ساعدنیوز
ساعدنیوز

خط قرمزهای رابطه عاطفی را بشناسید !

  پنجشنبه، 31 فروردین 1402   زمان مطالعه 6 دقیقه
خط قرمزهای رابطه عاطفی را بشناسید !
خط قرمز در رابطه بسیار زیاد است که ما در این مطلب از ساعد نیوز به چندین مورد آن اشاره کردیم که کنترل گری، عدم صمیمت عاطفی، خیانت، بی اعتمادی و حسادت، اعتیاد به الکل و مواد مخدر و … از این موراد می باشد.

هر کسی خط قرمز دارد یا حداقل باید داشته باشد. معمولاً عاقلانه است که در همان اوایل رابطه، خط قرمزها را روشن کنید، زیرا واقعیت این است که همه از یک دیدگاه به روابط نگاه نمی‌ کنند. به این ترتیب، هنگامی که یک خط قرمز نادیده گرفته می شود، می توانید در مورد اینکه آیا نیازهای شما برآورده شده است یا خیر، شفاف باشید.به معنای واقعی کلمه ده ها مورد وجود دارد که مردم آن ها را در روابط شکست یا خط قرمز می نامند. ما در حال بررسی برخی از رایج ترین مواردی هستیم که اکثر مردم در مورد انتظارات از رابطه با آنها موافق هستند.

خط قرمز چیست؟

در همه زمینه‌ها، اصطلاح خط قرمز به معنی توقف است. هنگامی‌که یک بازی به دلیل خطا متوقف می‌شود، کارت‌های قرمز به بازیکن خطاکار داده می‌شود. یا چراغ قرمز به ما علامت می‌دهد که ماشین خود را پشت خطوط عابر پیاده متوقف کنیم، و نوار قرمز ما را از رفتن فراتر از یک نقطه مشخص آگاه می‌کند.

در روابط نیز، خطوط قرمز نشان می‌دهند فرد احتمالاً نمی‌تواند رابطه سالمی داشته باشد و ادامه مسیر با هم از نظر عاطفی خطرناک خواهد بود.توجه داشته باشید که خط قرمز در رابطه ممکن است واضح نباشد. در حالی که برخی از آنها بسیار واضح هستند، بسیاری ممکن است بیشتر به عنوان یک سرنخ یا اشاره به وجود یک مشکل اساسی نشان دهند. همچنین، ممکن است مدتی طول بکشد تا یک خط قرمز در یک رابطه ظاهر شود.

آشنایی با خط قرمز در رابطه

درک تفاوت میان خطوط قرمز و زرد بسیار اهمیت دارد. چون که خطوط قرمز علتی برای توقف یا عقب نشینی از یک رابطه می باشند، با وجود این که خطوط زرد از شدت کمتری برخوردار هستند و در عوض به ما هشدار می دهند که سرعت خود را کاهش دهیم. بیشتر مواقع، خطوط زرد با توجه به احتیاجات و خواسته های شخصی شما دررابطه تفاوت دارد با وجود این که خطوط قرمز مشترک هستند. دکتر والش می گوید:

«یک خط زرد ممکن است شامل مشکلاتی در ارتباطات احساسی باشد که فرد از آن آگاه است و روی آن کار می‌کند. خط قرمز ممکن است این باشد که سابقه خشونت خانگی‌، خیانت مزمن یا سوء مصرف مواد داشته باشد.»

اگر شریک شما یکی از خطوط قرمزی که برای شما بیان می کنیم را نشان می دهد، وقت آن است که با خودتان و او در مورد آینده رابطه خود صحبت کنید. با وجود اینکه داستان زندگی ها تفاوت دارند و برخی مواقع جایی برای کنار آمدن وجود دارد، خط قرمز نشان دهنده یک مشکلی غمیق می باشد که شخص مقابل بایستی برای برقراری رابطه سالم با شما، خود و هر فرد دیگری به آن توجه نماید:

بی اعتمادی و حسادت

یکی از خطوط قرمز رایج حسادت و بی اعتمادی است. اغلب این ویژگی‌ها در شریک بسیار ناامن، در آغاز رابطه به شکل توجه زیادی او به ما به نظر می رسد و ممکن است جالب باشد، اما در زیر همه این توجهات افراطی یک مشکل اساسی وجود دارد.

بازیچه کردن قلب

خیانت

رابطه برای موفقیت به اعتماد احتیاج دارد. اگر شریک زندگی شما سابقه خیانت دارد، اهمیت دارد که با احتیاط عمل کنید. حتی اگر شریک زندگی شما تغییرات مثبتی را نشان داده است، بایستی از خود سوال کنید که آیا با پی بردن به روابط گذشته او احساس راحتی می کنید یا خیر، چون او سابقه خیانت دارد. امکان دارد بعضی از این موضوع ناراحت نشوند، ولی اگر شما اینگونه نیستید، اطلاع داشته باشید که این عامل بر توانایی شما در اعتماد کامل به شریک زندگی شما تاثیر می گذارد.

در اختیار قرار دادن تمام وقت خود به شما

این خطر قرمز از مهم ترین خطوط می باشد و این که شریک شما روابط، سرگرمی ها یا اهداف دیگری به جز شما ندارد، نشان دهنده یک رابطه ناسالم و ناتمام می باشد. چون که شخصی که احساسات غنی و استقلال فردی و عاطفی دارد، می تواند خود و پیوند شما را غنی نماید. اگر شخصی به علت احساس خوشبختی و سرگرمی خود، به صورت کامل و همیشه به شما تکیه می کند، می تواند به احساس کینه، خفگی و ناراحتی منجر شود.

عدم صمیمیت عاطفی

یکی از بهترین بخش های رابطه عاشقانه، ایجاد ارتباط عمیق و اصیل با فردی دیگر است. برای بعضی، صمیمت عاطفی چالش برانگیز است، ولی همیشه باید حضور داشته باشد، شریکی که علاقه ای به باز شدن و پیوند نشان نمی دهدف ناقل مرگ یک رابطه می باشد.

نداشتن هیچ دوستی

اگر شریک زندگی شما برای ایجاد و حفظ روابط با دیگران مشکل دارد و به سختی با دیگران ارتباط دارد، می تواند نشان دهد که شما نیز برا برقراری ارتباط با او مشکل خواهید داشت. تلاش کنید بفهمید که چرا شریک زندگی شما برای به وجود آوردن ارتباط با دیگران مشکل دارد و بعد به جدی شدن رابطه فکر کنید.

زن و مرد

برخوردهای خشونت آمیز

کسی که علیه شما، عزیزان، غریبه ها و حتی حیوانات خشونت نشان می دهد، یک خط قرمز جدی می باشد. این نشان دهنده این است که آن ها راهی سالم برای هدایت درست احساسات خود به وجود نیاورده اند. در بعضی از موارد، همچنین می تواند نشان دهنده عدم همدلی آنها با دیگران باشد.

اعتیاد به الکل و مواد مخدر

نوشیدن روزانه الکل یا نوشیدن چندین بار در طول هفته می تواند علامتی از مشکل نوشیدن الکل باشد. و همچنین وابستگی به مواد مخدر برای گذراندن روز، هفته یا نقاط سخت زندگی نیز نگران کننده می باشد. اگر الکل یا مواد مخدر بر زندگی شریک عاطفی شما تاثیری منفی می گذارد – خواه شغل، سلامتی یا روابط آن ها باشد – این علامتی از اعتیاد می باشد. به صورت مشابه، اگر شریک زندگی شما برای گذراندن روز، هفته یا شرایط سخت به مواد تکیه می کند، این نشان دهنده اعتیاد می باشد. سرانجام، اگر مصرف مواد موجب شده همسرتان به شما صدمه ای جسمی یا روحی بزند، این علامتی روشن برای دور شدن می باشد.

کنترل گری

شریکی که به هر طریقی کنترل می کند، به احتمال زیاد مسائل شخصی عمیقی دارد که بایستی روی آن کار کند. اگر شریک زندگی شما این که چه کسانی را می بینید، با چه کشانی صحبت می کنید، کجا می روید، چطور پول خود را خرج می کنید، در ینترنت چطور کار می کنید، چه می خورید و یا حتی چه چیزی میپوشید را کنترل می کند، بایستی در ادامه رابطه محتاط تر باشید و به این گزینه به چشم خط قرمز نگاه کنید.

 کنترل گری

اهداف مختلف در رابطه

اگر اهداف شما در رابطه با یکدیگر مغایرت داشته باشند، می تواند نشانه این باشد که زمان دور شدن و فاصله گرفتن فرا رسیده است. با این که این خط قرمز شخصی تر می باشد و به شما بستگی دارد ولی برای آینده شما بسیار حیاتی می باشد. برای مثال اگر کسی می‌گوید هرگز ازدواج نمی‌کند و این چیزی است که شما آرزو دارید، پس حرف او را باور کنید و دور شوید.دیگر اهداف متفاوت در رابطه ها عبارتند از: جایی که می خواهید زندگی کنید، یا آیا می خواهید بچه دار شیود یا خیر و اینکه چطور قصد دارید با مسائل مالی مبارزه کنید و …

سخن پایانی

لیست خطوط قرمز ما جامع نیست و مطمئنا خطوط قرمز دیگری هم وجود دارد. در نهایت شمایید که تصمیم می‌گیرید از شریکی که یک یا چند نشانه احتیاطی را نشان می‌دهد، دور شوید یا خیر. در برخی موارد، منطقی است که سعی کنید پیوند خود را نجات دهید، اما اگر شریک زندگی شما هیچ نشانه ای از اصلاح در خود نشان نمی‌دهد، احتمالاً بهترین راه فاصله گرفتن از او و رفتن است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(ویدئو) دانش آموز پسر ایرانی که در اولین روز مدرسه از آقای گزارشگر پس گردنی خورد😐😂/ عاقبت پررو بودن همینه (578 نظر) (فیلم) خودروی BMW لوکس و سوپرلاکچری لو رفته رهبری (342 نظر) آبروریزی ابی وسط کنسرت زنده و خوانندگی به حالت درازکِش +فیلم (222 نظر) رقص حرفه‌ای دانش آموز پسر در مقابل چشمان باحال ترین معلم دنیا / این کمره یا فنره؟ (162 نظر) رقص قر و قاطی دانش آموزان پسر برای شاد کردن دل خانوم معلم/ بیچاره معلمی که قراره یک سال به اینا درس بده😂 (144 نظر) استوری جدید محمد صادقی از بند رخت خونه دلبازِ مادربزرگش فضای مجازی رو ترکوند! (130 نظر) آمریکا قیمتی برای احیای برجام تعیین کرده است که ایران توان پرداخت آن را ندارد (123 نظر) بنر جالب شهرداری برای دانش‌آموزان در سطح شهر/ بهتر از این نمیشه به دانش آموز انگیز داد (109 نظر) توبیخ رئیس دانشگاه شریف توسط معاون اول رئیس جمهور در پی اخراج پروفسور مسعود نیلی (99 نظر) استقبال از رونالدو بالاخره کار دست دختر درویش داد/ همکاری با پرسپولیس برای همیشه تمام شد! (96 نظر) (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 (96 نظر) غوغای رقص شمالی دسته جمعی با آهنگ شاد+فیلم (90 نظر) فیلم کودکی تا بزرگسالی تتلو ! /چه بچه ساده ای بود و چه هیولایی شد ! (77 نظر) غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 (68 نظر) رقص خفن هادی چوپان با آهنگ شاد بندری +فیلم/ بهش میخوره رقاص باشه نه بدنساز! (59 نظر)
منتخب روز   
کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! فیلم رقص دلبرانه عروس و داماد عراقی که تبدیل به بزرگترین غم عالم شد/زبانه کشیدن آرزوها در شعله های آتش... (ویدئو) جمیله علم الهدی: من بانوی اول نیستم... ( ویدیو) رکورد عبور یک خلبان از داخل تونل با هواپیما (فیلم) حمله هولناک پدر یک دانش آموز با قمه به معلم پسرش و ایجاد رعب و وحشت شدید در مدرسه ! 😳 (ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد پخش آهنگ دافی در مدرسه دخترانه و تشویق کودکان توسط کادر مدرسه به مصرف مواد مخدر و فاحشه‌گری +فیلم غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂 (فیلم) سنگ تمام رقص عربی آقای خوشتیپ با پیژامه/ فقط حرکت پاباز آخرش 😂
تیتر امروز   
کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! لو رفتن پرسپولیس بودن علیرضا دبیر و حاج محمود / دو پرسپولیسی دو استقلالی را آشتی دادند؟ بانوان مازندرانی برای دیدن نیمار آماده باشند / رخ به رخ با نیمار در ورزشگاه آزادی! سرنوشت عامل تهیه فیلم های غیر اخلاقی از زنان تهرانی نیمار به تهران نمی آید؟ هشدار روزنامه جمهوری اسلامی : طالبان می‌گوید دو روزه اصفهان را فتح می‌کنیم / علی‌رغم امتیازات بیجایی که از ما گرفته‌اند، طلبکار هستند! پسر 15 ساله عامل قتل فجیع در تبریز عملیات انتحاری نزدیک وزارت کشور ترکیه در آنکارا حمله بی‌سابقه و شدید پناهیان به دولت رئیسی؛ با بی‌عرضگی مسئولین مواجه هستیم، چرا باید یک بی‌عرضه مسئول شود؟ انتقاد روزنامه اصولگرا از بانوی دوم!! / لفظ بانوی اول ربطی به آداب سیاسی ایران ندارد واکنش معصومه ابتکار به سخنان همسر رئیسی: نسل جوان این اظهارات را برنمی‌تابد لهجه ترکی، گیلکی، قمی و افغانی الناز شاکردوست در فیلم هایش / خانم همه فن حریف سینما! پرونده بازیگری ترانه علیدوستی در ایران بسته شد؟ حذف مهران مدیری، رامبد جوان و احسان علیخانی از آثار تلویزیونی! / چرا نادیده گرفته شدند؟ انصراف دختر دونده ایرانی از حضور در مسابقات هانگژو / علت چه بود؟