخت و تا آخر به صورت گریان ادامه داد/ طفل بودم دزدکی پیر و علیلم ساختند (25 نظر) نگاهی به کیک تولد 5 سالگی هانا دختر مهران غفوریان با دیزاین خاص/مبارکا باشه +عکس (22 نظر) خلاقیت تحسین برانگیز یک بقال تبریزی برای کودکان حماسه ساز شد/ درک و شعور ایشون ستودنیه+عکس (23 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: وقتی دختره بهش میگه به فوکول من گیر نده +ویدئو😂👌 (16 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده شیرازی، با نوشته جالب پشت خاور اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (16 نظر) نگاهی به گالری طلا و جواهرات علی دایی و همسرش مونا خانوم/ چه گالری اعیان و لوکسی+ عکس (16 نظر) روایت جالب از زندگی شخصی رهبر معظم انقلاب؛ از پیاده‌روی رهبری در خانه‌شان تا ماجرای عمل جراحی ایشان بدون بیهوشی عمومی (16 نظر) خلاقیت خنده دار یک ایرانی در ابداع توالت خیلی عمومی در هوای آزاد/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂+عکس (18 نظر) خلاقیت منحصربفرد شهرداری کرمانشاه با رنگ آمیزی پیاده راه برای زیباسازی/ماشالله به این هنر+عکس (14 نظر) حضور بازیگران در منزل اکبر عبدی برای تسلیت بابت فوت مادرشون؛ نسرین مقانلو، مرجانه گلچین، فریبا کوثری و...+عکس (15 نظر)
دیگران می‌خوانند   
خلاقیت فوق خنده دار و منحصربفرد جوان ایرانی در خوردن سوپ با چنگال حماسه ساز شد+عکس/ به این دکترای افتخاری ندن به کی بِدَن؟!🤣 خلاقیت تاریخی و هوش‌پران پدر ایرانی در پیوند نقش آیفون و دوربین مداربسته حماسه ساز شد+عکس/ خواسته با یه تیر دو نشون بزنه🤣 آخرین جشن تولد شهرام عبدلی با حضور دو پسر ناز و دوست داشتنیش+عکس/ حیف این همه استعداد که زیر خاک رفت تغییر چهره محمد حمزه‌ای، یاور سریال فاصله ها بعد از 14 سال+عکس رونمایی مهدی سلطانی، اردلان سریال "مادرانه" از شغل دوم و باکلاسش خلاقیت بی نظیر یک طراح مبل راحتی با الهام از مدل قارچ/ مغز تو رو باید تو موزه نگه داشت+عکس خونه جدید نسرین مقانلو با دکوراسیون خاص و آنتیک بعد از اسباب کشی/ چه خونه خوشگلی+ویدئو خلاقیت باشگاه ورزشی لوکس در نقاشی کردن تصویری جالب از اُبهت هادی چوپان در دیوار +عکس/ ماشالا با این خلاقیت👌 تنها عکس موجود از همسر مهدسی سلطانی، اردلان سریال "مادرانه" تصویری از خانه ابدی حسن جوهرچی بازیگر سریال فاصله ها که سنگ قبرش با تهیه کننده معروف مشترکه/ چه تزئینی کردن با گلهای پرپر شده چهره ماتم زده و غم‌بار دختر و پسر جوان حسن جوهرچی، فرهادِ سریال فاصله‌ها در مراسم تدفین پدرشان+عکس/ روحش شاد و یادش گرامی در تجلیل از عملیات غرورآفرین وعده صادق دکوراسیون خوشگل و کاخ نشین میز ناهارخوری و صندلی های ساره بیات خواهر زن رضا قوچان نژاد/ خونه نیس قصره😍👌+عکس خبر عجیب و بی سابقه از گوسفندی که بچه انسان زایید/ تولد این جانور عجیب الخلقه اهل روستا را شوکه کرد+عکس (ویدئو) سکانس جنجالی برنامه "صداتو" که سانسور نشدنش باعث حیرت کاربران فضای مجازی شد چهره جدید صهبا شرافتی، روناک سریال نون خ در پشت صحنه/ 180 درجه عوض شده روایت جالب پزشک رهبر معظم انقلاب از دیدار پرچالشش با صدام؛ از دادن نامه ای بدون سلام و خطاب کردن وی با عنوان "خر" تا کُشتن دو مترجم دیدارشان به دست دیکتاتور عراق گشتی در میان بهترین دانشگاه‌های جهان برای اخذ پذیرش (ویدئو) حرف ردن