ساعدنیوز
ساعدنیوز

مقایسه کامل 2 جزیره کیش و قشم ! یکبار برای همیشه!!

  یکشنبه، 12 آذر 1402   زمان مطالعه 8 دقیقه
مقایسه کامل 2 جزیره کیش و قشم ! یکبار برای همیشه!!
بهتر یا بهترین؟ مسئله این است! اینکه سلیقه شما در بخش های مختلف گردش باعث انتخاب چه انتخاب ها و اولویت بندی هایی در روند مسافرت میشود ، بسیار اهمیت دارد.برای همین بهتر است پیش از تهیه بلیط سفر قشم یا کیش مطالعه کوتاهی روی مقایسه این دوجزیره انجام دهید که ما این کار را برایتان انجام داده ایم تا شما بهترین تصمیم را انتخاب کنید.

کیش یا قشم ؟ مسئله این است!


شما سفر به جزیره زیبای قشم را ترجیح می دهید یا تفریحات متنوع کیش را انتخاب میکنید؟

جزایر قشم و کیش بهترین جزیره هایی هستند که در جنوب ایران و در خلیج فارس قرار گرفته اند و از گذشته های دور تا امروز گردشگران و مسافران بسیار زیادی را به خود دیده اند. البته در سال های اخیر میزان سفر به این دو جزیره افزایش چشمگیری داشته و علت آن این است که هزینه های سفر به خارج از ایران بسیار بالا است.

البته این دو جزیره از لحاظ کیفیت و تنوع تفریحات همانند یکدیگر هستند اما از لحاظ زیبایی های طبیعی و البته برخی موارد جزئی با یکدیگر تفاوت هایی دارند اما بطور کلی نمی توان گفت کدام یک از این دو جزایر بهتر است.

ساحل جزیره قشم

کشتی یونانی در کیش

ولی اگر قرار باشد زمان مناسب برای سفر به جزیره های کیش یا قشم را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم بهترین زمان در ماه اول فصل بهار و همچنین ماه آخر فصل پاییز است، که شما می توانید با لمس کمترین درجه گرمایی هوا به راحتی در این جزیره گشت و گذار کنید.

آب و هوای جزایر قشم و کیش !!


بدون شک زمانی که قصد دارید کیش یا قشم را برای مقصد سفر انتخاب کنید، اولین گزینه ای که مورد توجه قرار خواهید داد آب و هوای آنها خواهد بود. در مقایسه کیش و قشم به لحاظ آب و هوایی چندان تفاوتی وجود ندارد که بتوان به آن اشاره کرد و علت آن این است که هر دو جزیره از موقعیت مکانی مشابهی برخوردار هستند و قرارگیری آنها در امتداد یکدیگر، سبب ایجاد آب و هوای کاملاً مشابهی در آنها شده است.

هر دو جزیره کیش یا قشم بشدت تحت تأثیر آب‌ های خلیج‌فارس بوده و آب و هوایی شرجی دارند. ناگفته نماند که این جزایر در نزدیکی خط استوا و در خطه جنوبی ایران هستند که در این قسمت آب و هوا کاملا گرمسیری بوده و در بیشتر اوقات سال شما می توانید با یک تیشرت نخی خنک در معابر و خیابان های این دو جزیره به گشت و گذار بپردازید و یا در سواحل قدم بزنید.

سواحل قشم و کیش !!


درمقایسه سفر به قشم و کیش یکی از فاکتور های مهمی که باید مد نظر قرار داد، سواحل دو جزیره است.با وجود اینکه هر دو جزیره در دل خلیج فارس هستند ولی از نظر امکانات و بکر بودن تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

در جزیره کیش به دلیل وجود امکانات بی شمار و وجود زیر ساخت های کافی تقریبا در کنار تمامی سواحل ، رستوران و کافه های زیادی وجود دارد.همچنین فستیوال های مختلفی در برخی از سواحل کیش بصورت مناسبتی برگزار میشود و امکانات کافی برای چند ساعت تفریح و خوشگذرانی در آنها وجود دارد.

در کیش بیشتر هتل ‌ها در مکان هایی نزدیک به ساحل طراحی و ساخته شده اند، ضمن اینکه سواحل کیش همگی مدرن و مجهز هستند. در این جزیره بیشتر گردشگران در قسمت های ساحلی هستند، علت آن نیز این است که وسعت جزیره کیش کم است و به همین دلیل مرز دریایی کمتری را نیز در آن تجربه می‌کنید. به همین دلیل افراد در فضاهای کوچک تری در کنار یکدیگر قرار می گیرند. در امتداد سواحل کیش مسیر دوچرخه سواری قرار داده شده که شما میتوانید با اجاره دوچرخه، موتور و یا اسکوتر به راحتی از این تفریح سرگرم کننده لذت ببرید.

اما جزیره قشم وسعت بیشتری دارد سواحل آن بزرگتر بوده و مرز ساحلی آن نسبت به کیش خیلی بیشتر است. در این جزیره شما با سواحل ماسه‌ای، صخره‌ای، گلی، مرجانی و جنگل‌های حرا رو به رو هستید که زیبایی خاص خود را دارند. البته ناگفته نماند که در سواحل جزیره قشم نیز همانند جزیره کیش تفریحات فراوانی وجود دارد که به گردشگران ارائه می شوند. اینکه شما کدام جزیره کیش یا قشم را برای گذراندن تفریحات خود انتخاب می کنید باز هم به نظر نهایی خودتان بستگی دارد.

عکس از ساحل مرجان جزیره کیش

موقعیت جغرافیایی کیش و قشم!!


مقایسه جغرافیایی جزیره های کیش و قشم، مشخص خواهد کرد که این دو جزیره تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. قشم را بزرگترین جزیره خطه جنوب ایران می دانند و وسعت آن معادل 149 کیلومتر مربع است، در حالیکه جزیره کیش تنها وسعتی برابر با 90 کیلومتر مربع دارد. شاید این موضوع بتواند به شما کمک کند که انتخاب راحت تری بین جزیره های کیش یا قشم برای مقصد سفر خود داشته باشید. پوشش های گیاهی نیز در این دو جزیره تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند.

برای مثال شما در جزیره کیش می توانید درختانی مانند درخت نخل، لور، اکالیپتوس و کهور را به راحتی ببینید، اما این پوشش گیاهی برای جزیره قشم صادق نیست. در این جزیره شما بیشتر با جنگل‌های حرا روبه‌رو خواهید بود و درخت هایی مانند درخت نخل را به ندرت در جزیره قشم خواهید دید. ناگفته نماند که جزیره کیش هیچگونه رودخانه دائمی ندارد و برای تامین آب آشامیدنی خود از آب های زیرزمینی استفاده می کند.

مقایسه راه های دسترسی به کیش و قشم!!


کیش یا قشم تقریباً شرایط یکسانی برای دسترسی دارند، برای مثال شما برای رسیدن به جزیره قشم 3 راه پیش رو دارید. اولین راه سفر شخصی است که شما باید از شهر مبدا به بندرعباس رفته و از آنجا با قایق های موتوری یا اتوبوسی، بندرعباس را به مقصد قشم ترک کنید. دومین روش سفر، استفاده از خودرو است که شما برای رفتن به این جزیره ابتدا باید خود را از شهر مبدا به بندر پل برسانید و بعد از آن با تهیه بلیط و بوسیله لنج‌های مخصوص به قشم بروید. آخرین روش برای رسیدن به قشم استفاده از هواپیما است، که اتفاقاً ساده ترین و راحت ترین روش نیز محسوب می شود.

شما از شهر مبدا بلیط قشم را تهیه کرده و در فرودگاه آن به زمین خواهید نشست. جزایر کیش یا قشم دسترسی های مشابهی دارند و همین سه روش ذکر شده برای جزیره قشم برای جزیره کیش هم صادق است. اما بیشتر مردم دسترسی هوایی را انتخاب میکنند، زیرا هم در زمان صرفه جویی خواهد شد و هم اینکه خستگی کمتری دارد.

عکس از ساحل درختان نارگیل

خانه مردم شناسی بومیان کیش

جاذبه های گردشگری !!


قشم در جاذبه های طبیعی و تاریخی از کیش پیشی میگیردو معمولا به عنوان یک مقصد ماجراجویانه انتخاب میشود. چراکه بخش زیادی از آن را جاذبه های زمین شناختی شگفت انگیزی مانند جنگل های حرا ، دره ستارگان و دره مجسمه ها، چند غار و... تشکیل داده است و چندین سال به عنوان یک ژئو پارک از سوی سازمان یونسکو اعلام شد.

اما جزیره کیش یک جزیره مدرن است که اکثر جاذبه های آن همگام با مدرنیته حاکم بر جهان امروزی است. برای مثال از جمله جاذبه‌های گردشگری کیش میتوان به کشتی یونانی، شهر زیرزمینی کاریز، پارک آبی، پارک دلفین ها اشاره کرد.

شگفتی های دره ستارگان قشم

عکسی ز داخل جنگل های حرا در قشم

مراکز خرید!!


هردو جزیره از جمله مناطق آزاد بشمار می روند و مقاصد مناسبی برای خرید هستند.

در قشم تنوع زیادی از مراکز خرید وجود دارد ولی دست شما برای انتخاب مراکز خرید مدرن یا قدیمی بازتر است. ضمن اینکه کالاهای ارائه شده در قشم معمولا قیمت کمتری نسبت به کیش دارند.

اگر قصد پاساژ گردی دارید، کیش گزینه مناسب تری برای شماست ولی اگر برنامه شما برای خرید از مراکز تجاری است، قشم به دلیل قیمت های به صرفه تر ، برای شما مناسب تر خواهد بود.

خرید کردن از جزایر کیش و قشم از جمله جاذبه هایی است که از گذشته های دور، مسافران و گردشگران را به این مناطق می کشانده است. این جزایر بنادر آزادی دارند که در آنها فروشگاه هایی متنوع با ارائه کالاهای لوکس، سعی در ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود را دارند. شما در جزیره کیش با مراکز خرید زیاد و مدرنی روبرو هستید که انتخاب را برای شما سخت می کنند. در جزیره کیش شما با انواع و اقسام برندها در حوزه پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم خانگی، لوازم برقی، الکتریکی و غیره روبرو هستید. البته در جزیره کیش قیمت مناسب و اقتصادی وجود ندارد و به طور معمول قیمت‌ها در این جزیره بالا هستند.

در جزیره قشم با مراکز خرید متعدد و مختلفی روبرو هستید که در تمام نقاط جزیره پراکنده شده اند. برای مثال درگهان یکی از معروفترین مراکز خرید در قشم است که اجناس عرضه شده در آن، قیمت پایین تری دارند. اما ناگفته نماند که اگر مقصد نهایی شما برای خرید کردن قشم است سعی کنید در فصل تابستان به این جزیره سفر کنید، چون در این فصل به علت گرمای بیش از حد هوا و همچنین عدم حضور مسافران و گردشگران، قیمت ها به شدت افت می‌کنند.

مرکز خرید کیش

بازار بزرگ مروارید کیش

سیتی سنتر قشم

بازار درگهان قشم

رستوران های قشم یا کیش!!


یکی دیگر از فاکتور های مهم برای مقایسه تنوع رستوران ها در هر دو جزیره زیاد است که شما می توانید هم رستوران های لوکس پیدا کنید ، هم رستوران های اقتصادی ؛ اما مهم ترین اختلاف در تعداد است.

جزیره کیش با وجود زمینه گردشگری قبلی که داشته ،تعداد رستوران های نسبتا بیشتری را از نظر تنوع در خود جای داده است.

نکته دیگر ، به سبک وعده های غذایی بازمیگردد.

گوناگونی و کم و کیف غذاهای بومی و سنتی که در قشم به گردشگران ارائه میشود در مقایسه با جزیره کیش ، بیشتر است.

شما در جزیره کیش با انواع و اقسام رستوران ها و کافه های مدرنی روبرو هستید که در آنها انواع و اقسام غذاهای سنتی و بین المللی سرو خواهند شد. البته کیش یا قشم فرقی ندارد چون در هر دو جزیره شما می توانید بهترین غذاهای جنوبی و سنتی مردمان این خطه را امتحان کنید. البته که هزینه رستوران های لوکس و مدرن جزیره ی کیش بسیار بالاست و گاها دیده شده که از هزینه رستوران های لوکس در تهران نیز بیشتر است.

اما رستوران های قشم در وضعیتی کاملا متفاوتی از رستوران های کیش قرار دارند. تنوع غذاها در رستوران های قشم مانند رستوران های کیش نیست. اما همچنان مانند رستوران های کیش کیفیت غذا ها بسیار بالا و مطلوب است و خوراک های طبخ شده در جزیره قشم طعم هایی بی نظیر و لذیذ دارند. شما در جزیره قشم می توانید غذاهای محلی و سنتی بسیار دلچسب و خوشمزه ای را امتحان کنید. نکته آخر اینکه قیمت غذا در رستوران های قشم از رستوران های کیش پایین تر است، اما در نهایت اینکه کیش یا قشم فرقی با هم ندارند. در هر دوی این جزیره ها شما می توانید غذاهای بسیار زیبا با کیفیت را امتحان کنید.

رستوران دارچین در جزیره کیش

رستوران کوه نور در کیش

رستوران قلعه قشم

رستوران خان بوم قشم

برای اینکه بگوییم کدامیک از این شهر ها برای مسافرت بهتر است واقعا سخت است چون بسته به سلیقه های افراد و نظرات و تجریبات متفاوت نمیتوان دقیق اظهار نظر کرد. بطور معمول هر شهر یا کشوری نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارد. در این مطلب قصد داشتیم تا مواردی که برای مسافرت مورد نیاز هستن و گردشگران و توریست ها به آن اهمیت میدهند را برایتان شرح دهیم تا شما با دراختیار داشتن آن و مطالعه بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. امیدواریم لذت برده باشید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
  برچسب ها: قشم کیش

