سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 17 August - جمعه 26 مرداد 1397

بخش ها

افزایش ظرفیت جذب هیئت علمی بانوان به ۳۸ درصد

ساعد نیوز: رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش ظرفیت جذب هیئت علمی بانوان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دولت تدبیر و امید از ۱۲ به ۳۸ درصد خبر داد.

کد: 18080811033
آخرین بروزرسانی: 49 : 09 - 17 مرداد 1397

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از  ایسنا، دکتر محمدرضا رضوان طلب  اظهار داشت: از سال ۱۳۸۴ تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری، ۲۴۵۴۶ پرونده متقاضیان جذب پیمانی از دانشگاه‌ها برای تأیید نهایی به وزارت علوم ارجاع شده است که صرفاً ۴۹۶ مورد از آن در وزارت متبوع تائید نگردیده و طبق این آمار ۹۸ درصد موارد تأیید شده است.

 

وی در پاسخ به پرسشی «درخصوص میزان استقلال دانشگاه‌ها در مسئله جذب» اظهار داشت: کنشگر اصلی و قطعی جذب اعضای هیئت علمی، دانشگاه‌ها هستند که اعلام نیاز می‌کنند و صلاحیت‌ها را به‌صورت ورود ماهوی تعیین می‌کنند. وزارت علوم صلاحیت‌ها را بررسی نمی‌کند بلکه صحت کار دانشگاه‌ها و انطباق آن را بر موازین و بر آیین وحدت رویه بررسی می‌کند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم افزود: انتخاب اعضای هیئت علمی باید صرفاً بر اساس شاخص‌های علمی و صلاحیت‌های حرفه‌ای و شایستگی برای منصب استادی صورت گیرد؛ این شاخص‌ها حتی در بخش صلاحیت‌های عمومی، تعاریف بین‌المللی دارد و مورد وفاق همه دانشگاه‌های جهان است. وزارت علوم دخالت در کار تشخیص صلاحیت‌ها نمی‌کند ولی حق نظارت، در مدل مدیریتی جهانی برای رده ستادی همه‌جا محفوظ است.

وی درخصوص اینکه چه مرجعی باید به دادخواهی داوطلبان رسیدگی کند، تصریح کرد: در قانون، حق نظارتی که برای وزارت علوم پیش‌بینی‌شده است، به منظور دادخواهی و رسیدگی به شکایت و اعمال وحدت رویه و تقسیم عادلانه فرصت‌هاست.

دکتر رضوان طلب در پاسخ به سئوالی درخصوص «مدت زمان دوره رسیدگی به درخواست متقاضیان عضویت هیئت علمی» گفت: از شهریورماه سال ۱۳۹۴ کلیه فرایندهای جذب بر اساس سامانه انجام می‌شود و همه مراحل شامل توقف‌های منطبق با جدول زمانی مجاز در آن به‌صورت سبز و توقف‌های مازاد بر جدول زمانی نیز بارنگ قرمز در آن نمایش داده می‌شود.

به گفته دکتر رضوان‌طلب، کل دوره رسیدگی پس از فراخوان جذب ۴.۵ ماه تعیین‌شده است که ۳ماه دوره رسیدگی در دانشگاه‌ها و ۱.۵ ماه در وزارت علوم است.

وی خاطرنشان کرد: میانگین دوره رسیدگی در دانشگاه‌ها در مورد ۴۲۵۹ پرونده که در سال ۱۳۹۶ به آنان ارجاع شده است؛ برحسب آمار دقیق سامانه ۲۶۵ روز بوده است و میانگین توقف همین پرونده‌ها در وزارت علوم ۳۵ روز بوده است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم درخصوص روند پاسخ به اعتراض‌های فرآیند جذب اعضای هیئت علمی عنوان کرد: حسب مقررات جذب و آیین‌نامه رسیدگی به شکایات مصوب هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، اگر پرونده داوطلبی در هیئت اجرایی جذب در دانشگاه مواجه با رأی عدم اولویت شد، داوطلب می‌تواند از همان هیئت اجرایی در فاصله دو ماه از ابلاغ رأی به وی، درخواست تجدیدنظر و اعمال ماده ۲۰ نماید.

وی افزود: برحسب این ماده هیئت اجرایی مجدداً با ترکیبی که دو نفر از اعضا را هیئت مرکزی تغییر می‌دهد تشکیل جلسه می‌دهد و اگر رأی قبلی تأیید شد، متقاضی می‌تواند درخواست اعمال ماده ۲۱ نماید و پرونده برای رسیدگی مجدد به هیئت مرکزی در وزارت علوم ارجاع می‌شود و اگر این رأی هم به نفع داوطلب نبود، می‌تواند از هیئت عالی جذب درخواست تجدیدنظر نماید. پس از پایان مراحل اگر رأیی برحسب فرایند جذب به نفع متقاضی صادر شد اما دانشگاه از انجام آن رأی هیئت مرکزی یا هیئت عالی جذب خودداری کرد، از نظر ما داوطلب در این مرحله می‌تواند به دیوان عدالت اداری مراجعه کند.

دکتر رضوان طلب در پاسخ به پرسشی مبنی «نحوه پاسخ‌گویی به سئوالات متقاضیان جذب هیئت علمی» اظهار داشت: بهترین و مهم‌ترین راه پیگیری از طریق سامانه جذب است که سؤال و جواب‌ها و اعتراضات از این طریق پاسخ گفته می‌شود؛ مسئول تنظیم جواب‌ها و پاسخ‌گویی همه موارد دبیر هیئت اجرایی جذب در دانشگاه است و باید از روی سامانه به‌دقت هیچ سؤال و اعتراضی را بی‌پاسخ نگذارند.

وی با بیان اینکه وزارت علوم فقط باید به رابطین دبیرخانه‌های جذب پاسخ دهد تصریح کرد: یک بخش پاسخگویی نیز در وزارت علوم وجود دارد که کلیه مراجعات آنچه به‌صورت تلفنی یا حضوری، ضبط و تصویربرداری می‌شود و کارشناسان موظف به پاسخ‌گویی صحیح و کامل متقاضیان هستند و روزانه علاوه بر پاسخ‌های تلفنی و حضوری، صدها Task نوشتاری را نیز پاسخ می‌دهند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «به استناد چه مقرراتی فارغ‌التحصیلان بورسیه پس از اتمام دوره بورسیه برای عضویت هیئت علمی باید فرایند جذب را طی کنند»، گفت: در وظایف هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی مصوب هیئت عالی جذب، در بند ۷ آن به «بررسی و تایید صلاحیت علمی و عمومی راتبه‌های متقاضی عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی» اشاره شده و واضح است که عضویت هیئت علمی و اخذ بورسیه تحصیلی دو مقوله کاملاً جدا از هم هستند.

وی خاطرنشان کرد: امور بورسیه‌ها در یک سازمان مستقل به نام سازمان امور دانشجویان و اداره کل بورس‌ها انجام می‌شود و امور اعضای هیئت علمی در یک مرکز یا معاونت دیگر وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نام مرکز جذب انجام می‌گیرد که هر دو، مسئولیت، وظایف و شأن مستقل دارند.

دکتر رضوان طلب افزود: همچنین در سند محضری که تمام بورسیه‌ها با اداره کل بورس‌ها امضا می‌کنند این جمله آمده است: «تحصیل در مقطع مندرج در این سند و کلیه مزایای ناشی از آن را برای صرفاً امتیازی اعطایی از سوی وزارت به نمایندگی از جمهوری اسلامی دانسته و آن را حقی برای خود تلقی نمی‌نمایند. بر همین اساس حق سلب این امتیاز و فسخ یک جانبه این قرارداد و مزایای ناشی از آن برای وزارت و سازمان در هر زمانی وجود داشته و متقابلاً حق هرگونه اعتراض نسبت به تصمیمات مأخوذه دراین حوزه را از خود سلب می‌نمایم».

