ساعدنیوز
ساعدنیوز

صدیقی: حمله به روحانیون کار افراد مرفه و نتیجه حرام‌خواری است!

  شنبه، 16 اردیبهشت 1402   کد خبر 339116
صدیقی: حمله به روحانیون کار افراد مرفه و نتیجه حرام‌خواری است!
ساعد نیوز: کاظم صدیقی درباره حمله‌های اخیر به روحانیون گفت: عموما این کار‌ها را آدم‌های مرفه می‌کنند. شرایط اقتصادی مردم را به زحمت انداخته است، اما همین مردم که در زحمت هستند 13 آبان به صحنه آمدند، 22 بهمن به صحنه آمدند، روز قدس به صحنه آمدند؛ این‌ها همین پابرهنه‌ها هستند که قدرت خرید ندارند. پس مشکل، مشکل حرام‌خوری است، مشکل عیاشی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از ایکنا، رئیس ستاد امر به معروف ضمن اشاره به نقشه‌های هوشمندانه دشمنان گفت: دشمنان اثر خودشان را گذاشتند و القائات آن‌ها نوعی بدبینی و عناد نسبت به گروه‌های مذهبی را ایجاد کرده است که نماد آن هم لباس روحانیت است.

با توجه به اینکه کار‌های اجرایی و تشریفاتی مثل برگزاری جشنواره و همایش در حوزه دین و شاخه‌های دینداری مثل نماز و دعا در کشور ما زیاد انجام می‌شود، چرا وقتی در جامعه حضور پیدا می‌کنیم، در بازار و ادارات می‌رویم، حقیقت دینداری، گوهر دین و روح دینداری را کمتر مشاهده می‌کنیم؟ به نظر شما مشکل کجاست؟

قرآن می‌فرماید: «أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَیْکُمْ یَا بَنِی آدَمَ أَنْ لَا تَعْبُدُوا الشَّیْطَانَ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبِینٌ؛ اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نکرده بودم که شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشکار شماست». خداوند متعال در این آیه هشدار می‌دهد که شما دشمن دارید. آیه دیگری می‌فرماید: «إِنَّهُ یَرَاکُمْ هُوَ وَقَبِیلُهُ مِنْ حَیْثُ لَا تَرَوْنَهُمْ؛ در حقیقت او و قبیله‏‌اش شما را از آنجا که آن‌ها را نمى‌بینید مى‌‏بینند». شیطان هم دشمن آشکار است و هم دشمن پنهان است و قسم خورده هر کسی را بتواند اغوا کند.

این عصر، عصر فضای مجازی و ارتباطات است. یک زمان هر کشوری محصور بود و سنت و فرهنگ نیاکان خود را حفظ می‌کرد، ولی اکنون عصر ارتباطات است. مخصوصا حاکمیت فضای مجازی خیلی آفت بزرگی برای جامعه ما بود. بعضی دولت‌ها هم که سکولار بودند وضعیت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را از حالت معنوی فاصله دادند.

گرچه الآن در دانشگاه‌ها مسئله اعتکاف هست، نماز جماعت برگزار می‌شود، مراسم هست، ولی جو عمومی دانشگاه‌ها آسیب دیده است. فضای عمومی بازار و غیر بازار هم تحت تاثیر اغوائات شیاطین آسیب دیده و بعد دنیاگرایی و لذت‌گرایی و بی‌مبالاتی توسعه پیدا کرده است.

در عین حال همه این‌ها مثل کف روی آب است. مهم آن‌هایی هستند که دفاع از حرم می‌کنند. یک شهید سلیمانی که در دامن امام پرورش یافت و در دامن امام خامنه‌ای به قله رسید، نقشش و اثر معنوی‌اش در تمام جهان با هیچ کانون اثرگذاری قابل مقایسه نیست. در همین دوران آشوب، عده‌ای که جان به کف گرفتند و سه ماه در خیابان ماندند شیران روز بودند و پارسایان شب. بعضی از طلبه‌های ما که در میدان حضور داشتند شب‌ها اهل مناجات و دعا بودند، روز‌ها هم پاسدار امنیت کشور بودند.

یکی از حکمت‌های وفور ادعیه توسط ائمه همین غفلت‌زدایی است. اگر مناجات خمس عشر سفره دل‌ها شود خیلی تحول خوبی در وجود انسان ایجاد می‌شود. مرحوم آقای بهجت می‌فرمودند یک وقت ما در نجف، وقت سحر خواستیم ببینیم چه تعدادی در قنوت نماز شبشان دعای ابوحمزه می‌خوانند، گفتند تعدادشان را شمردیم، بیش از هفتاد نفر بودند.

این‌ها اکسیر است و تغییر می‌دهد؛ لذا حوزه‌های علمیه، صاحبان تریبون و ارگان‌هایی که مسئولیت فرهنگی دارند مثل سازمان تبلیغات، اوقاف، وزارت ارشاد و مدارس علمیه هم باید بین خود و خدا، خودشان را از شر شیطان که وسوسه‌گر نفس اماره است، در سایه دعا محافظت کنند و هم اینکه میان مردم بروند، دعا ببرند، قرآن ببرند، سیره اهل بیت ببرند و در هر صنفی یک گروهی پیدا شود آنچه درس عملی دعا است، در کسب و کارشان و در اداره‌شان پیاده کنند.

به نظر حضرتعالی که سال‌ها در حوزه تبلیغ دین کار کرده‌اید، برای خروج از این وضعیت فرهنگی چه باید کرد؟

سیدمحسن امین جبل عاملی که از نوآوران علمای شیعه است و بعد از سلطه فرهنگی غرب مدرسه تاسیس کرد شعارش این بود «انتشروا الهدی من حیث انتشر الضلال» یعنی باید ببینیم شیطان از چه راهی می‌آید افکار جوانان ما را به انحراف می‌کشاند، ما هم از همان راه برویم. کار دشمن همیشه این بوده است که میان جوانان برود و آن‌ها را مبتلا به ویروس لاابالی‌گری، بی‌دینی، علاقه به بیگانه و یاس و نوامیدی کند. در این میان در دانشگاه‌ها و آموزش و پروش برخی اساتید و معلمین ماموریت شیطانی دارند، این‌ها اثرگذار هستند.

باید کانون‌های مسئول در امور فرهنگی یک تحول جدیدی، یک خلاقیت و ابتکار جدیدی به خرج دهند و از هنر استفاده کنند، از فضای مجازی مثل آن‌ها استفاده کنند، چون آن‌ها گاهی در قالب یک کلمه اوضاع را تغییر می‌دهند. باید مسئولین فرهنگی ما این مسیر‌ها را طی کنند مضاف بر اینکه دو صد گفته، چون نیم کردار نیست، «کونوا دعاه الناس بغیر السنتکم». باید خوبان ما صالحان ما برای رضای خدا با نسل جوان مانوس شوند تا آن‌ها عمل ببینند، صداقت ببینند، معنویت ببینند. اثر این کار با سخنرانی و جزوه قابل مقایسه نیست.

پیرو همین مشکلات و آسیب‌هایی که اشاره فرمودید اخیرا برخی روحانیون مورد سوء قصد قرار گرفتند که واقعا دلخراش بود. علت این گونه رفتا‌ها و اقدام عاجل در این زمینه چیست تا چنین مواردی را نبینیم؟

مقام معظم رهبری به برنامه‌ریزی دشمن احسنت گفته است. برنامه‌های آن‌ها خیلی دقیق و حساب‌شده است و اینطور نیست که خلق الساعه باشد، کما اینکه قرآن می‌فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ؛‌ای مؤمنان، از گام‌های شیطان پیروی نکنید». پس دشمنان اثر خودشان را گذاشتند و یک عده به قدری از هویت ملی و دینی خودشان بیگانه شدند که دربست در اختیار آن‌ها قرار گرفتند و هرچه بگویند قبول می‌کنند. القائات آن‌ها نوعی بدبینی وعناد نسبت به گروه‌های مذهبی را ایجاد کرده است که نماد آن هم لباس روحانیت است. مسلما کار شده تا وضع به اینجا رسیده است، لذا باید کار شود تا شرایط اصلاح شود.

شهید مطهری که به شهادت رسیدند امام فرمودند «بکشید ما را، ملت بیدارتر می‌شود». من این خون‌ها را مبدا بیداری جدید می‌دانم. این مظلومیتی که الآن در طلبه‌ها حاکم است هم از نظر مالی که زیر خط فقرند و هم از نظر امنیتی که افراد شقی پیدا می‌شوند و مظلومانه طلابی که نه سمتی دارند نه شانی دارند را مورد سوء قصد قرار می‌دهند، مبدا بیداری است. این نوع حرکت‌ها وجدان‌ها را بیدار می‌کند و یک تنبه جدیدی ایجاد می‌کند که امیدواریم مبدا یک حرکت خوب فرهنگی شود. همیشه خون احیاگر است. وقتی پیکر ضعیف می‌شود خون تزریق می‌کنند لذا امیدواریم خون شهدا در پیکره جامعه ما حیات جدیدی ایجاد کند.

به نظر شما شرایط اقتصادی مردم هم در این قضیه نقش دارد؟

نخیر، عموما این کار‌ها را آدم‌های مرفه می‌کنند. شرایط اقتصادی مردم را به زحمت انداخته است، اما همین مردم که در زحمت هستند 13 آبان به صحنه آمدند، 22 بهمن به صحنه آمدند، روز قدس به صحنه آمدند؛ این‌ها همین پابرهنه‌ها هستند که قدرت خرید ندارند. پس مشکل، مشکل حرام‌خوری است، مشکل عیاشی است، این‌ها دنبال آزادی هستند و دین را مانع آزادی خودشان می‌دانند لذا عقده دارند و از این کار‌ها می‌کنند.

مسئله حجاب در این چند ماه تبدیل به چالشی جدی شده است. به نظر شما راه حل چیست و چگونه می‌توانیم این چالش را پشت سر بگذاریم؟

راه حل برنامه‌ریزی فراگیر است، یعنی فقط کار دولت نیست. این یک جنگ تمام عیار است و ما هم در جبهه اقتصاد و هم در جبهه فرهنگ و قضیه کشف حجاب با دنیای استکبار درگیر هستیم. این یک درگیری جهانی است. همانطور که در جنگ نظامی حضور مردم مسئله را حل کرد در این جنگ هم باید مردم را بسیج کرد و مردم باید به صحنه بیایند. هم کار فرهنگی بشود و هم، چون قانون است در اجرای قاون مجریان قانون باید اقتدار نشان دهند. در مملکتی که قانون حرمت ندارد هرج و مرج می‌شود.

آقا فرمودند بی‌حجابی هم حرام شرعی است هم حرام سیاسی است من عرض می‌کنم هم حرام قانونی است و، چون قانون است مجریان باید در اجرای قانون مقتدر به میدان بیایند. مثلا چرا کسانی که حجاب را رعایت نمی‌کنند از امکانات دانشگاه‌های دولتی برخوردار شوند؟ هم روشنگری شود، اقناعی صحبت شود و هم انضباط‌های خاصی را رعایت کنند تا کشف حجاب سریع‌تر از ویروس کرونا از جامعه رخت بربندد و به سراغ صاحبان اصلی خودش برود.

با این دیدگاه که برخورد‌های قانونی نوعی لجبازی میان مردم ایجاد می‌کند، موافقید؟

قانون، قانون است. قانون باید اجرا شود. کسی با آثارش کار ندارد. قانون‌شکنی موجب زندگی جنگلی است. حالا اگر یک نفر لجبازی هم کرد مهم نیست، چون همه مردم اینطور نیستند و اکثریت مردم ببیند کار جدی است کوتاه می‌آیند. شوخی می‌کنند که مردم لج می‌کنند والا اگر کار جدی باشد کسی لجبازی نمی‌کند، ولی حتما باید حرکت فرهنگی و قدرت اجرایی با هم هماهنگ باشد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خلاقیت خنده دار شهرداری در نصب بنر برای ترغیب زوج ها به فرزندآوری+عکس/ماشاءالله استعداد🤣 (721 نظر) رونمایی از کیک عروسی 450 میلیونی لاکچری در تالار رشت/ کیک که واگعیه ولی رقمش برای ما قفله🙄 (676 نظر) بنر جالب شهرداری برای تبریک تولد یک آقا به خانومش+عکس/ماشاءالله خلاقیت🤣 (386 نظر) خلاقیت یک ایرانی در تعمیر آینه بغل ماشین اش حماسه آفرید+عکس/صنعت خودروسازی به این بشر نیاز داره🤣 (188 نظر) خلاقیت خنده دار ناخدای کشتی با ایجاد مُستراح در لِنج+عکس/ بمیرم برای ماهی های کف دریا🤣 (185 نظر) خلاقیت خنده دار یک شاطر خوش ذوق در پخت نان لواش برای کباب پزها +عکس/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂 (169 نظر) رونمایی از عکس واقعی زلیخای یوسف پیامبر (یوزارسیف) که در موزه مصر نگهداری میشود /چقدر برازنده و زیبا... (147 نظر) تبدیل بیمارستان غزه به باشگاه بدنسازی اسرائیل! (137 نظر) ایران در زمان یوزارسیف (یوسف پیامبر) چگونه بود؟ (127 نظر) تصاویری از منحصر به فردترین نان هایی که یک شاطر خانوم میپزد/ از بس خوشگلن آدم دلش نمیاد بخوردشون! (118 نظر) کشف شگفت انگیز حلقه طلایی و زیبای کوروش کبیر در روسیه/ چهره شاه ایران باستان رونمایی شد+عکس (80 نظر) تنها فرزند ناصرالدین شاه که انقلاب اسلامی را دید (77 نظر) (فیلم) لحظه دیده نشده از تجلیل آیت الله هاشمی رفسنجانی از مریم میرزاخانی بعد از کسب مدال طلای المپیاد ریاضی با مجری گری حداد عادل (75 نظر) ایده تحسین برانگیز شاطر برای افزایش آگاهی مردم در نانوایی حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه واقعا... (70 نظر) (فیلم) وقتی رضا بهرام آهنگ بختیاری رو از خود بختیاری‌ها بهتر می‌خونه / بیو بیو که دلُم سیت تنگه! (70 نظر)
دیگران می‌خوانند   
(عکس) پیام رضایت خنده دار مشتری وفادار و ثابت اسنپ فود بعد از 3 بار مسمومیت/ خب لامصب مگه واجبه خودتو بکشی؟😂 فال شمع روزانه امروز یکشنبه 19 آذر 1402 فال روزانه امروز یکشنبه 19 آذر ماه 1402 فال قهوه روزانه با نشان امروز یکشنبه 19 آذر ماه 1402 فال ابجد روزانه امروز یکشنبه 19 آذر 1402 فال انبیاء روزانه امروز یکشنبه 19 آذر 1402 فال حافظ با تفسیر امروز یکشنبه 19 آذر 1402 + فیلم لباس عروس خوشگل نوزاد ناز شبنم قلی خانی غوغا کرد/ الهی چقدرم شبیه مامانشه😍 (فیلم) ایست بزرگ پلیس راهور مقابل دیدگان بازیکنان فوتبال / ماشین های وارداتی فوتبالیست ها پلاک نمی شوند؟ زلیخای زیبارو عشق ناب یوسف پیامبر کچل از آب درآمد! حقیقت عجیب و شوکه کننده درباره زیبایی زنان مصر باستان تمرینات تنیس سخت و طاقت فرسای بهنوش طباطبایی / آمادگی جسمانیشو به رخ همه کشید! (فیلم) اون روی پوتین را هم ببینید / چه روحیه لطیفی داره ... (فیلم) وزیر کار چقدر حقوق ماهانه دریافت می کند؟ (فیلم) اجرای آهنگ اردک تک تک کنسرت خواننده مشهور را متوقف کرد! ابراز علاقه مردم به عمو پورنگ در کنسرت مهدی یغمایی (فیلم) سخنرانی دیدنی رهبر انقلاب به زبان شیرین آذری برای مردم ترک زبان آذربایجان شرقی نامه سرگشاده مردم بخش میمه خطاب به مسئولین در رابطه با ارتقا بخش میمه به شهرستان مدرسه باصفا و دلباز میرزا کوچک خان جنگلی در تهران متعلق به زمان مشروطه+عکس (فیلم) لحظه دیدنی از اولین دیدار عاشقانه ناصرالدین شاه با جیران بانو در دربار شاهی/ با اختلاف بهترین سکانس👌 (فیلم) صحنه غصه دار از عروس زیبایی که کنار قبر داماد با لباس عروس زنده به گور شد (ویدئو) یادی کنیم از سکانس خواستگاری در قصه های مجید/کاری که مجید با این دختر کرد آمریکا با هیروشیما نکرد😂 عکسی دیده نشده از ولادیمیر پوتین در اتوبان همت داخل نیسان آبی! / اینجا کجا شما کجا😂 حضور داماد دست و بال شکسته با زیرشلواری در کنار عروس شیک پوش در مراسم عقد به یادماندنی شد/ بدبخت تا عمر داره یادش نمیره😂 (فیلم) تعریف و تمجید رهبر انقلاب از مولانا شاعر بلندپایه ایرانی/ مثنوی مولوی اصول اصول اصول دین است (فیلم) لهجه اصفهانی امیرالمومنین علی(ع) در فضای مجازی سر و صدا کرد! اولین و قدیمی ترین مدارس دخترانه فوق مدرن در ایران+عکس رونمایی از لباس های عتیقه مولانا، شاعر عرفانی ایرانی در قونیه ترکیه+ عکس لحظه ربودن یک زن جوان تهرانی در خیابان های خلوت پایتخت+ویدئو کشف بزرگ‌ترین و ارزشمندترین الماس سیاه جهان که با یک شهاب‌سنگ به زمین آمد!+ عکس رونمایی از عکس واقعی قالیچه حضرت سلیمان + سند چند ساله داستان حضرت سلیمان که فاش شد کشف فرشته هایی با بال پرواز واقعی در زادگاه حضرت عیسی (ع) + تصاویر گنجینۀ غیرمنتظره‌ تبر های عتیقه که یک جویندۀ گنج در لهستان پیدا کرد+عکس (فیلم) 10 تا از عجیب ترین و خوشمزه ترین میوه های دنیا که تا به حال قسمت نشده بخورید صنایع دستی تبریز چیست؟ راهنمای خرید فندک زیپو اصل + معرفی بهترین مرکز خرید زیپو پروفیل مناسب برای سقف شیروانی چیست؟ کشف شگفت انگیز فسیل های «طلایی» 183 میلیون ساله!+عکس تولد جانوری عجیب به سفیدی برف +عکس/ سبحان الله در رژیم فستینگ چی بخوریم و چی نخوریم؟ سکانس عاشقانه سریال شهرزاد: وقتی قباد قربون صدقه شهرزاد میره +ویدیو/با تو انگار تو بهشتم ... (ویدئو) حلقۀ متحرک مار زنده روانۀ بازار شد/ با این انگشتر در مجالس بدرخشید😂
تیتر امروز   
زلیخای زیبارو عشق ناب یوسف پیامبر کچل از آب درآمد! حقیقت عجیب و شوکه کننده درباره زیبایی زنان مصر باستان حضور داماد دست و بال شکسته با زیرشلواری در کنار عروس شیک پوش در مراسم عقد به یادماندنی شد/ بدبخت تا عمر داره یادش نمیره😂 اولین و قدیمی ترین مدارس دخترانه فوق مدرن در ایران+عکس کشف بزرگ‌ترین و ارزشمندترین الماس سیاه جهان که با یک شهاب‌سنگ به زمین آمد!+ عکس رونمایی از عکس واقعی قالیچه حضرت سلیمان + سند چند ساله داستان حضرت سلیمان که فاش شد کشف فرشته هایی با بال پرواز واقعی در زادگاه حضرت عیسی (ع) + تصاویر گنجینۀ غیرمنتظره‌ تبر های عتیقه که یک جویندۀ گنج در لهستان پیدا کرد+عکس نامه سرگشاده مردم بخش میمه خطاب به مسئولین در رابطه با ارتقا بخش میمه به شهرستان کشف شگفت انگیز فسیل های «طلایی» 183 میلیون ساله!+عکس تولد جانوری عجیب به سفیدی برف +عکس/ سبحان الله افشاگری جدید در خصوص خودروهای شاسی بلند نمایندگان مجلس: با من تماس گرفتند اما من فیدلیتی نگرفتم! اولین کنکور سراسری در ایران+ عکس کشف شگفت انگیز بقایای 20 انسان در تخت جمشید هوش مصنوعی که پسورد شما را از روی صدای کیبورد تشخیص می‌دهد بازداشت گروگانگیران مردان خارجی در آذربایجان غربی / یک باند مخوف تشکیل داده بودند
منتخب روز   
(فیلم) اجرای آهنگ اردک تک تک کنسرت خواننده مشهور را متوقف کرد! ابراز علاقه مردم به عمو پورنگ در کنسرت مهدی یغمایی (فیلم) صحنه غصه دار از عروس زیبایی که کنار قبر داماد با لباس عروس زنده به گور شد (فیلم) لهجه اصفهانی امیرالمومنین علی(ع) در فضای مجازی سر و صدا کرد! (فیلم) خاطرات جالب و شنیده نشده از دیدار احمدی نژاد و پادشاه عربستان / شاه سعودی گفت چرا این قدر در تلویزیون و رسانه هایتان به من فحش می دهید؟ (فیلم) نماینده مجلس: حقوق یک کارگر در آلمان 20 برابر حقوق کارگر ایرانی است؛ آنها BMW تولید می‌کنند ما دنا پلاس! بازدید رئیسی از پروژه بزرگراه شمالی کرج و احداث بزرگ‌ترین پل غرب آسیا اژه‌ای: کیفرخواست وزیر سابق جهاد کشاورزی صادر شد/ تکذیب دخالت در پرونده شهید عجمیان/ جزئیات فساد چای + فیلم (فیلم) سکانس خنده دار از سریال پایتخت: حسادت نقی برای رفتن رحمت به ترکیه🤣 خمیازه کشیدن بامزه جنین در شکم مادرش +فیلم سونوگرافی😍/دل آدم میره براش رونمایی از عکس واقعی آسنات، رقیب عشقی زلیخا و مادر بچه های یوسف پیامبر (فیلم) غوغای دف نوازی و خوانندگی پسر نوجوان در متروی تهران/ دل یه ملت رو شاد کرد😍👌 (فیلم) ماجرای عجیب پسر مهاجر افغانی که دور از چشم پدر و مادرش هنرپیشه مشهور ایرانی شد/ اصالت بازیگر زخم کاری لو رفت!