ساعدنیوز
ساعدنیوز

ناگفته‌های جنجالی عزیزی‌خادم پس از عزل از ریاست

  شنبه، 11 تیر 1401   کد خبر 211541
ناگفته‌های جنجالی عزیزی‌خادم پس از عزل از ریاست
ساعدنیوز: ذی‌حساب فدراسیون آنجا روایت جالبی را تعریف کرد. گفت یک روز جمعه من را به فدراسیون فوتبال کشاندند؛ فردی به اسم آقای ... فردی که خیلی جا‌ها می‌گویند دنبال پرونده‌سازی بوده است. اینکه این آقا به دستور چه کسی آمده، چطوری آمده، اصلا ایشان چه کاره است که به فدراسیون بیاید؟ گفت این آقا ما را خواسته و گفته پرونده را بیاور.

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز به نقل از فرارو، قرار مصاحبه ساعت ۱۱ صبح در یکی از ساختمان های اداری سعادت آباد است؛ در یکی از همین روز های بی رحمانه گرم تابستانی. زنگ که به صدا درمی آید، صدایی ناشناخته قبل از اینکه حرفی بزنم، می گوید «بفرمایید بالا». سه طبقه ای را باید با پله طی کرد تا به دفتر مورد نظر رسید. یکی به استقبال آمده و می گوید «چند لحظه تشریف داشته باشید. آقای دکتر تشریف می آورند». چند ثانیه بعد، شهاب عزیزی خادم، رئیس معزول فدراسیون فوتبال، با لبخند پهنی که به صورت دارد، وارد می شود. کت آبی کم رنگ بهاره ای پوشیده. نگاهی به کاغذ و دفتر ها می کند و با خنده می گوید: «این همه سؤال؟». حس شوخ طبعی اش با شروع مصاحبه از بین می رود؛ مشخص است هنوز تصمیم به «کنار گذاشته شدن» را هضم نکرده است. در طول گفتگو چندین بار صدایش بلند می شود و وقتی هم پای اعضای هیئت رئیسه به میان می آید، حرارت صحبت هایش بیشتر می شود. وقت هایی که حس می کند «کلام» به قدر کافی بیانگر نیست، از دست هایش برای رساندن منظور استفاده می کند. «خیانت» و «غصبی» بودن را بیش از بقیه واژه ها در طول گفتگو تکرار می کند. اگرچه ابتدا کمی «محافظه کارانه» صحبت می کند، ولی در ادامه با جسارت بیشتری از «فشار های بیرونی» برای عزلش از فدراسیون فوتبال ایران می گوید. او خودش را قربانی جریانی بیرونی می داند و می گوید نه فدراسیون بلکه مشکل این «جریان» عزیزی خادم بود. مصاحبه قریب به یک ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد. از صعود ایران به جام جهانی، از دراگان و ویلموتس گرفته تا رفتار با تیم ملی فوتبال زنان ایران را توضیح می دهد. واضح است که نمی شود تمام مصاحبه را پیاده کرد، ولی این بخش از حرف های عزیزی خادم، روایتی از روز های قبل از جلسه ۲۸ بهمن اعضای هیئت رئیسه تا ماه های بعد از آن است؛ روایتی که او برای اولین بار بعد از عزل، حاضر شده درباره آن توضیح دهد.

می دانید اولین و مهم ترین چیزی که شما و فدراسیون شما را به حاشیه برد، چه بود؟

(فکر می کند) از روز نخستی که آمدیم، فدراسیون را عامدانه تخریب و برای آن حاشیه سازی می کردند.

بله، نکاتی بود، ولی بهانه اصلی نبود. کلید اصلی از زمانی زده شد که شایعه ارتباط فدراسیون با جادوگر مطرح شد؛ چنین چیزی بود؟

فکر می کنم دراگان اسکوچیچ همین چند روز پیش درباره این موضوع صحبت کرده است. چنین چیزی نبود. بار ها درباره این موضوع صحبت کرده ایم و الان تکرار مکررات می شود. نکند می خواهید به «خوبان عالم» برسید!

بله خب، این چیزی بود که خودتان به آن اشاره کرده بودید. اجازه بدهید این طور بپرسم؛ جادوگر نه، ولی «خوبان عالم» که وجود داشت؟

خوبان عالم که فی نفسه کلمه بدی نیست. هرجایی که کسی قلب و وجودش پاک باشد از او استدعای دعا دارم. اینکه چیز بدی نیست. با این حال بگذار از خود شما بپرسم؛ آیا کنار تیم ملی اصلا کسی یا چیزی مرتبط با این موضوع دیدید؟

کنار تیم ملی نه، ولی در حلقه دوستان نزدیک شما چطور، آنجا همچنان کسی وجود نداشت؟

اینکه بخواهند حاشیه سازی و تخریب کنند، همیشه بهانه دارند. من از هرکسی که پاک باشد و قلبش پاک باشد، استدعای دعا دارم و الان هم دارم. فکر نمی کنم کار خلاف عرف و غیراخلاقی ای باشد. اتفاقا خیلی هم خوب است.

دومین چالش بعد از ماجرای خوبان عالم، شعار و وعده های مالی شما بود. اینکه جایی گفته بودید ۱۰ میلیون دلار می آورم، جایی گفته بودید ۳۰۰ میلیارد تومان و...؛ این موضوع هم تبدیل به سوژه ای برای انتقاد از شما شد.

