ساعدنیوز
ساعدنیوز

خاطره ای جالب از ماه‌چهره خلیلی درباره ازدواجش و بازی در سریال «گذر از رنج‌ها»

  دوشنبه، 08 خرداد 1402   کد خبر 342109
خاطره ای جالب از ماه‌چهره خلیلی درباره ازدواجش و بازی در سریال «گذر از رنج‌ها»
ساعدنیوز : خاطره ای از ماه‌چهره خلیلی بازیگر محبوب ایرانی را درباره همزمانی ازدواج و بازی در «گذر از رنج‌ها» میخوانید.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از آخرین خبر، ماه‌چهره خلیلی بازیگر بی حاشیه و محبوب ایرانی در سن 43 سالگی در اثر بیماری سرطان در مرداد 1399 درگذشت.

مصاحبه زیر مربوط به بهمن سال 1393 است که به بهانه بازپخش سریال «گذر از رنج‌ها» با بازی این هنرمند فقید دوباره منتشر کردیم.

ماه‌چهره خلیلی - بازیگر نقش کتایون در سریال در حال پخش «گذر از رنج‌ها» - می‌گوید: «کتایون» یکی از متفاوت‌ترین نقش‌هایی بود که تا به حال مشابه آن‌را ایفا نکرده بودم و خیلی برایم جذابیت داشت.

این بازیگر که تجربه بازی در سریال‌های تاریخی را دارد، در توضیح نقشش بیان کرد: در سریال «گذر از رنج‌ها» نقش عروس خان بزرگ را ایفا می‌کنم و به نظر خودم نسبت به کار‌های قبلی‌ام خیلی متفاوت بودم. «گذر از رنج‌ها» پنجمین کار تاریخی‌ام در تلویزیون است.
این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه به کارهای تاریخی علاقه دارد، یادآور شد: همیشه از من می‌پرسند چرا در کارهای تاریخی کار می‌کنم که دلیلش به علاقه‌ شخصی‌ام به اینگونه کارها برمی‌گردد. طی 10- 12 سالی که کار بازیگری را آغاز کردم، خوشبختانه در بیشتر سریال‌های تاریخی حضور داشتم. «در چشم باد»، «مختارنامه»، «کلاه پهلوی» و «نردبام آسمان» از جمله کارهای تاریخی‌ام در تلویزیون هستند و «گذر از رنج‌ها» آخرین کار تاریخی‌ام در تلویزیون محسوب می شود. در کل فکر می‌کنم به عنوان یک بازیگر دین خودم را نسبت به کارهای تاریخی ادا کرده‌ام.

سناریو «گذر از رنج ها» مرا جذب کرد

وی سپس به حضورش در سریال «گذر از رنج‌ها» اشاره کرد و گفت: زمانی که ایفای نقش کتایون به من پیشنهاد شد، از جذابیت و سناریوی کلی داستان خوشم آمد و وقتی قصه را کامل خواندم دوست داشتم حتما در این سریال حضور پیدا کنم؛ چراکه اصولا به عنوان یک بازیگر اولین چیزی که همیشه برای پذیرفتن یک نقش برایم مهم است، سناریوی خوب است و همواره تأکید دارم که داستان را کامل بخوانم. سناریوی «گذر از رنج‌ها» به قدری زیبا و در عین حال داستانش غافلگیرکننده بود که مرا جذب خود کرد. در این مجموعه به مرور اتفاقاتی می‌افتد که اصلا انتظارش را نداریم.
او ادامه داد: از طرفی دیگر ایفای نقش کتایون در «گذر از رنج‌ها» از این جهت برایم جذابیت داشت که تاکنون مشابه این نقش را ایفا نکرده بودم. اصولا نقش‌های متفاوت را دوست دارم و اصلا دلم نمی‌خواهد تکراری بازی کنم؛ به همین خاطر همیشه متفاوت بودن را ترجیح می‌دهم. در کارهای قبلی تاریخی‌ام، همچون «مختارنامه» نقش یک زن عرب جاه‌طلب و قدرت‌طلب را ایفا کردم، در «کلاه‌پهلوی» نیز نقش یک زن انگلیسی را بازی کردم و در سریال «در چشم باد» در نقش یک زن مهربان اصیل ایرانی که پسرش شهید می‌شود ظاهر شدم اما از میان آن‌ها کتایون «گذر از رنج‌ها» خیلی برایم متفاوت‌تر بود.
خلیلی سپس یادآور شد: جزئیات نقشم را خیلی نمی‌توانم بگویم؛ چراکه داستان لو می‌رود. در کل کتایون نقش خیلی پیچیده و زیبایی است.

لذت می‌برم وقتی کارگردان خودش مولف است
بازیگر نقش کتایون در «گذر از رنج‌ها» همچنین با بیان اینکه اولین تجربه کاری‌اش را با فریدون حسن‌پور در سریال «گذر از رنج‌ها» سپری کرد، اظهار کرد:‌ کارهای سینمایی و سریال «از یاد رفته»ی آقای حسن‌پور را پیش از این دیده بودم و همیشه کارهایش را می‌پسندیدم. «گذر از رنج‌ها» تجربه خوبی برایم بود؛ ضمن اینکه پیش از اینکه وارد این پروژه شوم با کارهای آقای حسن‌پور آشنایی کامل داشتم. مهمترین ویژگی در یک کار این است که کارگردان مولف سر کار حضور داشته باشد و این مساله شخصا برایم خیلی مهم است و از این اتفاق لذت می‌برم؛ چراکه قطعا کار را متفاوت‌تر می‌کند. بیشتر اوقات هم که با کارگردانانی چون داود میرباقری، مسعود جعفری جوزانی، ضیاءالدین دری و... کار کردم خوبی کارشان این بود که خودشان نیز مولف بودند و این لذت کار را بیشتر می‌کرد، به دلیل اینکه از آن‌ها بیشتر کار یاد می‌گرفتم.
کاملا مطلع بودم که آقای حسن‌پور هم به عنوان کارگردان از جمله افرادی است که می‌توان از او کار یاد گرفت و خوشبختانه سر صحنه سریال «گذر از رنج‌ها» از او خیلی چیزها یاد گرفتم. به نظرم عوامل حرفه‌ای در کار هم خیلی مهم هستند که خوشبختانه عوامل سریال «گذر از رنج‌ها» این خصوصیت را داشتند.
وی سپس به داستان اصلی «گذر از رنج‌ها» اشاره کرد و گفت: «گذر از رنج‌ها» در واقع بیان‌کننده و روایتی از داستان زنان ایران است و این برایم خیلی مهم بود و جذابیت داشت؛ ضمن اینکه این مشکلات هنوز هم در میان زنان ایرانی وجود دارد، در حالی که علم ثابت کرده است که تعیین کننده جنسیت فرزند با مردان است نه زنان، اما همواره این مشکل بر سر زن‌ها خالی می‌شود و متاسفانه این فرهنگ غلط در کشورمان وجود دارد.
خلیلی در بخشی دیگر به سختی‌های بازی در سریال «گذر از رنج‌ها» و لوکیشن‌های پراکنده‌ای که این مجموعه به همراه داشت، اشاره کرد.

«گذر از رنج‌ها» ارزش این همه سختی را داشت
بازیگر نقش «کتایون» یادآور شد: به طور کلی تصویربرداری این مجموعه 15 ماه زمان برد. سختی‌های «گذر از رنج‌ها» برای من از همه بیشتر بود؛ چراکه چهار روز قبل از اینکه سریال شروع شود، تازه ازدواج کرده بودم و به ایران آمده بودم که دقیقا چهار روز بعد از ازدواجم سر لوکیشن این سریال‌ حاضر شدم، به نحوی که باید سه ماه تمام در شمال به طور مستمر می‌ماندم و ساکن می‌شدم و اصلا امکان رفت و آمد وجود نداشت؛ بنابراین سختی‌هایی که «گذر از رنج‌ها»‌ داشت برای من از همه بیشتر بود و از زندگی‌ام دور مانده بودم اما وقتی سریال را روی آنتن تلویزیون می‌بینم خوشحال می‌شوم و با خودم می‌گویم ارزشش را داشت.
او در همین زمینه توضیح داد: همیشه زندگی افراد هنری به گونه‌ای است که مدام مردم برایشان سوال ایجاد می‌شود و می‌پرسند که چرا فلان بازیگر ازدواج نمی‌کند و بچه‌دار نمی‌شود؛ در حالی که همه این‌ ماجراها به خاطر مشکلات کار است. خوشبختانه همسرم هم به دلیل اینکه اهل هنر و از حوزه سینماست کاملا مرا درک کرد و در سریال «گذر از رنج‌ها» همراهی‌ام کرد.

