ساعدنیوز
ساعدنیوز

زندگی مشترک بدون سکس و رابطه جنسی !!!

  شنبه، 15 آذر 1399   زمان مطالعه 6 دقیقه
زندگی مشترک بدون سکس و رابطه جنسی !!!
تلاش کنید بدون سرزنش کردن و مقصر جلوه دادن همسرتان، در مورد احساس خود از زندگی مشترک بدون رابطه جنسی صحبت کنید. نگرانی های خود را ابراز کنید، اما مراقب باشید تبدیل به سرزنش نشوند.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، یکی از مهم ترین جنبه های هر ازدواج، رابطۀ جنسی بین زن و شوهر است. ازدواج بدون رابطه جنسی صرفا نوعی دوستی یا عشق افلاطونی است. بعضی از زوج ها براساس الگو یا عادتی نادرست، بخش جسمی ازدواج را تا حدی نادیده می گیرند. البته این طبیعی است که بعد از گذشت چندین سال از ازدواج یا ورود بچه ها به زندگی مشترک، رابطهٔ جنسی بین زن و شوهر تا حدی کمتر شود، اما حذف کامل آن از زندگی زناشویی، مشکلی اساسی است که باید برای رفع آن تلاش کنید. در این مطلب، دلایل و راه های درمان این مشکل را بررسی می کنیم.

گاهی اوقات، زن و شوهر توافق می کنند که بدون رابطۀ جنسی با هم زندگی کنند. در این صورت مشکلی پیش نمی آید، اما معمولا این حالت به ندرت اتفاق می افتد. در اغلب موارد، یکی از همسران یا هر دو از این شرایط به شدت ناامید یا آزرده هستند. در ازدواج بدون رابطه جنسی، زن و شوهر هیچ فعالیت زناشویی با هم ندارند. این نوع ازدواج تقریبا ۲ درصد از کل ازدواج ها را دربر می گیرد.

دلایل زیادی وجود دارد که در آن زوج ها با هم رابطهٔ جنسی ندارند. برخی از متداول ترین آنها عبارت اند از:

 • میل جنسی ناسازگار (تحریکات جنسی)؛
 • اختلاف در رابطۀ زناشویی؛
 • احساسات منفی دربارۀ همسر مانند عصبانیت یا خشم؛
 • محروم کردن همسر از رابطۀ جنسی برای تنبیه او (این حالت فقط شامل امتناع از رابطۀ جنسی نیست. گاهی همسر برای تنبیه دیگری رفتاری خشونت آمیز در پیش می گیرد یا حتی به شکل منفعلانه رفتار می کند و طرف مقابل را از لذت در طی رابطه محروم می کند)؛
 • کسالت؛
 • خستگی؛
 • خیانت؛
 • زایمان؛
 • فشار عصبی؛
 • اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی)؛
 • اختلال کم میلی جنسی (تحریک جنسی پایین)؛
 • قدرت نمایی؛
 • عوارض جانبی داروها؛
 • افسردگی یا سایر مشکلات روانی؛
 • سابقۀ سوءاستفادۀ جنسی؛
 • اعتیاد به تماشای فیلم های مستهجن (پورنوگرافی)؛
 • استرس بیش از حد.

نکاتی برای کمک به زندگی مشترک بدون رابطه جنسی:

شناخت نشانه های کم بودن دفعات رابطه جنسی گام اول است. آیا هر دو شما از این زندگی راضی هستید؟ آیا کمتر از یک بار در ماه و ده بار در سال رابطه دارید؟ اگر این طور است، و اگر حداقل یکی از شما از این زندگی خسته شده است، باید به فکر درمان باشید. معمولا یکی از زوجین طالب رابطه بیشتری است، در حالی که دیگری تمایلی ندارد و در برابر برقراری رابطه مقاومت می کند یا همسرش را پس می زند. این عدم تعادل بین زوج می تواند عواقب ناخوشایندی برای زندگی مشترک داشته باشد.

با همسرتان در این مورد صحبت کنید. شاید سخت باشد، اما لازم است. بدترین جایی که می توانید برای حرف زدن در این مورد پیدا کنید، اتاق خواب است، یعنی جایی که حساس و آسیب پذیر هستید. به جای این کار جایی را پیدا کنید که قلمرو خنثی باشد تا بتوانید در خلوت، سکوت و آرامش در این مورد با یکدیگر صحبت کنید.

تلاش کنید بدون سرزنش کردن و مقصر جلوه دادن همسرتان، در مورد احساس خود از زندگی مشترک بدون رابطه جنسی صحبت کنید. نگرانی های خود را ابراز کنید، اما مراقب باشید تبدیل به سرزنش نشوند.

قبول کنید که زندگی مشترک بدون رابطه جنسی ساده نیست. هر دو باید برای داشتن یک ازدواج سالم تصمیم مهمی بگیرید.

وقتی با هم حرف می زنید، در مورد راه هایی برای شعله ور کردن زندگی جنسی خود حرف بزنید.

رابطه جنسی خود را برنامه ریزی کنید. شاید رمانتیک نباشد، اما می تواند وقتی شروع می کنید رمانتیک شود.

پیش قدم شوید. اگر میل جنسی همسرتان پایین است، غرورتان را کنار بگذارید و به او بگویید که برای بودن در کنار او دلتنگ هستید. او را در آغوش بگیرید و نیاز خود را با او در میان بگذارید.

هر دو فعالیت جدیدی را با هم شروع کنید. باید برای عاشق شدن دوباره تلاش کنید و گرمایی را که در ابتدای رابطه داشتید زنده کنید. برای قرار گذاشتن با هم ابتکار به خرج دهید.

شیوه خود در برقراری رابطه جنسی را تغییر دهید. لازم نیست رابطه جنسی همواره به دخول و ارضاء بیانجامد. هم آغوشی، نوازش، تماشای یک فیلم عاشقانه در کنار یکدیگر و خوابیدن زیر نور شمع می تواند میل جنسی شما و همسرتان را بیدار کند. دخول را تنها برای زمانی بگذارید که هر دو مایل به انجام آن هستید.

اگر همسرتان مشکل را قبول دارد، اما نمی داند مشکل از کجا ناشی می شود از او بخواهید به یک پزشک مراجعه کند. میل جنسی پایین اغلب نتیجه یک عارضه پزشکی تشخیص داده نشده مانند تستوسترون پایین، فشار خون بالا، پرکاری تیروئید، دیابت و مصرف برخی داروها است. راهکارهای زیادی وجود دارد. در این مورد خجالت نکشید. زوجین زیادی دچار این مشکل هستند و این مشکل نیز مانند دیگر بیماری های جسمی باید توسط پزشک بررسی شود.

اگر همسرتان می تواند به وجود مشکلی اشاره کند (مانند مشکل در محل کار، خستگی تمام مدت) با یکدیگر برای یافتن یک راه حل همکاری کنید. اگر مشکل همسرتان استرس است، با کمک مشاور بر روی تکنیک های مدیریت استرس کار کنید. وجود مشکل افسردگی یا اضطراب نهفته را بررسی کنید. در بسیاری از موارد، همکاری و همدلی زوج برای حل مشکل باعث نزدیکی بیشتر آنها به یکدیگر می شود.

در مشاوره های زوج درمانی شرکت کنید. به یک درمانگر جنسی برای حل مشکلات خود در رابطه جنسی مراجعه کنید. در جلسات مشاوره جنسی معمولا خواسته ها و نیازهای زوج بررسی می شود. در این جلسات تکنیک های افزایش میل جنسی، تحریک همسر و رسیدن به اوج لذت جنسی آموزش داده می شود. به علاوه، با تهیه فهرستی از رفتارهای ناخوشایند در رابطه جنسی می توانید به پیشگیری از خاموش شدن میل جنسی در زندگی مشترک خود کمک کنید. یافتن یک درمانگر جنسی خوب مهمترین کلید در خروج از زندگی مشترک بدون رابطه جنسی است. متاسفانه، بسیاری از زوجین بین انتخاب درمانگر زن یا مرد به توافق نمی رسند. زنان دوست ندارند یک درمانگر زن با همسرشان در این مورد صحبت کند و مردان نیز به همین ترتیب از انتخاب یک درمانگر مرد پرهیز می کنند. در این مورد با همسرتان مشورت کنید و به توافق برسید. جلسات درمان جنسی بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

اگر همسرتان قبول ندارد که مشکلی در زندگی مشترک شما وجود دارد یا تمایلی برای تغییر ندارد، باید در مورد تمایل به ادامه زندگی مشترک بدون رابطه جنسی تصمیم گیری کنید. به دنبال خیانت برای جبران کمبود خود در زندگی نباشید. اگر نمی توانید با چنین چیزی کنار بیایید و همسرتان نیز تمایلی به تغییر ندارد، بهتر است جدا شوید.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خلاقیت خنده دار شهرداری در نصب بنر برای ترغیب زوج ها به فرزندآوری+عکس/ماشاءالله استعداد🤣 (727 نظر) رونمایی از کیک عروسی 450 میلیونی لاکچری در تالار رشت/ کیک که واگعیه ولی رقمش برای ما قفله🙄 (677 نظر) بنر جالب شهرداری برای تبریک تولد یک آقا به خانومش+عکس/ماشاءالله خلاقیت🤣 (407 نظر) خلاقیت خنده دار ناخدای کشتی با ایجاد مُستراح در لِنج+عکس/ بمیرم برای ماهی های کف دریا🤣 (189 نظر) خلاقیت یک ایرانی در تعمیر آینه بغل ماشین اش حماسه آفرید+عکس/صنعت خودروسازی به این بشر نیاز داره🤣 (188 نظر) خلاقیت خنده دار یک شاطر خوش ذوق در پخت نان لواش برای کباب پزها +عکس/ هنر نزد ایرانیان است و بس😂 (171 نظر) رونمایی از عکس واقعی زلیخای یوسف پیامبر (یوزارسیف) که در موزه مصر نگهداری میشود /چقدر برازنده و زیبا... (148 نظر) تبدیل بیمارستان غزه به باشگاه بدنسازی اسرائیل! (137 نظر) ایران در زمان یوزارسیف (یوسف پیامبر) چگونه بود؟ (127 نظر) تصاویری از منحصر به فردترین نان هایی که یک شاطر خانوم میپزد/ از بس خوشگلن آدم دلش نمیاد بخوردشون! (118 نظر) کشف شگفت انگیز حلقه طلایی و زیبای کوروش کبیر در روسیه/ چهره شاه ایران باستان رونمایی شد+عکس (80 نظر) تنها فرزند ناصرالدین شاه که انقلاب اسلامی را دید (77 نظر) (فیلم) لحظه دیده نشده از تجلیل آیت الله هاشمی رفسنجانی از مریم میرزاخانی بعد از کسب مدال طلای المپیاد ریاضی با مجری گری حداد عادل (76 نظر) ایده تحسین برانگیز شاطر برای افزایش آگاهی مردم در نانوایی حماسه آفرین شد+فیلم/ آدم حَظ میکنه واقعا... (70 نظر) (فیلم) وقتی رضا بهرام آهنگ بختیاری رو از خود بختیاری‌ها بهتر می‌خونه / بیو بیو که دلُم سیت تنگه! (70 نظر)
دیگران می‌خوانند   
(فیلم) کشف چاهی باستانی در فلسطین که یوسف پیامبر را در آن انداختند! یوسف از قعر چاه به قصر عزیز مصر رسید مادر و خاله دوقلو این بچه را گیج کردند + فیلم (ویدئو) حضور مریلا زارعی در تلویزیون وقتی 9 ساله بود/از همون موقع متین و باوقار😍 سکانس دیدنی از فیلم سینمایی "ضد"+فیلم /خامنه ای و باهنر و بهشتی رو بزن... واکنش وزیر علوم به عزل جلیلی از ریاست دانشگاه شریف/ سرمربی تصمیم می‌گیرد چه کسی داخل زمین بازی کند+ فیلم تغییر چهره جالب جانی دپ از کودکی تا پیری توسط هوش مصنوعی +فیلم گرامیداشت روزدانشجو با حضور وزیر امور خارجه در دانشگاه تهران+عکس شوخی رهبر انقلاب درباره تماشای «سیا ساکتی» با نوه‌هایشان+فیلم/چشم میگیم اگه گوش کنن😂 جزئیات جدید از نحوه ‌قتل ‌داریوش مهرجویی و همسرش/ طراح اصلی قتل که بود؟ حقوق سربازان مجددا افزایش پیدا می کند خلاقیت خنده دار یک راننده ایرانی برای فالوورهایش+عکس/لعنتی حداقل یک فرصت بهشون بده شاید خوشت بیاد🤣 پلاستیک های صنعتی پارس پلیمر چگونه در پیشرفت صنایع مختلف تاثیرگذار است؟ (عکس)جیره بندی خنده دار تخم مرغ در خوابگاه دانشجویی پسران!/ بیچاره سینا😂 خالکوبی جالب بر بدن یک شهید / ماجرا چه بود؟ (فیلم) واکنش احساسی نوزاد تازه متولد شده به صدای مادرش فضای مجازی رو ترکوند! چه ناز داره مامانشو نگا میکنه😍 باچکیده ای ازنام آوران ایرانی آشناشوید خاطرات جالب امین حیایی از زنده یاد خسرو شکیبایی+ فیلم حمله مادر تتلو به مردم +عکس/ چیکار به مردم داری پسرتو باید جمع میکردی! نون خ این بار در چابهار/شهر بعدی کجاست؟ + تصاویر واکنش ضرغامی به ماجرای صادق بوقی، پیرمرد گیلانی: ملاک‌های ما چندگانه و متضاد است هاشمی‌نسب به تمام خانواده‌ام بی‌احترامی کرد/ او با دشمن فرضی‌اش هم درگیر می‌شود (فیلم) پسری که برای فرار از مشق نوشتن می خواد کارگر ساختمونی بشه! / یه اسیر شدیم خاصی تو چشماشه!😂 خوش و بش ریچارد نیکسون با محمدرضا پهلوی که زمینه ساز یک اعتراض تاریخی شد +عکس (ویدئو) شکستن کوزه پیدا شده شده از زیر خاک برای اولین بار/چه گوشواره های زیبایی هم داره😍 ویدیوئی جالب و خنده دار از دعوای دو سنجاب وسط جاده/کاش یه نفر جداشون می کرد😂 (فیلم) واکنش بامزه سگ خجالتی به قربون صدقه رفتن خانم دکتر مهربون/ ای جانم خنده هاشو نگاا😍 شیطان تهران که به بانوان در خیابان تجاوز جنسی می کرد دستگیر شد/ +فیلم اولین مصاحبه‎ (فیلم) بهنوش بختیاری به پیشواز شب یلدا رفت / آخه از الان؟! سکانس خنده دار علی صادقی، ما هم خوبیم شکر خدا، هاشم مُرده🤣 (فیلم)شوخی تاریخی هادی کاظمی با همسرش سمانه پاکدل در برنامه خندوانه/خانومش حتما تو دلش گفته برنامه تموم میشه من میدونمو تو....😂😂 در این بانک از پول خبری نیست! داستان نوزادی که بانی کار خیر شد (فیلم) وقتی ارسطو چشمش به چشم دختر محمود نقاش میفته! / فقط آواز بهتاش: دختر نقاش باشی، با پیرهن خش خشی!😂 سکانس خنده دار متهم گریخت:پذیرایی برای شادی روح آن مرحوم بعد از نماز مغرب و عشا🤣 فیلم دیده نشده رازآلودترین کتابخانه جهان در تبت که فقط 5 درصد کتاب های آن ترجمه شده / شاید ما واقعا هیچی از حقایق دنیا نمی‌دونیم پاشنه آشیل «آرمان صهیونیسم» در جوامع غربی خرید نهال پسته بهتر است یا خرید نهال فندق؟ به سمت حذف «کنکور» می‌رویم/ کنکور مُخل «تربیت» است بابا نوئل واقعی در آسمان سوئیس رؤیت شد! / این صحنه رو فقط تو کارتون های کریسمسی دیده بودم! تولد نوزادی با دو بال واقعی در بدنش +عکس (فیلم) اولین مصاحبه رضا گلزار بعد از عضویت در هیئت رئیسه انجمن پدل ایران / این مسئولیت را من برگزیدم از میان همه خوبان!
تیتر امروز   
واکنش وزیر علوم به عزل جلیلی از ریاست دانشگاه شریف/ سرمربی تصمیم می‌گیرد چه کسی داخل زمین بازی کند+ فیلم جزئیات جدید از نحوه ‌قتل ‌داریوش مهرجویی و همسرش/ طراح اصلی قتل که بود؟ حقوق سربازان مجددا افزایش پیدا می کند خالکوبی جالب بر بدن یک شهید / ماجرا چه بود؟ حمله مادر تتلو به مردم +عکس/ چیکار به مردم داری پسرتو باید جمع میکردی! نون خ این بار در چابهار/شهر بعدی کجاست؟ + تصاویر واکنش ضرغامی به ماجرای صادق بوقی، پیرمرد گیلانی: ملاک‌های ما چندگانه و متضاد است هاشمی‌نسب به تمام خانواده‌ام بی‌احترامی کرد/ او با دشمن فرضی‌اش هم درگیر می‌شود در این بانک از پول خبری نیست! داستان نوزادی که بانی کار خیر شد پاشنه آشیل «آرمان صهیونیسم» در جوامع غربی به سمت حذف «کنکور» می‌رویم/ کنکور مُخل «تربیت» است تولد نوزادی با دو بال واقعی در بدنش +عکس هدیه غیرمنتظره سروش رفیعی به هواداران روزهای سخت + عکس این زن پس از 20سال بیهوشی به دنیا برگشت! کنایه عمو پورنگ به ماجرای فساد چای+عکس/ فقط هوا آلوده نیست !
منتخب روز   
(فیلم) کشف چاهی باستانی در فلسطین که یوسف پیامبر را در آن انداختند! یوسف از قعر چاه به قصر عزیز مصر رسید مادر و خاله دوقلو این بچه را گیج کردند + فیلم (فیلم) واکنش احساسی نوزاد تازه متولد شده به صدای مادرش فضای مجازی رو ترکوند! چه ناز داره مامانشو نگا میکنه😍 (فیلم) واکنش بامزه سگ خجالتی به قربون صدقه رفتن خانم دکتر مهربون/ ای جانم خنده هاشو نگاا😍 (فیلم) وضعیت خنده دار جوان ایرانی در متروی مشهد/ کودک درونش فعاله😂 (فیلم) سکانس عاشقانه پژمان جمشیدی و خانم بازیگر در طویله در سریال جهان بامن برقص (فیلم) آتش بازی جالب معلم شیمی خوش ذوق سر کلاس درس آزمایشگاهی/ دانلود یکی از این معلما لطفا😍 (فیلم) اجرای آهنگ اردک تک تک کنسرت خواننده مشهور را متوقف کرد! ابراز علاقه مردم به عمو پورنگ در کنسرت مهدی یغمایی (فیلم) صحنه غصه دار از عروس زیبایی که کنار قبر داماد با لباس عروس زنده به گور شد (فیلم) لهجه اصفهانی امیرالمومنین علی(ع) در فضای مجازی سر و صدا کرد! (فیلم) خاطرات جالب و شنیده نشده از دیدار احمدی نژاد و پادشاه عربستان / شاه سعودی گفت چرا این قدر در تلویزیون و رسانه هایتان به من فحش می دهید؟ (فیلم) نماینده مجلس: حقوق یک کارگر در آلمان 20 برابر حقوق کارگر ایرانی است؛ آنها BMW تولید می‌کنند ما دنا پلاس!