ساعدنیوز
ساعدنیوز

پایان حضور توریست های خارجی در خیابان های ایران

  شنبه، 08 بهمن 1401   کد خبر 239994
پایان حضور توریست های خارجی در خیابان های ایران
ساعد نیوز: به گفته ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان ایران، درصدد معرفی محصولات جدید به گردشگران خارجی هستیم تا بتوانیم با معرفی محصولاتی جدید در حوزه‌های رالی تعدادی از گردشگران را جذب کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از ایلنا، به گفته رئیس جامعه تورگردانان ایران، درصدد معرفی محصولات جدید به گردشگران خارجی هستیم تا بتوانیم با معرفی محصولاتی جدید در حوزه های رالی تعدادی از گردشگران را جذب کنیم.

ابراهیم پورفرج (رئیس جامعه تورگردانان ایران) با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشتر آژانس دارانی که در حوزه تورهای ورودی فعالند، بیکار هستند گفت: پس از اتفاقات اخیر که سبب شد بسیاری از تورهای ورودی رزروهای خود را کنسل کنند، در حال حاضر هیچ رزروی برای تور نداریم اینگونه به نظر می رسد که گردشگران بین المللی برنامه ای برای آمدن به ایران ندارند.

پورفرج با تاکید بر اینکه فعلاً گردشگر و تور از اروپا به ایران نداریم، گفت: گردشگران اروپایی بسیار اندک هستند و حتی همان تعداد هم بیشتر با هدف انجام کارهای اداری و تجاری به ایران سفر می کنند. شاید بتوان گفت برای فصل بعدی ممکن است تعدادی از گردشگران اروپایی برای سفر به ایران علاقه پیدا کنند اما هنوز رزروی برای سفر به ایران در فصل بهار انجام نشده است.

او در پاسخ به این سوال که این روزها بیشترین تاثیر برای لغو تورهای ورودی و عدم تمایل گردشگران بین المللی برای سفر به ایران، ایران هراسی و تبلیغات منفی است که علیه کشورمان در عرصه بین الملل به راه افتاده است و اینکه آیا دولت برای مبارزه با ایران هراسی برنامه ای دارد، گفت: تا این لحظه فعالیت خاصی برای مبارزه با ایران هراسی را شاهد نیستیم. شاید نتوان کار چندانی در این حوزه کرد. معمولاً شرایطی از این دست تاثیرات طولانی مدت دارند و نیاز است که دوباره اعتماد گردشگران بین المللی را جلب کنیم.

پورفرج در خصوص تاثیر سیاست جدید اتحادیه اروپا درباره ایران و اینکه خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی اتحادیه اروپا شده، در تصمیم گردشگران برای سفر به ایران گفت: بازخورد چنین اخباری در عرصه گردشگری همان می شود که رزروی برای فصل آینده نداریم. تورگردانان تلاش می کنند اما کافی نیست.

رئیس جامعه تورگردانان ایران در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی سفرها می تواند بیشتر از ناحیه ی کشورهای همسایه صورت بگیرد، گفت: تعداد اندکی از گردشگران کشورهای همسایه در حوزه گردشگری مذهبی به ایران سفر می کنند و اغلب آنها هم از کشور عراق هستند و قطعا درآمدی که از این راه به گردشگری تزریق می شود به اندازه درآمدی که از ناحیه ی گردشگرانی دیگر کشورها به کشور وارد می شود، نیست.

او همچنین در پاسخ به این سوال آیا حضور در نمایشگاه های بین المللی گردشگری تاثیری در این حوزه دارد، گفت: ایران حتما باید در تمام نمایشگاه بین المللی گردشگری حضور داشته باشد درغیر این صورت جذب مشتریان را به زمان طولانی تری موکول می کنیم . عدم حضور در نمایشگاه هایی که بیش از دو یا سه دهه است در آن ها شرکت می کنیم، پیام خوبی برای عرصه بین المللی نخواهد داشت حتی می تواند خط بطلانی بر حضور ایران در گردشگری بین المللی تلقی شود و عملا از صحنه گردشگری بین المللی حذف شویم. البته مشکلی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، اینکه برخی شرکت های تورآور بیش از چهار سال است به نوعی تعطیل هستند و به لحاظ مالی و نیروی متخصص ضعیف شده اند. یعنی از سال ۹۸ تاکنون با شیوع کرونا و اتفاقات دیگر در کشور آنها نتوانستند درآمدی کسب کنند همین امر آن ها را ضعیف کرده و دیگر توانایی شرکت و حضور در نمایشگاه های خارجی را ندارند.

پورفرج تصریح کرد: وقتی در گذشته فراخوان برای شرکت در نمایشگاه گردشگری می دادیم ۵۰ آژانس درخواست خود را برای شرکت ارسال می کردند که در انتها ۴۵ شرکت را با خود مثلا به نمایشگاه آلمان می بردیم اما اکنون با وجود اطلاعیه های متعدد برای شرکت در نمایشگاه آلمان، تنها ۳ شرکت ثبت نام کرده اند. عدم حضور ایران در نمایشگاه بین المللی سبب فراموش شدن آن در عرصه گردشگری شده و شایعاتی را نیز به دنبال دارد.

او درخصوص آخرین نمایشگاه بین المللی گردشگری که در آن حضور داشته ایم، گفت: هرچند در فیتور اسپانیا غرفه نسبتا خوبی داشتیم اما استقبال از این غرفه نبود. با این وجود معتقد هستیم بودن بهتر از نبودن است تا بتوانیم وجود خود را در عرصه گردشگری بین المللی حفظ کنیم و از اذهان پاک نشویم. در آلمان بیش از هزار و صد و پنجاه متر غرفه داریم اگر در آن شرکت نداشته باشیم جای خالی مان به چشم خواهد آمد. از همین رو باید غرفه خود را در نمایشگاه های بین المللی حفظ کنیم تا از عرصه گردشگری حذف نشویم.

او خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی تمام کشورهای همسایه از ترکیه گرفته تا عمان و دبی و آذربایجان رقبای ما در عرصه گردشگری هستند و گردشگران ما را جذب می کنند در واقع ایران تبدیل به نقطه ای در خاورمیانه شده که با وجود آن که بعد از کرونا عطش برای سفر زیاد شد، مورد استقبال گردشگران جهانی قرار نمی گیرد و به آن سفر نمی کنند. از این رو درصدد معرفی محصولات جدید به گردشگران هستیم تا بتوانیم با معرفی محصولاتی جدید در حوزه های رالی تعدادی از گردشگران را جذب کنیم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
حمله چند دختر بی‌حجاب به خانم محجبه در قم + فیلم (6 نظر) آزار وحشتناک دختر ایرانی توسط تتلو در ترکیه + فیلم (5 نظر) (فیلم) صدای خورد شدن گردن مرد گنده ای که کودک درون فعالی داشت/ خدا رحمتش کنه(: (2 نظر) پرورش مار در روستایی خطرناک معروف به روستای مار کبرا+ تصاویر (2 نظر) فال حافظ با تفسیر امروز دوشنبه 7 فروردین 1402/ توصیه های امروز حافظ به شما (1 نظر) مار کبری جسوری که روی اژدهای کومودو را کم کرد! (1 نظر) استایل ژولی پولی و میکاپ بهاری مونا کرمی دل همه رو برد! (1 نظر) پوشش متفاوت دختران دهه نودی در موزیک ویدئوی جدید علی زندوکیلی‎‎ (1 نظر) فشن استایل دمت اوزدمیر با شلوار دمپاگشاد پلنگی و بوستیر خیلی خاصش (1 نظر) ویدیوی تاثیر گذار از لحظه نجات معدنچیان از معدن درحال ریزش (1 نظر) یوز پلنگ تلف شده 3 قلو باردار بود (1 نظر) توئیت جالب پزشک معروف درباره موی سینه آقایان (1 نظر) اختلاس میلیاردی کارمند یک بانک دولتی (1 نظر) تبریک نوروزی محمدرضا گلزار (1 نظر) همخوابی پسر 15 ساله با دختر 17 ساله مشهدی تحت تاثیر فیلم های مستهجن (1 نظر)
تیتر امروز   
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/