ساعدنیوز
ساعدنیوز

جداسازی موفقیت آمیز دوقلوهای به هم چسبیده با شکم مشترک +فیلم

  شنبه، 15 بهمن 1401   کد خبر 240890
جداسازی موفقیت آمیز دوقلوهای به هم چسبیده با شکم مشترک +فیلم
ساعد نیوز: امیی لین و جیمی لین، دوقلوهایی بودند که هنگام تولد از ناحیه شکم به هم پیوسته بودند و پوست، ماهیچه و کبد مشترک داشتند. تیمی متشکل از ۲۵ پزشک، از جمله ۶ جراح، عمل جراحی ظریفی را برای جدا کردن این دوقلوها انجام دادند. اکنون نوزادان برای اولین بار در گهواره های جداگانه می خوابند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از روزیاتو، برای این جراحی، ماه ها برنامه ریزی انجام شد و دکتر ایگلسیاس سرپرست این جراحی و تیمش نسخه های مصنوعی این دوقلوها را ساختند تا دقیقاً نحوه انجام عمل را مشخص کنند. جراحان ناخن پای یکی از دوقلوها را بنفش و دیگری را سبز کردند و سپس جراحان مختلف در دو تیم مختص هر نوزاد با کلاه های سبز و بنفش مشخص شدند.

تصویر
تصویر

امیی لین و جیمی لین دوقلوهای امفالوپاگوس بودند، به این معنی که آنها از ناحیه شکم به هم متصل بودند و یک یا چند عضو داخلی مشترک داشتند. حدود ۱۰ درصد از نوزادان به هم چسبیده دوقلوهای امفالوپاگوس هستند، اما آنها بهترین شانس را برای زنده ماندن پس از جراحی را دارند.

دختران از قسمت پایینی استخوان سینه به شکم خود چسبیده بودند و یک کبد مشترک داشتند.
سه متخصص بیهوشی، چهار جراح اطفال، دو جراح پلاستیک و ۱۶ متخصص بالینی دیگر برای جدا کردن دوقلوها با یکدیگر همکاری کردند.

تصویر

دکتر ایگلسیاس گفت: «جراحی جداسازی به امیی لین و جیمی لین این شانس را می دهد تا سلامت و رشد خود را بهبود بخشند و به عنوان دختربچه هایی منحصربه فرد، بدون توجه به ارتباط فیزیکی شان به عنوان دوقلوهای به هم چسبیده رشد کنند.»

تصویر

دوقلوهای به هم چسبیده بسیار نادر هستند و تخمین زده می شود که تنها در ۱ مورد از هر ۲۰۰,۰۰۰ تولد، زنده رخ می دهد. هر سال فقط بین پنج تا هشت دوقلو به هم چسبیده در چند روز اول پس از تولد زنده می مانند. تا ۶۰ درصد از دوقلوهای به هم چسبیده مرده به دنیا می آیند یا اندکی پس از تولد می میرند. تاخیر در جدا شدن دوقلوهای به هم چسبیده شانس زنده ماندن را افزایش می دهد زیرا به دوقلوها اجازه می دهد تا رشد کنند و شرایطشان پایدار شود.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
سفره هفت سین فوق العاده لاکچری ساره بیات با ظروف آنتیک (3 نظر) سرنوشت کاخ‌های «صدام حسین» دیکتاتور عراق چه شد؟ + فیلم (2 نظر) عکس سفره هفت سین لاکچری الهام حمیدی (2 نظر) نحسیِ سال 1401 باز هم گریبان خانم بازیگر را گرفت (2 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (1 نظر) مانتو عید مزونی و فوق العاده خاص الهام حمیدی چش فک فامیلو در آورد! (1 نظر) رقص جذاب محمود شهریاری با تیکه جانانه ای به الهام چرخنده فضای مجازی رو ترکوند + فیلم (1 نظر) ورورد غیرمجاز زنان روسی به ورزشگاه آزادی (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) گوشواره های گران قیمت مونا کرمی با سنگ یاقوتش چشم همرو به خودش خیره کرد (1 نظر) بوی بهار می آید... (1 نظر) سرقت از گردشگران به سبک یک تمساح!+ فیلم (1 نظر) تبریک نوروزی محمدرضا گلزار (1 نظر) فیلم غافلگیری در آنتن زنده شبکه 3 هنگام تحویل سال نو (1 نظر) مدلینگ ادا اجه (بازیگر زیبای سریال سیب ممنوعه) با بلوز سفید بینظیرش (1 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/