جاست فرند بودن چه نوع رابطه ای است؟

  چهارشنبه، 08 اردیبهشت 1400   زمان مطالعه 6 دقیقه
جاست فرند بودن چه نوع رابطه ای است؟
جاست فرند بودن یکی از روابطی است که امروزه خیلی مورد توجه جوانان قرار گرفته است. در این نوشتار با رابطه جاست فرندی آشنا شده و روند تبدیل جاست فرندی به رابطه عاشقانه را ارائه میدهیم.

جاست فرند به دوستی میان دو شخص گفته می شود که رابطه ای احساسی و عاشقانه ای در میان نیست. همانطور که از معنی آن مشخص است به رابطه دوستانه ای گفته می شود که وارد فضای عاشقانه دو طرفه نشده است و روابط فقط براساس دوستی معمولی پیش می رود.

این نوع دوستی معمولا به دوستی معمولی بین دختر و پسر گفته می شود که مانند دو پسر یا دختر، با یکدیگر رفتار می کنند و رابطه ای عاطفی میان آن ها نیست و صرفا مسئله دوستی مطرح است.

شاید معنی این نوع رابطه برای ما مفهوم نباشد چون در جامعه ایرانی یا جوامعی با فرهنگ مشابه ایران، رابطه بین دختر و پسر تنها یک نوع است و همان دوست دختر و دوست پسر می باشد. اما در کشورهایی که فرهنگ پیشرفته تری دارند نوعی از رابطه بین دختر و پسر وجود دارد که دقیقا همانند یک هم جنس با یکدیگر رفتار می کنند.

در این نوع رابطه فرد می تواند با به طور همزمان با چندین جنس مخالف، جاست فرند باشد که بدون شک اگر احساسی در میان بود، آن لحظه نقطه پایان رابطه بود.

پس با این تفاسیر می توان به معنی جاست فرند پی برد. جاست فرند یکی دوستی و رفاقت یک دختر با چند پسر یا یک پسر با چند دختر که احساس و عشقی در میان نیست. البته این واژه در کشوری با فرهنگ کشور ما بسیار سخت درک می شود. چرا که اگر از یک فردی بپرسید، معنی جاست فرند چیست؟ بدون شک جواب هایی از قبیلِ:

  • یعنی من با تو هستم ولی اگه دلم خواست با بقیه هم هستم!
  • جاست فرند یعنى زیاد جلوتر نیا
  • و…

دریافت خواهیم کرد.

جاست فرند

چگونه رابطه جاست فرند بودن به رابطه ای عاشقانه تبدیل می شود؟

آیا این احساس به شما دست داده است که رابطه شما فراتر از جاست فرند بودن هست؟ یا وقتی طرف مقابل را ملاقات می کنید احساس ویژه ای نسبت به او دارید؟ آیا سردرگم شده اید که هنوز جاست فرند هستید و یا رابطه ای عاشقانه ای در پیش است؟ پس این مقاله را تا انتها بخوانید.

آیا رابطه شما فراتر از جاست فرند بودن پیش رفته است؟

بعضی وقت ها دو دوست تجربه های مشترک زیادی دارند که رابطه آنها را از جاست فرند بودن به رابطه عاشقانه ای تبدیل می کند. اگر حس می کنید برای یکدیگر عالی هستید وقت آن رسیده رابطه خود را به شکل ویژه ای پیش ببرید. در ادامه 8 دلیل برای اثبات عاشق بودن شما بخوانید.

۱. هر روز با یکدیگر تماس می گیرید

شاید تماس هایی که در ابتدای رابطه با یکدیگر می گیرید با صحبت درباره شایعات و حرف های دوستانه عادی پیش برود اما با گذشت زمان رابطه شما شکل متفاوتی به خود میگیرید و متوجه می شوید که صحبت های شما به ساعات دیری از شب کشیده می شود و بدون صحبت های طولانی شبانه به خواب نخواهید رفت و صحبت های شما با شب بخیر گفتن های خاص به پایان می رسد و این چنین رابطه شما از جاست فرند بودن به رابطه عاشقانه نزدیک تر می شود.

۲. رازها و دیدگاه های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارید

دو عاشق سخنان یکدیگر را تکمیل می کنند. دوستانی که به عاشقان جدایی ناپذیر تبدیل می شوند رازها و دیدگاه های خود را برای یکدیگر به اشتراک می گذارند. صحبت هایی که دارید فراتر از صحبت های دوستانه پیش خواهد رفت و چیزهای درباره طرف مقابل خود می دانید که کمتر کسی از آنها خبر خواهد داشت.

جاست فرند

۳. بیش از حد هوای یکدیگر را دارید

اگر حالا بیش از هر زمان دیگری هوای طرف مقابل خود در دوستی را دارید بدانید به عاشق شدن نزدیک شده اید. تعجبی ندارد اگر بعد از ملاقات یکدیگر با تماس بگیرید و مطمئن شوید که به منزل خود رسیده است و همیشه هوای او را داشته باشید.

دوستان خوب به یکدیگر در شرایط مختلف کمک می کنند و همیشه هوای یکدیگر را دارند اما بعضی کارهای خاص مانند خرید لباس های جدید برای یکدیگر، تصمیم مشترک برای خرید یک حیوان خانگی و یا ملاقات های عاشقانه چیزی فراتر از دوستی عادی خواهد بود و پتانسیل تبدیل شدن به یک رابطه عاشقانه را دارد.

۴. آخر هفته و تعطیلات را با یکدیگر سپری می کنید

آخر هفته های خود را چگونه سپری می کنید؟ بعد از یک هفته پرتلاش و پرکار اگر آخر هفته های خود را به طور متوالی با یک نفر می گذرانید خب تبریک می گوییم شما دیگر جاست فرند نیستید و عاشق طرف مقابل خود شده اید و می توانید لحظات خوش زیادی را با یکدیگر سپری کنید.

۵. به دوستان جدید یکدیگر حسادت می کنید

آیا دوست شما زیبایی خاصی دارد؟ آیا متوجه توجه دیگران به او می شوید؟ بعد از مدتی اگر دوست شما با فرد دیگری بیرون برود ناراحت خواهید شد و اگر به چنین احساسی رسیده اید باید بگوییم که عاشق او شده اید و همچنین طرف مقابل چنین احساسی را اگر نسبت به دوستان جدید جنس مخالف شما نشان دهد باید بدانید که دیگر فقط دوست یا همان جاست فرند نیستید و روابط شما شکل پیچیده ای به خود گرفته است.

۶. اگر ملاقات های رمانتیک زیادی با جاست فرند خود دارید

البته شما پیش خود این دیدارها را رمانتیک فرض نمی کنید و می گویید که یک دوستی ساده هست و هنوز جاست فرند هستید اما آیا می توانید چنین دیدارهایی را دیگر انجام ندهید یا لااقل برای مدت طولانی دوست خود را ملاقات نکنید؟

شما کم کم احساسات مشترک خود را به اشتراک می گذارید و بیش تر از یک جاست فرند برای طرف مقابل خواهید بود و قرارهای ملاقات های با یکدیگر را باید واقعا عاشقانه و رمانتیک بدانید و این نشانه ای از فراتر رفتن رابطه از شکل یک دوستی عادی و جاست فرند بودن هست.

۷. وفاداری بیش از حد نسبت به یکدیگر دارید

آیا در هر شرایطی بدون توجه به اتفاق و موضوعات از دوست خود حمایت می کنید؟ بروی یکدیگر برای مقابله با هر شرایطی حساب می کنید؟ دوستان به یکدیگر اعتماد دارند اما همیشه به میزانی تردید در وجود آنها وجود دارد ، حتی در بین بهترین دوستان این احساس کامل نیست.

اما اگر عاشق کسی باشید دیگر اعتماد صد در صد به او خواهید داشت و از طرف مقابل هم انتظار دارید که وفاداری کاملی نسبت به شما داشته باشد. آیا بیش از حد نسبت به یکدیگر احساس وفاداری دارید؟ خب عالی هست، این نشانه ای از بوجود آمدن رابطه عاشقانه دو طرفه بین شما است.

۸. محبت بیش از اندازه ای نسبت به یکدیگر دارید

وقتی که دوستی شما از حد عادی فراتر رود، سعی می کنید خود را به طرف مقابل نزدیک تر کنید، دیگر مانند دو غریبه با فاصله راه نخواهید رفت و یا در کنار یکدیگر با خجالت و احتیاط نخواهید نشست و چنین چیزهایی اگر در رابطه جاست فرند بودن شما تغییر کرده است باید متوجه وارد شدن به فاز عاشقانه شوید و بدانید روابط شما دیگر مانند گذشته ساده نیست و می توانید رابطه عاشقانه ای را شکل دهید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
رهبر معظم انقلاب: در ایستگاه منتظر قطار بودم که فردی که اصلا نمی شناختمش شروع کرد به مسخره کردن من+ویدیو (241 نظر) رهبر معظم انقلاب: ساعت 5 صبح که کارم رو شروع می کنم، ده و ربع دیگه دلم میخواد بخوابم+ویدیو (190 نظر) میزبانی رهبر معظم انقلاب از مهمانش در ضیافتی به صرف شام +عکس/سفره ای که اُملت تنها غذای آن بود... (184 نظر) همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (149 نظر) نگاهی به ماشین BMW لوکس و هوش پران رهبر معظم انقلاب+ویدئو (124 نظر) نگاهی به میز عقد ساده و با دیزاین مختصرِ زینب سلیمانی دختر کوچکِ سردار سلیمانی و همسر لبنانی‌اش+عکس/ استندهای اسم و شمع های تک رنگ (110 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (103 نظر) تصویری پر بازدید از کابینت های آشپزخانه قدیمی و فلزیِ سبز رنگ خانه پدری رهبر انقلاب/ از وَردنه و دیس مِلامین تا یَخدان و چرخ خیاطی (87 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (81 نظر) خلاقیت هوش پران مغازه دار کاشانی برای کشاندن مشتری به مغازه حماسه آفرید/ مغزشو باید طلا گرفت+عکس (77 نظر) در خانه شهید رئیسی به روی همه مردم باز می شود (69 نظر) نگاهی به کیک تولد آیتک سلامت کاپیتان چشم آبی تیم ملی والیبال بانوان و رقیب زهرا گونش/ مبارکا باشه (60 نظر) حضور بازیگران و ورزشکاران در ضیافت باشکوه نذری رضا گلزار بدون آیسان آقاخانی+عکس/ از یکتا ناصر و منوچهر هادی تا سعید معروف (24 نظر) نگاهی به خلوت احساسی آزاده نامداری، مجری پرانرژی در ماه محرم و شال سبزرنگ زیبایش/ حیف جوونیش+عکس (21 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده تهرانی، با نوشته جالب پشت پژو پارس حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (18 نظر)
پربازدیدترین ویدئوهای روز   
تیتر امروز   
متن نوحه حضرت علی اکبر (ع) + اشعار شب هشتم محرم 1403
ترسناک ترین مکان های جهان؛ 20 مکان اسرارآمیز دنیا
فال قهوه با نشان روز دوشنبه 25 تیر ماه 1403
فال ابجد روزانه دوشنبه 25 تیر 1403
فال انبیاء روزانه دوشنبه 25 تیر 1403
فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 25 تیر 1403 + فیلم
هر ایرانی اینها را باید در منزل خود داشته باشد
نظر رهبر انقلاب در مورد قمه زنی و برهنه شدن در عزاداری‌ها
تهیه غلور زابلی (حلیم زاهدانی)؛ غذای نذری محرم و صفر
فال روزانه امروز دوشنبه 25 تیر ماه 1403
فال شمع روزانه امروز دوشنبه 25 تیر 1403
دود هوا شدن آرزوی میلیون ها جوان ایرانی/ همستر کامبت تا ابد از دسترس خارج شد؟
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد
(عکس) هدیه ارزشمند و گرانبهای فرماندهان سپاه به مسعود پزشکیان در دیدار امروز / نگهداری این هدیه وفاداری و ادب می‌خواهد ...
11 رنگ نامناسب برای اتاق های کوچک
منتخب روز   
(فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان سکانسی از سریال پُرحاشیه این روزها؛ زمین خوردن ثریا در سریال در انتهای شب/ شما چه حِسی داشتین؟ تئوری رنگ قرمز ناگهانی در دکوراسیون منزل ؛ به دیزاین خونتون یه چیز قرمز اضافه کنین تا تاثیرشو ببینین