ساعدنیوز
ساعدنیوز

نکاتی درباره سایز بندی کاندوم و...

  چهارشنبه، 03 آذر 1400   زمان مطالعه 8 دقیقه
نکاتی درباره سایز بندی کاندوم و...
کاندوم مردانه رایج‌ترین نوع کاندوم موجود در بازار است که به شکل یک لاتکس نازک لوله‌ای شکل، روی اندام جنسی در حالت نعوظ کشیده می‌شود. ما در این مطلب نکاتی را درباره سایز بندی و.. کاندوم ها خدمتتان ارائه می کنیم.

کاندوم یا condom که در فارسی گاهی با نام غلاف نیز شناخته می شود، یک پوشش لاتکسی بهداشتی است که از تماس مستقیم آلت تناسلی زن و مرد در هنگام رابطه جنسی جلوگیری می کند. این پوشش لاتکسی حالت انعطاف پذیری و کشسانی دارد و در اثر وارد شدن مقدار خاصی از فشار پاره نمی شود.کاربرد اصلی کاندوم پیشگیری از بارداری است. در این روش جلوگیری از بارداری، منی مرد درون این پوشش خاص ریخته می شود، به همین دلیل از ورود اسپرم ها با داخل رحم زن و تشکیل لقاح جلوگیری به عمل می آید.از طرف دیگر باید اشاره کنیم برقراری یک رابطه جنسی غیر ایمن، می تواند باعث بروز بیماری های واگیری مانند ایدز یا زگیل تناسلی شود. استفاده درست از کاندوم ضمن جلوگیری از تماس مستقیم آلت تناسلی زن و مرد، از انتقال این بیماری ها نیز جلوگیری می کند.

برخی از مردم به اشتباه تصور می کنند که استفاده از کاندوم لذت رابطه جنسی را کاهش خواهد داد، اما بهتر است بدانید ساختار کاندوم های مختلف به شکلی است که از کمترین حد ضخامت برخوردار است. به همین دلیل علاوه بر این که تاثیری در کاهش لذت جنسی ندارد، استفاده از آن آرامش خیال و اطمینان خاطر را به طرفین هدیه می دهد.خرید کاندومی که درست اندازه شما باشد ترفندهای خاص خودش را دارد. مثلا ممکن است سایز کاندوم راحت نباشد و شما دلتان نخواهید بار دوم از آن استفاده کنید. حتی ممکن است دقیقا منجر به همان مشکلاتی شود که کاندوم به منظور پیشگیری از آنها طراحی شده است؛ یعنی بارداری غیر ارادی یا ابتلا به بیماری های مقاربتی.

چالش خرید و استفاده از کاندوم

خرید کاندوم ممکن است برای برخی از افراد فرایندی خجالت آور باشد. برندهای زیادی هستند که کاندوم تولید می کنند. هر برند سبک های مختلفی از کاندوم را در ابعاد گوناگون عرضه می کند.کاندوم ها اغلب از لاتکس ساخته می شوند اما کاندوم هایی نیز هستند که از جنس پلی اورتان یا مواد دیگر هستند و در دسته تجهیزات طبی به فروش می رسند. بنابراین، دقت کنید که حتما با استانداردهایی که سازمان ایزو و دیگر سازمان های پزشکی و بهداشتی معتبر تنظیم می کنند مطابقت داشته باشد.مثلا سازمان ایزو (ISO)، که سازمان بین المللی استاندارد است، کاندوم ها را تحت آزمایشات هوا و الکتریسیته قرار می دهد تا اطمینان حاصل کند کاندوم سوراخ ندارد و پاره نمی شود. ایزو استاندارد ضخامت نیز مقرر می کند و الزاماتی برای طول عمر کاندوم ها در قفسه داروخانه یا منزل نیز ایجاد می نماید.

کاندوم

مشکلات رایج آقایان با انواع کاندوم

با وجود این، بیشتر مشکلاتی که آقایان با کاندوم های خود دارند فیت و متناسب نبودن سایز آن با اندام تناسلی آنهاست. بیش از ۵۰ درصد از مردان بر این عقیده اند که کاندوم اندازه آنها نیست!

در یکی از جدیدترین تحقیقات انجام شده از آقایان خواسته شد در مورد مشکلاتی که با اندازه کاندوم های خود داشته اند نظرشان را بگویند. تقریبا یک سوم از آنها اذعان داشتند که کاندوم بیش از اندازه برایشان تنگ بوده است. برخی دیگر هم گفته بودند که خیلی بلند، خیلی کوتاه یا خیلی شل است.سُر خوردن و پاره شدن کاندوم در اثر نامناسب بودن ابعاد آن نیز از دیگر مشکلات مهم بود؛ البته، در طی تحقیقات انجام شده در کمتر از ۱۰ درصد موارد اتفاق افتاده بود.

آقایان مشکلات دیگری را نیز با کاندوم های خود تجربه کردند. برخی از آنها بر این باورند که برقراری رابطه جنسی در زمانی که از کاندوم استفاده می کنند به اندازه ای که باید حس خوبی ایجاد کند تجربه خوشایندی نیست. برخی دیگر نیز از تحریکات پوستی، مشکل در حفظ نعوظ یا خشک شدن کاندوم در هنگام رابطه جنسی شکایت داشتند.

آیا اندازه مناسبی برای کاندوم وجود دارد؟

اندازه آلت تناسلی مرد تقریباً بین ۱۲.۵ تا ۱۷.۵ سانتی متر و دور آن بین ۹ تا ۱۵.۵ سانتی متر است، که این اندازه در افراد مختلف می تواند متغیر و متفاوت باشد.سازمان های استاندارد جهانی، حداقل طول کاندوم را در حدود ۱۶ سانتی متر تعیین کرده است. معمولا بیشتر کاندوم ها در حدود ۱۸ سانتی متر طول دارند و بسیاری از آنها فضای اضافی در نوک “مخزن” برای قرار گرفتن منی دارند. اگر کاندوم شما این اندازه را ندارد و کمی کوچک است، توصیه می کنیم که یک نیم سانتی از نوک کاندوم را به سمت جلو بکشید تا به اندازه یک سانتی متر به طول آن اضافه شود.

بسیاری از برندهای مطرح، کاندوم های خود را اندازه ها و طرح های مختلف ارائه می دهند. بنابراین برای اطمینان از انتخاب سایز کاندوم و فیت شدن آن، باید سراغ اندازه گیری درست کاندوم بروید. اگر قصد دارید تا این کار را انجام دهید، بیشتر کارشناسان پیشنهاد می کنند این کار را در حالی که آلت تناسلی شما بالا قرار گرفته است، از سمت بالا انجام دهید.متخصصان می گویند بیشتر کاندوم ها برای اکثر آقایان اندازه می شوند. اما اگر فکر می کنید احساس خوبی نسبت به اندازه آن ندارید، باید سراغ روش های مناسب اندازه گیری برای انتخاب سایز کاندوم بروید تا در هنگام استفاده حس خوبی داشته باشید.

چگونه می توان اندازه کاندوم مورد نیاز خود را تعیین کرد؟

استفاده از اندازه مناسب کاندوم برای راحتی، پیشگیری از بیماری های مقاربتی (STD) و کنترل مؤثر بارداری مهم است. پوشیدن کاندوم خیلی بزرگ می تواند باعث تکان خوردن و درآمدن آن شود و پوشیدن کاندوم خیلی کوچک ممکن است منجر به پاره شدن کاندوم شود. هنگامی که قصد خرید کاندوم دارید، باید وقت بگذارید و گزینه های مناسب را پیدا کنید.

انتخاب سایز کاندوم با اندازه گیری درست

اندازه کاندوم بر اساس عرض و طول آلت تناسلی مرد تعیین می شود. برای پی بردن به اندازه کاندوم مناسب خود، باید آلت تناسلی خود را در زمان قائم آن اندازه گیری کنید:

  • برای اندازه گیری دقیق طول آلت آلت تناسلی مرد، یک طرف خط کش یا نوار اندازه گیری را روی استخوان آن نگه دارید و آن را تا انتهای آلت تناسلی خود اندازه بگیرید.
  • برای عرض (دور آن)، از متر منعطف مانند متر خیاطی استفاده کنید و آن را به آرامی در ضخیم ترین قسمت آلت تناسلی خود بپیچانید. در نهایت ارقام به دست آورده را در جایی یادداشت کنید.

