ساعدنیوز
ساعدنیوز

ضیافت کفتارهای گرسنه با لاشه تکه پاره شده یک پلنگ

  پنجشنبه، 10 فروردین 1402
ضیافت کفتارهای گرسنه با لاشه تکه پاره شده یک پلنگ
ساعدنیوز: تصاویری از قبیله‌ای از کفتار‌های گرسنه در حالی که لاشه تکه پاره شده یک پلنگ جوان را می‌خورند منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری_ تحلیلی ساعدنیوز به نقل از فرارو، بیورن بورگه لوند، تهیه کننده بازنشسته 70 ساله، توانست شاهد این منظره غم انگیز باشد. وی درباره این اتفاق تلخ می‌گوید: ما از دروازه فالبوروا به سمت لتابا در حال رانندگی بودیم که متوجه ماشینی شدیم که در کنار جاده پارک شده بود. ما که کنجکاو بودیم، نزدیک‌تر شدیم و دو کفتار جوان را دیدیم که لاشه‌ای را می‌خورند. در ابتدا نمی‌توانستیم لاشه را شناسایی کنیم، اما بلافاصله متوجه شدیم که این لاشه معمولی نیست. همانطور که ما تماشا می‌کردیم، یکی از کفتار‌ها به سمت لانه‌اش رفت، در حالی که دیگری لاشه را در دهانش به سمت لانه برد. آن وقت بود که به وضوح دیدیم در کمال تعجب، حیوانی که آن‌ها می‌بلعند یک پلنگ بود.

کفتار‌ها و پلنگ‌ها اغلب در طبیعت رقیب یکدیگر هستند، زیرا هر دو شکارچیان فرصت طلبی هستند که برای غذا با هم رقابت می‌کنند. آن‌ها به سرقت شکار از سایر شکارچیان از جمله پلنگ معروف هستند. با این حال، پلنگ‌ها نیز شکارچیان ماهری هستند و می‌توانند طعمه‌های بسیار بزرگتر از خودشان را بگیرند.

ما هرگز نمی‌دانیم که آیا این طایفه کوچک کفتار مسئول مرگ این پلنگ بوده است یا خیر. ممکن بود این پلنگ در نبرد سرزمینی با پلنگ دیگری شکست خورده و در نهایت جان خود را از دست داده باشد. با این حال، این یک نظریه دور از ذهن نیست که کفتار‌ها توانسته اند این پلنگ را هنگام عبور از مسیر خود محاصره کرده و بکشند.

ما کفتار‌ها را دنبال کردیم. دو کفتار مدتی در حال جویدن و کندن تکه‌های گوشت از لاشه پلنگ بودند. ما با تعجب نگاه می‌کردیم تا اینکه کل لاشه به چند تکه پوست و استخوان تبدیل شد.

کفتار‌ها توانایی منحصر به فردی در مصرف و هضم تقریباً هر چیزی دارند. آرواره‌های قوی و اسید‌های معده به آن‌ها اجازه می‌دهد استخوان ها، خز و حتی سم را بخورند. در حقیقت، کفتار‌ها به خوردن حیوانات کامل از جمله فیل‌ها و کرگدن‌ها شناخته شده اند.

پوستر شکار پلنگ توسط کفتار

پوستر شکار پلنگ توسط کفتار

پوستر شکار پلنگ توسط کفتار

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
رقص و قِر مختلط زن و مرد در پارک!/خجالتم خوب چیزیه (38 نظر) آیدی رضا گلزار در بیوی اینستاگرام آیسان آقاخانی، همسر واقعی اش (13 نظر) وقتی لقب جذابترین آبادانی دنیا به آرتام تعلق میگیره! (12 نظر) حماسه آفرینی هوش مصنوعی اینبار برای زنان ایرانی! (6 نظر) کیوت ترین عکس آرتام کوچولو در کنار نازترین سیندرلای دنیا! (6 نظر) نقاشی عاشقانه و بانمک عروس سید حسن خمینی در کلاس ادبیات (4 نظر) (فیلم) شوخی جالب و کمتر دیده شده از حضرت امام (ره) در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری شهید رجایی (4 نظر) سرنوشت عجیب اسبی که به فرح پهلوی سواری نداد (4 نظر) (فیلم) پوشش افتخارآمیز ورزشکار زن ایرانی در لحظه قهرمانی (4 نظر) مقام ارشد دولت روحانی و فرزندش متهم به سرقت فرش‌های مجموعه سعدآباد شدند (4 نظر) یاللعجب؛ ازدواج عاشقانه پسر 22 ساله با مادر بزرگش! (3 نظر) سورپرایز فوق العاده خاص امیر مقاره برای دختر جوان +ویدئو (2 نظر) عکاسی حرفه ای عروس سید حسن خمینی در طبیعت (2 نظر) (فیلم) تلاش یک میمون بازیگوش برای کشیدن دستش از لای در ماشین (2 نظر) ادا و اطوار زننده و دور از شان محسن ابراهیم زاده وسط کنسرت (2 نظر)