ساعدنیوز
ساعدنیوز

جاست فرند بودن چه نوع رابطه ای است؟

  چهارشنبه، 08 اردیبهشت 1400   زمان مطالعه 6 دقیقه
جاست فرند بودن چه نوع رابطه ای است؟
جاست فرند بودن یکی از روابطی است که امروزه خیلی مورد توجه جوانان قرار گرفته است. در این نوشتار با رابطه جاست فرندی آشنا شده و روند تبدیل جاست فرندی به رابطه عاشقانه را ارائه میدهیم.

جاست فرند به دوستی میان دو شخص گفته می شود که رابطه ای احساسی و عاشقانه ای در میان نیست. همانطور که از معنی آن مشخص است به رابطه دوستانه ای گفته می شود که وارد فضای عاشقانه دو طرفه نشده است و روابط فقط براساس دوستی معمولی پیش می رود.

این نوع دوستی معمولا به دوستی معمولی بین دختر و پسر گفته می شود که مانند دو پسر یا دختر، با یکدیگر رفتار می کنند و رابطه ای عاطفی میان آن ها نیست و صرفا مسئله دوستی مطرح است.

شاید معنی این نوع رابطه برای ما مفهوم نباشد چون در جامعه ایرانی یا جوامعی با فرهنگ مشابه ایران، رابطه بین دختر و پسر تنها یک نوع است و همان دوست دختر و دوست پسر می باشد. اما در کشورهایی که فرهنگ پیشرفته تری دارند نوعی از رابطه بین دختر و پسر وجود دارد که دقیقا همانند یک هم جنس با یکدیگر رفتار می کنند.

در این نوع رابطه فرد می تواند با به طور همزمان با چندین جنس مخالف، جاست فرند باشد که بدون شک اگر احساسی در میان بود، آن لحظه نقطه پایان رابطه بود.

پس با این تفاسیر می توان به معنی جاست فرند پی برد. جاست فرند یکی دوستی و رفاقت یک دختر با چند پسر یا یک پسر با چند دختر که احساس و عشقی در میان نیست. البته این واژه در کشوری با فرهنگ کشور ما بسیار سخت درک می شود. چرا که اگر از یک فردی بپرسید، معنی جاست فرند چیست؟ بدون شک جواب هایی از قبیلِ:

  • یعنی من با تو هستم ولی اگه دلم خواست با بقیه هم هستم!
  • جاست فرند یعنى زیاد جلوتر نیا
  • و…

دریافت خواهیم کرد.

جاست فرند

چگونه رابطه جاست فرند بودن به رابطه ای عاشقانه تبدیل می شود؟

آیا این احساس به شما دست داده است که رابطه شما فراتر از جاست فرند بودن هست؟ یا وقتی طرف مقابل را ملاقات می کنید احساس ویژه ای نسبت به او دارید؟ آیا سردرگم شده اید که هنوز جاست فرند هستید و یا رابطه ای عاشقانه ای در پیش است؟ پس این مقاله را تا انتها بخوانید.

آیا رابطه شما فراتر از جاست فرند بودن پیش رفته است؟

بعضی وقت ها دو دوست تجربه های مشترک زیادی دارند که رابطه آنها را از جاست فرند بودن به رابطه عاشقانه ای تبدیل می کند. اگر حس می کنید برای یکدیگر عالی هستید وقت آن رسیده رابطه خود را به شکل ویژه ای پیش ببرید. در ادامه 8 دلیل برای اثبات عاشق بودن شما بخوانید.

۱. هر روز با یکدیگر تماس می گیرید

شاید تماس هایی که در ابتدای رابطه با یکدیگر می گیرید با صحبت درباره شایعات و حرف های دوستانه عادی پیش برود اما با گذشت زمان رابطه شما شکل متفاوتی به خود میگیرید و متوجه می شوید که صحبت های شما به ساعات دیری از شب کشیده می شود و بدون صحبت های طولانی شبانه به خواب نخواهید رفت و صحبت های شما با شب بخیر گفتن های خاص به پایان می رسد و این چنین رابطه شما از جاست فرند بودن به رابطه عاشقانه نزدیک تر می شود.

۲. رازها و دیدگاه های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارید

دو عاشق سخنان یکدیگر را تکمیل می کنند. دوستانی که به عاشقان جدایی ناپذیر تبدیل می شوند رازها و دیدگاه های خود را برای یکدیگر به اشتراک می گذارند. صحبت هایی که دارید فراتر از صحبت های دوستانه پیش خواهد رفت و چیزهای درباره طرف مقابل خود می دانید که کمتر کسی از آنها خبر خواهد داشت.

جاست فرند

۳. بیش از حد هوای یکدیگر را دارید

اگر حالا بیش از هر زمان دیگری هوای طرف مقابل خود در دوستی را دارید بدانید به عاشق شدن نزدیک شده اید. تعجبی ندارد اگر بعد از ملاقات یکدیگر با تماس بگیرید و مطمئن شوید که به منزل خود رسیده است و همیشه هوای او را داشته باشید.

دوستان خوب به یکدیگر در شرایط مختلف کمک می کنند و همیشه هوای یکدیگر را دارند اما بعضی کارهای خاص مانند خرید لباس های جدید برای یکدیگر، تصمیم مشترک برای خرید یک حیوان خانگی و یا ملاقات های عاشقانه چیزی فراتر از دوستی عادی خواهد بود و پتانسیل تبدیل شدن به یک رابطه عاشقانه را دارد.

