گشت و گذاری در روستای محل تولد محمود احمدی نژاد؛ از گلایه پسرعموی بقالش تا شغل آهنگری پدرش در روستا

  دوشنبه، 10 اردیبهشت 1403 ID  کد خبر 386177
گشت و گذاری در روستای محل تولد محمود احمدی نژاد؛ از گلایه پسرعموی بقالش تا شغل آهنگری پدرش در روستا
ساعدنیوز: آرادان روستای ساکتی است که در دامنه کوه واقع است و هفت هزار سکنه دارد. بخشی از املاک این روستا متعلق به خانواده محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور سابق ایران، است. او در این جا به دنیا آمده، به قول خودش: «در روستایی دور افتاده».

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدنیوز به نقل از عصرایران، مغازه کوچک بقالی که عملا به دفترشورای روستا تبدیل شده مکانی مناسب است که ریش سفیدان روستابه آنجا می آیند تا برای حل مسایل روستای کوچکشان که به قول خودشان جز یک مسجدو دنیای محبت چیزی نداردبه بحث بنشینند.این مغازه حسین پسرعمومی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران است .

گزارش روستای محل تولدرئیس جمهور ایران دراستان سمنان چنین است :سال‌ها پیش، چند عرب از نوادگان پیامبر اسلام، برای زیارت امام هشتم شیعیان، راهی مشهد می‌شوند. در راه، خسته از راه‌پیمایی جان‌کاه در کویر، برای استراحت در «آرادان» اطراق می‌کنند و پس از مدتی در همان جا می‌میرند. اکنون این روستا با چند نخلی که با لامپ‌های فلورسنت زرد و سبز تزیین شده‌، از بازدیدکنندگان استقبال می‌کند. همچنین چند گوزن و طوطی بتونی و گچی و یک باغچه کوچک برای زیباسازی این روستا ساخته شده است.

آرادان روستای ساکتی است که در دامنه کوه واقع است و هفت هزار سکنه دارد. بخشی از املاک این روستا متعلق به خانواده محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور محافظه‌کار ایران، است. او در این جا به دنیا آمده، به قول خودش: «در روستایی دور افتاده».

اما آرادان چگونه است؟

این‌جا به‌جز یک مسجد، چیز دیگری نیست؛ نه بنای تاریخی، نه هتل، نه رستوران، نه سینما، نه کافه و نه حتا بازار.

«این‌جا در عوض، مردم درست‌کار و زحمت‌کشی دارد و این کم نیست!» این جمله را ‌حسین می‌گوید که پیراهن زردی به تن کرده و تمام دکمه‌هایش را بسته است. این پیرمرد که جثه‌ای نحیف دارد، پسرعموی رییس‌جمهور است و که به عنوان «عاقل» روستا شناخته می‌شود. همین که او مشغول صحبت است، در عرض چند دقیقه، بقالی کوچک او به شورای پیرمردان روستا تبدیل می‌شود. پیرمردانی که روی گونی‌های برنج و قوطی‌های روغن نشسته‌اند، گوش‌شان به حرف‌های علی شاه‌حسین است و سرشان را تکان می‌دهند.

«این‌جا همه، احمد، پدر رییس‌جمهور را می‌شناسند. او هم قبل از این‌که از این‌جا برود و آهنگر شود، در این روستا بقالی داشت. محمود، وقتی از این روستا رفت، خیلی جوان بود و از آن به بعد فقط برای مراسم‌های فامیلی به این جا می‌آمد.»

اما «محمود کوچک» چگونه بود؟

«خیلی جدی و کوشا. او دوست داشت به همه بیاموزد؛ از این نظر به پدرش رفته بود. احمد گرچه سوادی نداشت، اما قرآن را خوب می‌دانست و هر سال ماه‌ رمضان در خانه‌اش کلاس‌های قرآن برگزار می‌کرد. مادرش هم نمونه یک زن پرهیزکار بود. او از همان کودکی به فرزندانش ارزش‌های پسندیده را آموزش می‌داد.» و هر کدام از حاضران شروع می‌کنند به گفتن این‌که چگونه رییس جمهور آینده به همسایگانش کمک می‌کرد و حتی به امور کسانی را که نمی‌شناخت، می‌رسید.