قبل از پاسخ دادن به این سؤال بگویم که وقتی فدراسیون را تحویل گرفتم، وضع بدتر از چیزی بود که تصور می کردم؛ شبیه به یک جهنم واقعی. این فدراسیون از نظر اعتباری و نتیجه در وضعیت بحرانی قرار داشت. شبیه به یک زمین متروکه و مین گذاری هم شده بود. صلاحیت من را برای ورود به انتخابات در وقت اضافه دادند. به من می گفتند شما وزیر صنعت و جای دیگری باش، ولی وارد فوتبال نشو. چه گناهی کردم؟ آدم باید مجرم باشد؛ چرا وقتی کسی ایمان دارد می تواند جایی را متحول کند، نباید ورود کند؟ با این حال، من در مجموع ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد تومان آورده داشتم.

چنین عددی را از کجا می آورید؟

۱۶ میلیون دلار پاداش صعود به جام جهانی داریم که می شود رقمی نزدیک به ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان.

ولی این رقم را که فدراسیون های قبل هم داشته اند.

پاداش های ۱۶ میلیون دلاری که در دوره قبل به جام جهانی رفته ایم، صرف تیم های ملی شده است. سالی سه تا چهار میلیون دلار هزینه دستمزد سرمربی و کادر فنی و کمپ ها شده است. در عرض چهار سال که دیگر چیزی نمی ماند. من با مربی ۲۰۰ هزاردلاری تیم ملی را به جام جهانی بردم. پرواز رایگان گرفتم، هتل رایگان گرفتم، عملا از نظر لباس تا پرواز تا هتلینگ تیم را با کمترین هزینه به جام جهانی برده ایم. ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان عایدی داشتیم که حالا دعوا بر سر همین پول است. ۴۰ یا ۵۰ میلیارد تومان از هواپیمایی زاگرس و وارش پرواز رایگان داشتم. ۱۵۰ میلیارد تومان هم در کیش برای ساخت پنج زمین هزینه شده که کارهایش دارد انجام می شود. ۱۷۰، ۱۸۰ میلیارد هم از دولت گرفتم.

مگر هزینه ۱۵۰ میلیارد زمین کیش از کجا آمده که آن را به آورده هایتان اضافه می کنید؟

مناطق آزاد. به هر حال باید برای توسعه فوتبال بتوانی از روابطت استفاده کنی.

شما اعتقاد داشتید دولت هم باید دو میلیون دلار به شما کمک کند؟

چه اشکالی دارد؟ مگر دولت آلمان به تیم ملی کشورش کمک نکرد ه؟ خب این هنر ما بوده است؛ قبلی ها نتوانستند بگیرند، من توانستم چیزی نزدیک به ۱۷۰، ۱۸۰ میلیارد تومان از دولت بگیرم.

فکر می کنم رقم دقیقش ۱۸۶ میلیارد تومان است، درست است؟

بله، از دو دولت امکانات گرفتیم. از دکتر نوبخت و همچنین از این دولت برای کمک تشکر می کنم.

در جریان هستید این ۱۸۶ میلیارد تومان کجا هزینه شده است؟

آمارش را از فدراسیون فوتبال بگیرید. کاملا مشخص است. بخشی از آن صرف پرداخت بدهی های قبل شده است. ده ها میلیارد بدهی انباشته داشته ایم. مثلا پرواز سال ۹۶ تیم ملی را که به کیش رفته بود، نپرداخته بودند. پرواز ۶۰۰، ۷۰۰ میلیونی را پرداخت نکرده بودند، شده بود نزدیک به یک و نیم، دو میلیارد تومان. پول دستیار های کی روش را نداده بودند. همین الان ماهی چند صد میلیون تومان هزینه مالیات قرارداد آقای کی روش پرداخت می شود. دستمزد مربی ها و کادر های قبلی را کامل نداده بودند. هزینه این ها شده است.

از محل همین ۱۸۶ میلیارد تومان پول پاداش ها را پرداخت کردید؟

بله، پاداش ها را هم کامل تسویه کردیم. همین آقای کامیابی نیا یک روز در اردو پیش من آمد و گفت من پاداش هشت سال پیش را نگرفته ام؛ ولی تا جای ممکن امکانات گرفتیم و بعد از بازی عراق پاداش ها را پرداخت کردیم.

حتما می دانید که همین دستمزد و پاداش ها خیلی سروصدا و جنجال داشته است....

شما از مترجمی که زمان آقای کی روش بودند، آدم خوبی است، قانونی هم گرفته است؛ بروید از او بپرسید ببینید چقدر گرفته است؟ اعضای کنار تیم مثل پزشک ها و دیگران در هفت، هشت سال گذشته، قبل از بنده، پاداش های شان دو برابر پاداش هایی است که من داده ام. بروید صورت های مالی فدراسیون های فوتبال را ببینید. چرا کسی آنجا چیزی نگفت؟ آن ها هم قانونی پرداخت کرده اند؛ ولی وقتی می گویم در فدراسیون من هزینه ها کاهش پیدا کرده است؛ یعنی ۵۰ درصد دوره قبل پرداخت کرده ام. مدیا آفیسر سابق تیم ملی فوتبال ایران، پسر خوبی هم هست، او هم قانونی گرفته است؛ ولی یک بار دیدم آقای سلطانی فر به من نامه زدند که ایشان برای یک بازی شش هزار دلار دریافتی باید داشته باشد؛ برای یک بازی! کل مدیا آفیسر تیم ملی عزیزی خادم در ۱۳ تا بازی، شش هزار دلار گرفته است. او برای یک بازی شش هزار دلار گرفته بود. چرا این ها را نمی گویند؟ آن ها هم خطا نکردند، خلاف نکرده اند، قانونی بوده و مصوبه داشته است. من کجا پاداش های نجومی داده ام؟ چرا دروغ می گویند به مردم؟ به شما می گویم؛ چون سازمان رسانه ای داشتند. به تک تک رسانه ها زنگ زده بودند که اخبار عزیزی خادم را کار نکنید. چرا؟ چون عزیزی خادم رسانه ندارد. بعد از این، مباحث دیگری مطرح می شود؛ مثلا می گویند رئیس فدراسیون زیاد گرفته است. حقوق من ماهی ۲۵ میلیون تومان بود.

یعنی شما به آقای خورشیدی ماهی ۳۵ میلیون تومان می دادید، بعد حقوق خودتان ۲۵ میلیون تومان بود؟

بله، حقوق من ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان است. این حقوق من بود؛ ولی مربی دروازه بان های تیم ملی به علاوه پاداش ها ۲.۵ میلیارد تومان گرفته است؛ یعنی یک رئیس فدراسیون باید هشت سال کار کند تا حقوق و پاداش به اندازه یک سال مربی دروازه بان ها داشته باشد.

ولی شما مجموعا ۶۶۷ میلیون تومان دریافتی از فدراسیون داشته اید.

حقوق که همان ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان است. مابقی این رقم که فکر می کنم نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان باشد، مربوط به پاداش صعود به جام جهانی آن هم برای مرحله اول است. من پاداش مرحله دوم را هم نگرفته ام. اصلا زنگ بزنید و آمار بگیرید. من بقیه پاداش را هم نگرفتم.

به هر حال این موضوع جزء مواردی بود که تعدادی از اعضای هیئت رئیسه روی آن دست گذاشتند.

داستان اعضای هیئت رئیسه که قصه اش متفاوت است.

چطور؟

در یک سال اعضایی که کنار من بودند، یکباره و یک شبه، هر هشت نفر در اقدامی بی سابقه و در یک توطئه کامل، در یک برگه آ چهار، بدون هیچ استنادی عزیزی خادم را کنار گذاشتند. چنین موردی جایی سابقه نداشته است. آن هم در شرایطی که پنج درصد هم برای صعود ایران به جام جهانی شانسی متصور نمی شدند. ما شاهکار کردیم، کار غیرممکن را عملی کردیم. سریع ترین صعود را داشتیم و ۱۳ بازی بی نظیر داشتیم که فقط یکی مساوی شد؛ ولی عامدانه فدراسیون را تخریب کردند. رئیس فدراسیون را عامدانه و روی یک برگه آ چهار عزل موقت کردند. روی چه حسابی این کار را کردند؟ من از مجمع فدراسیون فوتبال رأی گرفته بودم. اعضای هیئت رئیسه هم منتخب مجمع بودند. اعضایی که کارشان را تاریخ فراموش نخواهد کرد. شاید آن ها با ظلم و ستم عزیزی خادم را از فدراسیون فوتبال جدا کنند؛ اما نتایج و آثار من را که به لطف الهی خلق شده، نمی توانند پاک کنند.

گفتید علیه شما توطئه کردند؟

بله، کجای دنیا بهترین نتایج را می گیرید، سریع ترین صعود را به دست می آورید و بعد با رئیس فدراسیون فوتبالش چنین کاری می کنند؟ دروغ می گویند و تهمت می زنند؟ سازمان و بازوی رسانه ای درست می کنند که بخواهند وجهه یک نفر را خراب کنند؟ رؤسای فدراسیون فوتبال تیم را می برند جام جهانی که چهار سال فرصت داشته باشند کارهای شان را انجام دهند؛ ولی به محض اینکه تیم را به جام جهانی بردیم، دست به کار غیرقانونی و بی سابقه زدند و فدراسیون را با خاک یکسان کردند. خیلی عامدانه این کار را کردند.

با این حال گفته بودند ۴۳ مورد تخلف مرتکب شده اید (سؤال را قطع می کند) ....

نمی دانم. کجاست این موارد؟ اصلا این ۴۳ مورد کجاست؟ اصلا اتهام من چیست؟ چرا من را برداشتند؟ جرم من چیست؟ هیئت رئیسه ای که حقوق گرفته اند، پاداش گرفته اند، نمی گویم غیرقانونی گرفته اند، دفتر داشته اند، تشکیلات داشته اند، کمیته هم داشته اند، پوست خیاری هم برای این فوتبال نیاورده اند، خیانت هم کرده اند. یک شبه دست به خیانت زدند. یک بار می گویند ۴۰ مورد تخلف داشته ام، فکر می کنم از زمان احمدشاه قاجار تا الان این قدر نمی توانستند قلم فرسایی کنند و از آن به عنوان جرم عزیزی خادم نام ببرند. کدام جرم؟

یعنی هیچ کس با شما صحبت نکرد که از این ۴۳ مورد یکی، دو تا، ۱۵ تا موردش اینهاست؟

اصلا یک نفر چنین چیزی به من نداد. همان هایی که این موارد را علیه من ساختند، خودشان رفتند و در مجمع محاکمه شدند. عده ای از آن ها لب به لب ماندگار و یکی از آن ها هم که کلا عزل شدند. آن ها تریبون داشتند. چرا رسانه ملی به من تریبون نداد تا دفاع کنم؟ همین الان هم به من تریبون بدهند تا بیایم دفاع کنم. چرا تا فدراسیون فوتبال آماده، ترگل و صعودش به جام جهانی قطعی شد، یک دفعه این همه خواستگار پیدا کرد؟

اجازه بدهید کمی به عقب برگردیم؛ از قبل حس کرده بودید که این هشت نفر قرار است قبل از ۲۸ بهمن چنین توطئه ای علیه شما رقم بزنند؟

بله، این حس را داشتم، ولی نه با این شرایط. تعدادی از آن ها با من صحبت کردند که تحت فشار هستند. حتی شب قبل از جلسه به من گفتند که شما به جلسه هیئت رئیسه فردا نیا، ولی من جرمی نکرده بودم که نروم.

گفتید جلسه غیرقانونی بوده است پس چرا خودتان در آن شرکت کردید؟

آقای کامرانی فر به من گفت بیا، چون این ها مدارک و مستندات ندارند. فقط رفتم تا بگویم بدون مدرک و سند این جلسه غیرقانونی است. بعد هم که پالتو را برداشتم و زدم بیرون.

یکی، دو نفر از اعضای هیئت رئیسه از جمله میرشاد ماجدی گفته بودند فشاری برای عزل شما نداشتند.

یکی از همین افرادی که پای عزل غیرقانونی من را امضا کرده همین آقای میرشاد ماجدی است. شخصی که من خودم ایشان را به عنوان رئیس کمیته جوانان گذاشتم، بعد به عنوان نماینده فدراسیون به AFC فرستادم و بعد او را تکنیکال دایرکتور کردیم که مبلغ خیلی خیلی قابل توجهی در آنجا می گیرد. بعد همین آقا ناجوانمردانه... (جمله را نیمه تمام می گذارد) البته این ها کاره ای نبودند، مشخص بود در همان روزی که گریه می کردند در همان جلسه، تحت فشار بودند. قبلش هم به من گفته بودند.

یعنی در همان جلسه ۲۸ بهمن؟

بله در همان جلسه.

گریه می کردند، چون مجبور بودند پای نامه عزل شما را امضا کنند؟

باید از خودشان بپرسید، ولی آدمی که مجبور نباشد، آدمی که تحت فشار نباشد چنین رفتاری نمی کند. قبل از آن هم تعدادی از دوستان هیئت رئیسه به من گفته بودند که از جایی تحت فشار هستیم. اصلا تحت فشار باشید؛ اتفاقا مشکل همین هیئت رئیسه است. مگر شما تحت فشار هر کاری را می کنید؟ پس انسانیتت کو؟ اصول حرفه ای ات کو؟ اخلاقت کو؟ این کار می شود خیانت؛ غیر خیانت نمی شود اسمی برایش گذاشت. این ها چطور شب ها سرشان را می گذارند و می خوابند؟ هیچ کس به آدم خیانتکار اعتماد ندارد. بعد هم که همین ها من را ناجوانمردانه به کمیته اخلاق بردند.

همان کمیته ای که گفته بودید از شما خواسته اند استعفا بدهید تا محروم نشوید؟

بله، رئیس کمیته اخلاق که صلاحیت رسیدگی به کار بنده را هم نداشت رسما به من می گفت استعفا بده تا شما را محروم نکنیم. رسما از مسائل و فشار هایی که روی خودش است می گفت که اصلا جای شرم است.

یعنی ایشان هم از بیرون برای پرونده شما تحت فشار قرار گرفته بود؟

بله، بله. خودش رسما گفت که فشار هست. می گفت بروید به بالاسری ها بگویید که به من فشار نیاورند! آخر این چه فوتبالی است؟ بعد هم که آن داستان کمیته استیناف رخ داده است.

در کمیته استیناف هم عنوان شد که آن ها هم مجبور به تأیید محرومیت شما هستند؟

نکته جالبی است. حذف من کاملا تبدیل به پروژه شده بود. زور بود؛ دیگر کاری از دستم برنمی آمد. من را غیرقانونی عزل کردند، بعد فرستادند کمیته اخلاق و در همین فاصله هم دنبال این بودند که من استعفا دهم. در همین کمیته استیناف ذی حساب فدراسیون فوتبال که اصلا از زمان گذشته در این فدراسیون مشغول است، به رئیس و اعضای کمیته استیناف گفت آقایان با ایشان این برخورد را نکنید. این موضوعاتی که شما الان به آن اشاره می کنید در همه فدراسیون ها بوده است. فدراسیون همیشه می توانسته ۱۰ نفر را ببرد و گهگاهی ۱۶ یا ۱۷ نفر را با خودش برده است. حالا عزیزی خادم یکی، دو نفر را هم با خودش به سفر برده؛ آن هم چه کسی؟ کسی که اسپانسرش بوده است.

این موضوع مربوط به داستان همراهان شما در سفر به لیتوانی است؟

بله. در دنیا دو چیز در فوتبال مهم است: یکی تماشاگر، دیگری اسپانسر. در تمام دنیا اسپانسر ها را حتی با خانواده به همراه فدراسیون می برند. من هنوز هم از آقای موسوی تشکر می کنم بابت هواپیمای رایگان و اختصاصی که در اختیار ما گذاشت. در کیش هم به ما هتل داد. این آدم را با خواهش به همراه خودمان برای مسابقات جام جهانی فوتسال به لیتوانی بردیم. مگر ایشان نیاز داشت؟ خودم خواهش کردم بیاید. کلا ۵۰، ۶۰ میلیون تومان هم خرج ایشان شده است، در عوض ده ها میلیاردتومان پرواز به ما داده است. این قدر در همین مورد فضای رسانه ای درست کردند. این آدم دیگر در کنار تیم ملی دیده می شود؟ او دیگر کنار تیم ملی نمی آید؛ افراد دیگر هم نمی آیند.

این هم یکی از همان ۴۳ مورد تخلفی بود که می گفتند شما مرتکب شده اید؟

کدام ۴۳ موارد؟ من هنوز ندیدم این موارد را؟ آب شده اند؟

پس در نامه عزل شما چه دلیلی آورده اند؟

هیچی ندارد این نامه. مستندی ندارد. برای چه چیزی من را عزل کرده اند؟

اجازه بدهید فعلا برگردیم به همان کمیته استیناف. ادامه جلسه چطور پیش رفت؟

ذی حساب فدراسیون آنجا روایت جالبی را تعریف کرد. گفت یک روز جمعه من را به فدراسیون فوتبال کشاندند؛ فردی به اسم آقای ... فردی که خیلی جا ها می گویند دنبال پرونده سازی بوده است. اینکه این آقا به دستور چه کسی آمده، چطوری آمده، اصلا ایشان چه کاره است که به فدراسیون بیاید؟ گفت این آقا ما را خواسته و گفته پرونده را بیاور. گفت پرونده را داده و گفته ایشان (عزیزی خادم) خلافی نکرده است. بعد گفته شما باید حتما کاری کنید که پای عزیزی خادم به مجمع نرسد.

یعنی می گویید آقای ... به اعضای فدراسیون توصیه کرده اند (سؤال را قطع می کند) ...

توصیه نبوده است؛ چرا خود شما در لفافه صحبت می کنید؟ این ها خیانت کردند؛ باید تک به تک محاکمه شوند. بعد در این کشور آن ها می شوند خادم من می شوم خائن! ذی حساب فدراسیون گفت که من مقاومت کردم. این ها جملاتی بود که ذی حساب به رئیس کمیته استیناف می گفت. بعد، مسئول مالی فدراسیون فوتبال خودکاری از جیبش درآورد و گفت آقایان من فرزند شهید هستم، من را هم به اینجا کشانده اند. به این آدم (عزیزی خادم) دارد ظلم می شود. به من گفته اند بنویس. آن چیزی را که واقعیت بود، نوشتم و امضا کردم. با رنگ همان خودکار سه خط اضافه کرده اند و داده اند به رسانه ها که چهره عزیزی خادم خراب شود.

خب اینکه موضوع خطرناکی است و نیاز به بررسی کامل تری دارد.

باید رسیدگی شود، ولی کجا هستند رسانه ها و افرادی که از دکمه و لباس تیم ملی بانوان گرفته تا تیم ملی آقایان گیر می دانند؟ چرا الان که فجایعی مثل مشهد رخ می دهد روزه سکوت گرفته اند؟ فاجعه مشهد عزت و اعتبار این ملت را زیر سؤال برد؛ آیا آن رسانه ها اصلا چنین چیزی را پرسیدند؟ پیگیری کردند؟ کسی راجع به ویلموتس سؤال می کند؟ کسی راجع به کانادا و لشکرکشی ای که برای رفتن و ویزای این کشور انجام شد، سؤال می پرسد؟ اگر عزیزی خادم بود که فجایعی مثل مشهد و داستان کانادا رخ می داد به ما صد ها اتهام می زدند. «VAR» را آوردیم، صدتا انگ به ما زدند، تیم ملی بانوان را سروسامان دادیم به ما حمله کردند، تیم ملی ایران می برد به فدراسیون فوتبال و شخص عزیزی خادم حمله می کردند. کجای دنیا چنین کاری را می کنند؟ اگر با عزیزی خادم مشکل دارید حداقل به قطار فوتبال سنگ نزنید. این قطار متوقف شده بود و ما دوباره به لطف الهی و کار جمعی آن را به ریل برگرداندیم. شاید نقش من هم کمترین نقش بود. این قطار به هر دلیلی به ریل برگشت و سرعت گرفت، ولی نه تنها از ریل خارجش کردند بلکه متوقف شد.

منظورتان نتایجی است که تیم ملی بعد از شما گرفته است؟

من ۱۳ بازی با تیم ملی بودم ۱۲ تا برد دارم و یک مساوی. چرا حالا صدای کسی درنمی آید؟ تیم ملی سه بازی کرده دو تا را باخته و بازی با لبنان هم که اندازه صد ها باخت به اعتبار و عزت مردم این کشور لطمه وارد کردند. کسی هم صدایش درنمی آید. فقط مشخص است که مشکل عزیزی خادم است. اگر عزیزی خادم مجرم است (حرفش را قطع می کند) ... چرا یک جرم دارم؛ جرم من این است که موفق بودم. چشم دیدن موفقیت من را نداشتند. من با افتخار این جمله را می گویم که عزیزی خادم اهل باج دادن نبود. این فدراسیون که الان از عزیزی خادم گرفته اند غصبی است؛ این فدراسیون را غصب کرده اند. این ها با ظلم و ستم این فدراسیون را از عزیزی خادم گرفتند. اگر تخلف کرده ام، مالی را اضافه برداشته ام، حتی یک دلار، بیایند رسیدگی کنند. چرا تهمت زدید؟ چرا چهره فوتبال را خراب می کنید؟ چرا این همه دروغ؟ یک بازی را به خاطر خوش خدمتی به مشهد بردند که دیدید چه آسیب هایی زدند.

غصبی یعنی اینکه فدراسیون هنوز از آنِ شما باید باشد؟

فوتبال ملی نماد کشور و نماد اتحاد شده بود، ولی این نماد را خیلی عامدانه و با فشار های بیرونی و داخلی، آن هم با کاری که سراسر خیانت است به قهقرا بردند. این فدراسیون با ظلم، ستم و جور از عزیزی خادم گرفته شده است. همه با بازی رسانه ای فقط می خواستند عزیزی خادم نباشد. الان چهار، پنج ماه است من رفته ام، ولی فوتبال ایران ۵۰ سال عقب رفته است؛ چرا الان سکوت کرده اند؟ اگر من یک دلار یا سنت برای خودم برداشته ام، دوربین های زیادی بیاورید، من را محاکمه کنید. من را زدند، چون من دزدم نبودم، فاسد نبودم، چون باج نمی دادم. چون عزیزی خادم یک روستا زاده است، چون عزیزی خادم آقازاده نیست. اگر من به جایی وصل بودم، چه چپ و چه راست حتما حمایتم می کردند، ولی من فقط به لطف الهی آمده بودم. خیلی هم خوشحالم، سرم هم بلند است، چون وطن فروش نبودم، وطن پرستم، خیانت نکردم، خائن نبودم. آن هایی که خیانت کردند باید جواب مردم را بدهند. آن ها بازندگان ابدی این فوتبال هستند. در دنیا و آخرت این ها بازندگان هستند. آن ها تعرض آشکار و فاحش کردند به ساحت فوتبال. فوتبالی که متعلق به همین مردمی است که در بدترین شرایط معیشتی قرار دارند. با آرزوی یک ملت بازی کردند. چرا کسی با این آدم ها کاری ندارد؟ چرا کسی صدایش بلند نشد؟ چرا کسی نگفت به کسی که برای فوتبال دارد کار انجام می دهد تعرض و تعدی کردید؟

آقای عزیزی خادم چند جمله است که این ها را می خوانم و بعد از شما دو تا سؤال دارم که فقط با بله یا خیر پاسخ دهید. این جملات در شبکه ۵ به نقل از دوستی عنوان شده است. «عزیزی خادم را با یک برنامه از پیش تعیین شده کنار گذاشتند... شنیده ام همین روز ها قرار است دستگیر شود... به این آقایی که از ... آمده و دنبال این کار است می گویم دیگر آب از سرمان گذشته است... فدراسیون فیلمی دارد که در آن خواهید دید همه می گویند با زور از ما برای برکناری عزیزی خادم امضا گرفته اند». می دانید این جملات را چه کسی گفته است؟

بله، این جملات آقای مصطفوی است، ولی اجازه بدهید خود ایشان درباره این موضوعات حرف بزنند.

کلا خودتان به این جملات اعتقاد دارید یا خیر؟

قبلش صحبت هایی با خود من کرده بودند. حال اینکه سازمانش کجا بوده، اجازه بدهید ورود نکنم.

یعنی از قبل به شما فشار آورده بودند که کنار بکشید؟

من تحت فشار بودم. حتی در همان جلسه غیرقانونی اعضای هیئت رئیسه به آن ها طوری القا شده بود که از من بخواهند استعفا بدهم. این کار ها با سازمان رسانه ای انجام شده است. چرا الان سکوت کرده اند؟ آن نماینده مجلسی که هر روز صبح تا شب کارش دیده شدن و تخریب عزیزی خادم بود، الان کجاست؟ چرا راجع به مشهد حرف نمی زنند؟ چرا راجع به کانادا حرف نمی زنند؟ اگر من تیم ملی را برمی داشتم و به کانادا می رفتم که می گفتند من جریان فلان هستم.

با این شرایط، اوضاع ممکن است آشفته شود. فشار بیرونی که محسوس است و گفتید سه خط هم با رنگ خودکار و با قلم فرد دیگری به نامه ذی حساب اضافه شده است. الان قصد ندارید شکایت کنید؟

چرا، قطعا چنین حقی را برای خودم قائل هستم.

با این تفاسیر، کجا می خواهید شکایت کنید؟ در ایران یا خارج از ایران؟

هنوز در این مورد به جمع بندی نرسیده ام، ولی همان طور که گفتم این حق را برای خودم قائل هستم که پیگیری کنم.

فکر می کنم وقتش رسیده باشد که سؤال آخر را بپرسم. با توجه به این اتفاقاتی که برای شما رخ داده، اگر زمان به عقب برگردد، چه کار یا کار هایی را نمی کردید؟ کاری که از انجام آن پشیمان شده باشید.

(مکث می کند) روی این موضوع که به همه اعتماد کنم تجدیدنظر می کردم، چون جزء مواردی است که وقتی شما اعتماد می کنید، قلب آدم می شکند. شکستن قلب صدا ندارد، ولی خیلی درد دارد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(عکس) تصاویر جالب از رهبر انقلاب هنگام رای دادن / هر کسی پیر شود، از بر رو می‌افتد؛ پیر میخانه‌ی ما، اشرف مخلوقات است ... (784 نظر) حماسه دختر مازندرانی با موتورسیکلت در راه مدرسه+ویدئو/ به سن و سال نیست که به جربزه اس! (448 نظر) خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 (321 نظر) کودکی که با سوال هوشمندانه خود انگشتر رهبر معظم انقلاب را هدیه گرفت+ویدئو/ماشاءالله... (218 نظر) (عکس) عاشقانه های سنگین و رنگین فاطمه دانش پژوه برای همسرش سید احمد خمینی (180 نظر) محسن تنابنده، نقیِ پایتخت با انتشار این عکس از فوت پدرش خبر داد+عکس/ روحشون شاد چقد پدر و پسری شبیه هم بودن (176 نظر) خلاقیت جالب و هوشمندانه شهرداری در ایجاد دستگاهی برای گرم کردن دست شهروندان در زمستان +عکس/ طراح این خدمت بزرگی به مردم کرده (162 نظر) ماجرای زنی که از امام زمان (عج) برای امام خمینی (ره) پیغام آورده بود! (150 نظر) خلاقیت خنده دار میوه فروش وانتی برای اعلام قیمت میوه/خلاقیت مساویست با موفقیت+ عکس (123 نظر) ابتکار جالب و منحصر به فرد شاطر اصفهانی برای سرگرم کردن صف نانوایی/ هنر نزد ایرانیان است و بس+ویدیو (117 نظر) روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... (99 نظر) (فیلم) حماسه آفرینی در خنده دارترین دعوای خانوادگی بالای تیر چراغ برق/ لامصب چطوری رفتی اون بالا😂 (92 نظر) عاشقانه جذاب هاشمی رفسنجانی و همسرش سر سفره ساده صبحانه +عکس (78 نظر) همسر احمد خمینی کیست؟ + عکس (59 نظر) ایده تحسین برانگیز پاکبان مشهدی در هوای سرد برفی+ عکس/قشنگ ترین قاب از انسانیت😍 (56 نظر)
دیگران می‌خوانند   
خانواده پر جمعیت کاریماما، ندیمه زلیخای سریال یوسف پیامبر/ ماشالا چه خونواده صمیمی (ویدئو) آوازخوانی علیرضا بیرانوند در کنار دختر نازش/ چه با احساس هم میخونه (ویدئو) رَپ خواندن بچه ی "مهمونی" برای پردیس احمدیه/ ممنون بچه جان ما رو با معنای پردیس هم آشنا کردی سامان صفاری، امیر عاشق پیشه "دلدادگان"، در پشت صحنه فیلم سینمایی پارادیس عکس لو رفته از بهرام رادان با یک کلاه بخصوص/ بنظرتون توضیحی که دادن قانع کننده بود؟ (ویدئو) جو عجیب دو طلبه در جشن تکلیف دختران در حسینیه معلی/عروس چقد قشنگه ایشالا... ایده تحسین برانگیز راننده کردستانی، با نوشته جالب پشت وانت اش حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا تصاویری حاشیه ای از حمیدرضا رسایی، نفر دوم حوزه انتخابیه تهران در ادوار قبلی مجلس توضیحات امیرحسین ثابتی، نفر سوم انتخابات مجلس از تهران درباره حواشی سفرش به جام جهانی قطر: هزینه غذا با خودمان بود / در جایی شبیه به موکب های اربعین سکونت داشتیم تصاویری از سید محمود نبویان، نفر اول انتخابات مجلس از تهران بدون لباس روحانیت در یک سفر خارجی (عکس) شکار محمدباقر قالیباف در موقعیتی که تصورش هم نمی توانید بکنید / رئیس مجلس در حال انجام بی سر و صدای کار خدماتی روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... بادی اسپلش چیست و روش استفاده از آن چگونه است (عکس) ادای نذر هر ساله محمدباقر قالیباف با حضور در یک مکان بهشتی در ماه رمضان تیکه خنده دار و باحال محسن تنابنده، نقیِ پایتخت به حسن روحانی+ویدئو/ من تازه صبح جمعه فهمیدم... فال انبیاء روزانه دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 خلاقیت راهگشا و خنده دار یک مادر برای مقابله با کار کلافه کننده‌ی بچه های دوقلویش در کشیدن موی همدیگه +ویدئو/ فقط واکنش بچه ها😂 وقتی خواهر بزرگتری و از دست داداش کوچکترت دلت پُر از خونه+عکس/ خلاقیتش منو کُشته😂 علت علاقه و روی آوردن مردم قدیم به خوردن اجساد مومیایی چه بود؟ جذابترین سکانس دلدادگان؛ رویارویی فرزانه و مرضیه بعد از مدت ها+ویدئو/ رفتی با خاطرخواه من ازدواج کردی؟؟ ویدیویی که محسن تنابنده با انتشار آن خوشحالیش رو از خوردن قرمه سبزی مامان پز اعلام کرد/ فقط پسرش که دنیا عین خیالش نیست😍 شنلِ عروس ساده و بدون تجملات عروس ترکیه‌ای احمدی نژاد در مراسم عقدش+عکس/ پدر عروس تاجر معروف و پولدار ترکیه ست لایو اینستاگرامی هادی چوپان برای توضیح تبلیغاتش برای کوروش کمپانی+ویدئو/تبلیغات را برای جیبم نکردم، شغل من هر روز 1000 برابر تبلیغ این کمپانی هزینه دارد (عکس) اولین کفش پاشنه بلند جهان، میراثی از ایران زمین/ تعجب می‌کنید اگر بدانید هدف از تولید کفش پاشنه بلند چه بوده است 50 میلیارد تومان جایزه یک ساعت ماندن در ساکت‌ترین اتاق جهان+ویدئو/ هیچکس نتونسته بیشتر از 45 دقیقه دووم بیاره (عکس) تصاویر جالبی از حضور مردم در خانه موزه هاشمی رفسنجانی فال روزانه امروز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 طراحی لوگو بسیار جذاب و زیبا رستوران مهدی طارمی ستاره تیم ملی در بوشهر/ چه خلاقیتی+ عکس واکنش خنده دار علی ضیا به شباهت جالبش به مخمل خونه مادربزرگه/ چه شباهتی😂+عکس رونالدو پسر تبریزی را سورپرایز کرد/ وقتی میفهمه مبتلا به سرطان هست غافلگیرش میکنه+ویدیو فال شمع روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 حضور جنجالی بازیکن آرسنال در ایران برای تلاوت قرآن در برنامه محفل/تلاوت سخت است یا فوتبال؟ + فیلم فال قهوه با نشان روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 دکوراسیون شیک و امروزی گوشه ای از خانه رضا گلزار و چیدمانی زیبا با ویو ابدی+ عکس فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 14 اسفند 1402 + فیلم فال ابجد روزانه دوشنبه 14 اسفند 1402 دنیز دایی دختر بزرگ علی دایی اسطوره فوتبال در آغوش رضا گلزار/ باورکردنی نیست + عکس خلاقیت جالب شهرداری شیراز با ایجاد نیمکت موزیکال برای زیباسازی شهر / فقط تو ایران میشه این منظره زیبا رو دید!+ویدئو تفریح و گشت و گذار شبنم قلی خانی در موزه خاص صدا و نور/ چه جای منحصر به فرد و زیبایی+ویدیو تصاویری جذاب از آیت الله آل‌هاشم سوار بر قطار اتوبوسی دانشجویان شهید مدنی آذربایجان
تیتر امروز   
توضیحات امیرحسین ثابتی، نفر سوم انتخابات مجلس از تهران درباره حواشی سفرش به جام جهانی قطر: هزینه غذا با خودمان بود / در جایی شبیه به موکب های اربعین سکونت داشتیم (عکس) ادای نذر هر ساله محمدباقر قالیباف با حضور در یک مکان بهشتی در ماه رمضان روایتی از خانه بدون زرق و برق تازه دامادیِ یکی از فرزندان رهبر معظم انقلاب/ دور خانه موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه... فال روزانه امروز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال شمع روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر روز دوشنبه 14 اسفند 1402 + فیلم فال ابجد روزانه دوشنبه 14 اسفند 1402 متولدین این ماه ها جزو خجالتی ترین آدم ها هستند / خجالتی ترین آدم ها متولد کدوم ماه هستن؟ مصرف 5 فنجان قهوه ابتلا به سرطان روده را 30 درصد کاهش می دهد / خواص بی نظیر قهوه که از آن غافل بودید فال انبیاء روزانه دوشنبه 14 اسفند ماه 1402 (عکس) هدیه ویژه و خاص ستاره بی همتای تیم ملی سردار آزمون به الهه منصوریان بعد از خداحافظی! علت علاقه و روی آوردن مردم قدیم به خوردن اجساد مومیایی چه بود؟ خون‌آشام مشهد اعتراف کرد ؛ همه را گاز گرفتم اما پدرم را نکشتم بیوگرافی و زندگی خصوصی هادی چوپان و همسرش،از مدال طلا آرنولد کلاسیک تا مهاجرت+ عکس و فیلم جذاب
منتخب روز   
عکس‌های خاطره‌انگیز از کلوپ بازی بچه‌های دهه 60 و 70 / آره ما با هم فرق می‌کنیم، تو یه همچین شرایطی بزرگ شدیم! سکانس خنده دار برنامه اسکار با سوال مهران مدیری از امیرعلی نبویان: عمه نیما کجای نیماست؟🤣 (فیلم) وقتی افسانه دوباره حلقه مالک رو دست کرد / دیگه عاشق شدن فایده نداره ... عکس دیده نشده از ژست جالب دهه شصتی لیندا کیانی و حمید گودرزی در پشت صحنه سریال دلدادگان (عکس) تصویری از اولین روز پدربزرگ شدن سید حسن خمینی، نوه حضرت امام (ره) / خوشحالی جالب سید حسن از دیدن ایران خانم (عکس) استایل کژوال امید عالیشاه در مراسم عروسیش در یک تالار مجلل با ترکیب جالب کت و شلوار با تی شرت / کاپیتان باس خوشتیپ باشه❤❤❤ پشت صحنه خنده دار برنامه اسکار مهران مدیری: وقتی فرناز رهنما با لبخند به نیما شعبان نژاد میگه ایکبیری تا از غلظت توهینش کم کنه🤣 (فیلم) تشویق بازیکن قطری پرسپولیس در اصفهان به سبک آهنگ معروف بندری / حسن، حسن، یا حسن، حسن عبدالکریم ... واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی