ساعدنیوز
ساعدنیوز

نگاهی به رنگ سال 2023؛ Viva Magenta انتخابی شگفت انگیز برای جهان متاورس

  دوشنبه، 14 آذر 1401   زمان مطالعه 6 دقیقه
نگاهی به رنگ سال 2023؛ Viva Magenta انتخابی شگفت انگیز برای جهان متاورس
ساعدنیوز: به Viva Magenta سلام کنید، رنگی که هیچکس منتظرش نبود و به دنیایی می آید که هیچ کس در آن زندگی نمی کند.

روز پنجشنبه، پنتون رنگ سال 2023 خود را معرفی کرد: Viva Magenta. رنگی با اشتیاق به زندگی. نه ترکیب تهاجمی باربی، نه تجمل شدید لباس والنتینو، نه ماهی سالمون خسته هزاره، اما همانطور که منتقد نیویورک تایمز در کل جیسون فاراگو می گوید، «سایه اشباع شده که در آستانه فوشیا بوق می زند، قطعا ارگانیک نیست، اما کاملا برقی نیست.»

رنگ سال 2023

سایه ای غیر متعارف برای زمانی غیر متعارف

این سایه توسط پیش بینی کنندگان روند انسانی که مد و طراحی را بررسی می کنند انتخاب شد، سپس توسط A.I تفسیر شد. ابزار Midjourney برای ایجاد چیزی که پنتون به عنوان یک "اکوسیستم جدید بی پایان برای کاوش به نام "Magentaverse" توصیف کرد. در یک خبر، این شرکت Viva Magenta، با نام Pantone 18-1750، "سایه ای غیر متعارف برای زمانی غیر متعارف" نامید. ”

پنتون پیشنهاد می کند، ما به سمت آینده قدم برداریم. لوری پرسمن، معاون پنتون، می گوید که Viva Magenta نشان دهنده تمایل غالب برای خوش بینی، انعطاف پذیری، تفکر خارج از چارچوب و نوآوری های تکنولوژیکی برای ایجاد دنیایی بهتر است.

Viva Magenta در متاورس
«ما در زمانی زندگی می کنیم که افراد زیادی پرخاشگر بوده اند. این چیزی است که برای پیش رفتن لازم است،" او می گوید. ما به شجاعت، شجاعت نیاز داریم، اما به دنبال چیزی هستیم که شادی را تقویت کند و سرگرم کننده باشد. زندگی در حال حاضر از بسیاری جهات غیر متعارف و چالش برانگیز است - من فکر می کنم ما به دنبال چیزهایی هستیم که به ما کمک می کند از این جهان فارغ شویم.

جیمز فاکس، مورخ هنر کمبریج و نویسنده کتاب «دنیای بر اساس رنگ» خاطرنشان می کند که اگر مانند نثر بنفش به نظر می رسد، لازم به یادآوری است که رنگ در تجربه انسانی به عنوان وسیله ای برای داستان گویی، ارتباط و ارتباط، محور است.

"به نظر می رسد این یک انتخاب خوب و مناسب برای دوره ای است که همه چیز بسیار خاکستری، تاریک و تیره به نظر می رسد و بسیاری از مردم امید خود را از دست داده اند. اساساً این رنگی است در مورد انعطاف پذیری روح انسان.»

رنگ سال
سرخابی با تمام ظاهر غیرطبیعی و حتی دیجیتالی اش، تداعی کننده خاک رس، نقاشی های غار، حتی رنگ های کهکشان است. اعتقاد بر این بود که اولین موجودات گیاهی روی زمین، قبل از کلروفیل، رنگی مشابه ارغوانی دارد. فاکس می گوید: «این رنگ است که روی شبکیه چشم می زند و می لرزد – نمی توانید آن را کاملاً مشخص کنید».

او می گوید در واقع، سرخابی یک «مخلوط» ساخته دست بشر است که در اواسط قرن نوزدهم پس از اختراع سرسام آور مووین، اولین رنگ مصنوعی آنیلین، پدیدار شد. موفقیت تجاری عظیم آن، دیگران را در اروپا الهام بخشید تا بیشتر دنبال کنند.

Viva Magenta رنگ سال 2023
در سال 1859، پس از اکتشافات همزمان شیمیدانان در فرانسه و جنوب لندن، یک رنگ بنفش مایل به قرمز در دو طرف کانال به عنوان "فوشین" یا "رزئین" تولید شد.

سال بعد به خاطر نبرد فرانسه و ساردینیا علیه اتریش در شهر مگنتا، لمباردی، تغییر نام داد - نه برای یونیفورم خونین سربازان، همانطور که اغلب تصور می شود، بلکه در نمایش همبستگی با ایتالیا که برای استقلال خود می جنگد.

فاکس امروز به موازات جنگ اوکراین می پردازد. یک سال پیش، بسیاری از مردم هرگز نام ماریوپول را نشنیده بودند. اکنون این نه تنها یک نام خانوادگی است، بلکه با علتی مرتبط است که اکثر مردم به شدت به آن احساس می کنند.

همانطور که اکثر مردم بریتانیا از اوکراین در نبرد امروزش حمایت می کنند، در قرن نوزدهم نیز بیشتر مردم از جنگ استقلال ایتالیا حمایت کردند... لحظه ای که سرخابی از آن بیرون آمد، از جهاتی شبیه به جنگ ما بود.

اما رستاخیز آن ممکن است یک شوک برای سیستم در دنیای مدرن 50 سایه خاکستری باشد. پس از سایه های آفتابی مدیترانه ای دهه 90، روند غالب طراحی داخلی در 15 سال گذشته "greige" بوده است.

Ikea، Apple و دیگران نیز به همین ترتیب زیبایی شناسی تک رنگ و مینیمالیستی خود را در سطح جهانی صادر و گسترش داده اند. حتی فیلم ها و تلویزیون به طور فزاینده ای اشباع می شوند، و باعث می شود که برخی بگویند - مانند یک TikTok ویروسی در ماه اوت - که «رنگ ها در حال ناپدید شدن از جهان هستند».

کسانی که توانسته اند خود را در این پس زمینه خاموش نشان دهند، باید فریاد بزنند: به پیام های زرد رنگ برجسته از طریق همه گیری فکر کنید، یا قرمز شعله ور کلاه ماگا.

سرخابی که مرز بین قرمز و آبی را در بر می گیرد، نه تنها غیرسیاسی است. فاکس می گوید که اساساً یکپارچه کننده است. تا حدی ماوراء بنفش، تا حدی مادون قرمز، "در طیف وجود ندارد ... اما به نوعی کل طیف رنگ هایی را که ما می توانیم ببینیم - و همچنین برخی از آنها را که نمی توانیم ببینیم" در بر می گیرد.

مشخصات رنگ سال Viva Magenta
این ممکن است خودارجاعی ترین رنگ سال Viva Magenta Pantone را تبدیل کند: لغزنده و در عین حال غیرقابل انکار، درست مانند گذر زمان، و سایه های مربوط به آن. "چطور این رنگ را نادیده می گیرید؟" آیزمن می گوید. "تو نمی توانی."

رنگ سال 2023 پنتون، از پویایی بین هوش مصنوعی و خلاقیت انسان با استفاده از متاورس بهره می برد

Leatrice Eiseman، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون، اظهار می کند که مردم به دنبال الهام گرفتن از طبیعت و آنچه در این عصر تکنولوژی واقعی است هستند. او می گوید: "PANTONE 18-1750 Viva Magenta از خانواده قرمزها الهام گرفته شده است و از رنگ قرمز کوشین الهام گرفته شده است، یکی از با ارزش ترین رنگ های متعلق به خانواده رنگ های طبیعی و همچنین یکی از قوی ترین و درخشان ترین رنگ هایی که جهان شناخته شده است."

او می افزاید که PANTONE 18-1750 ریشه در ابتدایی دارد و مردم را دوباره به ماده اصلی متصل می کند در حالی که به نظر می رسد نیروهای طبیعت مردم را زیر فرش برده اند. او می گوید: «PANTONE 18-1750 Viva Magenta روح ما را تقویت می کند و به ما کمک می کند تا قدرت درونی خود را بسازیم».

رنگ سال 2023 پنتون، Viva Magenta 18-1750، از پویایی بین هوش مصنوعی و خلاقیت انسان با استفاده از متاورس بهره می برد. «Magentaverse» رنگ قرمز زرشکی ظریفی را به نمایش می گذارد که ترکیبی هماهنگ بین گرم و سرد را به نمایش می گذارد، رنگی ترکیبی که می تواند فضای فیزیکی و مجازی را آسان تر کند و بینندگان را با احساسی تداعی کننده از قلمرو چند بعدی مواجه کند.

لباس دیجیتال به رنگ Viva Magenta
همانطور که Pantone دوست دارد بگوید، Viva Magenta از "Magentaverse" قاطع است اما تهاجمی نیست. این یک رنگ قرمز کارمینی است که جسورانه بر آن غالب نیست، اما در عوض رویکرد دستکشی مشت در مخملی را اتخاذ می کند. این تیم می نویسد که PANTONE 18-1750 Viva Magenta با پویایی، یک رنگ قرمز متحول کننده است که قادر به طراحی برای ایجاد آینده مثبت تر است.
فضای واقعیت مجازی

بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز یک پلتفرم برای افزایش آگاهی و اطلاعات شما در زمینه مد و فشن است ما در کنار شما هستیم تا بهترین ها را با یکدیگر تجربه کنیم. برای پیگیری جدید ترین اخبار، ترند های مد و فشن و تحلیل استایل سلبریتی ها با بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز همراه باشید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

6 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
محمد
3 ماه پیش

چه جالبه
حمیرا
4 ماه پیش

بسیار زیبا و پرازانرژی......به دل نشست و کار روی ناخنها یم را از این رنگ انتخاب می کنم 😍👌🏼 سپاس بابت این مقاله.🙏🌹🍃🍃🌹🙏
کلثوم
4 ماه پیش

رنگ‌ بسیار جالبی هست . امیدوارم که همه شاد و رنگی باشند
بازدیدکننده
5 ماه پیش

رنگی شادوعالی است امیدوارم شادی بیاره ومردم ازسیاه پوشیدن دست بردارند
نادر
6 ماه پیش

این رنگ بسیارقدیمی ترازانچه ایشان باغرض سعی درجااندازیش دارندداردمگرلباسهای پادشاهان اولیه جهان که ایرانیانندارغوانی نبوده پس کجای این رنگ دیجیتالیست.ازان حرفهاست .
اردشیر
6 ماه پیش

مطالب راجع به معرفی رنگ ۲۰۲۳ جذاب بودممنونم
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (256 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (69 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (56 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (23 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (17 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (16 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (12 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (9 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (9 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (6 نظر) پولدارترین مَرد ایرانی کل ثروتش را وقف کرد+فیلم (6 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (5 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (5 نظر)