از زمانی که احمدی‌نژاد رییس‌جمهور شد، مهم‌ترین کار او چه بوده؟ در پاسخ یه این سوأل همه متفق‌القول‌ هستند: «احمدی‌نژاد توانسته دربرابر دنیا از حق‌ مسلم‌مان یعنی داشتن انرژی هسته‌ای دفاع کند.» این درحالی است که هیچ‌کدام از آن‌ها حتا یک بار به خارج از ایران سفر نکرده‌اند.

«محمود احمدی‌نژاد واقعا نماد این روستا است، هر چند برای مدت کمی در این جا زندگی کرده. ما انسان‌هایی بیسار انقلابی و متدین هستیم.»

معصومه، همسر حسین، که چادری به سر دارد، می‌گوید : احمدی‌نژاد انسانی قانع است. «هر چیزی که در سفره باشد، می‌خورد و همیشه راضی است.» او می‌افزاید: «احمدی‌نژاد به همه چیز علاقه داشت؛ کشاورزی، تحصیل، کارهای مکانیکی و سیاست. همیشه هم درحال آموختن بود. وقتی کوچک بود مطمئن بودیم که با این همه دانش و آگاهی حتما به جایی می‌رسد.»

اما چیزی که اهالی آرادان بر آن بسیار تأکید می‌کنند، انقلابی بودن احمدی‌نژاد است. مردم آرادان علیه شاه تظاهرات‌هایی را به راه انداخته بودند و در جنگ با عراق در دهه 80 میلادی بیست شهیدتقدیم انقلابشان کرده اند. اکه اکنون مزار.این شهدامامنی برای انس گرفتن اهالی روستابافرزندانشان شده است.

حسین ادامه می‌دهد: «وقتی من به حرف‌های احمدی‌نژاد گوش می‌کنم، حس می‌کنم امام خمینی دارد سخنرانی می‌کند. او به ارزش‌های انقلابی پایبند است؛ ارزش‌هایی مثل کمک به فقرا و عدالت اجتماعی که اکنون در جامعه کم‌رنگ شده. شما می‌توانید بروید در تهران و ببینید که او اصلا هیچ‌ شغل دولتی را به آشنایان و نزدیکانش نداده است.»

حجت‌الاسلام محمدرضا رحیمی‌زاده، امام جمعه آرادان نیز تأکید می‌کند که احمدی‌نژاد وارث امام خمینی است و روح مذهبی این روستا در او کاملا وجود دارد. همچنین یکی از اهالی رزمنده روستا, درباره این جمله احمدی‌نژاد که گفته بود «اسراییل باید از نقشه جهان محو شود»، می‌گوید: «وقتی کسی به خانه شما حمله و آن را اشغال کند، شما دست به سینه در برابرش می‌مانید و کاری نمی‌کنید؟ وضعیت فلسطین این‌گونه است. هولوکاست هم دروغ است. اصلا چنین چیزی وجود نداشته. چرا فلسطینی‌ها باید تاوان آلمانی‌ها را بپردازند؟»

در خیابان اصلی آرادان «مهدی» بساطی از عروسک‌های کارتون‌های والت دیسنی را پهن کرده است. این‌ها که اسلامی نیستند؟ شانه‌هایش را بالا می‌اندازد و می‌گوید: «بچه‌ها دوست‌شان دارند.»

بعد از انتخاب احمدی‌نژاد به ریاست‌جمهوری، این روستا هیچ تفاوتی با گذشته‌اش نکرده است. پسرعموی خواربارفروش احمدی‌نژاد می‌گوید: «ما هیچ امتیازی برای خودمان نمی‌خواهیم. در ایران از ما فقیرتر خیلی وجود دارد.»

آیا توریست به این روستا می‌آید؟ پسر عموی احمدی‌نژاد پاسخ می‌دهد: «هیچ‌کس به این‌جا نمی‌آید. حتی خود رییس‌جمهور! احمدی‌نژاد به اغلب استان‌های ایران و خیلی از کشورهای جهان سفر کرده، اما هنوز به آرادان نیامده است. شاید او این‌جا را فراموش کرده است.