دوست دارم نقش‌های اجتماعی روز را هم تجربه کنم
ماه‌چهره خلیلی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه فعلا قصد شروع کار جدیدی را برای تلویزیون ندارد، اظهار کرد:‌ فعلا قصد استراحت دارم تا جشنواره فجر به پایان برسد و ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد. در همین جا به این نکته اشاره و تاکید می‌کنم که من بازیگری نیستم که خودم را به حوزه خاصی اختصاص بدهم و بگویم فقط سینما، تئاتر، تلویزیون و یا کار کوتاه و بلند کار می‌کنم، بلکه احساس می‌کنم بازیگر همه مدل بازیگر است و نباید خودش را به حوزه‌ی خاصی اختصاص دهد؛ چراکه معتقدم در بازیگری این نقش است که باید به دل بازیگر بنشیند. طی این چند سالی که در تلویزیون ایفای نقش داشتم، بیشتر کارهای تاریخی را تجربه کردم و همیشه برایم قصه مهم بوده است. تاکنون تجربه کارهای اجتماعی روز را نداشتم و اگر چنین پیشنهادهایی به من شود خوشحال می‌شوم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رفتار شرم آور بیرانوند، قهرمان بدنسازی و شوت کردن عکس شهدا به سمت داور مسابقه به نشانه اعتراض+ویدئو (1822 نظر) بی ادبی فجیع و شنیع یک دانش آموز به معلم+عکس (1283 نظر) (ویدئو) دانش آموز پسر ایرانی که در اولین روز مدرسه از آقای گزارشگر پس گردنی خورد😐😂/ عاقبت پررو بودن همینه (452 نظر) رقص خفن داماد افغانی و ساقدوش هایش با آهنگ ایرانی شاد +فیلم (282 نظر) صدای محشر پیرزن در مزرعه با خوانندگی آهنگ اصیل +فیلم (261 نظر) شاهکار پیرمرد در خیابان با خوانندگی آهنگ سوزناک +فیلم (208 نظر) آبروریزی ابی وسط کنسرت زنده و خوانندگی به حالت درازکِش +فیلم (205 نظر) (فیلم) خودروی BMW لوکس و سوپرلاکچری لو رفته رهبری (179 نظر) (فیلم) اجرای جالب آواز سنتی ایرانی توسط زن فرانسوی / دهن همه وا می‌مونه از این اجرا! (130 نظر) (فیلم) افشای خاطره شهربانو و خواهران منصوریان از حضورشان در خانه کریس رونالدو/ دعوتشون کرده بود باغ!😐 (128 نظر) رقص قر و قاطی دانش آموزان پسر برای شاد کردن دل خانوم معلم/ بیچاره معلمی که قراره یک سال به اینا درس بده😂 (127 نظر) رقص ایرانی پیرزن در پمپ بنزین با آهنگ واویلا لیلی دوست دارم خیلی +فیلم (119 نظر) استوری جدید محمد صادقی از بند رخت خونه دلبازِ مادربزرگش فضای مجازی رو ترکوند! (113 نظر) زیباترین مدرسه جهان در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان که برنده جایزه بین المللی معماری شد/ ویو رو نگاااا😍 (109 نظر) (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 (88 نظر)
منتخب روز   
(فیلم) حمله هولناک پدر یک دانش آموز با قمه به معلم پسرش و ایجاد رعب و وحشت شدید در مدرسه ! 😳 (ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد پخش آهنگ دافی در مدرسه دخترانه و تشویق کودکان توسط کادر مدرسه به مصرف مواد مخدر و فاحشه‌گری +فیلم غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂 (فیلم) سنگ تمام رقص عربی آقای خوشتیپ با پیژامه/ فقط حرکت پاباز آخرش 😂 خواستگاری حامد آهنگی از نعیمه نظام دوست، تو باید عروس ننم بشی +فیلم (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 مردی که از سینه خود به فرزندش شیر می دهد!!!😐+عکس فیلم لورفته از رقص مار هوتن شکیبا در پشت صحنه لیسانسه ها با آهنگ عروسی دلگیرم از تو ، تا بی نهایت
تیتر امروز   
رقص زیبای دانش آموزان پسر با حضور معلم ریاضی/ ماشالله پسر جوان چه قری هم میده😃+ فیلم آخرین وضعیت قیمت خودرو امروز 6 مهر 1402+ جدول آخرین وضعیت قیمت سکه و طلا امروز 6 مهر 1402+ جزئیات جواد فروغی برنده طلای المپیک در هانگژو بیست و ششم شد فیلم مراسم خواستگاری حاشیه ای لیلا اوتادی لو رفت! / خواستگاری به این سمی دیده بودین؟+ فیلم درخواست خانواده شهدا برای بخشش رفتار شرم آور بدنسازی که تصویر شهدا را شوت کرد چیتان پیتان دخترانه مریم امیر جلالی در 76 سالگی غوغا کرد!+ عکس😃 کولاک ووشکوکاران ایرانی در هانگژو/ دومین طلا هم درو شد دختر جذاب پژمان بازغی به سبک بلاگرهای تازه به دوران رسیده! سوالات صریح سید ابراهیم رئیسی که مجری معروف CNN را آچمز کرد +فیلم قالیباف: بریکس مهم‌ترین نماد تلاش برای عادلانه‌تر کردن نظم جهانی است حواشی داغ امروز پنجشنبه 6 مهر 1402 گنده‌ و ترسناک ترین انسان‌های روی کره زمین+ فیلم🤕 لحظه وحشتناک حمله اسب آبی غول پیکر و گرسنه به نگهبان باغ وحش😲+ فیلم مرثیه روزنامه همشهری برای آوارگان افغان: افغان هراسی پروژه دشمن است