ساعدنیوز
ساعدنیوز

زن جوان بعد از 3 سال راز هولناک قتل را لو داد

  دوشنبه، 04 اردیبهشت 1402   کد خبر 337695
زن جوان بعد از 3 سال راز هولناک قتل را لو داد
ساعدنیوز: مردی که دوستش را به قتل سانده و جسدش را در خانه استیجاری دفن کرده بود، با اطلاع‌رسانی همسرش دستگیر و به قصاص محکوم شد، اما اولیای دم سراغی از او نگرفتند و اکنون بعد از گذشت 10 سال توبه‌نامه نوشته درخواست تعیین تکلیف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعدنیوز به نقل از همشهری آنلاین، شروع این پرونده به بیستم خرداد سال 89 برمی‌گردد. آن روز مردی ساکن شهریار وحشت‌زده به پلیس زنگ زد و گفت در حیاط خانه‌اش با یک جمجمه و بقایای پیکر یک انسان مواجه شده است. پس از این تماس، تیمی از کارآگاهان پلیس شهریار راهی محل حادثه در منطقه نصیرآباد شدند.

مردی که با پلیس تماس گرفته بود به مأموران گفت: من در این خانه مستأجر هستم و چند روز قبل متوجه شدم لوله فاضلاب خانه ترکیده است. با هماهنگی صاحبخانه کارگری گرفتیم که در حال کندن حیاط خانه، ناگهان با جمجمه و بقایای جسد انسانی روبه‌رو شدیم و بلافاصله موضوع را به اداره پلیس خبر دادیم.

به‌دنبال این اتفاق بقایای جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و با انجام بررسی‌ها مشخص شد که جسد متعلق به یک مرد است که خانواده‌اش مدتی قبل گزارش ناپدید شدن او را اعلام کرده بودند. به‌گفته خانواده مرد گمشده، وی که مهدی نام داشت با ماشینش در رباط‌کریم و شهریار مسافرکشی می‌کرد اما درحالی‌که خودروی وی در حوالی شهریار پیدا شده بود، اثری از او نبود.

با مشخص شدن سرنوشت مرد گمشده، تحقیقات برای کشف راز قتل او آغاز شد اما هیچ سرنخی از عامل جنایت به‌دست نیامد تا اینکه بعد از گذشت 3سال زنی جوان به اداره آگاهی شهریار رفت و کلید معمای جنایت را در اختیار کارآگاهان قرار داد.

زن جوان گفت: 3سال قبل به مهمانی رفته بودم و زمانی که برگشتم متوجه به‌هم‌ریختگی‌خانه شدم. روی فرش هم لکه‌های خون دیده می‌شد و وقتی از همسرم پرسیدم که چه اتفاقی افتاده است او بر آشفته شد و راز هولناکی را برملا کرد. او گفت که یکی از دوستانش به نام مهدی را به قتل رسانده و جسدش را در حیاط خانه‌ که در آن مستأجر بودیم دفن کرده است. من از شنیدن حرف‌های او شوکه شدم. چون مقتول یکی از دوستان نزدیک شوهرم بود و وقتی از وی درباره علت قتل مهدی پرسیدم، پاسخ داد که وی راز هولناکی درباره مهدی می‌دانسته از این می‌ترسیده که مهدی به‌دلیل این راز او را به قتل برساند. به همین دلیل پیش‌دستی کرده و جان دوستش را گرفته است.

زن جوان در ادامه گفت: در آن زمان شوهرم التماس کرد تا اسرارش را فاش نکنم و من هم به‌خاطر حفظ آبرو و زندگیم حرفی به کسی نزدم اما عذاب وجدان همیشه با من و همسرم بود. او پس از این اتفاق دیگر مانند گذشته نشد و آنقدر عذاب وجدان روی شانه‌هایش سنگینی کرد تا اینکه برای فرار از افسردگی و رنج این اتفاق به دام اعتیاد گرفتار شد. از آن پس زندگی خودش و من تباه شد تا اینکه بعد از مدتی از یکدیگر جدا شدیم. من فکر می‌کردم که شوهرم دیگر فکر ازدواج به سرش نمی‌زند تا اینکه مدتی گذشت و خبر ازدواج مجدد او به گوشم رسید. با شنیدن این خبر شوکه شدم و همین موجب شد تا تصمیم بگیرم که راز او را فاش کنم.