مسلط مریم امیرجلالی به زبان مرغی در دورهمی با بازیگران/ عجب زبانیه! یعنی قشنگ قابلیت بین المللی شدن رو داره عکس دیده نشده از هستی مهدوی فر، رهای سریال "مادرانه" و مادر واقعی و باکلاسش (ویدئو) سخنان جنجالی استاد مهدی دانشمند/ هوش مصنوعی منجر به آبروریزی می‌شود رئیس حزب وطن ترکیه: سلام ما به نوادگان رستم، قهرمانان ایرانی بیوگرافی و زندگینامۀ سیده فاطمه مقیمی بنیان‌گذار شرکت کشتیرانی حواشی داغ امروز چهارشنبه 29 فروردین 1403/ خلاقیت تحسین برانگیز صاحب رستوران برای رعایت حجاب خانم ها حماسه ساز شد نگاهی به ماشین لوکس و هوش پران حسن یزدانی، قهرمان کشتی ایران/ این ماشین نیست هواپیماست+ویدیو فوری؛ سود سهام عدالت در این تاریخ واریز می‌شود تحریم‌های جدید آمریکا علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران (ویدیو) علم پشت زیبایی / چگونه خورشید و زمین دست به دست هم می دهند تا شفق قطبی را خلق کنند! پوتین در گفتگو با رئیسی: پاسخ ایران بهترین تنبیه متجاوز بود رونمایی از جانشین دهه هشتادی خرم آبادی علیرضا بیرانوند در پرسپولیس/ ماشالله عجب قد و بالایی داره چشم بد دور (ویدئو) نوستالژی خالص برای دهه شصتی‌ها/ جمعی از دروس خاطره‌ساز برای اونایی که حافظۀ خوبی دارن 20 هزار دلار دستمزد انتقال یک تن شیشه به تهران! این خاندان کشتی‌گیر ایرانی طلا ضرب میکنند+عکس قاب جذاب و زیبای یارا دختر خوشگل سروش رفیعی و بازیکنان دوستداشتنی پرسپولیس، پورعلی گنجی و فرشاد فرجی / فقط اخم یارا کوچولو❤🤞+ عکس عکسی دیدنی از بهنام بانی کیوت ترین سلبریتی طرفدار استقلال در کنار مادرش (ویدیو) صدای زمین را بشنوید! زندگی لاکچری بکهام در روستا...... فقط اون خروس تپله ک دنبالشه تردد صبحگاهی مردان خوش‌پوش در شهر/ اولین کارمندهای تهران کجا کار می‌کردند؟ + فیش حقوق (ویدئو) راز گرم شدن حمام تاریخی شیخ بهایی فاش شد/ یک شمع و مقداری طلا... فیلمی جنجالی از سجاد غریبی معروف به هالک ایرانی در ورزشگاه انقلاب کرج در بازی سایپا و خیبر خرم آباد/ داداش ما انتظار داشتیم روی رینگ ببینمت شدی جیمی جامپ 😁
تیتر امروز   
رونمایی مهدی سلطانی، اردلان سریال "مادرانه" از شغل دوم و باکلاسش در تجلیل از عملیات غرورآفرین وعده صادق روایت جالب پزشک رهبر معظم انقلاب از دیدار پرچالشش با صدام؛ از دادن نامه ای بدون سلام و خطاب کردن وی با عنوان "خر" تا کُشتن دو مترجم دیدارشان به دست دیکتاتور عراق گشتی در میان بهترین دانشگاه‌های جهان برای اخذ پذیرش رئیس حزب وطن ترکیه: سلام ما به نوادگان رستم، قهرمانان ایرانی حواشی داغ امروز چهارشنبه 29 فروردین 1403/ خلاقیت تحسین برانگیز صاحب رستوران برای رعایت حجاب خانم ها حماسه ساز شد فوری؛ سود سهام عدالت در این تاریخ واریز می‌شود تحریم‌های جدید آمریکا علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران پوتین در گفتگو با رئیسی: پاسخ ایران بهترین تنبیه متجاوز بود 20 هزار دلار دستمزد انتقال یک تن شیشه به تهران! این خاندان کشتی‌گیر ایرانی طلا ضرب میکنند+عکس تردد صبحگاهی مردان خوش‌پوش در شهر/ اولین کارمندهای تهران کجا کار می‌کردند؟ + فیش حقوق تونگ تونگ اولین کودک هوش مصنوعی جهان در پکن متولد شد اکران «مست عشق» باز هم به تعویق افتاد/ هانده ارچل به ایران نمی‌آید؟ کشف یک تن شیشه که در بار سنگ معدن جاسازی شده بود! + فیلم