3 دیدگاه
  دیدگاه ها
بازدیدکننده
3 هفته پیش

خدا نگه دارتون باشه مرد متدین و مردم دوست
امیر
3 هفته پیش

احمدی نژاد دوستت داریم
علی
3 هفته پیش

خدا حفظش کنه
پربحث های هفته   
اختصاصی ساعدنیوز: قهرمان عملیات جستجوی هلی‌کوپتر شهیدان خدمت: پهپاد ترکیه‌ای یا موتورسواران تبریزی؟ (6 نظر) گریه های زینب سلیمانی بر سر تابوت ابراهیم رئیسی و همراهانش+عکس/ داغ حاج قاسم تازه شد (2 نظر) واکنش فرزاد حسنی به شهادت شهدای خدمت: درود بر ابراهیم، نیکوکاران را چنین پاداش می دهیم، در حقیقت او از بندگان با ایمان ما بود (2 نظر) بهشت کوچکی که بهنوش طباطبایی برای خود ساخته است/ چه زیبا و دنجه اینجا +عکس (2 نظر) مجری جنجالی صداوسیما برای همیشه از ایران رفت (2 نظر) انا لله و انا الیه راجعون / مرد خدمت آسمانی شد ... (2 نظر) فوری؛ لحظه اعلام خبر شهادت ابراهیم رئیسی در شبکه خبر (2 نظر) تصویری از صندلی خالی شهید امیرعبداللهیان در کلاس درس او در دانشگاه تهران (1 نظر) بیوگرافی و زندگی خصوصی کیوان ساکت اف، تازه داماد سینمای ایران و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی (1 نظر) استوری حسین کنعانی زادگان در پی شهادت آیت‌الله رئیسی (1 نظر) چهره محزون و ناراحت وحید شمسایی در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید و همراهانش+عکس (1 نظر) فیلمی تاریخی و دیده نشده از شهید جمهور / اینجانب سید ابراهیم رئیسی هستم ... (1 نظر) محمدرضا گلزار در استوری قلب عاشقانه نشان داد/ مخاطب این حرکت عاشقانه کیست؟ (1 نظر) انتظار بی پایان محمدرضا گلزار با روتین پوستی خاص روی صورتش!! +عکس (1 نظر) نگاهی به دیدارهای مردمی استاندار جوان و شهید آذربایجان شرقی/ روحشان شاد+ویدیو (1 نظر)
دیگران می‌خوانند   
حال و هوای غمزده خانه آیت الله آل هاشم در تبریز/ بی تو رنگ یأس دارد منزل و مأوای تو+عکس خاطره دوبلور معروف از سفرِ خاص شهید ابراهیم رئیسی و واکنش ایشان با دیدن تیپ متفاوت جوانان در مسجد استوری اینستاگرامی ملیکا زارعی (خاله شادونه) از مراسم تشییع آیت الله رئیسی+عکس نگاهی به خانه ابدی شهید آیت الله رئیسی / نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز تصاویر کمتر دیده شده از دوران دانشجویی استاندار شهید آذربایجان شرقی تصویر عکاس تبریزی از هلی کوپتر رئیس جمهور شهید بر صفحه اول روزنامه گاردین انگلستان فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 3 خرداد 1403 اوخشامای (روضه) ترکی یک مادر عشایر قشلاق حاج ایمان کندی در وصف شهید جمهور+ویدئو فال روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد ماه 1403 فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 (عکس) ادای احترام استقلالی ها به رئیس جمهور شهید در تمرین امروز این تیم قول شهید امیرعبداللهیان در جلسه هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف+ویدئو تعبیر جالب حجت‌الاسلام قرائتی درباره شهادت ابراهیم رئیسی+ویدئو پوشش کامل مراسم ادای احترام سران کشورهای مختلف به پیکر شهید رئیسی و همراهانش روایت احساسی همسر شهید امیرعبداللهیان درباره این شهید+ویدئو /جز خوبی چیزی ندیدم تو زندگی... زندگی خلبان گنبدی پرواز «شهدای خدمت» در کلام بستگان+ویدئو فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 + فیلم احترام نظامی دختر شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرش / گر پدر نیست، تفنگ پدری هست هنوز اولین عکس از جمیله علم الهدی پس از شهادت سید ابراهیم رییسی +عکس حضور بدون تشریفات سید میثم خامنه‌ای در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهانش دعایی که رهبر انقلاب برای شهید سیدابراهیم رئیسی خواندند+ فیلم ورود هواپیماهای هیات‌های خارجی به فرودگاه مهرآباد+ویدئو (فیلم) آغوش پدرانه رهبر معظم انقلاب برای نوه‌های دختری شهید رئیسی / تسکینی برای قلب داغدیده دخترانش ... آماده‌سازی خانه ابدی شهید آیت‌الله آل‌هاشم در تبریز +فیلم حال منقلب برادر شهید آیت الله ابراهیم رئیسی در مراسم تشییع+فیلم کدام فرزند رهبر معظم انقلاب در مراسم تشییع رئیس جمهور و همراهانش حضور داشت؟+ عکس جدیدترین تصویر از برادران رئیس جمهور شهید+عکس توصیف حاج منصور ارضی از پیکر شهید رئیسی؛ مثل حضرت علی اکبر شده بود گفتم چجوری تو را بشورم! +ویدئو جواب رئوفانه و قابل تامل ابراهیم رئیسی به اظهارات فردی از مخالفان ایشان+ویدیو/ سعه صدر رو دیدین؟ حضور همسر و خانواده داغدار شهید مالک رحمتی در مراسم تشییع +ویدئو/ عجب رسمیه رسم زمونه... جزئیات تشییع و تدفین پیکر امام جمعه شهید تبریز و استاندار شهید آذربایجان شرقی عکس‌ جالب و کمتر دیده شده از شهید آیت الله آل‌هاشم؛ در حال خرید نان+عکس تصویری تلخ از لباس پرواز سرهنگ بهروز قدیمی از شهدای کادر پروازی+عکس تصویری خاص از وداع یادگار امام سید حسن خمینی با شهید سید ابراهیم رئیسی +عکس خوش‌آمد گویی پیرمرد ترک‌زبان به رئیس‌جمهور+ویدئو/ برای مردم این منطقه دوستی و محبت آوردی (عکس) تصویری تلخ از گریه آجودان مخصوص شهید رئیسی در مراسم تشییع او شعار یک توریست خارجی در مراسم تشییع شهدای خدمت+ویدئو عکس قدیمی و کمتر دیده شده از خوش و بش شهید رئیسی و مرحوم هاشمی رفسنجانی دست‌نوشته جالب یکی تهرانی در وصف شهید رئیسی در مراسم تشییع: خیلی سوختیم که چرا...؟ فیلمی تاریخی و دیده نشده از شهید جمهور / اینجانب سید ابراهیم رئیسی هستم ...
تیتر امروز   
پوشش کامل مراسم ادای احترام سران کشورهای مختلف به پیکر شهید رئیسی و همراهانش
جزئیات تشییع و تدفین پیکر امام جمعه شهید تبریز و استاندار شهید آذربایجان شرقی
فال روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403
رهبر انقلاب: شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم/ روبوسی و سر سلامتی و لحظاتی از دیدار نخست وزیر عراق با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای + ویدئو
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 3 خرداد 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 + فیلم
اطلاعیه مهم ستاد کل نیروهای مسلح درباره عملیات ناموفق پهپاد ترکیه‌ای
واکنش بازیگر سریال گاندو به شهادت رئیس‌جمهور
اولین اظهارات علم الهدی بعد از شهادت دامادش، سیدابراهیم رئیسی؛ چه کنیم، مشیت خداست/یک هفته پیش او را دیدم
اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر شهید رئیسی و شهدای خدمت + فیلم
خاطره جالب مسعود ده نمکی از صحبتهای آیت الله رئیسی در دادگاه؛ خوشحالم که کم نیاورده ای!
تصویری از لحظه وداع رهبر معظم انقلاب با پیکر رئیس جمهور و شهدای سانحه بالگرد
توصیف و تعریف و تمجید سیدابراهیم رئیسی از زبان ولادیمیر پوتین/پیام ویژه کرملین به تهران
نگاهی به ویژگی‌های شهید جمهور؛ از تواضع و بی‌تکلف بودن تا دلدادگی اهل بیت (ع)