ساعدنیوز
ساعدنیوز

خط و نشان مدیرعامل فولاد برای نکونام

  شنبه، 06 اسفند 1401   کد خبر 331668
خط و نشان مدیرعامل فولاد برای نکونام
ساعدنیوز: مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان اینکه این تیم با جواد نکونام به بن بست رسیده بود، گفت: اگر نکونام بی احترامی دیده بود چرا همراه تیم به قطر رفت؟

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از خبرورزشی، حمیدرضا رادکیا مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره دلایل قطع همکاری جواد نکونام و قبول استعفای این مربی گفت: ما در لیگ سه شکست متوالی داشتیم. تمام تلاشمان را به کار بردیم تا آرامش حفظ شود چون این بازی‌های آسیایی، بازی‌های ملی است. با اعداد و ارقام حرف می زنم. از روزی که آمدیم پرواز بازی‌های خارج از خانه تقریباً چارتر بوده است. سایر امکانات جانبی را هم نگاه کنید. بخشی از این به خاطر نگاه حرفه‌ای نکونام بوده است و منکر آن نیستیم. سیاست ما حفظ آرامش و نگهداری نکونام بود.

نه از نتایج راضی بودیم نه از کیفیت بازی

وی افزود: من از نتایج تیم اصلاً رضایت نداشتم. از کیفیت و زیبایی بازی اصلاً رضایت نداشتم ولی در کل حمایت می‌کردیم. اگر نشانه‌ای از عدم حمایت وجود دارد بگویید.

فولاد بعد از آلومینیوم بیشترین خرید را داشت

رادکیا در واکنش به اینکه نکونام گفته بود باشگاه احترامی برایش قائل نبوده است، تاکید کرد: اگر تفسیر احترام این است که سایت باشگاه باید… مهمترین چالشی که داشتم سایت باشگاه بود. بعد از آلومینیوم اراک بیشترین ورودی را داشتیم. اول فصل طوری جذب بازیکن شده بود که همه انتظار قهرمانی داشتند. این فشارها را مضاعف کرد. در نیم فصل اول فشارها به دلیل نتایج بیشتر شد. هر مدیریتی در این مقطع ورود می‌کرد در بحث خرید بازیکن جدید دست به عصا کار می‌کرد ولی ما نه؛ از نظر آماری نگاه کنید. بعد از آلومینیوم بیشترین ورودی را داشتیم.

گرفتن مدیریت رسانه از نکونام بی احترامی نیست

مدیرعامل فولاد خاطرنشان کرد: نکونام انتقادی در مورد جذب مهاجم می‌کند. ما مهاجم جذب کردیم ولی وقتی نداریم شما باید تمرکزت روی جذب مهاجم باشد. چه اتفاقی می‌افتد که سه یا چهار بازیکن می‌گیرید ولی مهاجم نمی‌گیرید. نکونام در این قضیه انتقاد داشت. اگر بحث احترام را می‌خواهیم این تعریف کنیم که هرچه من می‌خواهم جذب کنید نه؛ این‌طور نیست. باشگاه تصمیم می‌گیرد با توجه به بودجه چه کار کند هرچند مدیریت هم همراهی کرده است. یا اگر تفسیر کنند که مدیریت رسانه باشگاه را از او پس گرفته‌ایم بی احترامی نیست بلکه حق باشگاه است. اعتقاد دارم که نظم باشگاه باید از نظم موجود در فولاد خوزستان تبعیت کند.

پاداش را به نکونام تنفیذ کرده بودم

رادکیا درباره مسائل و مشکلات مالی و همچنین پاداش بازی با الفیصلی که ممکن است دلیل دلخوری نکونام باشد، تصریح کرد: پاداش امری اختیاری در حوزه مدیریت است. بازیکنان یک قرارداد دارند که داخل آن آپشن صعود هم دیده شده است. یعنی بعضی بازیکنان و مربیان آپشن صعود دارند و پاداش داخل قرارداد هست. اینکه عرف هست که پاداش بدهند مربوط به AFC است که به باشگاه‌ها می‌دهند. پاداش در حوزه مدیرعامل و هیات مدیره است. در آخرین پیام به نکونام بحث پاداش را به ایشان تنفیذ کردم. گفتم پاداش بعد از مسابقه در اختیار شما و خودتان اقدام کنید. ولی واقعیت این است که این تفسیر از کجا آمده است. پاداش پرداخت شد. تقریباً همان پاداشی که AFC به باشگاه تخصیص داده بود؛ علیرغم اینکه امکان دریافت آن به صورت نقدی هم از کنفدراسیون آسیا نبود این کار را کردیم.

استعفای نکونام ارتباطی به تیم ملی ندارد

وی در واکنش به بحث احتمالی حضور نکونام در تیم ملی و دلیل استعفای این مربی گفت: تحت هیچ شرایطی ارتباطی به تیم ملی ندارد. اصلاً خود تیم ملی نمی‌پذیرد. من هم مثل رسانه‌ها مانده‌ام که دلیل این کار ناشی از چه عملی بوده خب مربوط به قبل از سفر بوده است.

نکونام اگر بی احترامی دیده بود به قطر نمی‌رفت

رادکیا که با برنامه «شبهای فوتبالی» گفتگو کرده است، ادامه داد: اگر احترام در باشگاه حفظ نشده، قبل از مسابقات آسیایی هم حفظ نشده است. من که در قطر نبودم. اگر در باشگاه و قبلاً بوده در اهواز می‌ماند و با تیم نمی‌رفت. اگر اینجا -در قطر- بی احترامی شده که من اینجا نبودم.

بله؛ با نکونام به بن بست رسیده بودیم

مدیرعامل فولاد درباره اینکه با نکونام به بن بست رسیده بود اظهار کرد: بله؛ واقعیت همین است. واضح بگویم؛ برنامه‌ای برای آینده برای نکونام در باشگاه نداشتیم. ضرب المثل هایی هست که می‌گویند "خرما به بصره بردن" یا "زیره به کرمان بردن". ما در خوزستان هد فوتبال ایران هستیم. بهترین زیرساختهای ورزشی را داریم. از نظر سخت افزاری یکی از بهترین‌های ایران هستیم. آکادمی‌های ما همیشه در رتبه‌های برتر هستند. خودمان کارخانه تولید بازیکن داریم. سیاست ما استفاده از بازیکنان خودمان است. وقتی سرمربی تعیین می‌کنید، یعنی استراتژی باشگاه را مشخص کرده‌اید. استراتژی نکونام همراستا با سیاست باشگاه نیست.

استراتژی فولاد استفاده از بازیکنان بومی است

وی تاکید کرد: آینده‌ای که برای باشگاه در نظر گرفته‌ایم، استفاده از بازیکنان آکادمی و بومی است. برای پیاده سازی این استراتژی باید سرمربی متناسب با آن انتخاب کرد. سرمربیان مختلفی در ایران داریم. بعضی‌ها تخصص کار در تیم‌های پایه و جوان دارند. بعضی‌ها حرفه‌ای هستند. من بهترین‌ها را در حد امکان می‌خواهم و هدفم هم قهرمانی است. مربیان، رزومه برایشان مهم است.

دیگر مقام برایمان مهم نیست!

مدیرعامل فولاد تاکید کرد: انتخاب یک سرمربی که شخصیت و هدفش استفاده از نیروهای بومی باشد باید مدنظر فولاد باشد. این سنخیتی با نکونام ندارد. شخصیت نکونام استفاده از بهترین بازیکنان در حد امکان و کسب مقام است. واقعیت این است که در فولاد خوزستان الان دیگر مقام برایمان مهم نیست و بیشتر استفاده از منابع و بازیکنان خودمان مهم است! تجربه سالیان گذشته فولاد نشان داده شاید چند سال با جوانان خودمان در میانه جدول باشیم ولی بعد از آن نتیجه می‌دهند و مقام‌های خوبی کسب می‌کنند. این استراتژی آینده ما است.

