ترفندهایی برای احساساتی کردن مردها

  شنبه، 26 فروردین 1402   زمان مطالعه 7 دقیقه
ترفندهایی برای احساساتی کردن مردها
هر مردی متفاوت است و نیازهای منحصر به فرد خود را دارد. با این حال، برخی نیازها وجود دارد که برای همه مردان مشترک است. با درک علایق مردان، بهتر می توانید با هم رشد کنید و زندگی شاد و سالمی داشته باشید.در ادامه این مطلب از ساعد نیوز راهکارهای کلی برای احساساتی کردن مردان را بیان کرده ایم. با ما همراه باشید.

شوهرتان جزء دسته نادر مردهای احساساتی است؟ یا مثل اکثر مردها یاد گرفته احساساتش را ابراز نکند؟ شاید خیلی برایتان عجیب باشد وقتی اتفاقی باعث سرازیر شدن اشک شوهرتان می شود و یا در موقعیت هایی چنان هیجان زده می شود که از جا به هوا می پرد.

با این که احساسات همیشه از خصوصیات زنانه به شمار می رود، اما مردان هم به اندازه زنان احساساتی می شوند و تجربیات عاطفی مشابهی را توصیف می کنند. هوش عاطفی مردان به اندازه زنان است. اگر چه هم مردان و هم زنان آه می کشند، گریه می کنند، شادی می کنند، خشمگین می شوندو داد و فریاد راه می اندازند، اما شیوه پردازش و ابراز احساسات در آن ها متفاوت است.

مغز مردانه چگونه است؟

ارتباط بین نیمکره چپ مغز(جایگاه منطق) و نیمکره راست مغز(محل عواطف و احساسات) در زنان قوی تر است. ارتباط بین دو نیمکره در زنان شبیه یک بزرگراه است و به راحتی می توانند بین دو نیمکره حرکت کنند.اما در مردان این ارتباط مانند یک کوره راه باریک است که باعث می شود دسترسی به احساسات برای مردها چندان آسان نباشد.به همین علت است که واکنش مردان نسبت به احساسات ضعیف تر است.

نحوه احساساتی کردن مردان

برای اینکه رابطه‌ای خوب پیش برود و به هدفش یعنی ازدواج برسد، باید رابطه‌ای دو طرفه باشد که در آن هر دو شخص، به یک اندازه یا در شرایط خاص، کمی بیشتر و کمتر از یکدیگر تلاش می‌کنند. رابطه‌ای که فقط یک طرف آن تلاش کند، به جایی نمی‌رسد، و یا در صورت رسیدن به یک نتیجه، پایدار نخواهد ماند. راهکارهایی که در ادامه خواهد آمد، برای یک رابطه دوطرفه است تا بتوانید با کمک آنها، طرف مقابل‌تان را از لحاظ احساسی ارضا کنید. این راهکارها، برای روابط سالمی است که در آن دو طرف رابطه، مایل به ماندن در کنار یکدیگر هستند و تمام تلاش خود را می‌کنند. بنابراین در نظر داشته باشید که هیچ راهکاری برای روابط ناسالم و سمی، معجزه نمی‌کند.

زن و مرد

به او اعتماد کنید

اعتماد، یک مسئله مهم در هر رابطه‌ای است. رابطه‌ای که در آن اعتماد متقابل نباشد دیر یا زود آسیب می‌بیند. اگر حتی قبلاً توسط شخصی دیگر خیانت را تجربه کردید این مساله را به رابطه فعلی‌تان ربط ندهید. بنابراین اگر در رابطه‌تان مدام شک و تردید دارید و بی‌اعتماد هستید، به دنبال دلیل آن بگردید. آیا واقعی شریک عاطفی فعلی‌تان کار مشکوکی انجام می‌دهد یا سند و مدرکی دارید که او از اعتمادتان سوءاستفاده می‌کند؟ یا بنا بر افکار و ترس‌هایی که مربوط به رابطه قبلی‌تان یا اتفاقات تلخ زندگی‌تان است، به او بی‌اعتماد هستید؟زمانی که در رابطه، خیانتی رخ می‌دهد، تصمیم‌گیری درباره بخشیدن طرف مقابل و ادامه رابطه یا ترک رابطه، بسیار دشوار و حساس است.

در صورت نیاز کمی از او فاصله بگیرید

هر شخصی (چه زن و چه مرد) نیاز دارد که گاهی تنها باشد یا وقت خود را با دوستان صمیمی و خانواده بگذراند. درست است که مردتان می‌خواهد بیشتر وقتش را با شما بگذراند، اما به عنوان یک شخص نیاز دارد ارتباطاتش را با سایر افراد زندگی‌اش نیز حفظ کند یا نیاز دارد گاهی تنها باشد. مخصوصا مردان، زمانی که در شرایط تنش‌آور باشند یا ذهن‌شان درگیر موضوعی باشد، دوست دارند تنها باشند. مردان برخلاف زنان، با درد و دل کردن و صحبت کردن آرام نمی‌شوند. همانطور که از او انتظار دارید شما را درک کند یا بیش از حد شما را محدود نکند، او نیز همین انتظارات را از شما دارد. بهتر است شما با روحیات مردانه او آشنا باشید و به دنیای او احترام بگذارید.

اگر احساس می‌کنید ذهن او درگیر است یا او به شما می‌گوید:«میخوام تنها باشم» آشفته و مضطرب نشوید. گاهی مردان نیاز به تنهایی دارند. در این شرایط، به تنهایی و خواسته‌اش احترام بگذارید، اجازه بدهید تنها باشد و شما نیز به کارهای مفید خود مشغول شوید. می‌توانید گاهی به او پیام بدهید و احوال‌پرسی کنید، اما هر دقیقه پیگیرش نباشید یا نگویید:«خیلی دلم برات تنگ شده.»، «کجایی؟؟»، «چیکار می‌کنی؟؟»، «چرا خواستی تنها باشی؟؟» این جملات که حالت بازجویی و تهاجمی دارند، طرف مقابل را به شدت خسته و کلافی می‌کند و باعث می‌شود او از شما کیلومترها فاصله بگیرد.

گاهی از او کمک بخواهید

برای اینکه به شریک عاطفی‌تان ثابت کنید که قهرمان زندگی شماست، گاهی از او کمک بخواهید، حتی برای چیزهای کوچک. به عنوان مثال اگرکامپیوترتان خراب شده و شما می‌دانید که او مهارت تعمیر کامپیوتر را دارد، از او بخواهید تا به شما کمک کند، یا اگر می‌خواهید کاری را انجام بدهید و نیاز به مشورت دارید، از شریک عاطفی‌تان مشورت بگیرید. با این کار، او احساس خواهد کرد که یک مرد قوی و بااعتماد به نفس است.

اختلاف نظر و دعوا را به میدان جنگ تبدیل نکنید

یکی از مواردی که باعث می‌شود مرد از لحاظ احساسی ارضاء شود و بیشتر به شما علاقه‌مند شود، این است که در دعواها و اختلاف نظرها عادلانه و منطقی رفتار کنید. بحث و دعوا در هر رابطه‌ای وجود دارد و کاملا طبیعی است اما اینکه شما و طرف مقابل‌تان چگونه دعوا کنید و چگونه مشکلات را حل کنید، بسیار مهم است و تاثیر زیادی بر رابطه شما می‌گذارد.

به او احساس امنیت بدهید

یک مرد از شریک عاطفی‌اش می‌خواهد که در هر شرایطی، حتی در شرایط سخت، در کنارش باشد. گاهی مردان نیز نیاز دارند که شریک عاطفی‌شان برایشان شانه‌ای برای تکیه کردن باشد. اگر ظاهر مردان، ظاهر بسیار قدرتمند و استواری است، نشانه این نیست که آنها هرگز به تکیه‌گاه نیاز ندارند. بنابراین اگر در شرایط سخت، در کنار او باشید، از او حمایت عاطفی کنید تا احساس کند تنها نیست و شما او را درک می‌کنید. نتیجه این حمایت شما از او، قدردانی کردن از شماست و مردتان را از نظر احساسی ارضا می‌کند. اگر مردتان روز بد و استرس‌آوری داشته و می‌خواهد با شما صحبت کند، فقط به او گوش بدهید. نیازی نیست برای هر مشکلی به او راه حل بدهید. همین که به حرف‌هایش با جان و دل گوش بدهید، کافیست. اگر از شما نظر و راه حل خواست، آن موقع راه حل مدنظرتان را ارائه بدهید.

زن و مرد

با هدیه‌ای او را سورپرایز کنید

مردان نیز دوست دارند از طرف شریک عاطفی‌شان هدیه دریافت کنند و سورپرایز شوند. اگر هر از چند گاهی، حتی بی‌مناسبت برای او هدیه بخرید، بسیار خوشحال خواهد شد. این کار به مردتان نشان می‌دهد که او برای شما مهم است و شما دوست دارید او را خوشحال کنید.

کودک درون‌تان را فراموش نکنید

بالغ و بزرگ شدن، بخشی از زندگی هر شخصی است اما این موضوع به آن معنا نیست که شما باید شخص جدی و کسل‌کننده باشید تا نشان بدهید که بالغ هستید. شما به عنوان یک خانم، باید گاهی رفتارهای بچه‌گانه و بامزه نیز از خود نشان بدهید، با طرف مقابل شوخی کنید، او را بخندانید و لحظات شاد و هیجان‌انگیزی را با او بگذرانید. هرگز کودک درون‌تان را فراموش نکنید. اجازه بدهید گاهی کودک درون‌تان فعال شود.

از او تعریف و تمجید کنید

هر شخصی (چه زن و چه مرد) دوست دارد مورد تعریف و تمجید دیگران واقع شود. تعریف کردن از شریک عاطفی‌تان، به او احساس ارزشمندی و دوست‌داشتنی بودن می‌دهد. درست است که بسیاری از مردان به زبان نمی‌آورند که دوست دارند از آنها تعریف کنید، اما دوست دارند بدانند که مورد قبول و تایید شما هستند.

نبود اعتماد در رابطه، باعث استرس، اضطراب و آشفتگی شما می‌شود که همین موضوع باعث بروز رفتارهای کنترل‌گرانه از طرف شما می‌شود. پس بهتر است برای جلوگیری از این مشکلات یا رفع آنها، اقدامات لازم را انجام دهید و از روانشناس کمک بگیرید.

گفتگوی موثر داشته باشید

برای اینکه رابطه عاطفی رشد کند و دوام بیاورد، باید بین طرفین رابطه، گفتگوی موثر برقرار باشد. اگر طرفین، صحبت خاصی با یکدیگر نداشته باشند یا نتوانند یکدیگر را درک کنند، یک زنگ خطر محسوب می‌شود. مهارت‌هایی را آموزش ببینید تا بتوانید با شریک عاطفی‌تان گفتگو کنید. گفتگوی موثر، صمیمیت و عشق را در رابطه، افزایش می‌دهد.

به کارهای موردعلاقه‌اش ملحق شوید

به عنوان مثال اگر مردتان دوست دارد فیلم‌های اکشن تماشا کند، حتی اگر این سبک فیلم‌ها را دوست ندارید، گاهی در کنارش بنشینید و تماشا کنید. اگر او دوست دارد با کامپیوتر فوتبال بازی کند، گاهی با او هم‌بازی شوید. انجام دادن فعالیت‌های مشترک، باعث بهبود و تحکیم رابطه‌تان می‌شود.

سخن پایانی

برای موفقیت یک رابطه عاطفی، باید همه چیز دو طرفه باشد. در این صورت شما نیز می‌توانید سهم خودتان را به خوبی انجام دهید و مردتان را از نظر احساسی، ارضاء کنید. البته باید توجه داشته باشید که یک سری اشتباهات را مدام در رابطه تکرار نکنید.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
همسر رهبر معظم انقلاب: آقای ما اجازه نمی‌دهد که در خانه، غیر از برنج کوپنی استفاده کنیم و آن هم کفاف خوراک ما را بیش از یک بار در هفته نمی‌دهد (664 نظر) نگاهی به سفره مفصل و تمام و کمال حضرت ابوالفضل در منزل شاه نشین علی دایی+عکس/ از گل آرایی و شمع‌دان‌هایی طلایی تا پَک هایی لاکچری و جذاب (118 نظر) نگاهی به ماشین مازراتی هوش پران علی دایی که همه آرزوشو دارن/ شهریار فوتبال ایران سوار بر دلبر مشکی😍 (93 نظر) رهبر معظم انقلاب: بعد از فوت پدرم همه‌ی موجودی خانه‌اش 45 هزار تومان شد که نمی‌شد با آن گاز یا یخچال خرید (81 نظر) مات و مبهوت موندن مهران مدیری از دیدن همزاد خودش تو دورهمی/ چقدرم که شبیه همدیگه هستن!+عکس (68 نظر) (فیلم) ورود جالب و معنادار رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی (ره) به همراه مسعود پزشکیان و شعار حیدر حیدر جمعیت (65 نظر) میز غذای ساده رهبر معظم انقلاب و خوردن غذا در بشقاب استیل/ ساده زیستی ایشان همیشه مثال زدنی است+عکس (47 نظر) خلاقیت منحصر به فرد آرایشگر خوش ذوق در تغییر چهره داماد حماسه ساز شد+ویدئو/سلطان بی چون و چرای گریم در سطح خاورمیانه😂 (39 نظر) رهبر معظم انقلاب: من در کلاس اول ابتدایی چشمانم ضعیف بود و تخته سیاه و چهره معلم رو نمی‌دیدم +ویدیو/ از 13 سالگی عینکی شدم (30 نظر) خلاقیت خنده‌دار اوستا بنّا در ساختن توالت کنار روشویی برای راحتیِ صاحبخانه حماسه آفرید+ عکس/ مغز نیست که فسفر خالصه😂 (29 نظر) ریحانه سادات دختر بزرگ شهید رئیسی: سجاده نماز پدرم را در اندونزی تکه تکه کردند و به عنوان تبرّک بین مردم پخش کردند+ویدیو (23 نظر) درخت خرمای بزرگ حیاط باصفای خونه ویلایی زهرا گونش/ نخل های هم قد والیبالیست مشهور ترکیه ای (21 نظر) حضور ساده و بدون تشریفات همسر رهبر معظم انقلاب در یک درمانگاه/ ایشان گفتند من نمی‌خواهم پارتی بازی بکنم+ویدیو (17 نظر) بازیگرانی که در جوانی فوت شده اند + ویدئو با صدای معتمدی سریال گرگ و میش / روحشان شاد چقدر حیف شدن😥 عسل بدیعی، پوپک گلدره و .. (17 نظر) هنرمندان و ورزشکارانی که در مراسم نذری پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا حضور داشتند/ علی پروین هم بود+عکس (16 نظر)
منتخب روز   
(فیلم) سکانس فوق العاده احساسی و عاشقانه از شهاب حسینی و معشوقه‌اش در سریال "شهرزاد" / با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر هیچکس به تو مانند نشد😍 (فیلم) خرید دکتر مسعود پزشکیان از یک سوپرمارکت در تهران به همراه نوه‌ها و عروسش با کارت بانکی شخصی / نوه‌ها پدربزرگ را به خرج انداخته‌اند اقدام منحصربفرد و زیبای طلافروش یزدی به احترام دختر سه ساله امام حسین(ع)+عکس/ این جور تصاویر مخصوص ایران ماست والسلام👌 (فیلم) رهبر معظم انقلاب: به من می‌گویند شما گفتید سوءاستفاده جویان را افشا نکنید / ما حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم سکانس خوشحالی قُباد از بارداری شهرزاد/ قُباد: من تا الان نمیدونستم از این دنیا و از این زندگی چی میخوام اما الان.... (عکس) هدایای ارزشمندی که پزشکیان در پشت صحنه یک هیئت دریافت کرد / خوشا راهی که آغازش با حسین است ... (ویدئو) شعر سوزناک شهریار برای مادر بزرگش که با شنیدنش اشک از چشمانتان سرازیر خواهد شد به یادماندنی ترین سکانس عاشقانه سریال شهرزاد / از بله گفتن شهرزاد تا مرگ مرگ بزرگ آقا نقش دختر رهبر انقلاب در ترمیم دست مجروح ایشان/ فرزند دختری که به پدر اُنس داشت (عکس) شوخی ظریف با آقای ظریف؛ از مقایسه ظریف با مِسی تا انداختن ماسک به شکل آقای رئیس جمهور!! واکنش عضو دفتر رهبر انقلاب به پست اینستاگرامی پسرش با هشتگ برای ایران، پزشکیان