ساعدنیوز
ساعدنیوز

نقش علی لاریجانی در قرارداد 25ساله ایران و چین

  پنجشنبه، 09 مرداد 1399   کد خبر 93521
نقش علی لاریجانی در قرارداد 25ساله ایران و چین
ساعد نیوز: مشاور رئیس پیشین مجلس، درباره وضعیت سیاسی علی لاریجانی به «شرق» گفت: «علی لاریجانی یک سرمایه بزرگ برای نظام است. او دارای پختگی لازم در استراتژی و اجراست و به‌هیچ‌وجه تک‌بعدی نیست.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از شرق، مشاور رئیس پیشین مجلس، درباره وضعیت سیاسی علی لاریجانی گفت: «علی لاریجانی یک سرمایه بزرگ برای نظام است. او دارای پختگی لازم در استراتژی و اجراست و به هیچ وجه تک بعدی نیست.

او گفت:آقای لاریجانی هم کار اجرائی کرده است و هم کار امنیتی و هم فرهنگی و درعین حال یک شخصیت کاملا علمی است. در ابعاد جهانی هم شناخته شده است و اگر به کشوری سفر کند، فقط شخصیت هایی در حد رئیس جمهور آن کشور با او می توانند دیدار کنند. به خاطر دارم که سفری با ایشان به تونس برای رونمایی از قانون اساسی جدید این کشور داشتیم. رئیس جمهور موقت تونس وقتی با او دیدار کرد، گفت که من سال هاست شما را می شناسم و تمام مذاکراتی که با اتحادیه اروپا داشتید زمانی که رئیس شورای امنیت ملی ایران بودید، پیگیری می کردم». او ادامه داد: «آقای لاریجانی علاوه بر اینها به مسائل داخلی کشور هم تسلط بسیار خوبی دارد و مشکلات را می شناسد و برای حل آنها راهکار دارد.

او دارای تیم است؛ یعنی اگر بخواهد مجموعه مسائل امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را مدیریت کند، افرادی را برای مسئولیت های مختلف می گمارد که از شایستگی لازم برخوردارند.

با چنین توانمندی ای او کاملا در حوزه های مختلف راهبرد دارد. از سویی آقای لاریجانی مورد وثوق نیروهای سیاسی و مذهبی است. خاطرم هست وقتی به نجف رفته بود، مراجع نجف به او احترام ویژه ای می گذاشتند و مراجع عزیزمان در قم هم با او همین طور رفتار می کنند و همیشه احترام او را داشته اند. اکنون هم که مقام معظم رهبری او را به سِمت مشاور خود و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کرده اند». حقیقت پور درباره نقش لاریجانی در قرارداد 25ساله ایران و چین هم گفت: «آقای لاریجانی علاوه بر موارد فوق نقش ویژه ای در قرارداد راهبردی ایران و چین دارد و او برای پیگیری این قرارداد مهم، مدنظر رهبر انقلاب بود تا بتواند مناسبات ایران و چین را در این قرارداد مدیریت کند تا سندی اجرائی و عملیاتی به ثمر بنشیند. او فردی مطمئن نزد رهبر انقلاب است».

او درباره جایگاه سیاسی علی لاریجانی میان نیروهای سیاسی موجود در کشور هم اظهار کرد: «علی لاریحانی یک نیروی اصولگرای منطقی و معتدل است و نمی توان تندی و افراط در رفتار و منش او دید و همواره کوشیده است که عاقلانه عمل کند؛ به همین دلیل است که جریان های مختلف به او احترام می گذارند و می بینیم که اصلاح طلبان هم احترام او را دارند و به او به عنوان یک ظرفیت ملی نگاه می کنند. البته دیگر او را نمی توان منحصر در یک جریان دانست؛ زیرا به یک نیروی فراجناحی تبدیل شده است و می توان گفت که او نه اصولگرا و نه اصلاح طلب؛ بلکه یک نیروی انقلابی است».

حقیقت پور در پاسخ به این پرسش که اگر لاریجانی انقلابی است، چرا نیروهای مدعی انقلابی گری در مجلس کنونی، به ویژه نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری همیشه با او زاویه های جدی داشته اند، یادآور شد: «انقلابی گری تعریف مشخصی دارد و معلوم است چه کسی انقلابی است و چه کسی اقداماتش به منافع انقلاب لطمه می زند. خیلی ها هستند که ادعای انقلابی بودن دارند؛ اما اتفاقا بیش از همه به انقلاب آسیب می رسانند. شخص رهبری یک انقلابی تمام عیار است که می شود از ایشان الگو گرفت. این طور نیست که افرادی در مجلس بگویند انقلابی هستیم؛ اما هر تهمتی که می خواهند، به هر شخصیتی بزنند یا بر سر هر مقام و مسئولی فریاد بزنند. انقلابی بودن به معنای ضدقانون رفتارکردن و اتهام زنی نیست؛ بنابراین آنهایی که به آقای لاریجانی می گویند انقلابی نیستی، در وهله نخست بروند انقلابی بودن خودشان را ثابت کنند».

مشاور لاریجانی کارهایی را که اکنون علی لاریجانی انجام می دهد، هم این گونه روایت کرد: «او اکنون مشغول مطالعه و جمع بندی گذشته است و به شدت در فکر انقلاب و کشور است و از مشکلات موجود بسیار ناراحت است. آقای لاریجانی به طور دقیق آنچه را در مجلس می گذرد، پیگیری و نقاط مثبت و منفی مجلس را با دقت خاصی ارزیابی می کند». او در پایان در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه آیا علی لاریجانی را می توانیم یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال1400 بدانیم یا نه، گفت: «تردیدی نیست که او استعداد و ظرفیت لازم برای ریاست جمهوری را دارد؛ اما باید دید اقبال جامعه چگونه خواهد بود. آقای لاریجانی یک استراتژ و مجری کم نظیر است؛ یعنی هم خوب استراتژی تبیین می کند و هم قدرت بالایی در حوزه اجرا دارد. با چنین اوصافی شکی نیست که از هر نظر قابلیت ریاست جمهوری را دارد؛ اما باید صبر کرد و دید که چه اتفاقاتی تا سال آینده رخ خواهد داد».

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
ژست پرافاده آرام جوینده با ست لباس ابریشمی و گران قیمتش (15 نظر) جشن تجملاتی و خوش گذرانی های اشرافی خانواده پهلوی به بهانه نوروز (13 نظر) اجرای ناشیانه ربنا توسط سالار عقیلی همراه با موسیقی خبرساز شد + فیلم (7 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (5 نظر) حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (5 نظر) دوقلوهای بانمک شبنم قلی خانی (4 نظر) پیاده روی بهرام رادان و پریناز ایزدیار دست در دست هم در دشت و دمن (4 نظر) ابتکار جوان خوش ذوق ایرانی و تبدیل ساینا به خانه مجردی فول امکانات! (4 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (3 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (2 نظر) عاشقانه های مهدی قائدی و همسر زیبایش لب دریا (2 نظر) تیپ بی نظیر الهام حمیدی با مدل مانتو اعیونی خز دار (2 نظر) تعطیلات افسانه ای هلیا امامی در دیار عاشقانه پاریس (2 نظر) میکاپ آوانگارد و رژ لب نقره‌ای مریم معصومی (2 نظر) آموزش طراحی سایت (2 نظر)
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/