ساعدنیوز
ساعدنیوز

خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان؛ لباس‌هایی که منبع الهام طراحان شدند

  چهارشنبه، 16 شهریور 1401   زمان مطالعه 10 دقیقه
خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان؛ لباس‌هایی که منبع الهام طراحان شدند
ساعدنیوز: خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان را دیده‌اید؟ همان لباس‌هایی را می‌گوییم که در خاطره‌ها می‌مانند و منبع الهام صدها عروس دیگر می‌شوند. در این مقاله برایتان از لباس‌های خاص و مطرح عروسی خواهیم گفت. کدام‌ها در خاطره‌ها ثبت شده‌اند و توجه همه را جلب کرده‌اند؟

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از منو مد، آدم های معروف که ازدواج می کنند، خیلی از چیزهای مراسم و جشن شان توجه عموم را به خود جلب می کند. از تعداد مهمان های جشن تا لباس سفیدی که روی قامت عروس نشسته زیر ذره بین ها می رود.

تورهای بلند و دامن های دنباله دار معمولا از ویژگی های بارز عروس های معروف دنیا هستند. بعضی ها هم به سراغ میراث های سلطنتی شان می روند. تعدادی از آدم های معروف هم دوست دارند که ساختارها را بشکنند و با آشنایی زُدایی از طرحی که از لباس عروس در ذهن داریم، ما را با تصاویر تازه ای از عروس ها آشنا کنند. منظور چیست؟

منظور همان هایی است که لباس های کوتاه می پوشند یا ترجیح می دهند که رنگ لباسشان سفید نباشد. در ادامه از تعدادی از خاص ترین لباس عروس های جهان می خوانید.

۱. کیت میدلتون؛ دوشس کمبریج

تصویر

در آوریل ۲۰۱۱، کیت میدلتون با شاهزاده ویلیام یعنی نوه ملکه الیزابت در بریتانیا ازدواج کرد. این رویداد مهم بود و از سوی تمام جهان دیده شد. لباس عروس هم خاص و به یادماندنی بود. در آن ریزه کاری های زیادی وجود داشت. برای مثال، روی تور طرحی از گل های کشور انگلستان و سرزمین های متعلق به آن دیده می شد.

طراحی لباس هم تلفیقی از عناصر مدرن و قدیمی بود. گفته می شود که اختلاف نظرهایی میان کیت و مقامات کاخ درباره آرایش موها و جزئیات این چنینی هم وجود داشته است. به نظر می رسد چنین تضادهایی در همه عروسی ها وجود دارد؛ حتی از نوع سلطنتی شان.

۲. کامیلا پارکر؛ دوشس کورنوال

تصویر

کامیلا پارکر همسر دوم شاهزاد چارلز یعنی پسر ملکه انگلستان است. او سال ها بعد از مرگ دایانا، همسر نخست چارلز با او ازدواج کرد. اما باید بدانید که آشنایی این دو به سال های دور بازمی گردد؛ زمانی که حتی خبری از دایانا هم نبود. شایعاتی مبنی بر دوستی این دو در سال های نوجوانی و حتی در دوران ازدواج چارلز وجود دارد. در هر حال، هرچه که بوده و نبوده، این دو در سال ۲۰۰۵ با هم ازدواج کردند و لباس عروس هم همان است که در تصویر بالا می بینید.

۳. اما تامسون؛ هنرپیشه بریتانیایی

تصویر

تامسون از آن هنرپیشه های کاربلد و معروفی است که در آثار خوب زیادی بازی کرده است. او که اکنون در دهه هفتم زندگی اش به سر می برد، برای خیلی ها با نقش هایش در مجموعه فیلم های هری پاتر شناخته می شود.

