ساعدنیوز
ساعدنیوز

جداسازی موفقیت آمیز دوقلوهای به هم چسبیده با شکم مشترک +فیلم

  شنبه، 15 بهمن 1401   کد خبر 240890
جداسازی موفقیت آمیز دوقلوهای به هم چسبیده با شکم مشترک +فیلم
ساعد نیوز: امیی لین و جیمی لین، دوقلوهایی بودند که هنگام تولد از ناحیه شکم به هم پیوسته بودند و پوست، ماهیچه و کبد مشترک داشتند. تیمی متشکل از ۲۵ پزشک، از جمله ۶ جراح، عمل جراحی ظریفی را برای جدا کردن این دوقلوها انجام دادند. اکنون نوزادان برای اولین بار در گهواره های جداگانه می خوابند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از روزیاتو، برای این جراحی، ماه ها برنامه ریزی انجام شد و دکتر ایگلسیاس سرپرست این جراحی و تیمش نسخه های مصنوعی این دوقلوها را ساختند تا دقیقاً نحوه انجام عمل را مشخص کنند. جراحان ناخن پای یکی از دوقلوها را بنفش و دیگری را سبز کردند و سپس جراحان مختلف در دو تیم مختص هر نوزاد با کلاه های سبز و بنفش مشخص شدند.

تصویر
تصویر

امیی لین و جیمی لین دوقلوهای امفالوپاگوس بودند، به این معنی که آنها از ناحیه شکم به هم متصل بودند و یک یا چند عضو داخلی مشترک داشتند. حدود ۱۰ درصد از نوزادان به هم چسبیده دوقلوهای امفالوپاگوس هستند، اما آنها بهترین شانس را برای زنده ماندن پس از جراحی را دارند.

دختران از قسمت پایینی استخوان سینه به شکم خود چسبیده بودند و یک کبد مشترک داشتند.
سه متخصص بیهوشی، چهار جراح اطفال، دو جراح پلاستیک و ۱۶ متخصص بالینی دیگر برای جدا کردن دوقلوها با یکدیگر همکاری کردند.

تصویر

دکتر ایگلسیاس گفت: «جراحی جداسازی به امیی لین و جیمی لین این شانس را می دهد تا سلامت و رشد خود را بهبود بخشند و به عنوان دختربچه هایی منحصربه فرد، بدون توجه به ارتباط فیزیکی شان به عنوان دوقلوهای به هم چسبیده رشد کنند.»

تصویر

دوقلوهای به هم چسبیده بسیار نادر هستند و تخمین زده می شود که تنها در ۱ مورد از هر ۲۰۰,۰۰۰ تولد، زنده رخ می دهد. هر سال فقط بین پنج تا هشت دوقلو به هم چسبیده در چند روز اول پس از تولد زنده می مانند. تا ۶۰ درصد از دوقلوهای به هم چسبیده مرده به دنیا می آیند یا اندکی پس از تولد می میرند. تاخیر در جدا شدن دوقلوهای به هم چسبیده شانس زنده ماندن را افزایش می دهد زیرا به دوقلوها اجازه می دهد تا رشد کنند و شرایطشان پایدار شود.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (112 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (92 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (33 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (14 نظر) زیبایی بهت آور دختر و مادر آیشواریا بازیگر جذاب هندی! (13 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (8 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (5 نظر) پخش زنده تصاویری از دست دادن و خوش‌و‌بش سلطان عمان با یک زن در تهران (4 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (4 نظر) عکس جنجالی از گربه مار؛ نادرترین گونه از گربه سانان روی زمین (5 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (3 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (3 نظر) راز رابطه عمیق شادمهر با ژینا، عشق اولی که در ایران جا ماند!+عکس (3 نظر)