پایان 3 سال فرار

به‌دنبال اظهارات زن جوان و انجام تحقیقات از سوی تیم جنایی شهریار مشخص شد، متهم به قتل پس از گذشت 3سال فرار دستگیر شد و به قتل دوستش اقرار کرد. وی درباره انگیزه‌اش گفت: مهدی دوستم بود و متوجه شدم که با مردی دچار اختلاف شده است. روز حادثه به همراه مهدی به سراغ دوستش رفتیم و او را سوار ماشین کردیم. بعد از شهر خارج شدیم و مهدی در مقابل باغ متروکه‌ای توقف کرد و به بهانه‌ای دوستش را داخل باغ کشاند و او را به قتل رساند.

وی ادامه داد: زمانی‌که برگشت لباسش خونی بود و گفت کارش را تمام کردم. من آن روز شاهد یک جنایت بودم و بعد از آن لحظه‌ای خوابم نبرد به همین دلیل تصمیم گرفتم ماجرای این جنایت را به پلیس لو بدهم اما مهدی وقتی متوجه این موضوع شد تهدیدم کرد و گفت اگر به پلیس خبر بدهم زندگیم را نابود می‌کند. من هم برای اینکه سرنوشتم مانند مقتول اول نشود، پیش دستی کردم و نقشه قتل او را کشیدم.

متهم گفت: روز حادثه او را به خانه‌ام دعوت کردم و در فرصتی مناسب وی را به قتل رساندم. در آن زمان خانه‌ای که در آن زندگی می‌کردم در حال ساخت بود و ‌2چاه برای خانه کنده بودند که من جسد را داخل یکی از چاه‌ها انداختم و روی آن را پوشاندم.

متهم به قتل پس از بازسازی صحنه روانه زندان شد و پس از مدتی در دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفت. در آن زمان اولیای دم خواستار قصاص قاتل شدند و پس از پایان جلسه، قضات حکم قصاص قاتل را صادر کردند. این حکم به تأیید قضات دیوان‌عالی کشور هم رسید و حتی قاتل پای چوبه دار رفت که اولیای دم به او مهلت دادند.

با این حال تا سال‌ها پس از این ماجرا خبری از اولیای دم نشد. مرد محکوم به قصاص که همچنان بلاتکلیف در زندان بود، توبه‌نامه نوشته و درخواست کرد تا تکلیفش را بعد از 10سال مشخص کنند. در این شرایط واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران رایزنی‌های خود را برای جلب رضایت از اولیای دم آغاز کرده‌اند تا چنانچه آنها از قصاص گذشت کنند، مرد زندانی بعد از 10سال حبس آزاد شود.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
(عکس) ارثیه ساده زیستی رهبر انقلاب برای فرزندش، سید مجتبی خامنه‌ای / برگزاری کلاس روی موکت و با پذیرایی یک استکان چای ! (845 نظر) مورد عجیب آگهی اتباع افغانستانی در تهران +عکس / ما ایران رو تخلیه کنیم افغانیا راضی میشن؟ (403 نظر) آخرین لبخند از ته دل عروس و داماد عراقی حین رقص +فیلم / روزگار تحمل شادیشان را نداشت... (318 نظر) غوغای رقص بازنشستگان ارتش با آهنگ شاد اُمید، تو مث گلی ناز و خوشگلی/ همشون گوله نمکن! (261 نظر) ارکستر حماسی اپوزیسیون در آمریکا با خوانندگی لیلا فروهر، دلقک بازی احسان کرمی و گیتارنوازی برزو ارجمند +فیلم 🤦‍♂️🤦‍♂️ (175 نظر) توبیخ رئیس دانشگاه شریف توسط معاون اول رئیس جمهور در پی اخراج پروفسور مسعود نیلی (110 نظر) غوغای رقص شمالی دسته جمعی با آهنگ شاد+فیلم (99 نظر) مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از اجرای آهنگ عارف توسط شرکت کننده خوش صدا +فیلم/مرا ببوس مرا ببوس برای آخرین بار... (92 نظر) فیلم کودکی تا بزرگسالی تتلو ! /چه بچه ساده ای بود و چه هیولایی شد ! (90 نظر) فرو کردن مداد در سر دانش آموز!+عکس (87 نظر) (عکس) اتاق خواب مجلل فرح پهلوی در کاخ نیاوران / آدم مات و مبهوت می‌مونه از وضعیت زندگیشون! (81 نظر) حیرت داوران صداتو از اجرای زیبای آهنگ قرص قمر بهنام بانی توسط شرکت کننده همیار پلیس +فیلم/ عاشق و دربدرم تویی قرص قمرم... (60 نظر) روایت تاریخی هاشمی رفسنجانی از اولین باری که ساواک امام(ره) را حمام عمومی برده بود (59 نظر) عاشقانه یک مرجع تقلید با همسر فقیدش/ فیلم گریه های سوزناک آیت الله جوادی آملی بر سر مزار عشق اش (58 نظر) (عکس) رقص کردی بازیکنان اشتوتگارت بعد از برد در بوندس لیگای آلمان / رقص کردی جهانی شد! (54 نظر)
منتخب روز   
(عکس) اجرای حرکت یته پرنده بروس لی توسط رضا عنایتی / اژدها از هانگژو باز می گردد! (ویدئو) مار کبرا یک مار را زنده زنده خورد 2 تصویر ناراحت کننده و غم انگیز از عروسی معروف عراق / عجب صبری خدا دارد ... کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! فیلم رقص دلبرانه عروس و داماد عراقی که تبدیل به بزرگترین غم عالم شد/زبانه کشیدن آرزوها در شعله های آتش... (ویدئو) جمیله علم الهدی: من بانوی اول نیستم... ( ویدیو) رکورد عبور یک خلبان از داخل تونل با هواپیما (فیلم) حمله هولناک پدر یک دانش آموز با قمه به معلم پسرش و ایجاد رعب و وحشت شدید در مدرسه ! 😳 (ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂
تیتر امروز   
واکنش روزنامه شهرداری به ماجرای آرمیتا گراوند شایعه سازی در کانال های معاند تلگرامی، ماجرای کتک‌کاری کارگر افغانستانی!+ جزئیات حرکات ضبط شده ی عجیب و غریب از نیمار در رختکن آزادی بعد از پیروزی، مقابل نساجی!😒+ فیلم سرلشکر سلامی: می‌توانیم شناور در حال حرکت را چند هزار مایل دورتر با پهپاد بزنیم این نوزاد 35 ساله به دنیا آمد ! +فیلم/ مادرش غش کرد و بیهوش شد ! قیمت طلا (مثقال 18 عیار، گرم 18 عیار) چهارشنبه 12 مهر!+ جزئیات خودکشی یکی از عاملان قتل مونا حیدری در اهواز، دختری که سرش را در شهر چرخاندند میمون سبز، گران ترین حیوان دنیا+ فیلم راز جسدی با چهره سوخته در مشهد + اعتراف قاتل اما و اگر‌های ارسال نیروی کار ایرانی به عراق کشف مقبرۀ مرموز یک زن یونانی در فلسطین +عکس روایت جالب دختر ناصرالدین شاه از ماجرای گربۀ پدرش! +عکس وزیر نفت: دکل نفتیِ ناپدید شده برای دولت و بابک زنجانی نیست تقلید باشگاه نساجی از پرسپولیس!/ آخرش نتونست نساجی جلوی خودشو بگیره!+ عکس😏 رونمایی محمدرضا گلزار از عقایدش بعد از 46سال استتار!/ مرد بازیگر برخلاف ظاهرش بسیار مذهبی است!