ساعدنیوز
ساعدنیوز

توضیح رییس بنیاد درباره قیمت مسکن ملی

  دوشنبه، 15 اسفند 1401   کد خبر 332764
توضیح رییس بنیاد درباره قیمت مسکن ملی
ساعد نیوز: رییس بنیاد مسکن گفت: تعداد طبقات، موقعیت منطقه‌ای، دستمزد، امکانات و مشاعات در قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن تاثیرگذار است که بر این اساس نمی‌توان قیمت مشخصی را برای پروژه‌ها در نقاط مختلف تعیین کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساعد نیوز به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد اظهار کرد: قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن به عوامل مختلف شامل، کیفیت مصالح تزئینی، امکانات، مشاعات، موقعیت جغرافیایی و برخی دیگر از مولفه‌های اقتصادی بستگی دارد. به طور مثال ساختمانی که در یک روستا ساخته می‌شود یک طبقه است، آسانسور و راه پله ندارد. بنابراین قیمت آن ارزان‌تر از بلوک‌های چند طبقه تمام می‌شود؛ زیرا در بلوک‌های آپارتمانی آسانسور، راه پله و سایر مشاعات باید ایجاد شود.

وی افزود: یکی دیگر از شاخص‌های اثرگذار، وضعیت اقتصادی مناطق است. مثلا ممکن است در یک نقطه از کشور دستمزدها پایین‌تر از نقطه‌ای دیگر باشد که طبیعتا به کاهش قیمت تمام شده‌ی مسکن می‌انجامد.

رییس بنیاد مسکن تاکید کرد: کیفیت مصالحی که به کار می‌بریم نیز موثر است. به عنوان نمونه کاشی از متری 10 هزار تومان تا متری چند صد هزار تومان در بازار وجود دارد. این موارد را بر اساس وضعیت پروژه‌ها، آورده متقاضیان و نظر متقاضیان تغییر می‌دهیم.

نیکزاد با بیان این‌که برنامه‌ریزی‌ها بعضا بر اساس توان متقاضیان نهضت ملی مسکن تعیین می‌شود گفت: ممکن است در یک روستا با مردم مذاکره کنیم و متوجه شویم توان چندانی برای تامین آورده ندارند. به همین دلیل به جای موزاییک کامل کف، دور سالن را موزاییک می‌کنیم و وسط را بتن می‌ریزیم. متقاضی می‌تواند در آینده کف را موکت یا پارکت کند. در جایی دیگر مردم علاقه دارند واحدشان سرامیک شود که بر اساس سلیقه‌ی آنها عمل می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی 228 هزار واحد توسط بنیاد مسکن به مرحله‌ی ساخت رسیده است. هم‌چنین بیش از 101 هزار واحد شهری و 11 هزار واحد را در شهر تهران به مرحله‌ی اجرا رسانده‌ایم که جمع آن به 341 هزار واحد مسکونی رسیده است.

برنامه افتتاح 23 هزار واحد برای اقشار کم‌درآمد

رییس بنیاد مسکن تاکید کرد: افرادی که توانایی مالی دارند با وام 200 میلیون تومانی و آورده خود صاحب خانه می‌شوند. کسانی هم که از نظر مالی مقداری ضعیف هستند نهادهایی مثل کمیته امداد، سازمان بهزیستی، بسیج سازندگی و بنیاد مستضعفان به تامین مسکن آنها کمک می‌کنند. در سالروز تاسیس کمیته حضرت امام (ره) تعداد 23 هزار واحدها مسکونی برای اقشار کم‌درآمد بهره‌بردرای می‌شود که باعث خوشحالی است.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (222 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (65 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (49 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (22 نظر) زیبایی بهت آور دختر و مادر آیشواریا بازیگر جذاب هندی! (15 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (13 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (13 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (11 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (9 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (7 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (5 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (5 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (5 نظر)