فیلم زنده به گور کردن زن ایرانی در سردشت ! /پشت پرده شرم آورش فاجعه است !

  دوشنبه، 03 مهر 1402
فیلم زنده به گور کردن زن ایرانی در سردشت ! /پشت پرده شرم آورش فاجعه است !
ساعد نیوز: زنش را به باد کتک می گیرد، کودکش را می زند، همسرش را زنده به گور می کند و بعد از چند دقیقه در یوتیوب بارگذاری می کند تا بینندگان جهانی جلب و دلار به جیب او واریز شود.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز به نقل از رکنا، در نبود شغل و فقر در مناطق مرزی، پول در آوردن سیاهی در این مناطق شکل گرفته است که هرچند حاصل آن نان سفره مردمان این مناطق می شود اما چهره ای سیاه و خشن از ایران برای مخاطبان جهان دارد. حال سوال این است متهم اصلی کیست؟

زنش را به باد کتک می گیرد، کودکش را می زند، همسرش را زنده به گور می کند و بعد از چند دقیقه در یوتیوب بارگذاری می کند تا بینندگان جهانی را جلب دیدن آن کند و دلار به جیب او واریز شود. در نبود شغل و فقر در مناطق مرزی، پول در آوردن سیاهی در این مناطق شکل گرفته که هرچند حاصل آن نان سفره مردمان این مناطق می شود اما چهره ای سیاه و خشن از ایران برای مخاطبان جهان دارد.

همه چیز از ارسال پیاپی تصاویری از کتک زدن و رفتار خشن با زنان و کودکان در مناطق مرزی ایران به خصوص مناطق شمال غرب به رکنا آغاز شد. تصاویری که هر کدام ، خشن تر از دیگری بود. دقت به تصاویر این فرضیه را شکل داد که فیلم ها بدون کارگردانی نیست. همین فرضیه آغازگر تحقیقات تکمیلی در مورد علت انتشار این تصاویر در فضای یوتیوب آن هم در بخش صفحاتی با مخاطب های غیرایرانی شد.

در مسیر تحقیق چند نفر از ساکنان این مناطق روایتی تلخ را در مورد چگونگی ضبط و انتشار این تصاویر از این مناطق بیان کردند. روایتی که نشان می داد اهالی این منطقه که در فقر امکانات زندگی به سر می برند ، مسیری نادرست را برای کسب درآمد انتخاب کرده اند که هر چند برای آنها نان در سفره می شود اما صحنه هایی از ایران به جهان ارسال می کنند که زندگی در ایران را سیاه و برخورد با زنان این مناطق را خشن نشان می دهد.

ساکنان این مناطق در خصوص علت انتشار این تصاویر به خبرنگار رکنا اینگونه توضیح دادند و مدعی شدند: " ماجرا از این قرار است که شخصی از افراد منطقه که چند سالی است به تهران مهاجرت کرده ،صفحه یوتیوب راه اندازی کرده بود و در یک مقطع به مردم روستاهای منطقه بخصوص منطقه سردشت اعلام کرد که برای صدا و سیما تولید محتوا می کند و مردم را ترغیب کرد که با تولید محتوا و ثبت تصاویری از زندگی خود ، برای او ارسال کنند و در قبال این تصاویر به آنها مقادیر اندکی پول پرداخت می کرد. دوسال مردم با باور حرف های او برایش فیلم ارسال می کردند تا اینکه راز او برایشان بر ملا شد و متوجه شدند که فیلم های ارسالی آنها در صدا و سیما پخش نمی شود بلکه در صفحه یوتیوب شخصی او ، منتشر و برای او درآمد دلاری دارد.

برملا شدن راز این فرد ، پایان انتشار این تصاویر نبود بلکه مردم با در آمدزایی از طریق یوتیوب آشنا شدند و به جای توقف ماجرا ، وارد مرحله اخذ قرارداد با شرکتی در تهران شده که سفارش ساخت این فیلم ها را به آنها می دهد و همین شروع اتفاق تلخ تری شد.

این افراد مدعی هستند : هم اکنون نزدیک به 200 صفحه یوتیوب توسط اهالی منطقه راه اندازی شده است و برای جذب مخاطب و کسب درآمد دلاری از کفن و دفن کودک به وسیله کودکان دیگر گرفته تا بیگاری کشیدن از زن ها از جنگ و دعواهای ساختگی زن و شوهرها تا سناریوسازی،کودک همسری و مسخره کردن آداب و رسوم ، ایجاد رسوم اشتباه... را ساخته و منتشر می کنند.