احتمال برگشت نکونام وجود ندارد

رادکیا در پایان در واکنش به احتمال بازگشت نکونام به فولاد هم گفت: احتمال برگشت نکونام وجود ندارد. شما بحث آینده را مطرح کردید. سیاست ما در فصل جاری تداوم همکاری با نکونام بود. از این به بعد تصمیممان تداوم همکاری با حمیدرضا رجبی است. چون از تیم شناخت کامل دارد. با حفظ روش‌های مدیریتی و در صورتی که تمایل داشته باشد و عملکرد خوبی هم داشته باشد… من از رجبی حمایت کامل کردم. شخصاً به عملکرد فنی رجبی اعتقاد دارم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خلاقیت خنده دار شهرداری در نصب بنر برای ترغیب زوج ها به فرزندآوری+عکس/ماشاءالله استعداد🤣 (743 نظر) بنر جالب شهرداری برای تبریک تولد یک آقا به خانومش+عکس/ماشاءالله خلاقیت🤣 (410 نظر) خلاقیت خنده دار ناخدای کشتی با ایجاد مُستراح در لِنج+عکس/ بمیرم برای ماهی های کف دریا🤣 (190 نظر) خلاقیت یک ایرانی در تعمیر آینه بغل ماشین اش حماسه آفرید+عکس/صنعت خودروسازی به این بشر نیاز داره🤣 (188 نظر) خلاقیت خنده دار یک شاطر خوش ذوق در پخت نان لواش برای کباب پزها +عکس/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂 (173 نظر) تبدیل بیمارستان غزه به باشگاه بدنسازی اسرائیل! (140 نظر) خلاقیت جالب شهرداری شیراز با ایجاد یک ایستگاه اتوبوس منحصر به فرد/ فقط تو ایران میشه این منظره زیبا رو دید!+عکس (136 نظر) ایران در زمان یوزارسیف (یوسف پیامبر) چگونه بود؟ (130 نظر) رونمایی از عکس واقعی آسنات، رقیب عشقی زلیخا و مادر بچه های یوسف پیامبر (120 نظر) تصاویری از منحصر به فردترین نان هایی که یک شاطر خانوم میپزد/ از بس خوشگلن آدم دلش نمیاد بخوردشون! (119 نظر) کشف شگفت انگیز حلقه طلایی و زیبای کوروش هخامنشی در روسیه/ چهره شاه ایران باستان رونمایی شد+عکس (81 نظر) (فیلم) لحظه دیده نشده از تجلیل آیت الله هاشمی رفسنجانی از مریم میرزاخانی بعد از کسب مدال طلای المپیاد ریاضی با مجری گری حداد عادل (80 نظر) تنها فرزند ناصرالدین شاه که انقلاب اسلامی را دید (78 نظر) کشف لیفتراک 150 میلیاردی در تهران (75 نظر) (فیلم) وقتی رضا بهرام آهنگ بختیاری رو از خود بختیاری‌ها بهتر می‌خونه / بیو بیو که دلُم سیت تنگه! (71 نظر)
دیگران می‌خوانند   
غوغای جشن تولد الناز ملک در پشت صحنه سریال زخم کاری/ برخلاف نقشش خیلی خوش خنده است+عکس (ویدئو) ابراز علاقه به مَکرون به سبک شهروند فرانسوی!/ با خاک یکسانش کرد😂 خلاقیت خنده دارِ برادر کوچولو برای ترسوندن خواهرش +فیلم/این بزرگ شه گودزیلا میشه🤣 پشت پرده وحشتناک برند "بوگاتی" که هیچ کس به شما نگفته است‎+ عکس چهره معصومانه نوه رهبر انقلاب در آغوش پدرش+عکس/ ماشاءالله به این همه نجابت و زیبایی.. میمونی که مثل یک همراه دائما از این دختر مراقبت میکند +فیلم/محبت رو باید از این مخلوق خدا یاد گرفت! (عکس) 16 سالگی دختر مینیاتوری دنیا!/ زنده موندش معجزه ست😍 غوغای تولد 2 سالگی زیباترین دختر کوچولوی ایرانی/ جشن دختر ناز و چشم رنگی سروش رفیعی با تم متفاوت+عکس (ویدئو) ناگفته های الهام حمیدی از روز عروسیش در سریال یوسف پیامبر/یه دفعه همه چیز عوض شده😮 کشف حیرت آور یک معدن مدرن طلا در تهران +فیلم شیرین زبونی های دختر خوشگل و ناز سروش رفیعی/ چقدر بامزه حرف میزنه+ویدیو (ویدئو) اجرای جنجالی عرفان طهماسبی با آهنگ «ماه منی» در برنامه عصر جدید/چقدر با احساس و بهشتی عکسی زیر خاکی از قدیمی ترین نمایش اجرا شده در ایران مربوط به صد سال پیش در عصر قاجار بازسازی جالب چهره ستاره فوتبال جهان توسط هوش مصنوعی/ رونالدو اگر ایرانی بود چه شکلی میشد؟+ویدیو غوغای زندگی عجیب زوج عاشق پیر در غار باستانی + فیلم /یار خوب تمام ماجراست... عصبانیت نتانیاهو از همکاری روسیه با ایران بازسازی شگفت انگیز چهره بسیار زیبا و اصیل زنان قاجاری/ اصلا هم سبیل نداشتن+ویدیو رونمایی از پزشک بارداری که خودش را زایمان کرد و بچه اش را به دنیا آورد وقایع غزه پرده نفاق از چهره آمریکا برداشت کاهش نرخ بیکاری امسال در 19 سال گذشته بی‌سابقه است روایتی جدید از زیر و بم دستگیری تتلو کشف یک مقبره تاریخی باشکوه در چین با گنجینه ارزشمندی که همراهش دفن بود+عکس حواشی داغ امروز دوشنبه 20 آذر 1402 چرا این گرگ درنده را در میان مردم رها کرده‌اند؟! / انتقاد حسین شریعتمداری از آزادی شیطان پایتخت وقتی هواداران زمین بازی در لالیگا را عروسک باران کردند+عکس کشف باورنکردنی یک عقاب غول پیکر که شبیه انسان است/ واقعا پرنده است یا آدم؟+عکس خلاقیت خنده دار یک شاطر خوش ذوق در پخت نان مرغ و خروسی+عکس/ وقتی هم شاطری هم هنر خوندی😂 پشت صحنه جالب و دیده نشده سریال حضرت یوسف/ اولین تجربه بازیگری جدی مصطفی زمانی+ویدیو راز عجیب‌ترین قتل پایتخت فاش شد/قتل پسر جوان با سَم مار! مقبره باشکوهی که زلیخای یوزارسیف (یوسف پیامبر) در آن آرام گرفت+عکس آخرین غذای این دایناسور بعد از 75 میلیون سال در درون فسیلش پیدا شد! (فیلم) سکانس خنده دار تقلب رسوندن حبیب لیسانسه ها در امتحان تاریخی شد/ عین کنه چسبیده به ورقه بغل دستیش😂😂 (فیلم) حس خوب و بهشتی هنگ درام نوازی پسر جوان ایرانی در جنگل بکر/ هرکی بلده هنگ درام بزنه یک هیچ از بقیه جلوتره😍 جزئیات مرحله جدید عرضه خودرو در سامانه یکپارچه از امروز + شرایط ثبت نام و اسامی خودروها فال روزانه امروز دوشنبه 20 آذر ماه 1402 فال انبیاء روزانه امروز دوشنبه 20 آذر 1402 فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 20 آذر 1402 + فیلم فال ابجد روزانه امروز دوشنبه 20 آذر 1402 فال قهوه روزانه با نشان امروز دوشنبه 20 آذر ماه 1402 فال شمع روزانه امروز دوشنبه 20 آذر 1402
تیتر امروز   
حکمِ (محمد صادقی) بازیگر زن نمای دامن پوش از طرف دادگاه اعلام شد. (عکس) 16 سالگی دختر مینیاتوری دنیا!/ زنده موندش معجزه ست😍 عکسی زیر خاکی از قدیمی ترین نمایش اجرا شده در ایران مربوط به صد سال پیش در عصر قاجار عصبانیت نتانیاهو از همکاری روسیه با ایران رونمایی از پزشک بارداری که خودش را زایمان کرد و بچه اش را به دنیا آورد وقایع غزه پرده نفاق از چهره آمریکا برداشت کاهش نرخ بیکاری امسال در 19 سال گذشته بی‌سابقه است روایتی جدید از زیر و بم دستگیری تتلو حواشی داغ امروز دوشنبه 20 آذر 1402 چرا این گرگ درنده را در میان مردم رها کرده‌اند؟! / انتقاد حسین شریعتمداری از آزادی شیطان پایتخت روایات متفاوت وفات و محل دفن یوسف نبی(ع) + داستان شکافته شدن مرقد وی جزئیات مرحله جدید عرضه خودرو در سامانه یکپارچه از امروز + شرایط ثبت نام و اسامی خودروها تتو، بوتاکس و سایر عمل های زیبایی برای سگ و گربه در ایران / بیچاره هایی که حیوان خانگی ما شدند! کشف یک مقبره تاریخی باشکوه در چین با گنجینه ارزشمندی که همراهش دفن بود+عکس سرقت وحشتناک دزدان از کاپیتان پرسپولیس/ بعد بیرانوند سارقان به امید عالیشاه زدند!
منتخب روز   
(فیلم) بازسازی صحنه جرم تجاوز به خانم تهرانی توسط شیطان پایتخت / شیطانی که در حین بازسازی صحنه جرم قسم قرآن می خورد! (فیلم) ضرغامی شلوارش را به یک ماهیگیر هدیه داد! / وزیر مردمی دمت گرم! (فیلم) حس خوب و بهشتی هنگ درام نوازی پسر جوان ایرانی در جنگل بکر/ هرکی بلده هنگ درام بزنه یک هیچ از بقیه جلوتره😍 (ویدئو) واکنش احساسی یک سگ به اولین دیدار با صاحبش بعد از چند سال زندان/ چه احساسات قوی دارن این موجودات خدا😭 (فیلم) کشف چاهی باستانی در فلسطین که یوسف پیامبر را در آن انداختند! یوسف از قعر چاه به قصر عزیز مصر رسید مادر و خاله دوقلو این بچه را گیج کردند + فیلم (فیلم) واکنش احساسی نوزاد تازه متولد شده به صدای مادرش فضای مجازی رو ترکوند! چه ناز داره مامانشو نگا میکنه😍 (فیلم) واکنش بامزه سگ خجالتی به قربون صدقه رفتن خانم دکتر مهربون/ ای جانم خنده هاشو نگاا😍 (فیلم) وضعیت خنده دار جوان ایرانی در متروی مشهد/ کودک درونش فعاله😂 (فیلم) سکانس عاشقانه پژمان جمشیدی و خانم بازیگر در طویله در سریال جهان بامن برقص (فیلم) آتش بازی جالب معلم شیمی خوش ذوق سر کلاس درس آزمایشگاهی/ دانلود یکی از این معلما لطفا😍 (فیلم) اجرای آهنگ اردک تک تک کنسرت خواننده مشهور را متوقف کرد! ابراز علاقه مردم به عمو پورنگ در کنسرت مهدی یغمایی