ساعدنیوز
ساعدنیوز

روش های آسان برای بازسازی ریمیل خشک شده

  چهارشنبه، 09 اسفند 1402   زمان مطالعه 7 دقیقه
روش های آسان برای بازسازی ریمیل خشک شده
اگر ریمل شما قبل از اتمام تاریخ مصرف خشک شده است، نگران نباشید با چند ترفند کوچک که در این مقاله از ساعد نیوز به اشتراک گذاشتیم می توانید به راحتی ریمل را بازسازی کنید.

روش های احیاء ریمل خشک شده


با استفاده از روش های زیر می توانید ریمل خشک شده خود را بازسازی نمایید. توجه داشته باشید که پیش از انجام هر کاری بهتر است که واشر پلاستیکی ریمل را خارج کنید و مایع دور آن را بردارید. این یک ترفند جادویی برای احیاء ریمل است؛ زیرا معمولا مقدار زیادی مایع ریمل در زیر واشر پلاستیکی ریمل قرار دارد.

استفاده از مایع لنز / قطره چشمی


یکی از روش های کاربردی برای احیاء ریمل خشک شده، استفاده از مایع لنز و یا قطره چشمی است. از آنجایی که این مایع برای چشم خطری ایجاد نمی کند، بنابراین جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. برای این منظور ابتدا درب ریمل را باز کنید و 3 الی 4 قطره مایع لنز درون آن بریزید. البته توجه داشته باشید که این مقدار به میزان خشکی ریمل و دمای محیط بستگی دارد. دقت داشته باشید که ریختن بیش از اندازه مایع ریمل، می تواند موجب رقیق و آبکی شدن مایع داخل ریمل شود.

مایع لنز

استفاده از آب داغ


استفاده از آب جوش برای بازسازی ریملی که دچار خشکی شده است، زمانی توصیه می شود که مایع لنز یا قطره چشم در دسترس نیست. در این روش ریمل خشک شده را به مدت چند دقیقه در داخل ظرفی حاوی آب جوش قرار دهید تا مایع داخل ریمل رقیق گردد. این کار را تا زمان برطرف شدن خشکی ریمل ادامه دهید. در حین انجام این کار مراقب باشید که آب جوش وارد محفظه ریمل نشود.

آب داغ

استفاده از چشم پاک کن


یکی از روش های کاربردی و پرطرفدار برای احیاء ریمل، استفاده از چشم پاک کن تک فاز است. از آنجایی که چشم پاک کن ها برای چشم خطری ندارند و معمولا در دسترس هستند، می توانند گزینه مناسبی برای رفع خشکی ریمل باشند. برای این منظور نسبت به میزان خشکی ریمل، مقداری چشم پاک کن تک فاز در داخل آن بریزید و بطری را تکان دهید. پیش از استفاده از ریمل، اسپولی را در کناره های محفظه ریمل بچرخانید تا چشم پاک کن و مایع ریمل به خوبی با یکدیگر مخلوط گردند

چشم پاک کن

استفاده از روغن بادام


روغن بادام شیرین منبعی غنی از ویتامین E و اسید های چرب است. این روغن ضمن مرطوب کردن مژه ها، مواد مغذی مورد نیاز مژه ها را تامین می کند و موجب حجیم تر و پر پشت تر شدن مژه ها می گردد. استفاده از این روغن در داخل ریمل، علاوه بر رفع خشکی این محصول آرایشی، موجب درخشندگی مژه ها نیز می شود. برخی از افراد از روغن زیتون و روغن کرچک برای بازسازی ریمل خود استفاده می نمایند که این روغن ها نیز برای پوست بی خطر هستند. برای احیای ریمل خشک شده تنها کافی است تا چند قطره از روغن را در داخل ریمل بریزید و پس از تکان دادن، اسپولی را داخل محفظه بچرخانید تا روغن و مایع ریمل به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

روغن بادام

استفاده از ژل آلوئه ورا


ژل آلوئه ورا یکی دیگر از موادی است که از آن می توان برای رفع خشکی ریمل استفاده نمود. برای این منظور 1 یا 2 قطره ژل آلوئه ورای طبیعی را در داخل محفظه ریمل بریزید و آن را به مدت 2 دقیقه تکان دهید. توجه داشته باشید که مقدار آلوئه ورا به میزان غلظت ریمل بستگی دارد. دقت داشته باشید که استفاده کردن از ژل های آلوئه ورای حاوی مواد شیمیایی، می تواند موجب حساسیت و آسیب به چشم ها شود.

ژل آلوئه ورا

استفاده از روغن بچه / وازلین


استفاده از روغن بچه یا وازلین یکی دیگر از روش های بازسازی و احیاء ریمل خشک شده است. برای این منظور روغن بچه یا وازلین را در مایکروویو گرم کنید و چند قطره از آن را در داخل ریمل بریزید و به خوبی مخلوط نمایید. اگر چشم های حساسی دارید، بهتر است این روش را انتخاب نکنید؛ زیرا ممکن است موجب تحریک چشم های شما شود.

روغن بچه

نکاتی برای جلوگیری از خشک شدن ریمل


ریمل‌ها، یکی از محبوب‌ترین محصولات آرایشی هستند. ابزاری شگفت انگیز، که می‌توانند مژه‌هایی پرپشت و جذاب به چشمانتان هدیه دهند. اما معضل بزرگی که درباره ریمل‌ها وجود دارد، خشک شدن زودهنگام آنها است. ریمل، محصولی با محتوای آب بسیار کم است و قوام بالایی دارد. به همین خاطر است که با قرارگیری در معرض هوا، به راحتی خشک می‌شود.

ریمل مناسب بخرید


کیفیت و برند ریملی که شما می‌خرید، نقش مهمی در مدت زمان دوام آن به عهده دارد. اکثر ریمل‌های باکیفیت و اصل، تا یک سال انقضا دارند و حداقل 6 تا 8 ماه، سالم و تازه باقی می‌مانند. با این اوصاف، بهتر است به سراغ برندهای مرغوب ریمل بروید و پیش از خرید، از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

برای این کار، می‌توانید به نکات زیر توجه نمایید:

 • از نمایندگی خود برندها یا سایت‌های اینترنتی معتبر خرید کنید.

 • بسته بندی محصول بایستی سالم و آکبند باشد.

 • تاریخ تولید و انقضا محصول را چک کنید.

 • به هولوگرام اصالت محصول توجه نمایید.

 • بارکد و کد تایید محصول را در سایت برند، بررسی کنید.

  ریمل

  در ریمل را باز نگذارید


  تا به حال چند بار درب ریمل را باز کرده‌اید و یادتان رفته آن را ببندید؟ بیشتر ما به کرات مرتکب این خطا می‌شویم و همیشه از خشک شدن سریع ریمل‌هایمان شاکی هستیم. با این حال، باید بدانید که یکی از عوامل بسیار موثر در خشک شدن زود هنگام ریمل‌ها، باز ماندن درب آنها به صورت طولانی مدت است. هوا می‌تواند به سرعت وارد تیوپ ریمل شود و در یک چشم به هم زدن آن را خشک کند

  برای رفع این مشکل، بهتر است چند نکته را به یاد بسپارید:

 • سهل انگاری نکنید و بلافاصله بعد از استفاده از ریمل، درب آن را ببندید.

 • اگر برای مدت طولانی و بیش از 30 ثانیه اپلیکاتور ریمل را لازم دارید، بهتر است به فکر خرید درپوش مناسبی برای ریملتان باشید. این درپوش‌ها، روی تیوپ ریمل قرار می‌گیرند و مانع از ورود هوا به محفظه آن می‌شوند. حتی می‌توانید از تکه‌ای سلفون برای پوشش موقت درب محفظه ریمل استفاده کنید.

 • بعد از بستن درب ریمل، از محکم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

  ریمل

  از پمپاژ کردن ریمل بپرهیزید


  یکی از عادات مشابه اغلب ما هنگام استفاده از ریمل، پمپاژ کردن چند باره اپلیکاتور آن به داخل محفظه است. این کار ممکن است در وهله اول، مقدار زیادی از مایع ریمل را به اپلیکاتور منتقل نماید و کیفیت آرایشتان را افزایش دهد. اما پمپاژ کردن اپلیکاتور، باعث ورود و خروج همزمان هوا به تیوپ ریمل می‌شود. این امر، به تنهایی یکی از عوامل اصلی خشک شدن ریمل‌ها به شمار می‌رود.

  ترفند: به جای پمپاژ کردن اپلیکاتور، بهتر است بروس ریمل را به دیواره‌های تیوپ بمالید تا بتوانید به مقدار کافی مایع ریمل دسترسی داشته باشید.

نکته کلیدی


ریمل‌ها به صورت مستقیم با چشم و مژه شما در تماس هستند. از طرفی، چشم عضو بسیار حساسی است و خیلی زود دچار عفونت می‌شود. اگر هنگام بازسازی ریمل خود به نکات بهداشتی و مراقبتی توجه نکنید، احتمال انتقال آلودگی و عفونت چشمی افزایش می‌یابد. به همین خاطر در هنگام تلاش برای احیای ریمل های خشک شده، بهتر است این نکات را مد نظر قرار دهید:

 • برای انتقال ترکیباتی مثل روغن، آلوئه ورا و .... از قاشق یا قطره چکان‌های استریل استفاده کنید. برای استریل کردن این ابزار، کافی است آنها را تمیز بشویید و با چند پاف اسپری الکل ضد عفونی نمایید.

 • بیشتر از دو تا سه بار، ریمل‌هایتان را بازسازی نکنید. این امر، امکان انتقال آلودگی را افزایش می‌دهد.

 • برای هر ریمل، شما تنها یک روش را می‌توانید انتخاب کنید. در واقع، شما نمی‌توانید یکبار از روغن مغذی و بار دیگر از آلوئه ورا برای احیا ریمل استفاده نمایید. این کار، ریملتان را خراب می‌کند و باعث انتقال آلودگی و میکروارگانیسم‌ها می‌شود.

 • به هیچ عنوان از الکل برای بازسازی ریمل‌هایتان استفاده نکنید. الکل اگرچه مایع ریمل را احیا می‌کند، اما ممکن است چشم‌هایتان را تحریک نماید و باعث معضلاتی از قبیل سوزش، خارش و حساسیت چشمی شود.

 • بسیاری از افراد، برای احیا ریمل خود از چند قطره آب استفاده می‌کنند. این کار، بزرگترین اشتباه ممکن برای احیا ریمل به حساب می‌آید. به خصوص، زمانی که ریملتان ضد آب است و ساختاری چسبنده دارد. در این شرایط، آب باعث خراب شدن فرمولاسیون مایع و ایجاد توده در تیوپ ریمل می‌شود. حقیقت این است که بعد از افزودن آب در بیشتر موارد، ریمل قوام و تاثیر خود را از دست می‌دهد و غیر قابل مصرف می‌شود. در مواردی استفاده از آب باعث کپک زدن ریمل نیز خواهد شد.

 • اگر پس از مصرف ریمل احیا شده، دچار سوزش، التهاب یا حساسیت چشمی شدید، سریعا چشمان خود را بشویید و ریمل را دور بیندازید.

همان‌طور که خواندید، راه‌های زیادی برای بازسازی ریمل خشک شده وجود دارد. اما توجه داشته باشید که همه ریمل‌ها امکان احیا ندارند. اگر ریملتان مدتی است که می‌ریزد، باعث ایجاد سیاهی می‌شود یا حالت گوله گوله شده دارد، احتمالا باید آن را دور بیندازید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
مهران رجبی: حضورم در بیمارستان موجب خنده رهبر معظم انقلاب شد (139 نظر) نگاهی به پژوی تهران پلاک رهبر معظم انقلاب+عکس/اولین ماشینی که از ایرانشهر خریدند! (104 نظر) خلاقیت بی نظیر راننده شیرازی، با نوشته جالب پشت خاور اش حماسه آفرین شد/ آدم حَظ میکنه از این درک و فهم بالا (51 نظر) نگاهی به خانه 4 طبقه محمود احمدی نژاد در نارمک تهران+عکس (45 نظر) خوشحالی و ذوق غیرقابل وصف علی دایی در افتتاحیه رستورانش در اردبیل+عکس/ از بوسیدن قرآن تا خنده هایش موقع پیتزا خوردن (36 نظر) چرا رهبر انقلاب در زمان ایراد خطبه نماز عید فطر بغض کردند؟ (29 نظر) صحبت های خنده دار آقای قرائتی: وقتی دختره بهش میگه به فوکول من گیر نده +ویدئو😂👌 (26 نظر) شباهت بی حد و اندازه گندم، تنها یادگار آزاده نامداری به مادرش/ چقدر زیبا و نازه+عکس (24 نظر) جشن تولد ساده و خلوت سارا و نیکای پایتخت در یک رستوران لوکس و شیک/ رنگ کیکشون چقدر دلبره+عکس (22 نظر) پاسخ شدید و کوبنده مریم امیرجلالی به مهران رجبی+ویدئو/ اصرار داشت که من با روسری شبیه خانم امیرجلالیم؛ گفتم دماغ هر کی بزرگتره اون مهران رجبیه! (22 نظر) خلاقیت منحصربفرد شهرداری کرمانشاه با رنگ آمیزی پیاده راه برای زیباسازی/ماشالله به این هنر+عکس (19 نظر) خلاقیت جالب شهرداری گرگان با طراحی یک ایستگاه اتوبوس منحصر به فرد/ فقط تو ایران میشه این منظره زیبا رو دید!+عکس (19 نظر) دلنوشته احساسی و جانسوز پدر غزل بدیعی برای دامادش رضا داوودنژاد (16 نظر) خلاقیت خنده دار و هوش پَران یک ایرانی در پیوند موفقیت‌آمیز مبل راحتی با صندلی حماسه آفرید+عکس/ به این دکترای افتخاری ندن در حقش ظلم کردن😂 (15 نظر) نگاهی به گالری طلا و جواهرات علی دایی و همسرش مونا خانوم/ چه گالری اعیان و لوکسی+ عکس (15 نظر)
دیگران می‌خوانند   
عکس جدید از جشن تولد 24 سالگی پردیس پورعابدینی در یک کافه باصفا و دلباز در تهران/ مثل همیشه شیک و باکلاس پشت صحنه جالب و بی‌نظیر غرق شدن همای پایتخت در استخر/ واقعا دست مریزاد+ویدیو سوال مژده لواسانی از وزیر ارشاد: چرا گفتین معین برگرده؟ +ویدئو رونمایی از پسرهای خوشتیپ و خوش قد و بالای آقا رشید محبوب ایرانی ها+عکس (عکس) ماهی گیری بوراک اوزچیویت و پسرش / پدر و پسر دور از چشم فحریه اوجن چه تیپی زدن (عکس) دکوراسیون مدرن و بی نظیر منزل مریم معصومی / ایده دیزاین خانه به سبک خانم سلبریتی (عکس) سحر دولتشاهی در پشت صحنه سریال "افعی تهران" با پیمان معادی (عکس) ایده ست کردن کت شنل و دامن پلیسه به سبک مریم اوزرلی / سلیقه مریم اوزرلی تو لباس بی نظریه حتما امتحان کن (عکس) دیزاین شیک غذای جورجینا و رونالدو کنار ساحل / رونالدو روی قهوه جورجینا عکسشو چاپ کرده (فیلم) دردناک ترین مرگ تاریخ با تحمل وحشتناک ترین درد دنیا / ورود افراد با ناراحتی قلبی ممنوع ویدئو ضبط شده از قدرت های عجیب چند ابر انسان که شما را شوکه می کند / ایا واقعا ابرقهرمان ها وجود دارن؟! خلاقیت خنده دار راننده قزوینی، با نوشته جالب پشت نیسان اش حماسه ساز شد/ سلطان جاده خودتی و بس🤣 یکتا ناصر سوفیا را دزدیده مدرسه هم نمی برد!/ وکیل منوچهر وسط آمد فال انبیاء روزانه یکشنبه 25 فروردین ماه 1403 خاطرات سال 1379 آیت الله هاشمی‌رفسنجانی/ ربودن هواپیمای روسی به روایت ایشان، هواپیما ربایان چه کسانی بودند؟ وقتی ناصرالدین‌ شاه باستان‌شناس شد / خورهه؛ بنای اسرارآمیز+ فیلم چیدمان میز صبحانه مفصل و متنوع آیسان خانوم نو عروس رضا گلزار برای همسرش/ چه کدبانو و با سلیقه+عکس خلاقیت خنده دار مهندس ایرانی در پیوند پیکان گوجه ای و حیوان چهارپا حماسه آفرید+عکس/ شرکت بنز باید سازنده اینو استخدام کنه تیپ، ژست و چهره بامزه «پارسا پیروزفر» بازیگر جنجالی در 9 سالگی+ عکس تغییر تیپ و چهره «گونگ بوک» سریال امپراطور دریا بعد 20 سال+ عکس جنجال بغل کردن گلر استقلال توسط یک زن در اراک! خلاقیت خنده دار یک ایرانی برای گرم کردن غذایش حماسه آفرید/ خسته نباشی هم وطن +عکس 10 وسیله که باید فورا از دکوراسیون حمام حذف کنید 7 وسیله حمام و سرویس بهداشتی که باید دائم عوض شود برای پاک کردن رنگ مو از پوست و ناخن چه کنیم نحوه صحیح چسباندن مژه مصنوعی در خانه تمدید مجدد ثبت‌نام برای نوبت دوم کنکور سراسری حضور رضا قوچان نژاد با راننده شخصی بر سر مزار پدربزرگش و بوسه احساسی بر قبر وی+عکس/ چه خوبه که هر وقت میاد ایران یه سری بهشون میزنه👌 فال روزانه امروز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 دختر و همسر عابدزاده به خاطر کشف حجاب بازداشت شدند/ این دو اکنون آزاد شده اند فال قهوه با نشان روز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز یکشنبه 26 فروردین 1403 + فیلم خلاقیت خنده دار شرکت نایک در ساخت کتونی با الهام از کفش دومادای دهه شصتی/ لامصب تصوراتمو آتیش زد😂 تجربه ترسناک مهراوه شریفی نیا از گریم مادرش در پشت صحنه فیلم دزد عروسک ها/ انصافا هم ترس داره+فیلم به رخ کشیدن کدبانویی و همسر دوستی به سبک ستاره سادات قطبی+ویدئو/ سوپ رو پسراش و خودش خوردن تموم شده دوباره برای همسرش پخته خلاقیت منحصر به فرد یک مرد فروشنده با نوشته جالب پشت شیشه مغازه‌اش در بازار تهران/ همه رو شرمنده درک و شعورش کرد+عکس (تصاویر) رشد باورنکردنی ریش مرد فرانسوی که نه تنها قلب‌ها را تسخیر کرد، بلکه جایگاه او را در تاریخ تثبیت کرد/ ریش یا خانه ی گربه! فال ابجد روزانه یکشنبه 26 فروردین 1403 (تصاویر) با گوشت‌ چرخ کرده چه غذایی درست کنیم؟/ 7 غذای خوشمزه و پرطرفدار با گوشت چرخ کرده برای مقابله با فوبیای کنکور ابتدا باید آن را بشناسیم
تیتر امروز   
خاطرات سال 1379 آیت الله هاشمی‌رفسنجانی/ ربودن هواپیمای روسی به روایت ایشان، هواپیما ربایان چه کسانی بودند؟ جنجال بغل کردن گلر استقلال توسط یک زن در اراک! تمدید مجدد ثبت‌نام برای نوبت دوم کنکور سراسری دختر و همسر عابدزاده به خاطر کشف حجاب بازداشت شدند/ این دو اکنون آزاد شده اند فال قهوه با نشان روز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال روزانه امروز یکشنبه 26 فروردین ماه 1403 فال حافظ با تفسیر روز یکشنبه 26 فروردین 1403 + فیلم فال ابجد روزانه یکشنبه 26 فروردین 1403 فال انبیاء روزانه یکشنبه 25 فروردین ماه 1403 استوری های جدید منوچهر هادی و یکتا ناصر از دخترشان سوفیا/ ماجراهای این زوج جنجالی تمامی ندارد+ویدیو اینفلوئنسر معروف اینستاگرام؛ خود و خانواده‌اش را قربانی کرد+عکس/ کشتن شوهر و دو فرزند! مرگ مشکوک مرد جوان در انفجار گاز شهری/کشف آثار بریدگی روی جسد، مقتول تازه همسرش را طلاق داده بود بیوگرافی و زندگی خصوصی هدیه بازوند، روژان سریال نون خ و همسرش+ تصاویر جذاب و دیدنی جایزه 50 میلیون تومانی برای عکس گرفتن از برنج خوردن سرمربی تیم ملی! دانلود آهنگ جدید «مال من باش» معین زد+فیلم/ مال من باش تو آسمون بشو منم ابراش ...