اما تامسون در سال ۱۹۸۹ ازدواج کرده و لباس عروسش یکی از خاص ترین هاست. لباس او نه سفید است و نه بلند. کاملا با کلیشه های همیشگی در تضاد است و ترکیب زیبای رنگی و دوخت خوبی هم دارد. شما اهل چنین سبکی از ساختارشکنی در استایل هستید؟

۴. دایانا اسپنسر؛ همسر اول شاهزاده چارلز

تصویر

دایانا همسر نخست شاهزاده چارلز بود. او چهره زیبایی داشت. داستان زندگی اش پرپیچ وخم بود و مرگ مشکوکش همیشه او را در میان معروف ترین چهره ها قرار داده است. از حواشی زندگی دایانای فقید که بگذریم به استایل و لباس هایش می رسیم.

مادر پرنس ویلیام و هری بسیار خوش پوش بود و استایل هایش جریان سازی می کردند. دایانا لباس های شیک و گاهی نامتعارفی نسبت به جایگاهش در کاخ باکینگام می پوشید. او منبع الهام زنان بسیاری بود. سلیقه خوبش در انتخاب لباس و آرایش همیشه زبان زد بود. لباس عروس او هم با دامنی با دنباله بسیار بلند و آستین های پفی، دسته گلی خاص و آبشاری و مدل موهایی متفاوت، همیشه در میان خاص ترین ها جای می گیرد.

۵. بیانکا جَگِر؛ همسر میک جگر

تصویر

اگر اهل دنیای موسیقی باشید، حتما میک جگر (به تلفظ فتحه حرف جیم حتما دقت کنید و اشتباه نخوانید!) را می شناسید. او خواننده معروف گروه رولینگ استونز (Rolling Stones) است که بازیگری هم می کرد. همسر سابق او بیانکا در سال ۱۹۷۱ میلادی انتخاب نامتعارفی برای لباس عروسی داشت.

او کت ودامنی سفید با همراهی یک کلاه بزرگ را انتخاب کرده بود. البته این طرح از ایو سن لورن (Yves Saint Laurent) یعنی طراح معروف فرانسوی بود. خوشتان می آید؟ این لباس را می پسندید؟

۶. میا فارو؛ هنرپیشه آمریکایی

تصویر

فارو هنرپیشه آمریکایی است که در سال ۱۹۶۶ میلادی با خواننده پرآوازه هم میهنش یعنی فرانک سیناترا ازدواج کرد. انتخاب او هم ساختارشکنانه بود. هم پیراهن سفیدش کوتاه بود و با لباس های معمول عروس فرق داشت و هم موهایش.

البته چهره زیبای میا فارو با این مدل از مو زیباتر هم شده بود. در هر حال، در میان خاص ترین لباس عروس های جهان نام او هم جای خوبی برای خود پیدا می کند.

۷. الیزابت تیلور؛ هنرپیشه آمریکایی/بریتانیایی

تصویر

تیلور از زیباترین و مشهورترین چهره های سینما بود. او بارها ازدواج کرد و لباس های عروس متنوعی داشت. الیزابت در ازدواجش با هنرپیشه مشهور یعنی ریچارد برتون، لباس متفاوتی به تن کرد. او پیراهن گشاد و کوتاهی به تن داشت و موهایش را بافته و با گل های طبیعی آرایش کرده بود. در دنیای مدوفشن این مدل مو و لباس عروس ماندگار شده است. زیبا به نظر می رسد، نه؟

این تنها باری نبود که الیزابت تیلور ازدواج می کرد و البته تنها باری هم نبود که انتخابی متفاوت برای لباس عروسش در نظر می گرفت. خوب است که از لباس او در ازدواج چهارمش در سال ۱۹۵۹ میلادی هم بگوییم.

تصویر

در این مراسم که پیش تر از ازدواجش با ریچارد برتون در سال ۱۹۶۴ بود، لباسی سبز با توری متصل به لباس پوشیده بود که بیشتر یک روسری به نظر می رسید تا کلاه. لباس سبز و دامنی کوتاه باعث جلب توجه زیادی می شد.

