ساعدنیوز
ساعدنیوز

خانه ۱۵ میلیون دلاری در تهران!/ خانه های لاکچری در تهران گران تر از لوکس‌ترین محله دنیا!

  شنبه، 20 آذر 1400   کد خبر 182318
خانه ۱۵ میلیون دلاری در تهران!/ خانه های لاکچری در تهران گران تر از  لوکس‌ترین محله دنیا!
ساعد نیوز: پنت‌هاوس و ویلا‌هایی در شهر تهران که بنا به گفته واسطه‌های ملکی اصلا مشتری ندارد و فقط در فصولی از سال اجاره می‌رود با قیمت‌های ۷ تا ۱۵ میلیون دلار معادل ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان برای فروش عرضه شده است.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از ایسنا، نرخ های عجیب و غریب برخی خانه های لاکچری در شمال تهران از منطق و عرف بازار خارج شده است. شاید باورش سخت باشد، اما بعضی مالکان قیمت های ۲۰۰، ۳۰۰، ۴۰۰ میلیارد تومان و حتی بالاتر برای پنت هاوس، آپارتمان های فوق لوکس و ویلا های خود تعیین کرده اند که با احتساب نرخ میانگین ۲۸ هزار تومان برای هر دلار به رقم عجیب ۷ تا ۱۵ میلیون دلار می رسد. نرخ هایی که از خانه های محله بِوِرلی هیلز آمریکا به عنوان یکی از گران ترین و مشهورترین محله های دنیا بیشتر است. به عنوان مثال یک عمارت لوکس ۴۴۴۶ متری، چهار خوابه با پنج سرویس بهداشتی معادل ۷.۵ میلیون دلار آگهی شده که نصف قیمت یک پنت هاوس ۸۰۰ متری در تهران است. به عبارت دیگر قیمت هر متر از این پنت هاوس در تهران بیش از ۱۰ برابر عمارت لوکس در بورلی هیلز است.

پنت هاوس ۴۲۰ میلیارد تومانی!

پنت هاوس ۸۰۰ متری به ادعای آگهی دهنده تاپ لوکیشن در خیابان فرشته، دارای ۴ اتاق خواب، ۱۰ واحد پارکینگ، سالن اجتماعات، استخر، سونا، جکوزی، روف گاردن و ... به مبلغ ۴۲۰ میلیارد تومان برای فروش عرضه شده که قیمت هر متر آن عدد عجیب و غریب ۵۰۰ میلیون تومان است. نرخ این خانه با دلار ۲۸ هزار تومانی به حدود ۱۵ میلیون دلار می رسد.
خانه ۱۵ میلیون دلاری در تهران!

پنت‌هاوس در خیابان فرشته تهران
پنت هاوس در خیابان فرشته تهران

در محله ولنجک قیمت یک ویلای ۱۰۰۰ متری که در سامانه کیلید آگهی شده ۳۷۰ میلیارد تومان است که نرخ هر متر مربع آن به ۳۷۰ میلیون تومان می رسد. این ویلا پنج خوابه، دارای سالن ورزش، استخر، سونا، جکوزی، لابی، آسانسور و ... است.

سعدآباد یک ویلای ۲۸۷۰ متری شش خوابه با سالن اجتماعات، روف گاردن، سالن ورزش، آنتن مرکزی و دیگر امکانات با قیمت هر متر مربع ۳۰۰ میلیون تومان و قیمت کل ۸۶۱ میلیارد تومان به فروش می رسد.

ویلای ۲۸۷۰ متری در سعدآباد
ویلای ۲۸۷۰ متری در سعدآباد

در منطقه شهرک غرب، ویلای ۱۱۲۰ متری (بنابر اعلام فروشنده، شاه نشین) شش خوابه، ۵۵۰ متر حیاط، با سالن اجتماعات، سالن ورزش، آشپزخانه فول فرنیش، سونا، روف گاردن، آسانسور و سایر امکانات ۲۷۰ میلیارد تومان فروخته می شود. قیمت هر متر مربع این ویلا ۲۲۵ میلیون تومان است.

ویلایی در شهرک غرب تهران
ویلایی در شهرک غرب تهران

قیمت تعیین شده برای یک ویلای نوساز ۱۱۰۰ متری در زعفرانیه دارای پنج اتاق خواب، شش واحد پارکینگ، استخر، سونا، جکوزی، سالن ورزشی و ... ۲۰۹ میلیارد تومان است که البته عنوان «زیر قیمت» هم در آگهی آن درج شده است!

یک پنت هاوس ۸۰۰ متری با پنج اتاق خواب، ۹ واحد پارکینگ، سالن ورزش، استخر، روف گاردن، سونا، جکوزی و ... با نرخ هر متر مربع ۳۱۲ میلیون تومان و جمعا به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان فروخته می شود.

قیمت هایی که دیگر حتی نمی توان از صفت نجومی برای آن ها استفاده کرد در حالی در آگهی های ملکی این روز های پایتخت به چشم می خورد که مقایسه این قیمت ها با آگهی ملک در منطقه بورلی هیلز آمریکا (به عنوان یکی از محله های دارای خانه های لوکس در جهان) نشان می دهد با احتساب قیمت دلار ۲۸ هزار تومانی پنت هاوس ۸۰۰ متری تهران ۱۵ میلیون دلار ارزش گذاری شده در حالی که عمارت ۴۴۴۶ متری در بورلی هیلز (عکس زیر) کمتر از ۷.۵ میلیون دلار قیمت خورده است. با مقایسه قیمت و متراژ این دو ملک مشخص می شود که قیمت هر متر از پنت هاوس مذکور در تهران بیش از ۱۰ برابر گران تر از بورلی هیلز قیمت گذاری شده است.

خانه‌ای در بورلی‌هیلز آمریکا به ارزش ۷.۵ میلیون دلار
خانه ای در بورلی هیلز آمریکا به ارزش ۷.۵ میلیون دلار

آشپزخانه عمارت ۷.۵ میلیون دلاری بورلی‌هیلز آمریکا
آشپزخانه عمارت ۷.۵ میلیون دلاری بورلی هیلز آمریکا
آشپزخانه آپارتمان ۱۵ میلیون دلاری در تهران
آشپزخانه آپارتمان ۱۵ میلیون دلاری در تهران

کف بازار خبری از مشتری نیست

آگهی های مشابه در تهران به وفور دیده می شود؛ کف بازار، اما خبری از مشتری نیست. طبق آمار معاملات آبان ماه ۱۴۰۰ شهر تهران واحد های بالای ۱۰ میلیارد تومان فقط ۴.۳ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص دادند. بر اساس ارزش هر متر مربع نیز خانه های با قیمت بیش از متری ۸۰ میلیون تومان ۳.۳ درصد از کل معاملات را در بر گرفتند. از نظر سطح زیربنا هم تنها ۲.۲ درصد قرارداد های خرید و فروش به خانه های بالای ۲۰۰ متر تعلق گرفت.

یکی از مشاوران املاک منطقه ۱ درباره بازار پنت هاوس هایی با قیمت نجومی در پایتخت گفت: فروش این آپارتمان ها به قدری دشوار است که اگر یک واحد به فروش برسد شبیه معجزه است و خبرش سریعا پخش می شود. مثلا ماه گذشته شنیدیم که یک پنت هاوس در ولنجک به قیمت حدود ۳۰۰ میلیارد تومان فروخته شده، اما من هنوز بعد از حدود ۱۰ سال سابقه فعالیت در منطقه یک ندیدم که حتی یک واحد از این آپارتمان ها به فروش برسد.

وی افزود: نکته دیگر تفاوت سطح قیمت واحد های فوق لوکس است. مثلا در یک برج، نرخ دو آپارتمان لاکچری بعضا تا متری ۱۰۰ میلیون تومان با یکدیگر تفاوت دارد. همین نشان می دهد که نرخ آپارتمان های لاکچری در تهران مبنا و منطق مشخصی ندارد.

واحد های زیر قیمت، بهتر فروش می رود

رییس اتحادیه مشاوران املاک شمیرانات نیز تعیین قیمت های دلبخواه از سوی برخی مالکان را تایید می کند. محمدرضا قاسمی مدتی قبل در یک نشست خبری گفت: اخیرا یک پنت هاوس متری ۲۲۰ میلیون تومان قیمت خورد، ولی متری ۱۶۰ میلیون تومان فروخته شد؛ بنابراین اگر مالکان بخواهند سرمایه خود را به سرمایه پولی تبدیل کنند باید انعطاف داشته باشند.

خارجی ها برای اقامت موقت پنت هاوس ها را اجاره می کنند

بررسی ها نشان می دهد پنت هاوس ها و ویلا های گران قیمت تهران، اغلب در بازار اجاره عرضه می شود. دفاتر املاک می گویند که تجار ایرانی مقیم اروپا و آمریکا، دوتابعیتی ها و خارجی ها برای اقامت موقت از این خانه های اجاره ای استفاده می کنند. در اغلب روز های سال هم خالی هستند. با این حال، مالکان این واحد ها آن ها را مرتباً آگهی می کنند که بتوانند در صورت تصویب قوانین مالیاتی در مجلس، با این توجیه که خانه آگهی شده و اجاره نرفته است از پرداخت مالیات فرار کنند.

یکی از مشاوران املاک واقع در منطقه یک تهران با بیان این که آپارتمان های لوکس به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند، بیان می کند: بیش از ۹۰ درصد این خانه ها خالی هستند و حتی خانواده های مرفه تمایلی به اجاره این آپارتمان ها نشان نمی دهند.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (139 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (119 نظر) 5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (92 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (67 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (55 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (13 نظر) زیبایی چشم نواز نوه امام خمینی/ رابطه محبت‌آمیز «نعیمه اشراقی» با همسرش حاشیه ساز شد +عکس (13 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (11 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر) بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در تاریخ خودروسازی ایران! (5 نظر) عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس (4 نظر)
تیتر امروز   
کشف 45 کیسه حاوی جسد انسان در عمق دره 40 متری حاج‌قاسم و امام؛ عاشقانه‌ای که از یک عکس شروع شد آگهی بی شرمانه همسریابی پسر بی حیا ! + وقاحت را از حد گذراند ! سبیل بابا کرم روی صورت یک پرنده زیبا +عکس عجیب این بچه عجیب الخلقه در آغوش مادرش از انسان نیست ؟! / بی شرم ترین رفتار یک زن ! + عکس عزل مدیر «تکیه معاون الملک» کرمانشاه/ گردشگران بی حجاب به بیرون هدایت شدند حمله با چاقو به بسیجی آمر به معروف در شهریار لحظه دیده نشده از پاره شدن کفن امام خمینی (ره) +عکس تصاویر دیدنی بازیگرانی که نقش امام خمینی(ره) را بازی کرده‎‌اند سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سی‌وچهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) نعمیه اشراقی نوه امام: کیفیت نماز دخترم در کانادا بیشتر از ایرانه! دستان قلبی وآتشینِ عاشقانهِ عروس سید حسن خمینی و همسرش! عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس خز پارتیه خیلی خزِ بازیگران زن ایران!/نبینی از دستت رفته عکسی پربازدید از بازیگر معروف در پشت صحنه سریال رهایم کن