لازم به ذکر است که شرکت تهرانی نیز که با آنها قرارداد بسته است آنها را ملزم کرده که هر روز فیلم بسازند و این باعث شده که به علت کمبود محتوا هر کار غیر عرفی را انجام بدهند که باعث تعجب و شگفتی خارجی ها شود تا بیشتر مخاطب داشته و بیشتر درآمد دلاری کسب کنند حتی این فیلم ها به زبان انگلیسی و عنوان انگلیسی منتشر می شوند تا مردم ایران آها را نبینند و رازشان لو نرود.

راز پنهان فیلم جنجالی زن عشایر گهواره به دوش

این ماجرا و تولید و انتشار آن در یوتبوب اتفاقی است که در چند سال اخیر شکل گسترده ای به خود گرفته است . چند ماه پیش فیلمی از عبور یک زن در حالی که گهواره ای بر دوش داشت از یک منطقه صعب العبور در فضای مجازی ، توجه مخاطبان را به خود جلب کرد . آن زمان خبرنگار رکنا با این زن نیز گفتگویی داشت که او و همسرش نیز گفته هایی مشابه برای خبرنگار رکنا داشتند و چنین گفته بودند:

نام این زن، فاطمه است. فاطمه حسین پور.در گهواره ای که بر دوش می کشد، پسر شش ماهه اش به نام سام قرار دارد. می گوید برای تزریق واکسن شش ماهگی فرزندم راهی این جاده شدم تا به درمانگاه برسم. می گوید که عبور از این جاده ، دیگر برایم سخت نیست زیرا بارها از آن عبور کرده ام و تمام مسیر را می شناسم. اما خیلی بهتر است که جاده بهتر و ایمنی برایمان ساخته شود.

می گوید که فیلمبردار گذر از این مسیر همسرم به نام علی است و قصد داشت با انتشار فیلم در ی وتیوب ، بازدید جلب کرده و کسب در آمد داشته باشد در ادامه علی حسین پور همسر فاطمه به سوالات پاسخ می دهد.

علی حسین پور- همسر فاطمه و پدر سام می گوید: ساکن منطقه عشایری گاوکال در منطقه لردگان هستیم. در منطقه گاوکال ما و یازده خانواده عشایری دیگر زندگی می کنیم. فیلمبرداری این فیلم به چند روز پیش بر می گردد. به زمانی که باید واکسن شش ماهگی پسرم تزریق می شد. البته مستند سازی از زندگی عشایری در ایران را از چند ماه قبل شروع کردم. بعد از برداشت هر فیلم از هر بخش از زندگی عشایری ، آن را در کانال خودم در یوتیوب منتشر می کنم. ضمن معرفی زندگی عشایری از این طریق و براساس میزان بازدید، کسب درآمد برایم دارد.

در ادامه می گوید: در حال حاظر و تا یک ماه دیگر در «گاکال» می مانیم. بعد از این به منطقه سردسیری « کوه ریگ» کوچ کرده و دوباره به «گله وار» برمی گردیم. و دوباره به «چیلته» بر می گردم . در بهار بخاطر آب و هوای گرمسیری به « گاکال» کوچ می کنیم و این مسیر هرساله ماست .

او در ادامه می گوید: تامین معاش، سختی های مسیر و مواجهه زنان و کودکان و مردان با شرایط کوچ فیلمبرداری و در یوتیوب بارگذاری می کنم.

در فیلم ، زنی را مشاهده می کنیم که از صعب العبورترین مسیرها عبور می کند. مسیرهایی که هر لحظه امکان سقوط و به خطر افتادن جان او وجود دارد. از همسرش سوال می کنیم که چقدر مطمئن بودی که همسرت با آن گهواره بر دوش که پسرت در آن قرار داشت و خواهرت که همراهشان است می توانند با سلامت از مسیر عبور که برای فیلمبرداری آنان را راهی این مسیر کردی ؟ اینگونه پاسخ داد: صد در صد مطمئن بودم زیرا اولین مرتبه نبود که از این مسیر تردد کرده اند.. حداقل هر دو سه روز یکبار از این مسیر می روند و می آیند. راه را کاملا می شناسند.

به او گفتیم، درست است که آگاه به مسیر هستند ولی چون مسیر پرترددی است، لغزندگی بیشتری هم دارد و امکان خطر وجود داشت، بهتر نبود برای فیلمبرداری و بازدید در یوتیوب آنها را راهی نمی کرد؟ پاسخ داد: هیچ تردیدی نداشتم که به سلامت رد می شوند زیرا همین یک مسیر برای تردد ما وجود دارد و آنها بارها این مسیر را طی کرده اند.

وی در ادامه به نکته ای جالب اشاره کرد و گفت: از سال گذشته، خیلی از عشایر ایران برای کسب درآمد به یوتیوب پیوسته اند. از وضعیت و شرایط زندگی خود فیلمبرداری می کنند، در یوتیوب بارگزاری می کنند و از میزان بازدیدی که در پلتفرم به دست می آورند از یوتیوب پول دریافت کرده و برای خودشان کسب درآمد ایجاد کرده اند.

در پایان گفتنی است ، پلیس تحقیقات خود را در خصوص این ماجرا آغاز کرده است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

3 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (628 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (602 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (398 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (384 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (299 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (244 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (206 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (192 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (183 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (174 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (166 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (165 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (154 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (150 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (148 نظر)
دیگران می‌خوانند   
پر کردن دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟ کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس فال قهوه روزانه با نشان امروز دوشنبه 13 آذر ماه 1402 شگفت انگیزترین دریای دنیا که دو رنگ دارد/ زیبایی های الهی انتها نداره+ویدیو (ویدئو)191 امین تولد پیرترین حیوان دنیا!/ چند مدت بعد مرگ ناپلئون به دنیا اومده😮 یخ زدن کامل دهان، چشم‌ها و گوش‌های یک گوزن+فیلم راهنمایی برای ایجاد یک خط تولید انعطاف‌ پذیر در سر تراشی سی ان سی نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تفاوت کراتین مو با بوتاکس مو در چیست؟ دستگاه لیزر پلاتینیوم چیست ؟(ویژگی، امکانات و قیمت) نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری روستایی که همه اهالی اش پرسپولیسی هستند و یا پرسپولیسی به دنیا می‌آیند!+فیلم رونمایی از چهره خوشگل گدای میلیونر بعد از تعقیب +فیلم/ با چهره زشت و پاهای فلج چجوری مردم و گول میزد😐 حضانت فرزند بعد از طلاق با کیست؟ نحوه ی ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته هر آنچه باید درباره تخته شیشه ای وایت برد بدانید احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC نحوه ی ثبت نام و ورود سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری (ویدئو) آموزش ساختن هواپیما در یک دقیقه؛ کاردستی هواپیما با چوب بستنی😍 ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم چگونه روند پیری را معکوس کنیم و هر روز جوان تر شویم؟ (ویدئو)تصادف وحشتناک تریلی با قطار و نجات معجزه آسای راننده/راننده واقعا خوش شانس بود که تونست جون سالم به در ببره خلاقیت خنده دار پسر ایرانی برای سوار شدن به الاغ حماسه آفرید +فیلم/ لعنتی الاغ قطع نخاع شد🤣 زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد بنر جالب شهرداری برای راننده ها در سطح شهر +عکس/ بهتر از این نمیشد واقعا متقاعدشون کرد... لباس عروس خیره کننده خوشگل ترین دختر ایرانی، نوه چشم رنگی محمود پاک نیت+عکس (عکس) خلاقیت زیبا و جالب در طراحی بیلبورد برای تبلیغات جاروبرقی راز وجود لپ تاب در مجسمه 2 هزار ساله! + عکس (ویدئو) تبلیغ خلاقانه و منحصربفرد قهوه در خیابان استقلال ترکیه! سکانسی از سریال عاشقانه شهرزاد: وقتی قباد برای شهرزاد غریبه شد +فیلم سکانس خنده دار سریال خانه به دوش: وقتی علی صادقی لج مریم امیرجلالی رو درمیاره +فیلم🤣 نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری (عکس)برخلاف قانون طبیعت جنس نر این حیوان باردار می شوند! (ویدیو) حرکت عجیب و غیر قابل پیش‌بینی یک مار گاتر سوژه شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی ورود و ثبت نام در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری
تیتر امروز   
کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ بانوان هم تماشاگر داربی می‌شوند غوغای عکس زیبای 2 نفره از مریم مومن و مادرش +عکس /مادر زیباتر از دختر... دانشجوی نخبه فلسطینی در اسارت مدرک کارشناسی خود را گرفت حکم اعدام برای کارگردان جوان به جرم آزار جنسی دختران دانش‌آموز خبر بد برای پرشورها: آتا سنتر زنوزی با سرمایه گذاری 25 هزار میلیارد تومانی به خاطر کارشکنی شهرداری تبریز کأن لم یکن شد؟ جنجال حضور الهام چرخنده و نوید محمدزاده در آهنگ +18 «برادران لیلا»/ تیر ساسی اینبار به سنگ خورد زنان جایی در شهرآورد پایتخت نخواهند داشت! ادعای ناو آیزنهاور آمریکا : پهپاد ایرانی را ساقط کردیم کیهان گاف داد /آذری جهرمی چطور با 7 سال سن به جبهه می رفت؟!
منتخب روز   
(ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد