جدیدترین تصاویر ورزشگاه‌های المپیک 2024 پاریس: از کاخ باشکوه تا استادیوم مدرن!

  چهارشنبه، 20 تیر 1403
جدیدترین تصاویر ورزشگاه‌های المپیک 2024 پاریس: از کاخ باشکوه تا استادیوم مدرن!
ساعدنیوز: تصاویری از ورزشگاه های لوکس و مدرن المپیک 2024 پاریس را مشاهده بفرمایید.

بنویسیدبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعدنیوز، سی و سومین دوره بازی‌های المپیک قرار است از 5 تا 21 مرداد ماه در پاریس برگزار شود. کاروان ایران قرار است با 40 ورزشکار متشکل از 29 مرد و 11 زن در این رویداد مهم شرکت کند. قرار است مسابقات این دوره در چندین مرکز ورزشی و ورزشگاه‌های قدیمی برگزار شود که در زیر نگاهی به سالن‌هایی که ورزشکاران کشورمان قرار است در آن بازی کنند، می‌اندازیم:

وزنه برداری و تنیس روی میز

نمایشگاه پاریس در 35 هکتار، 228000 متر مربع سالن نمایشگاه و هشت غرفه، هر ساله پذیرای 7.5 میلیون بازدید کننده است، به ویژه در طول نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی.

با توجه به میزبانی سالن‌های 1، 4 و 6 از تعداد زیادی از رویدادهای بازی‌ها، نمایشگاه پاریس یک مرکز اصلی برای بازی‌های پاریس 2024 خواهد بود. این مجموعه که در سال 1923 برای میزبانی از نمایشگاه تجاری پاریس ساخته شده است، در طول سال‌ها به طور گسترده توسعه یافته است و اکنون می‌تواند با طیف گسترده‌ای از نیازها را برآورده کند.

این نمایشگاه با یک برنامه نوسازی، بر اساس سه مرحله در طول 10 سال بازسازی شد و آخرین مرحله در سال 2023 تکمیل شد.

المپیک

قایقرانی(کانو و روئینگ)

استادیوم دریایی Vaires-sur-Marne میزبان مسابقات روئینگ و کانو کایاک المپیک، و مسابقات پاراروئینگ پارا و پارا کانو کایاک پارالمپیک در مجموعه تفریحی Vaires-Torcy در سال 2024 خواهد بود.

مرکز ورزشی 4400 مترمربعی از استادیوم جدید آب سفید و دو مسیر آن بیش از 300 و 150 متر تشکیل شده است. کورس 2200 متری قایقرانی و کانو کایاک مجهز به برج پایانی است. همچنین یک مرکز پزشکی ورزشی، مرکز تمرین وزنه، فضاهای اداری مختلف، یک مرکز رسانه ای، و یک مرکز آموزشی و اسکان دارد.

میراث این پروژه بزرگ، که تنها در نوع خود در اروپا است، نیاز به امکانات تفریحی منطقه پاریس را برآورده می کند و در عین حال استانداردهای مورد نیاز برای ورزشکاران سطح بالا را برآورده می کند. این تسهیلات جدید که در یک سایت 150 هکتاری با محوطه‌سازی چشمگیر (شامل 450 درخت کاشته شده‌اند تا فضایی را فراهم کنند که در آن جوامع منطقه پاریس بتوانند جایی برای تنفس در یک محیط شهری لذت ببرند)، ادغام شده‌اند.

المپیک

شنا

این مرکز برای اولین بار در سال 2017 افتتاح شد و طراحی مدرن نمادین توسط معمار کریستین د پورتزامپارک را به نمایش گذاشت.

این مرکز دارای بزرگترین صفحه نمایش غول پیکر تعاملی جهان، با فناوری نوآورانه و 1400 متر مربع مساحت نمایش (معادل هفت زمین تنیس).

به لطف 600 ترازوی غول پیکر آلومینیومی و شیشه‌ای که نمای بیرونی ساختمان را تشکیل می‌دهند، به نظر می‌رسد این عرصه برای رویدادهای مختلفی که در آن برگزار می‌شود، بسیار مناسب است. در سال 2024 به رنگ بازی‌های المپیک و پارالمپیک پاریس 2024 خواهد بود!

المپیک

سنگ‌نوردی

ورود سنگ‌نوردی به بازی‌های المپیک رویکرد جدیدی را نشان می‌دهد که پاریس 2024 می‌خواهد به بازی‌های خود اضافه کند. رقابت‌های سنگ‌نوردی نمایش یک ورزش مدرن است که در منطقه‌ای با جمعیت جوان انجام می‌شود تا حداکثر مشارکت را ارتقاء دهد. همراه با مرکز ورزش‌های آبی المپیک در سن دنیس، مکان کوهنوردی Le Bourget تنها مرکز ورزشی است که به طور خاص برای پاریس 2024 ساخته شده است. با نگاهی فراتر از بازی‌های پاریس 2024، این مرکز پاسخی به یک نیاز و یک انتظار در رودخانه سن است.

پنج دیواره سنگ‌نوردی در طول بازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ یک دیوار داخلی برای گرم کردن بدن و چهار دیوار در فضای باز، سه دیوار برای مسابقات (سرعت، بولدرینگ و ترکیبی) و آخرین دیوار برای گرم کردن رقبا در نظر گرفته شده است.

المپیک

تکواندو و شمشیربازی

کاخ بزرگ یک مکان باشکوه در قلب پاریس است. به لطف پیشرفته‌ترین تکنیک‌های ساخت و ساز در آن زمان، کاخ بزرگ که برای نمایشگاه جهانی پاریس در سال 1900 ساخته شد، به دلیل شبستان باشکوه و سقف شیشه‌ای خود در سراسر جهان مشهور است. برای ساخت این شبستان به بیش از 6000 تن فولاد نیاز بود. کاخ بزرگ که قبلاً هرگز از بازسازی کامل بهره نبرده بود، در حال بازسازی است و در 15 آوریل برای میزبانی بازی‌های المپیک و پارالمپیک در شبستان بازگشایی می‌شود.

این مکان نمادین به عنوان یک ویترین معتبر برای بسیاری از رویدادهای مختلف ورزشی و هنری، سابقه طولانی دارد. به عنوان مثال، Grand Palais هر ساله میزبان چندین نمایشگاه از هنرمندان سراسر جهان است و صحنه مسابقات جهانی شمشیربازی در سال 2010 بود. هر سال بیش از دو میلیون بازدید کننده از برنامه فرهنگی غنی ارائه شده توسط این مکان برجسته لذت می‌برند، که پس از بازسازی، از بازی‌های المپیک و پارالمپیک پاریس 2024 استقبال خواهد کرد.

پس از پاریس 2024، کاخ بزرگ که در بهار 2025 به طور کامل بازگشایی خواهد شد، میزبان رویدادهای فرهنگی در طول سال خواهد بود.

المپیک

کشتی

در طول بازی‌های پاریس 2024، ورزشگاه معتبر Champ de Mars Arena بسیار فراتر از نامی که در حال حاضر با آن شناخته می‌شود، تبدیل خواهد شد، زیرا ساختمان موقت 10000 مترمربعی آن میزبان مسابقات المپیک خواهد بود.

این ساختمان توسط معمار Jean-Michel Wilmotte طراحی شد. سازه چوبی آن با منحنی‌های هماهنگ و زیبایی‌شناسی که منعکس کننده کاخ بزرگ است، در ابتدای سال 2021 در مقابل مدرسه École Militaire ساخته شد. به لطف استفاده از مصالح پایدار و ساختار ساختمان، این پروژه کاملاً با استانداردهای زیست محیطی مورد نیاز پاریس 2024 مطابقت دارد.

المپیک

تیراندازی

مرکز تیراندازی شاتورو از 340 ورزشکار المپیکی و 160 ورزشکار پارالمپیک که در مسابقات تیراندازی در بازی‌های پاریس 2024 با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، استقبال می‌کند. این مکان منحصر به فرد که توسط فدراسیون تیراندازی فرانسه در سال 2018 افتتاح شد، یکی از بزرگترین‌ها در نوع خود در اروپا است.

این مرکز به چندین میدان تیر مجهز است و بنابراین می‌تواند میزبان همه رویدادهای تیراندازی در بازی‌ها باشد. در سال 2022 در این مرکز ساختمان «فینال» جدیدی ساخته شد و اکنون می‌تواند فینال‌های بین‌المللی تپانچه و تفنگ را برگزار کند. این ساختمان میزبان تمامی فینال‌های تیراندازی داخل سالن در طول بازی‌های پاریس 2024 خواهد بود.

المپیک


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
خلاقیت خنده دار هندونه فروش شیرازی، برای فرار از گرما حماسه آفرید/ هنر نزد ایرانیان است و بس... (210 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (109 نظر) نگاهی به اعلامیه ترحیم مادر جوان حمید گودرزی که دیشب خبر فوتش را آقای بازیگر اعلام کرد +عکس/ روحش شاد (95 نظر) مراسم تشییع پدر حامد بهداد، با حضور چهره های سرشناس و بازیگران +عکس/ روحش شاد و یادش گرامی (70 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (44 نظر) خلاقیت خنده دار میوه فروش وانتی با عکس رضا گلزار حماسه آفرید/هنر نزد ایرانیان است و بس+ عکس (35 نظر) سینه زنی شاهرخ خان، بازیگر معروف هندی در هیئت عزاداری امام حسین (ع) +ویدئو (34 نظر) خلاقیت خنده‌دار اوستا بنّا در ساختن توالت کنار روشویی برای راحتیِ صاحبخانه حماسه آفرید+ عکس/ مغز نیست که فسفر خالصه😂 (29 نظر) انتخاب محمدرضا گلزار و بهرام رادان به عنوان خوش‌تیپ‌ترین و خوش قیافه‌ترین بازیگران ایران از منظر الیف ارول بازیگر چشم آبیِ ترکیه‌ای+ ویدیو/ چشم آیسان خانوم و مینا مختاری روشن! (28 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (26 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (25 نظر) رونمایی از همزاد و بدل ایرانی هانده ارچل، بازیگر ترکیه‌ای محبوب ایرانی ها/ ایشون هم بازیگر خیلی معروفیه+عکس (21 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (19 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (18 نظر) رهبر معظم انقلاب: آرزوی کفش بنددار به دلم بود؛ تا الان هم من کفش بنددار نپوشیده‌ام (16 نظر)
تیتر امروز   
با این 8 تا روش خونه رو بدون نیاز به کولر خنک نگه دار
پانته‌آ بهرام، نقش اول سریال دلدادگان ممنوع الفعالیت شد+عکس
کوه زنوزی موش زائید/ قول مهدی ترابی به هواداران پرسپولیس: نگران نباشید برمی گردم!
نگاهی به موجودی حساب ثروتمندترین زن گدای مشهدی ! / هوش از سرتان می پراند !
شام امشب با من: سفره‌های رنگارنگ؛ 24 غذای ساده و ارزان برای شام
واگذاری سرپرستی فرزندان افغانی به ایرانیان واقعیت دارد؟
نگاهی به مهریه هوش پران همسر دوم علی دایی که آنچنانی هم نبود!
روایتی از عصبانیت رهبر معظم انقلاب از عوض کردن فرش کهنه و نخ نمای خانه شان: اشتباه کردید که عوض نمودید بروید همان زیلوها را بیاورید
طلایی های کشتی در المپیک پاریس پول یک لندکروز صفر کیلومتر را جایزه خواهند گرفت +سند
کرایه اولین خانه اجاره‌ای رهبر انقلاب بعد از ازدواج در 25 سالگی/ 2 اتاقی که متعلق به یکی از فامیل های نزدیک ایشان بود
چگونه در شب‌های گرم تابستان راحت‌تر بخوابیم؟/ 10 ترفند طلایی و کاربردی برای خواب آرام
تابستان کجایِ شمال بریم؟ / معرفی 12 نقطه که فقط شمال بازها می‌شناسند!
رونمایی سامسونگ از اولین حلقه هوشمند خود؛ «گلکسی رینگ» چیست؟
ناسا یک باکتری جهش‌یافته و خطرناک را در فضا کشف کرد
چگونه یک عینک آفتابی خوب انتخاب کنیم؟
منتخب روز   
(فیلم) سکانس فوق عاشقانه شهاب حسینی و لیلا حاتمی در فیلم "پرسه در ماه" / ما کاملا شبیه همیم طرز نگاهامون دو دو زدن چشامون ...😍 استارت تمرینات سخت علیرضا بیرانوند در تراکتور +فیلم/ آقای دروازه بان آمادگی بدن بالایی دارد! سکانس عاشقانه دل باختن قباد به شهرزاد/ نشود فاش کسی آنچه میان من و توست (فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت