سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی

دسته بندی ها

59 : 22 - 21 مهر 1396

GRE Subject یا GRE موضوعی و تخصصی چیست؟

ساعد نیوز: آزمون GRE تخصصی، مختص رشته های علوم پایه مثل بیوشیمی، بیولوژی، شیمی‌، علوم کامپیوتر، انگلیسی‌، ریاضی‌، فیزیک، و روانشناسی‌ بوده و هدف از این آزمون سنجش مهارت فرد برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این رشته ها می باشد.

کد: 171013100
آخرین بروزرسانی: 19 : 13 - 9 دي 1396

در بخش "درباره آزمون GRE" درباره کلیات این آزمون صحبت کردیم و گفتیم این آزمون جهت درخواست ادامه تحصیل در دانشگاهای خارج از کشور، از جمله دانشگاه های آمریکایی و اروپایی لازم است. همچنین گفتیم که آزمون GRE به دو نوع عمومی General و تخصصی Subject می باشد.در این بخش قصد داریم درباره ی آزمون GRE Subject صحبت کنیم.

GRE Subject یا GRE تخصصی

آزمون GRE تخصصی بیشتر برای رشته های علوم پایه مثل بیوشیمی، بیولوژی، شیمی‌، علوم کامپیوتر، انگلیسی‌،  ریاضی‌، فیزیک، و روانشناسی‌ طراحی‌ شده است. هدف از این آزمون سنجش مهارت فرد برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. تفاوتی که آزمون GRE Subject با آزمون GRE General دارد، این است که این آزمون به حالت کتبی ( آزمون GRE کاغذی( برگزار می شود و هنوز حالت کامپیوتری برای آن طراحی نشده است.

آزمون GRE Subject نیز همانند آزمون GRE General توسط نهاد ETS و در بسیاری از کشورها و شهرهای مختلف دنیا از جمله ایران برگزار می شود. یکی از تفاوتی این دو آزمون دارد این است که آزمون GRE Subject سه بار در سال و در ماه های اکتبر، نوامبر و آوریل برگزار می شود. تاریخ برگزاری و اطلاعات مربوط به ثبت نام این آزمون در سایت EST اطلاع رسانی می شود. برگزاری آزمون GRE Subject در ایران از طریق سازمان سنجش انجام می گیرد و ثبت نام آن، آنلاین نیست. تفاوت دیگر آزمون GRE Subject با آزمون GRE General این است که در آزمون GRE تخصصی سوالات بصورت چند گزینه ای می‌باشد و فاقد بخش تشریحی جهت نگارش انشا می‌باشد.

تعداد این سوالات چند گزینه ای برای هر کدام از رشته های نام برده در بالا متفاوت بوده و شامل بیوشیمی ۱۷۵، بیولوژی ۲۰۰، شیمی ۱۳۰، علوم کامپیوتر ۷۰، انگلیسی ۲۳۰، ریاضی ۶۶، فیزیک ۱۰۰، روانشناسی ۲۰۵ سوال چند گزینه ای می باشد. از طرفی محتوای دقیق آزمون GRE Subject برای هر کدام از این رشته‌ها متفاوت است، اما نکته ی مشترک این دو آزمون ها این است که زیر مجموعه ی هر کدام از بخش های آزمون مربوط به گرایش‌های آن رشته (در مقطع لیسانس) می‌باشد.

به عنوان مثال، GRE Subject مربوط به رشته ریاضی دارای سه‌ بخش حسابان، جبر، و توپولوژی می‌باشد. در واقع می توان گفت، هدف آزمون GRE Subject سنجش توانایی فرد دارای مدرک لیسانس، در تمامی گرایش های آن رشته می باشد.

از لحاظ نمره رهی، تمامی این رشته‌ها در یک سطح در نظر گرفته می شوند؛ در ابتدا یک نمره خام در نظر گرفته می شود (برای پاسخ های غلط یک نمره منفی‌ به میزان بیست و پنج در صد) و نمره ی داوطلب نسبت به نمره تمامی شرکت کنندگان در این آزمون سنجیده و در آخر یک نمره بین ۲۰۰-۹۹۰ به داوطلب داده می شود.

برای آمادگی آزمون GRE Subject تهیه کتابهای مربوط به آمادگی GRE Subject از طریق نهاد‌هایی مثل KAPLAN ، Barrons و یا خود ETS می باشد.

  چاپ تضمینی مقاله

  ترجمه تخصصی مقاله و کتاب

  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
اخبار مرتبط
نظرات ثبت شده برای این خبر

  Sahar

48 : 00 - 22 مهر 1396

Mamnoon . kheli khoob bood

نظر شما

نام:

ایمیل:

ثبت نظر
پربازدیدترین ها
تبلیغ
کانال تلگرام ساعد نیوز
پر بحث ترین ها
مدرسان شریف خانه مهر کودکان شبکه مترجمین اشراق شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا پژوهش برتر چاپ مقاله آرتا اکسپت مقاله آرمان

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.