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(عکس) تصاویر جالب از رهبر انقلاب هنگام رای دادن / هر کسی پیر شود، از بر رو می‌افتد؛ پیر میخانه‌ی ما، اشرف مخلوقات است ... (800 نظر) حماسه دختر مازندرانی با موتورسیکلت در راه مدرسه+ویدئو/ به سن و سال نیست که به جربزه اس! (448 نظر) خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 (321 نظر) کودکی که با سوال هوشمندانه خود انگشتر رهبر معظم انقلاب را هدیه گرفت+ویدئو/ماشاءالله... (218 نظر) روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... (208 نظر) (عکس) عاشقانه های سنگین و رنگین فاطمه دانش پژوه برای همسرش سید احمد خمینی (182 نظر) محسن تنابنده، نقیِ پایتخت با انتشار این عکس از فوت پدرش خبر داد+عکس/ روحشون شاد چقد پدر و پسری شبیه هم بودن (177 نظر) خلاقیت جالب و هوشمندانه شهرداری در ایجاد دستگاهی برای گرم کردن دست شهروندان در زمستان +عکس/ طراح این خدمت بزرگی به مردم کرده (163 نظر) ماجرای زنی که از امام زمان (عج) برای امام خمینی (ره) پیغام آورده بود! (155 نظر) خلاقیت خنده دار میوه فروش وانتی برای اعلام قیمت میوه/خلاقیت مساویست با موفقیت+ عکس (134 نظر) ابتکار جالب و منحصر به فرد شاطر اصفهانی برای سرگرم کردن صف نانوایی/ هنر نزد ایرانیان است و بس+ویدیو (117 نظر) (فیلم) حماسه آفرینی در خنده دارترین دعوای خانوادگی بالای تیر چراغ برق/ لامصب چطوری رفتی اون بالا😂 (93 نظر) عاشقانه جذاب هاشمی رفسنجانی و همسرش سر سفره ساده صبحانه +عکس (78 نظر) همسر احمد خمینی کیست؟ + عکس (59 نظر) ایده تحسین برانگیز پاکبان مشهدی در هوای سرد برفی+ عکس/قشنگ ترین قاب از انسانیت😍 (58 نظر)
دیگران می‌خوانند   
جشن عروسی ساده و دسته گل شیک همسر واقعی مسعود رایگان، مالک سریال دلدادگان/ چه لباس عروس خاصی+عکس رونمایی از پسر بزرگ و رشید پانته‌آ بهرام، بازیگر نقش افسانه در سریال دلدادگان / انصافا ببین بهش نمیاد همچین پسری داشته باشه! اتوبوس سواری سمانه پاکدل مهتاب سریال دلنوازان و همسرش/ چه صمیمی و خاکی+ عکس اسکی سواری حرفه ای و جالب سیاوش خیرابی، رامینِ دلنوازان+ ویدئو/ ببینید بعدش چه بلایی سرش اومده (عکس) سوارز و خواننده مشهور در تولد عشق زندگی مسی (فیلم) نوید محمدزاده برای این فیلم از جان مایه گذاشت / گریه های احساسی نوید محمدزاده در پشت صحنه روایت خنده دار امیرعلی نبویان از عشق شدیدش به ماشین پیکان+ویدئو/ به سلمونی محل که پیکان داشته گفته میخوام بچه تو باشم تصاویری از مجید پتکی، بازیگر نقش عنایت در سریال دلدادگان در کنار همسر واقعیش اقامه نماز رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت‌الله امامی کاشانی پول دوست ترین آدمها متولد کدوم ماه هستن؟ / متولدین این ماها خیلی پول دوست دارن خلاقیت تاریخی شاطر جنوبی برای خنک شدن در گرما حماسه ساز شد+ویدئو/هیتلر هم مغز اینو نداشت!🤣 (فیلم) فاجعه ای وحشتناک در آفرود سواری در دل کویر / اگه دلشو نداری نگاه نکن میز غذای خوشمزه و رنگارنگ سعید معروف بازیکن سابق والیبال در کنار دوستانش/ همیشه به شادی + عکس طبقه متوسط شهری در دوراهه بیعت و عاملیَّت/ انتخابات 1402 در ترازوی جامعه شناسی سیاسی قربون صدقه رفتن برای مادر به سبک مهران احمدی، بهبودِ پایتخت با انتشار عکس‌های دونفره‌شان+عکس/ چهره مامانشون چقد دلنشینه😍 مصرف این مواد غذایی به بهتر خوابیدن شما در شب کمک می کند / اگه میخای شب ها راحتتر بخوابی این غذاهارو امتحان کن (ویدئو) یادی بکنیم از اجرای درخشان امیرعلی نبویان در مسابقه لباهنگ "خندوانه"/ بنظرتون ایشون بهتر اجرا کردن یا خود محسن چاووشی؟ پیام تهدیدآمیز دانش‌آموز برای معلمش در برگه امتحانی + عکس/ یعنی این استعدادشو باید یه جایی شکوفا میکرد... جشن تولد ساده و بدون تجملات 63 سالگی مسعود رایگان، مالکِ دلدادگان+عکس/ انصافا بازیش حرف نداره👌 رونمایی از کارت عروسی رونالدو و جورجینا/ مراسم عروسی رونالدو، همین سه‌شنبه؟ +عکس حواشی داغ امروز دوشنبه 14 اسفند 1402/ حمید صفت مهمان خانه های شما می شود! پزشکی که در آمریکا درس خوانده بود، اسیر شد/ اسارت حق من است، باید زجر بکشم سکانس طنز روشنک "دلنوازان" و علی صادقی در سریال "زن بابا"/ میدونستین حدیث میرامینی سریال طنز بازی کرده؟ جشن تولد فوق العاده ساده مهدی قائدی با تیپی عجیب و موهایی مرواریدی رنگ+عکس/ کیک شکلاتی با دورچین توت فرنگی😋 تصاویر کمتر دیده شده از حضور شخصیت های معروف در کابین خلبانی محمدباقر قالیباف / میدونستید خلبانی هم می کنند؟ نمازِ شب خواندن ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در هواپیمای در حال حرکت+عکس سوشی خوری جذاب و دیده نشده مهدی طارمی در رستورانی شیک در پرتغال+عکس/ چه چشم نوازی میکنه انگشتر خاص ستاره تیم ملی 😉 ظروف دکوری شیک و منحصر بفرد مینا مختاری همسر بهرام رادان/خوش سلیقه و زیبا+ عکس خلاقیت یک نجار خوش ذوق برای طراحی استند گل منحصر بفرد در خانه اش/ محو زیباییش میشه آدم+ عکس خلاقیت جالب شهرداری در زیباسازی فضای شهر با استفاده از جواهرات رنگارنگ حماسه آفرید+عکس سکانسی تکرار نشدنی از پایتخت که هزار بارم ببینی بازم کمه/هما بیچاره فهیمه رو سنگ رو یخ کرد+ فیلم خانواده پر جمعیت کاریماما، ندیمه زلیخای سریال یوسف پیامبر/ ماشالا چه خونواده صمیمی (ویدئو) آوازخوانی علیرضا بیرانوند در کنار دختر نازش/ چه با احساس هم میخونه (ویدئو) رَپ خواندن بچه ی "مهمونی" برای پردیس احمدیه/ ممنون بچه جان ما رو با معنای پردیس هم آشنا کردی سامان صفاری، امیر عاشق پیشه "دلدادگان"، در پشت صحنه فیلم سینمایی پارادیس عکس لو رفته از بهرام رادان با یک کلاه بخصوص/ بنظرتون توضیحی که دادن قانع کننده بود؟ (ویدئو) جو عجیب دو طلبه در جشن تکلیف دختران در حسینیه معلی/عروس چقد قشنگه ایشالا... ایده تحسین برانگیز راننده کردستانی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا تصاویری حاشیه ای از حمیدرضا رسایی، نفر دوم حوزه انتخابیه تهران در ادوار قبلی مجلس توضیحات امیرحسین ثابتی، نفر سوم انتخابات مجلس از تهران درباره حواشی سفرش به جام جهانی قطر: هزینه غذا با خودمان بود / در جایی شبیه به موکب های اربعین سکونت داشتیم
تیتر امروز   
اقامه نماز رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت‌الله امامی کاشانی پول دوست ترین آدمها متولد کدوم ماه هستن؟ / متولدین این ماها خیلی پول دوست دارن طبقه متوسط شهری در دوراهه بیعت و عاملیَّت/ انتخابات 1402 در ترازوی جامعه شناسی سیاسی مصرف این مواد غذایی به بهتر خوابیدن شما در شب کمک می کند / اگه میخای شب ها راحتتر بخوابی این غذاهارو امتحان کن حواشی داغ امروز دوشنبه 14 اسفند 1402/ حمید صفت مهمان خانه های شما می شود! پزشکی که در آمریکا درس خوانده بود، اسیر شد/ اسارت حق من است، باید زجر بکشم سکانس طنز روشنک "دلنوازان" و علی صادقی در سریال "زن بابا"/ میدونستین حدیث میرامینی سریال طنز بازی کرده؟ توضیحات امیرحسین ثابتی، نفر سوم انتخابات مجلس از تهران درباره حواشی سفرش به جام جهانی قطر: هزینه غذا با خودمان بود / در جایی شبیه به موکب های اربعین سکونت داشتیم (عکس) ادای نذر هر ساله محمدباقر قالیباف با حضور در یک مکان بهشتی در ماه رمضان روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... فال روزانه امروز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال شمع روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 14 اسفند 1402 + فیلم فال ابجد روزانه دوشنبه 14 اسفند 1402
منتخب روز   
عکس‌های خاطره‌انگیز از کلوپ بازی بچه‌های دهه 60 و 70 / آره ما با هم فرق می‌کنیم، تو یه همچین شرایطی بزرگ شدیم! سکانس خنده دار برنامه اسکار با سوال مهران مدیری از امیرعلی نبویان: عمه نیما کجای نیماست؟🤣 (فیلم) وقتی افسانه دوباره حلقه مالک رو دست کرد / دیگه عاشق شدن فایده نداره ... عکس دیده نشده از ژست جالب دهه شصتی لیندا کیانی و حمید گودرزی در پشت صحنه سریال دلدادگان (عکس) تصویری از اولین روز پدربزرگ شدن سید حسن خمینی، نوه حضرت امام (ره) / خوشحالی جالب سید حسن از دیدن ایران خانم (عکس) استایل کژوال امید عالیشاه در مراسم عروسیش در یک تالار مجلل با ترکیب جالب کت و شلوار با تی شرت / کاپیتان باس خوشتیپ باشه❤❤❤ پشت صحنه خنده دار برنامه اسکار مهران مدیری: وقتی فرناز رهنما با لبخند به نیما شعبان نژاد میگه ایکبیری تا از غلظت توهینش کم کنه🤣 (فیلم) تشویق بازیکن قطری پرسپولیس در اصفهان به سبک آهنگ معروف بندری / حسن، حسن، یا حسن، حسن عبدالکریم ... واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی