تبعه افغان، 9 نفر را در جنوب تهران به آتش کشید!

  دوشنبه، 03 مهر 1402   کد خبر 357431
تبعه افغان، 9 نفر را در جنوب تهران به آتش کشید!
ساعد نیوز: پسری جوان که تبعه افغان نیز هست، با آتش‌ افروزی در خانه‌ای در جنوب تهران 9 نفر را به شدت مجروح کرد که حال برخی از آن‌ها وخیم است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز به نقل از برترین ها، جوان کینه‌جو در اقدامی هولناک ساکنان خانه‌ای در بازارچه قوام‌الدوله را آتش زد و 9 نفر را راهی بیمارستان کرد که حال بعضی از مصدومان وخیم گزارش شده است.

ساعت 7 صبح شنبه یکم مهرماه فریاد‌های چند نفر که کمک می‌خواستند و صدای داد و فریادهایشان در هم گره خورده بود سکوت صبحگاهی ساکنان خیابان طرحانی در حوالی بازارچه قوام‌الدوله در جنوب تهران را در هم شکست. ساکنان محله که برای شروع هفته بیدار شده بودند و کسبه‌ای که تازه می‌خواستند مغازه‌های خود را باز کنند با شنیدن صدای داد و کمک به سمت صدا رفتند و دیدند فریاد‌ها از خانه‌ای می‌آید که در آتش می‌سوزد.

پس از آن بود که ساکنان و کسبه خیلی زود آتش‌سوزی را به مرکز فوریت‌های امداد 125 آتش‌نشانی شهرداری تهران گزارش دادند و با اقدامات اولیه سعی کردند افراد گرفتار در آتش را نجات بدهند. با اعلام این خبر به نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی، ماموران برای خاموش کردن آتش و نجات محبوسان راهی محل حادثه شدند و حریق را در یک عملیات منسجم مهار کردند. این در حالی بود که با توجه به نوع حادثه و گرفتار شدن چند نفر در شعله‌های آتش امدادگران اورژانس هم در محل حادثه حاضر شده بودند و پس از خاموش شدن زبانه‌های آتش مجروحان را به نزدیکترین بیمارستان منتقل کردند

پس از خاموش شدن آتش تحقیق در مورد دلیل و نحوه آتش سوزی آغاز و مشخص شد افراد مصدوم مدتی بود که به این خانه قدیمی آمده بودند و با اجاره کردن آنجا در هردو طبقه اسکان داشتند. آتش‌سوزی عمدی بود و بررسی‌ها نشان می‌داد فرد آتش‌افروز هم دچار سوختگی شده و در دام آتشی که خود افروخته گرفتار شده است.

با بدست آمدن این نتایج و شناسایی فرد آتش افروز ماجرای عمدی بودن این آتش‌سوزی در بی‌سیم‌های ماموران کلانتری 113 بازار مخابره شد و دقایقی بعد بازپرس ویژه قتل، محمد مهدی براعه در جریان ماجرا قرار گرفت. به این ترتیب بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی، به همراه کارآگاهان اداره دهم و تیم تشخیص هویت پای در خانه 2 طبقه گذاشتند که تا ساعتی قبل در شعله‌های آتش می‌سوخت.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، دقایقی قبل از آنکه شعله‌های آتش زبانه بکشد و از کنترل خارج شود متهم به صورت مخفیانه وارد طبقه دوم شده و در آنجا ابتدا بنزین را روی 9 مرد جوان پاشیده و سپس شعله‌های آتش را به جان آن‌ها انداخته است، اما خودش هم هنگام فرار دچار سوختگی و توسط افراد دیگر زمین‌گیر شده است.

این در حالی بود که فردی به پلیس مراجعه کرد و گفت دلیل این اتفاق را می‌داند، فرد مطلع مدعی شد: عامل آتش افروزی از سوی یکی از افرادی که جزو مصدومان حادثه است مورد تجاوز قرار گرفته و بقیه هم به این اقدام واکنشی نشان نداده‌اند که همین باعث شده انگیزه انتقام در دل این فرد شعله‌ور شود و آتش افروزی کند.

به این ترتیب تحقیقات از متهم 18 ساله به عنوان گام بعدی در دستور کار قرار گرفت، اما خودش ماجرای تجاوز را انکار کرد و به تیم جنایی گفت: مدتی قبل از کشورم افغانستان به ایران آمدم و مشغول کار شدم، مدتی در خانه‌ای که ساکنانش را آتش زدم سکونت داشتم، اما با یکی از افراد آنجا اختلاف حساب مالی پیدا کردم و همین باعث شد آن‌ها به صاحبخانه بگویند من را بیرون کند. این در حالی بود که برادرم هم با برخی از مصدومان در مغازه‌های باب همایون کار می‌کرد و بخاطر اختلافات با آن‌ها اخراج شده بود. همین باعث شده وقتی آن‌ها خواب بودند آنجا بروم و آن‌ها را آتش بزنم.

مرد جوان ادامه داد: همین ماجرا‌ها کافی بود تا از آن 9 مرد کینه بگیرم، چون آن‌ها بودند که باعث شدند صاحبخانه مرا بیرون کند و برادرم بیکار شود؛ به همین خاطر صبح زود مخفیانه از روی دیوار وارد خانه شدم؛ اول بنزین را روی هر 9 نفر آن‌ها ریختم که خواب بودند و بعد با فندکی که داشتم آتش‌شان زدم، اما حواسم نبود و روی پای خودم هم بنزین پاشیده بود و بعد که آتش را روشن کردم پای خودم هم گُر گرفت و خودم هم آتش گرفتم، اول پایم سوخت و وقتی آتش بالا گرفت دست و صورت هم دچار سوختگی شد به همین خاطر نتوانستم فرار کنم.

در پی اعتراف صریح متهم آتش افروز، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی ماموریت یافتند تا با بازبینی دوربین‌های مداربسته بازارچه قوام‌الدوله بررسی‌های لازم برای جمع‌آوری مدارک و شواهد عیله این متهم را ادامه دهند.

در حال حاضر وضع جسمانی برخی از مصدومان که اهل کشور افغانستان هستند وخیم گزارش شده است و به دستور بازپرس محمد مهدی براعه متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفته است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

7 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (631 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (602 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (414 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (384 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (299 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (244 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (207 نظر) عکس گریه دار از مجموعه آمپول هایی که یک مادر برای به دنیا آوردن نوزادش زده/ این عشق مادرانه چیه اصلا😢 (196 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (183 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (174 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (166 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (165 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (156 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (151 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (148 نظر)
دیگران می‌خوانند   
فال قهوه روزانه با نشان امروز دوشنبه 13 آذر ماه 1402 نحوه جالب آشنایی رهبر معظم انقلاب با استاد شهریار/ اولین باری که ایشان شعر علی ای همای رحمت را شنیدند+ویدیو کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس پر کردن دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟ کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس شگفت انگیزترین دریای دنیا که دو رنگ دارد/ زیبایی های الهی انتها نداره+ویدیو (ویدئو)191 امین تولد پیرترین حیوان دنیا!/ چند مدت بعد مرگ ناپلئون به دنیا اومده😮 یخ زدن کامل دهان، چشم‌ها و گوش‌های یک گوزن+فیلم راهنمایی برای ایجاد یک خط تولید انعطاف‌ پذیر در سر تراشی سی ان سی نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تفاوت کراتین مو با بوتاکس مو در چیست؟ دستگاه لیزر پلاتینیوم چیست ؟(ویژگی، امکانات و قیمت) نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری روستایی که همه اهالی اش پرسپولیسی هستند و یا پرسپولیسی به دنیا می‌آیند!+فیلم رونمایی از چهره خوشگل گدای میلیونر بعد از تعقیب +فیلم/ با چهره زشت و پاهای فلج چجوری مردم و گول میزد😐 حضانت فرزند بعد از طلاق با کیست؟ نحوه ی ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته هر آنچه باید درباره تخته شیشه ای وایت برد بدانید احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC نحوه ی ثبت نام و ورود سامانه گلستان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته+ آموزش تصویری (ویدئو) آموزش ساختن هواپیما در یک دقیقه؛ کاردستی هواپیما با چوب بستنی😍 ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم چگونه روند پیری را معکوس کنیم و هر روز جوان تر شویم؟ (ویدئو)تصادف وحشتناک تریلی با قطار و نجات معجزه آسای راننده/راننده واقعا خوش شانس بود که تونست جون سالم به در ببره خلاقیت خنده دار پسر ایرانی برای سوار شدن به الاغ حماسه آفرید +فیلم/ لعنتی الاغ قطع نخاع شد🤣 زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد بنر جالب شهرداری برای راننده ها در سطح شهر +عکس/ بهتر از این نمیشد واقعا متقاعدشون کرد... لباس عروس خیره کننده خوشگل ترین دختر ایرانی، نوه چشم رنگی محمود پاک نیت+عکس (عکس) خلاقیت زیبا و جالب در طراحی بیلبورد برای تبلیغات جاروبرقی راز وجود لپ تاب در مجسمه 2 هزار ساله! + عکس (ویدئو) تبلیغ خلاقانه و منحصربفرد قهوه در خیابان استقلال ترکیه! سکانسی از سریال عاشقانه شهرزاد: وقتی قباد برای شهرزاد غریبه شد +فیلم سکانس خنده دار سریال خانه به دوش: وقتی علی صادقی لج مریم امیرجلالی رو درمیاره +فیلم🤣 نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری (عکس)برخلاف قانون طبیعت جنس نر این حیوان باردار می شوند! (ویدیو) حرکت عجیب و غیر قابل پیش‌بینی یک مار گاتر سوژه شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه بین المللی امام خمینی+ آموزش تصویری
تیتر امروز   
کشف مرموز و حیرت انگیز اسکلت در مریخ/ آدم هاج و واج میمونه!+عکس کشف کتاب مردگان و شگفت انگیزترین مومیایی مصری که متعلق به کاهن اعظم مصر است+عکس احتمال تعویق بازی پرسپولیس - الدحیل/ سرخ‌ها منتظر تصمیم AFC ماجرای جنجالی شاطری که آب دهانش را روی نان میندازد +فیلم زمان ثبت نام آزمون آیلتس اعلام شد ماجرای دستگیری تتلو در ترکیه/ خواننده پر حاشیه به دنبال اقامت آمریکاست؟ بانوان هم تماشاگر داربی می‌شوند غوغای عکس زیبای 2 نفره از مریم مومن و مادرش +عکس /مادر زیباتر از دختر... دانشجوی نخبه فلسطینی در اسارت مدرک کارشناسی خود را گرفت حکم اعدام برای کارگردان جوان به جرم آزار جنسی دختران دانش‌آموز خبر بد برای پرشورها: آتا سنتر زنوزی با سرمایه گذاری 25 هزار میلیارد تومانی به خاطر کارشکنی شهرداری تبریز کأن لم یکن شد؟ جنجال حضور الهام چرخنده و نوید محمدزاده در آهنگ +18 «برادران لیلا»/ تیر ساسی اینبار به سنگ خورد زنان جایی در شهرآورد پایتخت نخواهند داشت! ادعای ناو آیزنهاور آمریکا : پهپاد ایرانی را ساقط کردیم کیهان گاف داد /آذری جهرمی چطور با 7 سال سن به جبهه می رفت؟!
منتخب روز   
(ویدئو) لحظه کشف سه کوزه پر از طلای هندی و جواهرات گرانبها از زیر زمین کشاورزی ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد