ساعدنیوز
ساعدنیوز

سرد مزاجی زنان چگونه درمان می شود؟

  یکشنبه، 06 مهر 1399   زمان مطالعه 9 دقیقه
سرد مزاجی زنان چگونه درمان می شود؟
زنان به دلیل چرخه قاعدگی نیاز به مصرف مکمل‌هایی مانند قرص آهن و زینک دارند. کمبود این مواد در بدن باعث ایجاد استرس، ضعف، خستگی و… می‌شود. این عوامل بر سرد مزاجی زنان تأثیر می‌گذارند.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز،میل جنسی زنان با گذر زمان دچار نوسان می شود. آغاز و پایان یک رابطه بر روی کم و زیاد شدن میل جنسی زنان تأثیر می گذارد. همچنین تغییراتی که در زندگی به وجود می آیند مانند بارداری، یائسگی و یا بیماری نیز می توانند بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارند. گاهی داروهای ضد افسردگی و ضد تشنج باعث سرد مزاجی زنان می شوند. اگر فرد میل زیادی به رابطه ی جنسی داشته باشد و یا به طور مداوم دچار سرد مزاجی زنان شود به طوری که این موضوع باعث ایجاد استرس و پریشانی در وی گردد احتمال می رود که او دچار اختلال جنسی و سردمزاجی شده باشد که به عنوان اختلال تحریک جنسی زنان نیز شناخته می شود. اگر شما از کم بودن یا زیاد بودن شدید میل جنسی رنج می برید می توانید با ایجاد چند تغییر در سبک زندگی خود و آموزش تکنیک های روابط جنسی این مشکل را برطرف نمایید. همچنین برخی از داروها نیز به درمان این بیماری کمک می کنند.

راه های درمان سرد مزاجی زنان

از روش های مختلفی برای درمان سردمزاجی جنسی زنان می توان استفاده کرد. برخی از این روش ها شیمیایی و برخی گیاهی هستند و از قوانین طب سنتی پیروی می کنند. اگر می خواهید از شیوه درمان خود مطمئن شوید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

با این حال، راه های درمان سنتی ساده تر از راه حل های شیمیایی هستند و شما می توانید در خانه خود از درمان سنتی استفاده کنید. در ادامه، به شیوه هایی از درمان ناتوانی جنسی زنان و بی میلی آن ها به مقاربت می پردازیم که شما بتوانید در خانه خود آنان را به کار ببرید.

1- ورزش را فراموش نکنید

ورزش و تحرک فیزیکی درمان هر دردی است. با ورزش کردن به بدن خود یاد می دهید که در برابر فعالیت زیاد مقاومت کند. تناسب اندام در میل جنسی تأثیر بسیار زیادی می گذارد. نیازی نیست در طول روز ورزش های سنگینی انجام دهید. کافی است از نرمش های صبحگاهی و ساده شروع کنید و به تدریج میزان آن را افزایش دهید.

۲- گرمی بخورید

غذاها و خوراکی ها دارای طبع گرم یا سرد هستند. اصولاً افرادی که طبع سردی دارند، توان و میل جنسی کمتری نسبت به افراد طبع گرم دارند. در نتیجه، توصیه می شود از غذاهایی استفاده کنند که طبع گرمی در آنان ایجاد کنند. گیاهان زیادی دارای طبع گرم هستند که در این مقاله به اکثر آن ها اشاره خواهیم کرد.

۳- خوب بخوابید

بی خوابی دشمن یک رابطه جنسی سالم و پرانرژی است. در صورتی که خسته باشید، خود به خود میل کمتری برای برقراری رابطه جنسی خواهید داشت. پس اولین قدم در این زمینه این است که به اندازه کافی بخوابید. بدن شما برای رفع خستگی نیاز به شش تا هشت ساعت خواب دارد. این میزان در بین انسان های مختلف، متفاوت است. پس با یک برنامه درست، میزان خواب لازم بدن خود را پیدا کنید.

قدم دوم این است که زمان خواب خود را تنظیم کنید. اگر خواب شما نامنظم است، شب ها بیدار هستید و روزها می خوابید، مدت زمان خواب شما تکه تکه است و خواب عمیق را تجربه نمی کنید، بهتر است برنامه ای برای خود بچینید. زمان خوردن غذا در شب و سایر فعالیت های روزمره را تنظیم کنید و هر شب رأس ساعت خاصی به رختخواب بروید.

۴- تغذیه مناسب

تغذیه مناسب بر کیفیت زندگی شما تأثیر زیادی می گذارد. رژیم غذایی غلط و عدم استفاده از مکمل ها می توانند زندگی جنسی شما را مختل کنند. زنان به دلیل چرخه قاعدگی نیاز به مصرف مکمل هایی مانند قرص آهن و زینک دارند. کمبود این مواد در بدن باعث ایجاد استرس، ضعف، خستگی و… می شود. این عوامل بر سرد مزاجی زنان تأثیر می گذارند.

۵- سنجد

در طب سنتی آمده است که خوردن سنجد به درمان سرد مزاجی زنان کمک می کند. از آرد سنجد هم می توان برای درمان استفاده کرد. اگر به میوه آن علاقه ای ندارید، بهتر است دمنوش گل و برگ میوه سنجد را درست کنید و بنوشید. این میوه به شما آرامش می دهد زیرا گفته می شود موادی که درون سنجد وجود دارد، همانند استامینوفن و ایبوبروفن عمل می کند.

در نتیجه، اگر درد عضلانی یا استرس داشته باشید، با خوردن سنجد آرامش پیدا خواهید کرد. داشتن آرامش یکی از اصول مهم برقراری رابطه جنسی است. علاوه بر این، می توانید اسانس سنجد را تهیه کنید و فضای خانه را با آن معطر کنید؛ زیرا اسانس آن هم می تواند به درمان مشکل شما کمک کند.

۶- گل سرخ

گیاه دیگری که می تواند به درمان سرد مزاجی زنان کمک کند، گل سرخ است. نوشیدن عصاره این گل به برطرف شدن مشکلات جنسی زنان کمک می کند. علاوه بر این، معطر کردن فضا با بوی این گل، می تواند بر روحیات شما تأثیر مثبتی بگذارد.

۷- ریوند چینی

گیاه و ریشه ریوند چینی یکی دیگر از چیزهایی است که می تواند به درمان سرد مزاجی زنان کمک کند. بهتر است دمنوش این گیاه را تهیه کنید و بنوشید. ریوند چینی باعث می شود آرامش پیدا کنید و استرس نداشته باشید. این گیاه دردهای عضلانی و استخوانی، مخصوصاً دردهای ناحیه استخوان لگن را کاهش می دهد.

نکته: اگر به تازگی زایمان کرده اید و در دوران شیردهی هستید، از این گیاه استفاده نکنید.

۸- گیاه پنج انگشت

گیاه پنج انگشت یا فلفل بیابانی هم می تواند به درمان کم میلی و ناتوانی جنسی زنان کمک کند. این گیاه را به صورت عصاره، قطره و قرص گیاهی مصرف می کنند. گیاه پنج انگشت خواص بسیار زیادی برای بانوان دارد که همه آن ها در درمان سرد مزاجی زنان موثر هستند.

درمان سرطان سینه، کیست تخمدان، کاهش علائم یائسگی، افزایش شیر مادر، درمان ناباروری، کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی و درمان درد پستان از جمله خواص این گیاه هستند. فیتواستروژن درون گیاه موجب برطرف شدن این مشکلات می شود.

۹- جینسینگ

هر چه از خواص جینسینگ در درمان ناتوانی یا بی میلی جنسی بگوییم، کم است. دمنوش این گیاه را به صورت ولرم بنوشید. جینسینگ موجب از بین رفتن استرس، بهبود حافظه، افزایش شادابی، بالا رفتن نیروی محرک، تنظیم سوخت و ساز بدن، بالا بردن سیستم دفاعی بدن، کاهش اثرات منفی یائسگی، تنظیم گردش خون، افزایش قدرت و توان می شود. این گیاه موجب تنظیم ترشح هورمون استروژن می شود و میل جنسی را افزایش می دهد.

اگر جز افرادی هستید که در سنین بالا دچار کاهش میل جنسی شده اید، حتماً از جینسینگ استفاده کنید؛ زیرا این گیاه طراوت و شادابی را برای اعضای مختلف بدن به ارمغان می آورد و در کنار این موارد، در برطرف کردن چین و چروک پوست موثر است.

۱۰- زنجبیل

زنجبیل گیاه دیگری است طبعی گرم دارد و در درمان سرد مزاجی زنان موثر است. از این گیاه به شیوه های مختلفی می توانید استفاده کنید. کافی است تکه ای از زنجبیل را درون چای در حال دم کشیدن بیندازید. علاوه بر این، می توانید از پودر زنجبیل هم در غذاها استفاده کنید.

۱۱- دارچین

دارچین گیاهی است که طبع گرمی دارد و از زمان های دور برای درمان ناتوانی جنسی از آن استفاده می شد. اگر دارای تب سرد هستید، حتماً از دارچین استفاده کنید. این گیاه متابولیسم بدن را افزایش می دهد و انرژی مضاعفی به شما می بخشد. ما ایرانیان از این گیاه زیاد استفاده می کنیم. ترکیب دارچین و شیر می تواند نوشیدنی لذیذی برای تقویت قوای جنسی باشد. از چوب دارچین هم می توانید برای درست کردن دمنوش استفاده کنید.

۱۲- انار

انار میوه ای است که میزان میل جنسی زنان را بالا می برد. استفاده از آب انار طبیعی و دمنوش پوست این میوه، راه حل مناسبی برای درمان سرد مزاجی زنان است.

۱۳- رازیانه

رازیانه یکی دیگر از گیاهانی است که در درمان مشکلات جنسی زنان بسیار موثر است. شما می توانید به راحتی عرق این گیاه را تهیه کنید و مقدار مناسبی از آن را در طول روز مصرف کنید. مصرف بیش از حد رازیانه می تواند بسیار خطرناک باشد و بر خلاف تنظیم هورمون ها، مقدار آن ها را برهم بزند. عرق رازیانه طعم بسیار تلخی دارد؛ بنابراین، بهتر است آن را با عسل میل کنید.

۱۴- زعفران

زعفران خواص بسیار زیادی دارد و شاداب کننده است. دمنوش زعفران می تواند تأثیر مثبتی بر میل جنسی زنان بگذارد. این گیاه موجب تنظیم گردش خون و گرم شدن بافت های بدن می شود. علاوه بر این، شادی آور است.

۱۵- فلفل

غذاهای تند طبع گرمی دارند. در دنیا انواع مختلف فلفل وجود دارد. شما می توانید هر کدام از آن ها را که دوست دارید، مصرف کنید اما پیشنهاد ما این است که سراغ فلفل چیلی بروید. فلفل های تند در تعادل طبع بدن شما موثرتر خواهند بود. این گیاه دارای مقدار زیادی از کپسایسین است. این ماده موجب افزایش ضربان قلب، افزایش متابولیسم و میل جنسی می شود.

۱۶- ترکیب خرما و گردو

این ترکیب را می توانید در مقدار زیاد درست کنید و برای چند هفته در یخچال نگهداری کنید. کافی است چند خرما را با گردوی خرد شده مخلوط کنید و بخورید. در صورتی که دوست دارید این ترکیب شکل و شمایل زیبایی داشته باشد، پوست خرماها را جدا کنید و با مغز گردو در مخلوط کن یا غذاساز بریزید. سپس مواد ترکیب شده را با دست به توپک های کوچک دربیاورید و در پودر نارگیل، پسته یا بادام بغلتانید. مغزهایی مانند پسته و بادام هم در افزایش میل جنسی زنان و مردان موثر هستند.

به دنبال علت بگردید

قطعاً سرد مزاجی زنان علت خاصی دارد که اغلب خودشان از آن باخبر هستند. گاهی قبل از انتخاب شیوه درمان باید دلیل این کاهش میل را بیابید و سپس برای درمان کردن آن اقدام کنید. مهم ترین دلایل سرد مزاجی زنان شامل موارد زیر می شود:

  • زایمان
  • سندروم یائسگی
  • افسردگی پس از زایمان
  • آسیب دیدن دستگاه تناسلی
  • عدم ارضای جنسی زن در مقاربت
  • خشکی واژن و احساس درد
  • کمبود اعتماد به نفس
  • عدم توجه کافی شریک جنسی به زن
  • باورهای تربیتی و فشار جامعه
  • عدم آمادگی عاطفی برای برقراری رابطه جنسی
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
عاشقانه های جذاب سید احمد خمینی و زیباترین دختر ایران زمین «ایران خانوم»/ الهیی چقدر نازه+عکس (920 نظر) سبک زندگی مقام معظم رهبری از زبان همسر ایشان/ ما در خانه‌مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش و پرده‌های قیمتی و مبلمان نداریم (607 نظر) خلاقیت منحصر به فرد شهرداری تبریز برای حفظ پرندگان از سرما/ دست مریزاد واقعا+عکس (525 نظر) خلاقیت تاریخی مهندس ایرانی در نصب دوربین مداربسته به دیوار حماسه آفرید+ عکس/ اینو به دانشگاه هاروارد نشون بده درجا بهش دکترای افتخاری میدن😂 (315 نظر) حماسه دختر مازندرانی با موتورسیکلت در راه مدرسه+ویدئو/ به سن و سال نیست که به جربزه اس! (299 نظر) تصویری از خانه ابدی پدر رهبر معظم انقلاب/ روحش شاد و یادش گرامی (254 نظر) کودکی که با سوال هوشمندانه خود انگشتر رهبر معظم انقلاب را هدیه گرفت+ویدئو/ماشاءالله... (207 نظر) روستایی که شاه قاجار در آن عاشق شد/ تصویر دختری که دل ناصرالدین شاه را برد (176 نظر) محسن تنابنده، نقیِ پایتخت با انتشار این عکس از فوت پدرش خبر داد+عکس/ روحشون شاد چقد پدر و پسری شبیه هم بودن (172 نظر) (عکس) گریه های تلخ همسر پردیس افکاری در روز تشییع پیکرش/ روحش شاد و یادش گرامی (153 نظر) خلاقیت جالب و هوشمندانه شهرداری در ایجاد دستگاهی برای گرم کردن دست شهروندان در زمستان +عکس/ طراح این خدمت بزرگی به مردم کرده (131 نظر) (عکس) عاشقانه های سنگین و رنگین فاطمه دانش پژوه برای همسرش سید احمد خمینی (126 نظر) تاج عروس و دسته گل فوق العاده خاص مریم مومن در شب عروسی اش/ مثل فرشته ها شده+عکس (101 نظر) (فیلم) حماسه آفرینی در خنده دارترین دعوای خانوادگی بالای تیر چراغ برق/ لامصب چطوری رفتی اون بالا😂 (88 نظر) عاشقانه جذاب هاشمی رفسنجانی و همسرش سر سفره ساده صبحانه +عکس (78 نظر)
دیگران می‌خوانند   
عکس های بامزه و ناز سارا و نیکای پایتخت در نوزادی/ از وقتی چشم باز کردن بازیگر شدن! جشن تولد ساده و شاعرانه دو دختر نیره فراهانی، مادر یلدا در سریال دلنوازان/ به نظرتون شبیه مامانشون هستن؟+عکس سکانس خنده دار از تیزبینی و دقت شقایق دهقان، خانوم شیرزاد سریال "ساختمان پزشکان" گوشه دنج و آرامش دهنده خونه قدیمی سانیا سالاری، ارغوان سریال دلدادگان+عکس رونمایی از همسر واقعی و عشق زندگی امپراطور سریال دونگی/ بدون گریم انگار یکی دیگه هست!+عکس آخرین عکس ماه چهره خلیلی، جاریهِ سریال مختارنامه در آغوش مادرش قبل فوت رونمایی از خواهر باکلاس پردیس احمدیه، ساحل سریال پوست شیر +عکس (ویدئو) تمایل شدید نیما شعبان نژاد و شرکت کننده های "اسکار" به دست به یقه شدن با امیرعلی نبویان چشم روشنی علی سخنگو، پارسای سریال دلدادگان و همسر کم سن و سالش برای نوزاد یکتا ناصر در بیمارستان+عکس حیاط باصفا، سرسبز و دلباز سپیده بزمی پور همسر باسلیقه شاهرخ استخری/ آدم اینجا اصلا پیر نمیشه +عکس نقشه خنده دار ترابی و قلی زاده برای ترساندن علیرضا بیرانوند+ویدئو کشف باورنکردنی کشتی نوح در مرز ایران و ترکیه توسط باستان شناسان با این راهکار خاطرات پس از جدایی عاطفی کنار بیا و از شرشون خلاص شو / زندگی جدیدتو شروع کن (عکس) سلفی دمت اوزدمیر در اتاق پرو جلوی آینه / مشکی چه بهش میاد (عکس) محمدرضا گلزار با کاپشن قرمزش چه جوون شده / انگار جوون 20 ساله اس (تصاویر) اسکی سواری جذاب فحریه اوجن همراه پسرانش / چه لباسای رنگی رنگی ست کردن فال قهوه با نشان روز شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال شمع روز شنبه 12 اسفند ماه 1402 21 ویژگی که دل هر پسری را می برد/ با این ترفند کسی رو که دوست داری عاشق خودت کن فال ابجد روزانه شنبه 12 اسفند 1402 فال روزانه شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال انبیاء روزانه شنبه 12 اسفند ماه 1402 (فیلم) مردی که 40 سال است ریشش را نزده است / عجب خوش تیپ بوده نمی دونسته فال حافظ با تفسیر شنبه 12 اسفند 1402 + فیلم غوغای کنسرت تک نفره پارسا خائف نوجوان خوش صدای ایرانی با یک آهنگ اصیل در مسجد جامع اصفهان+ویدیو اولین مسلسلی که مظفرالدین شاه از روسیه به ایران آورد!+ عکس این چند مورد از وسایل اضافی و بدون کاربرد را در خانه تکانی عید دور بندازید وقتی به آشپزی علاقه داری اما در کنارش فوتبال رو هم ادامه میدی+ویدئو/ حالا کدوم بدبختی قراره این غذا رو بخوره😂 بیوگرافی و زندگینامۀ پروفسور رامز وقار، پدر علم متالورژی ایران جشن خانوادگی یکتا ناصر و علی سخنگو پارسای سریال دلدادگان در اولین روز به دنیا آمدن سوفیا دختر منوچهر هادی روی تخت بیمارستان (ویدئو) بهترین بازیکن از نگاه اسطوره فوتبال ایران، علی دایی (عکس) عاشقانه های ترانه علیدوستی و همسرش علی منصور در ویتنام/ ماشالا چه زوج خوشبختی (فیلم) واکنش ناگهانی یک کودک خارجی به صدای اذان رونمایی از شکم مصنوعی بزرگ و خنده دار محسن تنابنده، نقی معمولی در پشت صحنه سریال پایتخت/ چقد شبیه شوهر عمه ها شده😂 (ویدئو) شوخی‌های خنده‌دار دکتر الهی قمشه‌ای با داستان‌های ملانصرالدین در جمع دانشجویان (فیلم) خلاقیت تحسین برانگیز مادربزرگ های دهه شصتی در جاسازی پول های پس اندازشان/ کیا خاطراتشون زنده شد؟😍 (عکس) چراغ نفتی قدیمی و فانوس غبار بسته کنج خانه پدری رهبر معظم انقلاب که یادگار دوران قدیم است خانواده کم جمعیت و صمیمی ملکه اینهیون سریال«دونگی» در واقعیت/ ماشالا چه دختر نازی😍 رونمایی از همسر جوان محسن افشانی پای صندوق های رای/ ماشالا چقدر به هم میان کیک تولد شکلاتی پریناز ایزدیار با دیزاین خاص/ چه جشن تولد ساده ای گرفته برای خودش😍
تیتر امروز   
کشف باورنکردنی کشتی نوح در مرز ایران و ترکیه توسط باستان شناسان با این راهکار خاطرات پس از جدایی عاطفی کنار بیا و از شرشون خلاص شو / زندگی جدیدتو شروع کن فال انبیاء روزانه شنبه 12 اسفند ماه 1402 21 ویژگی که دل هر پسری را می برد/ با این ترفند کسی رو که دوست داری عاشق خودت کن فال روزانه شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال ابجد روزانه شنبه 12 اسفند 1402 فال شمع روز شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال قهوه با نشان روز شنبه 12 اسفند ماه 1402 فال حافظ با تفسیر شنبه 12 اسفند 1402 + فیلم ماجرای جالب نوزاد بابلی که تلفنی به دنیا آمد! انتخابات در 4 حوزه الکترونیک است /توضیح وزیرکشور درباره روند انتخابات تلاش آمریکا برای منصرف کردن مردم ایران از حضور در انتخابات رهبر معظم انقلاب آراء خود را به صندوق انداختند حواشی داغ امروز جمعه 11 اسفند 1402/ درخشش تلخ قایدی؛ شاهکار باشو هم مجیدی را نجات نداد ساده ترین و سریع ترین ترفند رفع افتادگی پوست در خانه/ دیگر داشتن پوست جوان و صاف کار سختی نیست
منتخب روز   
(عکس) تصویری از اولین روز پدربزرگ شدن سید حسن خمینی، نوه حضرت امام (ره) / خوشحالی جالب سید حسن از دیدن ایران خانم (عکس) استایل کژوال امید عالیشاه در مراسم عروسیش در یک تالار مجلل با ترکیب جالب کت و شلوار با تی شرت / کاپیتان باس خوشتیپ باشه❤❤❤ پشت صحنه خنده دار برنامه اسکار مهران مدیری: وقتی فرناز رهنما با لبخند به نیما شعبان نژاد میگه ایکبیری تا از غلظت توهینش کم کنه🤣 (فیلم) تشویق بازیکن قطری پرسپولیس در اصفهان به سبک آهنگ معروف بندری / حسن، حسن، یا حسن، حسن عبدالکریم ... واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی برای درگذشت پدر همسر سیدحسن خمینی پسر مغرور رونالدو جلوی چشم همه پدرش رو سنگ روی یخ کرد/ چشم غره رفتن کریس برای پسرش+ویدئو (فیلم) وضعیت ترسناک متروی تهران با حضور نمایشی داعش و واکنش مردم! شکار اتفاقی دورهمی مجردی خرس‌های قطبیِ نَر در یک ایستگاه هواشناسی متروکه در روسیه دور از چشم خانم بچه‌ها! + تصاویر