ساعدنیوز
ساعدنیوز

تاکید امیرعبداللهیان بر باز بودن مسیر مذاکرات

  سه شنبه، 02 اسفند 1401   کد خبر 331365
تاکید امیرعبداللهیان بر باز بودن مسیر مذاکرات
ساعدنیوز: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در توضیح نشست کمیسیون با وزیر امور خارجه گفت: امیرعبداللهیان در این جلسه با اشاره به دعوت از سلطان عمان برای سفر به تهران تاکید کرد که مسیر مذاکرات همچنان باز است و تبادل پیام از طریق واسطه‌ها صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری_ تحلیلی ساعدنیوز به نقل از ایرنا، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه گفت: امروز آخرین تحولات سیاست خارجی کشورمان مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: وزیر خارجه از سفر رییس جمهور و وزرای همراه به پکن گزارشی ارائه کرد که بر اساس آن، با توجه به اینکه دولت چین روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران راهبردی می‌داند، رویکرد تقویت ارتباط تجاری با ایران را در دستور کار قرار داده است. طبق گفت و گوهای انجام شده بین طرفین، 19 سند به امضای طرفین رسیده که این سندها در حوزه‌های مختلفی از جمله خودرو سازی، فناوری، زیست محیطی و همکاری‌ها در حوزه انرژی هسته ای در دستور کار بوده و اسناد آن امضا شده است.

عمویی یادآور شد: این اسناد ادامه دهنده چشم انداز همکاری‌های 25 ساله ایران و چین است که سال گذشته بین دولت ایران و چین به امضا رسیده است. جزییات بخشی از این اسناد تبدیل به قراردادهایی خواهد شد که این قراردادها در همکاری ایران و چین به اطلاع عمومی می رسد.

وی گفت: بر اساس توضیحات ارائه شده، سطح استقبال از هیات ایرانی در پکن در بالاترین سطح خود بوده که این نشان دهنده اهتمام دولت چین به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم ادامه داد: موضوع دیگر مطرح شده در جلسات مربوط به مباحث مذاکرات هسته‌ای بود؛ آقای امیرعبداللهیان اشاره داشت که مسیر مذاکرات همچنان باز است و تبادل پیام از طریق واسطه‌ها صورت می‌گیرد. همچنین درباره تبادل زندانیان این توضیح داده شد که ایران از موضع انسانی به این موضوع توجه کرده و واسطه هایی از کشورهای منطقه فعال است و آمادگی داریم در صورت تامین خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران و زندانی‌های ایرانی هم آماده بازگشت به کشور شوند، موضوع را دنبال کنیم.

عمویی ادامه داد: در این جلسه گفته شد که پیروی سفر آقای رئیس جمهور به مسقط از سلطان عمان برای سفر به تهران دعوت شده که در وقت مناسب انجام خواهد گرفت.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (212 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (65 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (48 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (22 نظر) زیبایی بهت آور دختر و مادر آیشواریا بازیگر جذاب هندی! (15 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (13 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (10 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (9 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (7 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (5 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (5 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (5 نظر)