پس از اندازه گیری، برندهای مختلف را بررسی کنید تا کاندومی متناسب با اندازه آلت تناسلی خود را انتخاب کنید.

عوامل دیگری که هنگام انتخاب کاندوم باید در نظر بگیرید

اندازه کاندوم بسیار مهم است، اما این تنها چیزی نیست که هنگام انتخاب کاندوم باید به آن توجه کنید. عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر کارآیی کاندوم ها و میزان لذت بخشی رابطه جنسی شما تأثیر بگذارد.

جنس کاندوم

اکثر کاندوم ها از لاتکس نازک ساخته شده اند که مانعی مَثر در برابر کوچکترین عوامل بیماری زا ایجاد می کند. این برای اکثر افراد مفید است، اما اگر شما یا همسرتان به لاتکس حساسیت دارید، باید سارغ کاندومی ساخته شده از جنس دیگری باشید. مواد دیگری که کاندوم از آنها ساخته شده است عبارت اند از:

پلی اورتان

کاندوم های ساخته شده از پلی اورتان نازک تر هستند و گرما را بهتر هدایت می کنند، بنابراین برای افرادی که خواهان افزایش حس هستند نیز انتخاب خوبی است.

پوست بره

کاندوم پوست بره از غشایی که در روده گوسفند یافت می شود، ساخته می شود. این کاندوم ها بسیار نازک هستند، اما از بیماری های مقاربتی محافظت نمی کنند، به همین دلیل فقط باید توسط افراید که از نداشتن بیماری مطمئن هستند و فقط می خواهند از بارداری جلوگیری کنند استفاده شود.

پلی ایزوپرن

پلی ایزوپرن بسیار شبیه به لاتکس است، اما حاوی ترکیبات شیمیایی نیست که باعث واکنش آلرژیک در برخی افراد شود.

مواد روان کننده در کاندوم

بسیاری از کاندوم ها از قبل دارای مواد روان کننده هستند. انواع مختلفی از روان کننده ها وجود دارد و برخی از آنها حتی رابطه جنسی را گرم تر می کنند.از روان کننده های حاوی روغن در ترکیب با کاندوم های لاتکس استفاده نکنید. روغن می تواند لاتکس را خراب کند و منجر به پاره شدن کاندوم شود. در عوض، سیلیکون یا روان کننده های بر پایه آب انتخاب خوبی خواهند بود.

ضخامت، بافت و شکل کاندوم

کاندوم های نازک معمولاً حساسیت را در هنگام رابطه جنسی افزایش می دهند. برخی از کاندوم ها دارای سطوح و شکل بافتی هستند که به منظور افزایش لذت است.

سخن پایانی

اگر تمایلی به استفاده از کاندوم ندارید، مطمئنا برای شما تا به حال پیش نیامده که سراغ اندازه مناسب کاندوم و روش اندازه گیری آن بروید. فهمیدن اندازه و انتخاب سایز کاندوم، یکی از مهم ترین کارهایی است که هنگام خرید کاندوم باید به آن دقت کنید؛ چرا که نه تنها برای راحتی استفاده آن مهم است، بلکه پیشگیری از بارداری و خطرات احتمالی را کمتر می کند.ممکن است کمی طول بکشد تا کاندوم مناسب خود را پیدا کنید. غیر از سایز، اگر دقیقاً از نحوه استفاده از کاندوم مطمئن نیستید، تمرین کنید که آن را زودتر از موعد امتحان کنید تا در هنگام استفاده از آن عجله و هول شدن را تجربه نکنید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (102 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (88 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (71 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (38 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (33 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (9 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) حرکات بانمک آرتام پسر دنیا جهانبخت داخل ماشین قرمز لوکسش (7 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (5 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (4 نظر)