۸. گریس کلی؛ شاهزاده موناکو

تصویر

کِلی هنرپیشه زیبایی بود که با شاهزاده موناکو ازدواج کرد. لباس عروسی او از معروف ترین های دنیای مدوفشن است. حتی گفته می شود که لباس کیت میدلتون هم با الهام از لباس گریس طراحی شده بود. گریس کلی هنرپیشه زیبایی بود و در این لباس هم به زیبایی اش اضافه می شد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، ۳۰ خیاط در طی ۶ هفته لباس معروف کلی را دوختند. اگر دوست دارید درباره این هنرپیشه و بعدتر پرنسس موناکو بیشتر بدانید، فیلم زندگی اش با بازی نیکول کیدمن را ببینید.

۹. آدری هپبورن؛ هنرپیشه انگلیسی

تصویر

دوستداران سینما به دو دسته تقسیم می شوند، کسانی که آدری هپبورن را دوست دارند و کسانی که به او علاقه مند هستند. شاید بپرسید که تفاوت در چیست؟ باید بگوییم که تفاوتی نیست ولی چون طرفداران این هنرپیشه زیبای بریتانیایی زیاد است، باید آنها را در دو گروه قرار بدهیم تا جا برای همه باز شود.

از شوخی درباره محبوبیت زیاد این هنرپیشه که بگذریم، به لباس عروس خاص و معصومانه اش می رسیم. او در سال ۱۹۵۴ ازدواج کرد. لباسش طراحی متفاوت و جالبی داشت. یقه بلند و تاج گل های رزی که روی سرش بود، تصویر او در قامت عروس را هم مثل همیشه دوست داشتنی می کرد.

۱۰. پاپی دلوین؛ مدل انگلیسی

تصویر

اگر بخواهیم نگاهی به خاص ترین لباس عروس های جهان داشته باشیم، پاپی دلوین را هم نباید فراموش کنیم. در سال ۲۰۱۴، او لباسی با طراحی شنل به تن کرد. حال وهوای این لباس بوهمین بود و شاید سلیقه هرکسی نباشد. نظر شما چیست؟ از این لباس خوشتان آمد؟

۱۱. آنجلینا جولی؛ هنرپیشه آمریکایی

تصویر

روی لباس آنجلینا جولی نقاشی هایی از کودکانش وجود داشت. او که مادرخوانده فرزندانی از ملل مختلف است، در روز عروسی با برد پیت، هنرپیشه معروف آمریکایی بسیار ساده و دوست داشتنی به نظر می رسید. طراحی لباس کار ورساچه بود. البته این ازدواج که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، تداومی نداشت و به طلاق و جدایی انجامید.

۱۲. امل کلونی؛ همسر هنرپیشه آمریکایی

تصویر

جورج و امل کلونی در سال ۲۰۱۴ ازدواج کردند. جورج که هنرپیشه ای مشهور و نام آشناست و امل هم وکیلی خبره. لباس امل در نهایت هارمونی با اندامش طراحی شده و بسیار کلاسیک است. خبری از طرح های پست مدرن و عجیب در آن نیست. این لباس هم در رسانه ها به شدت دیده شد و طرفداران زیادی داشت.

۱۳. میراندا کِر؛ مدل استرالیایی

تصویر

لباس میراندا کر هم در میان خاص ترین لباس عروس های جهان قرار دارد. این مدل استرالیایی زیبا در سال ۲۰۱۶ ازدواج کرد. گفته می شود که طراحی لباس میراندا از لباس عروس گریس کلی الهام گرفته شده است. کریستین دیور این لباس را با نهایت دقت و ظرافت طراحی کرد. لباس بسیار زیبایی است. نه؟

۱۴. مگان مارکل؛ دوشس ساسکس

تصویر

مگان مارکل همسر نوه دیگر ملکه الیزابت یعنی شاهزاده هری است. این عروس جنجالی که اخیراً اختلافات زیادی با خانواده سلطنتی پیدا کرده، در روز عروسی با لباس چشمگیری ظاهر شد. او در سال ۲۰۱۸ با هری ازدواج کرد. لباس مگان ساده بود و طراحی مینیمالی داشت. او نه مثل شاهزاده های قصه ها لباسی پف دار و با دنباله ای بلند داشت و نه دسته گلی بزرگ و عجیب به دست گرفته بود. مگان جلوه و ظاهری ساده داشت و همین باعث شد که دل بسیاری از افراد دنیا را ببرد.

۱۵. کیارا فرانی؛ بلاگر ایتالیایی

تصویر

فرانی در سال ۲۰۱۸ ازدواج کرد. لباس او طراحی دیور بود و لطافت و سادگی زیادی داشت. البته این تنها لباسی نبود که او در مراسم خود به تن کرد اما لباس اصلی اش همین بود که در تصویر بالا می بینید.

۱۶. پریانکا چوپرا؛ هنرپیشه هندی

تصویر

لباس پریانکا چوپرا هم از خاص ترین ها در دنیای مدوفشن است. این لباس از برند رالف لورن بود و طول تورش به حدود ۲۳ متر می رسید. البته این لباس فقط منعلق به یکی از مراسم هایی بود که چوپرا و همسر معروفش نیک جوناس یعنی خواننده و هنرپیشه آمریکایی جشن گرفتند. مراسم متعددی برای جشن گرفتن پیوند این دو انجام شد که مهم ترینش همین بود که در تصویر بالا می بینید.

۱۷. پرنسس بئاتریس؛ شاهزاده یورک

تصویر

بئاتریس هم یکی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا و شاهزاده یورک است. او در سال ۲۰۲۰ ازدواج کرد و استایل لباسش حال وهوای سبک وینتیج را داشت. این عروسی که به خاطر شیوع کرونا مهمان های اندکی داشت، موردتوجه رسانه های مدوفشن زیادی قرار گرفت.

دلیل این توجه، لباس بئاتریس بود. او لباسش را از ملکه الیزابت قرض گرفته بود. در واقع، ملکه، مادربزرگ بئاتریس است و این کار او هم نمادین بود و نشان از حفظ ارزش های خانواده سلطنتی داشت.

۱۸. ملکه الیزابت؛ ملکه بریتانیا

تصویر

الیزابت فقط ۲۱ سال داشت که ازدواج کرد. لباس ملکه از نخ نقره و ۱۰هزار مروارید سفید وارداتی دوخته شده بود. تاج ملکه هم متعلق به مادرش بود که در این مراسم آن را بر سر گذاشت.

۱۹. ژاکلین کندی؛ همسر رئیس جمهور آمریکا

تصویر

ژاکلین از زنان خوش پوشی بود که لباس هایش الهام بخش زنان دیگر به شمار می رفت. تور عروسی ژاکلین از مادربزرگش به او ارث رسیده بود. لباسش جزئیات زیادی داشت و از جنس تافته ابریشمی بود.

در آخر

در این مقاله خاص ترین لباس عروس های جهان را با هم مرور کردیم. این لباس ها در دنیای مدوفشن ماندگار شده اند و توجه همه را به سمت خود جلب کرده اند. تماشای لباس های عروس همیشه کار شادی آفرینی است، حتی اگر طرفدار لباس پوشیدن در مراسم عروسی و برگزاری جشن های بزرگ نباشید، باز هم از دیدن پارچه های سفید و تورهای تمیز بدتان نمی آید. در میان لباس افراد مشهور این مقاله، کدام را پسندیدید؟

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(عکس) ارثیه ساده زیستی رهبر انقلاب برای فرزندش، سید مجتبی خامنه‌ای / برگزاری کلاس روی موکت و با پذیرایی یک استکان چای ! (845 نظر) مورد عجیب آگهی اتباع افغانستانی در تهران +عکس / ما ایران رو تخلیه کنیم افغانیا راضی میشن؟ (403 نظر) آخرین لبخند از ته دل عروس و داماد عراقی حین رقص +فیلم / روزگار تحمل شادیشان را نداشت... (318 نظر) غوغای رقص بازنشستگان ارتش با آهنگ شاد اُمید، تو مث گلی ناز و خوشگلی/ همشون گوله نمکن! (261 نظر) ارکستر حماسی اپوزیسیون در آمریکا با خوانندگی لیلا فروهر، دلقک بازی احسان کرمی و گیتارنوازی برزو ارجمند +فیلم 🤦‍♂️🤦‍♂️ (175 نظر) توبیخ رئیس دانشگاه شریف توسط معاون اول رئیس جمهور در پی اخراج پروفسور مسعود نیلی (110 نظر) غوغای رقص شمالی دسته جمعی با آهنگ شاد+فیلم (99 نظر) مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از اجرای آهنگ عارف توسط شرکت کننده خوش صدا +فیلم/مرا ببوس مرا ببوس برای آخرین بار... (92 نظر) فیلم کودکی تا بزرگسالی تتلو ! /چه بچه ساده ای بود و چه هیولایی شد ! (90 نظر) فرو کردن مداد در سر دانش آموز!+عکس (87 نظر) (عکس) اتاق خواب مجلل فرح پهلوی در کاخ نیاوران / آدم مات و مبهوت می‌مونه از وضعیت زندگیشون! (81 نظر) حیرت داوران صداتو از اجرای زیبای آهنگ قرص قمر بهنام بانی توسط شرکت کننده همیار پلیس +فیلم/ عاشق و دربدرم تویی قرص قمرم... (60 نظر) روایت تاریخی هاشمی رفسنجانی از اولین باری که ساواک امام(ره) را حمام عمومی برده بود (59 نظر) عاشقانه یک مرجع تقلید با همسر فقیدش/ فیلم گریه های سوزناک آیت الله جوادی آملی بر سر مزار عشق اش (58 نظر) (عکس) رقص کردی بازیکنان اشتوتگارت بعد از برد در بوندس لیگای آلمان / رقص کردی جهانی شد! (54 نظر)
منتخب روز   
(عکس) اجرای حرکت یته پرنده بروس لی توسط رضا عنایتی / اژدها از هانگژو باز می گردد! (ویدئو) مار کبرا یک مار را زنده زنده خورد 2 تصویر ناراحت کننده و غم انگیز از عروسی معروف عراق / عجب صبری خدا دارد ... کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! فیلم رقص دلبرانه عروس و داماد عراقی که تبدیل به بزرگترین غم عالم شد/زبانه کشیدن آرزوها در شعله های آتش... (ویدئو) جمیله علم الهدی: من بانوی اول نیستم... ( ویدیو) رکورد عبور یک خلبان از داخل تونل با هواپیما (فیلم) حمله هولناک پدر یک دانش آموز با قمه به معلم پسرش و ایجاد رعب و وحشت شدید در مدرسه ! 😳 (ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂
تیتر امروز   
واکنش روزنامه شهرداری به ماجرای آرمیتا گراوند شایعه سازی در کانال های معاند تلگرامی، ماجرای کتک‌کاری کارگر افغانستانی!+ جزئیات حرکات ضبط شده ی عجیب و غریب از نیمار در رختکن آزادی بعد از پیروزی، مقابل نساجی!😒+ فیلم سرلشکر سلامی: می‌توانیم شناور در حال حرکت را چند هزار مایل دورتر با پهپاد بزنیم این نوزاد 35 ساله به دنیا آمد ! +فیلم/ مادرش غش کرد و بیهوش شد ! قیمت طلا (مثقال 18 عیار، گرم 18 عیار) چهارشنبه 12 مهر!+ جزئیات خودکشی یکی از عاملان قتل مونا حیدری در اهواز، دختری که سرش را در شهر چرخاندند میمون سبز، گران ترین حیوان دنیا+ فیلم راز جسدی با چهره سوخته در مشهد + اعتراف قاتل اما و اگر‌های ارسال نیروی کار ایرانی به عراق کشف مقبرۀ مرموز یک زن یونانی در فلسطین +عکس روایت جالب دختر ناصرالدین شاه از ماجرای گربۀ پدرش! +عکس وزیر نفت: دکل نفتیِ ناپدید شده برای دولت و بابک زنجانی نیست تقلید باشگاه نساجی از پرسپولیس!/ آخرش نتونست نساجی جلوی خودشو بگیره!+ عکس😏 رونمایی محمدرضا گلزار از عقایدش بعد از 46سال استتار!/ مرد بازیگر برخلاف ظاهرش بسیار مذهبی است!