۴. آخر هفته و تعطیلات را با یکدیگر سپری می کنید

آخر هفته های خود را چگونه سپری می کنید؟ بعد از یک هفته پرتلاش و پرکار اگر آخر هفته های خود را به طور متوالی با یک نفر می گذرانید خب تبریک می گوییم شما دیگر جاست فرند نیستید و عاشق طرف مقابل خود شده اید و می توانید لحظات خوش زیادی را با یکدیگر سپری کنید.

۵. به دوستان جدید یکدیگر حسادت می کنید

آیا دوست شما زیبایی خاصی دارد؟ آیا متوجه توجه دیگران به او می شوید؟ بعد از مدتی اگر دوست شما با فرد دیگری بیرون برود ناراحت خواهید شد و اگر به چنین احساسی رسیده اید باید بگوییم که عاشق او شده اید و همچنین طرف مقابل چنین احساسی را اگر نسبت به دوستان جدید جنس مخالف شما نشان دهد باید بدانید که دیگر فقط دوست یا همان جاست فرند نیستید و روابط شما شکل پیچیده ای به خود گرفته است.

۶. اگر ملاقات های رمانتیک زیادی با جاست فرند خود دارید

البته شما پیش خود این دیدارها را رمانتیک فرض نمی کنید و می گویید که یک دوستی ساده هست و هنوز جاست فرند هستید اما آیا می توانید چنین دیدارهایی را دیگر انجام ندهید یا لااقل برای مدت طولانی دوست خود را ملاقات نکنید؟

شما کم کم احساسات مشترک خود را به اشتراک می گذارید و بیش تر از یک جاست فرند برای طرف مقابل خواهید بود و قرارهای ملاقات های با یکدیگر را باید واقعا عاشقانه و رمانتیک بدانید و این نشانه ای از فراتر رفتن رابطه از شکل یک دوستی عادی و جاست فرند بودن هست.

۷. وفاداری بیش از حد نسبت به یکدیگر دارید

آیا در هر شرایطی بدون توجه به اتفاق و موضوعات از دوست خود حمایت می کنید؟ بروی یکدیگر برای مقابله با هر شرایطی حساب می کنید؟ دوستان به یکدیگر اعتماد دارند اما همیشه به میزانی تردید در وجود آنها وجود دارد ، حتی در بین بهترین دوستان این احساس کامل نیست.

اما اگر عاشق کسی باشید دیگر اعتماد صد در صد به او خواهید داشت و از طرف مقابل هم انتظار دارید که وفاداری کاملی نسبت به شما داشته باشد. آیا بیش از حد نسبت به یکدیگر احساس وفاداری دارید؟ خب عالی هست، این نشانه ای از بوجود آمدن رابطه عاشقانه دو طرفه بین شما است.

۸. محبت بیش از اندازه ای نسبت به یکدیگر دارید

وقتی که دوستی شما از حد عادی فراتر رود، سعی می کنید خود را به طرف مقابل نزدیک تر کنید، دیگر مانند دو غریبه با فاصله راه نخواهید رفت و یا در کنار یکدیگر با خجالت و احتیاط نخواهید نشست و چنین چیزهایی اگر در رابطه جاست فرند بودن شما تغییر کرده است باید متوجه وارد شدن به فاز عاشقانه شوید و بدانید روابط شما دیگر مانند گذشته ساده نیست و می توانید رابطه عاشقانه ای را شکل دهید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (108 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (90 نظر) 5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (91 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (42 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (64 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (8 نظر) زیبایی چشم نواز نوه امام خمینی/ رابطه محبت‌آمیز «نعیمه اشراقی» با همسرش حاشیه ساز شد +عکس (12 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (11 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر) فروش عجیب نوزادان از 350 میلیون تومان تا طرح ویژه حراج نوزادان در ایران +عکس (3 نظر) عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس (4 نظر)
تیتر امروز   
کشف 45 کیسه حاوی جسد انسان در عمق دره 40 متری حاج‌قاسم و امام؛ عاشقانه‌ای که از یک عکس شروع شد آگهی بی شرمانه همسریابی پسر بی حیا ! + وقاحت را از حد گذراند ! سبیل بابا کرم روی صورت یک پرنده زیبا +عکس عجیب این بچه عجیب الخلقه در آغوش مادرش از انسان نیست ؟! / بی شرم ترین رفتار یک زن ! + عکس عزل مدیر «تکیه معاون الملک» کرمانشاه/ گردشگران بی حجاب به بیرون هدایت شدند حمله با چاقو به بسیجی آمر به معروف در شهریار لحظه دیده نشده از پاره شدن کفن امام خمینی (ره) +عکس تصاویر دیدنی بازیگرانی که نقش امام خمینی(ره) را بازی کرده‎‌اند سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سی‌وچهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) نعمیه اشراقی نوه امام: کیفیت نماز دخترم در کانادا بیشتر از ایرانه! دستان قلبی وآتشینِ عاشقانهِ عروس سید حسن خمینی و همسرش! عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس خز پارتیه خیلی خزِ بازیگران زن ایران!/نبینی از دستت رفته عکسی پربازدید از بازیگر معروف در پشت صحنه سریال رهایم کن