وی خاطرنشان کرد: راتبه‌ها کمک هزینه تحصیلی می‌گیرند تا بتوانند دوره تحصیلی خود را به پایان برسانند و وقتی فراغت از تحصیل یافتند و مدرک تحصیلی دکترا برای آنان صادر شد، در این زمان به بلوغی رسیده‌اند که بتوانند متقاضی عضویت هیئت علمی شوند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم افزود: راتبه‌ها با مأمورین به تحصیل این تفاوت را دارند که مأمورین به تحصیل ابتدا رابطه استخدامی بین آنان و تشکیلات برقرار می‌شود سپس مأمور به تحصیل می‌گردند و پس از پایان دوره تحصیلی برمی‌گردند و روی صندلی استخدامی قبلی خود قرار می‌گیرند؛ اما برای راتبه‌ها نه تنها این رابطه برقرار نمی‌گردد بلکه از آن‌ها تعهد ستانده می‌شود چنین توقعی در آینده نداشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی در خاتمه تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۳ تاکنون تعداد ۱۷۴۶ نفر از دریافت‌کنندگان بورس در هیئت مرکزی جذب تبدیل وضعیت شده و تأییدیه آنان صادر شده است و در هر جلسه تعدادی از این پرونده‌ها مطرح می‌شود و به تصویب و تائید نهایی می‌رسد.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
زمان اعلام نتایج نهایی جذب هیات علمی دانشگاه‌ها مشخص شد
زمان اعلام نتایج نهایی جذب هیات علمی دانشگاه‌ها مشخص شد
شرایط تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور اعلام شد
شرایط تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور اعلام شد
آغاز ثبت نام متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد از اوایل شهریور
آغاز ثبت نام متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد از اوایل شهریور
فواید بازی های کامپیوتری برای کودکان کشف شد !
فواید بازی های کامپیوتری برای کودکان کشف شد !
جزئیات جوایز و تسهیلات برگزیدگان المپیادعلمی دانشجویان علوم پزشکی
جزئیات جوایز و تسهیلات برگزیدگان المپیادعلمی دانشجویان علوم پزشکی
ارزیابی علمی استادان حق التدریس دانشگاه آزاد
ارزیابی علمی استادان حق التدریس دانشگاه آزاد
15 توصیه علمی برای درمان جوش های صورت و بدن
15 توصیه علمی برای درمان جوش های صورت و بدن
عوارض غیر قابل جبران پوسیدگی دندان بر بدن!
عوارض غیر قابل جبران پوسیدگی دندان بر بدن!

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

10 رفتار مشمئز کننده در زندگی زناشویی که کمتر کسی آنها را تحمل میکند ! آیا کسی که خیانت کند باز هم کار خود را تکرار خواهد کرد؟ علت اصلی گرایش جوانان به همجنس بازی ! 7 تفاوت رایج در میل جنسی زنان و مردان 10 چیز را در رابطه تان اصلا و ابدا قربانی نکنید ! شش جمله خطرناک در زندگی زناشویی وابستگی شوهر به خانواده اش چه زمانی مشکل ساز میشود؟ شوهران نمونه چه ویژگی و خصلت هایی دارند؟ نقش فیلم های پورنو در روابط جنسی زن و مرد 8 زنی که مردان از آنها فراری اند ! بررسی ابعاد عشق و عاشقی از دیدگاه روانشناسی عصبی هایپر سکشوال یا اعتیاد جنسی چیست ؟ چرا نباید با مرد متاهل وارد رابطه احساسی و جنسی شد ؟ خانم های مورد علاقه آقایان چه ویژگی هایی دارند؟ رازهایی درباره مردان که هر زنی باید آنها را بداند ! صدمات و آسیب های رابطه جنسی 15 نشانه داشتن تفاهم با همسر چرا برخی مردان طالب رابطه جنسی با زنان بدکاره هستند ؟ علت تنفر از شوهر در دوران بارداری چیست؟ خیانت جنسی چه تفاوت هایی با خیانت عشقی دارد؟ 10 نشانه اصلی مردانی که از زنان سوءاستفاده میکنند! رابطه جنسی زود گذر با یک غریبه چه آسیبی به روان میزند؟ اوج میل جنسی زنان در چه سنی است؟ 10 مشکل اساسی در ازدواج های بدون رابطه جنسی ! 10کاری که پایان زندگی زناشویی را نشان میدهد ! خانم ها چرا زیاد گریه میکنند؟! چه میزان رابطه جنسی نرمال و رفتار سالم محسوب میشود؟ همه چیز درباره طلاق عاطفی زن و شوهر ! چه زمانی آماده برای بچه دار شدن هستید!؟ هنگام رابطه جنسی و ارگاسم چه اتفاقی در مغز می افتد؟ چرا نباید از ارتباط جنسی به عنوان ابزاری برای مجازات استفاده کرد؟ مسائلی که مردان هیچ وقت به آنها اعتراف نمیکنند! چرا بعد از مدتی رابطه زناشویی سرد و یکنواخت میشود؟ موضوعات مهمی که حتما همسر آینده تان باید بداند! نشانه های متاهل بودن مردی که با آن در ارتباط هستید! تحمل ازدواج ناموفق به خاطر بچه ها کار درستی است؟! آیا میتوان بعد از خیانت همسر دوباره به او اعتماد کرد؟ 4 موضوع رایج در اختلافات زناشویی ! مردان چگونه با احساسات و ذهن زنان بازی میکنند؟! رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب است یا بد؟ 10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی ! باورهای غلط رایج درباره تمایلات جنسی! بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟ جملاتی که گفتن آنها موجب سرد شدن روابط احساسی و زناشویی میشود ! حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟ چگونه با متفاوت بودن تمایلات جنسی همسرمان کنار بیاییم؟ آشنایی با فیزیولوژی جنسی و مکانیزم ارگاسم در خانم ها ! چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟ 5 حقیقت تلخ درباره خیانت که متاهلین باید بدانند! چرا مردان بعد از پدر شدن افسرده میشوند!؟ دو دلیل عمده طلاق زوجین از دیدگاه روانشناسی رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک ! باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی یا تصاویر مستهجن 18+ چرا بعد از رابطه جنسی حتما باید دوش گرفت؟ مهمترین دلایل خیانت به همسر ! تفاوت های میل جنسی در زنان و مردان ! حرفهایی که موجب شعله ور کردن دعوای زن و شوهری میشود ! 12 کار ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری ! راهکارهایی برای داشتن زندگی زناشویی شاد و رمانتیک ! اشتباهات بزرگ زنان در زندگی زناشویی ! مهمترین و شایعترین بیماری های جنسی در مردان! بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟ انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی ! نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟ آیا میل جنسی خیلی زیاد یک بیماری محسوب میشود؟ 10 نکته روانشناسی درباره خودمان که نمی دانیم! کارهایی که زنان بعد از نزدیکی و رابطه جنسی باید انجام دهند! 10 بیماری که موجب کاهش میل جنسی خانم ها میشود! معرفی 14 بیماری مقاربتی و آمیزش جنسی همه چیز درباره ترانس سکشوال(دو جنسه ها) و عمل تغییر جنسیت‌ ! خطرناکترین و بی ثبات ترین نوع ازدواج ! همه چیز درباره ازدواج سفید در ایران! زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟ انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟ آشنایی با رفتارهای جنسی پر خطر ! جمله ای که اختلافات و بحث های زناشویی را پایان میدهد! آمیزش جنسی برای چه کسانی مضر است؟ سکس تراپی یا آمیزش درمانی برای چه کسانی لازم است؟ با شوهر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟ آشنایی با 8 انحراف جنسی شایع افزایش میل جنسی و بهبود روابط زناشویی با روغن های اسانس! جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها ! باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی! چه زمانی رابطه جنسی برای بدن مضر است؟ جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی !

داغ ترین مطالب

چرا زنان خوشگل اکثرا با مردان زشت ازدواج میکنند؟!
کلیپ بسیار تلخ ارژنگ امیر فضلی درباره تقسیم دریای خزر! «دیپورت» اشتباهی یک جانباز به افغانستان؟! (فیلم) سارقان نخبه و برتر ایران !
چه کسانی شب‌ها دلار می‌خرند؟!
وضعیت اجنه و از ما بهتران در ایران (فیلم) آیا اعترافات اطرافیان ترامپ موجب برکناری او خواهد شد؟ ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند!
عکسی که زن و شوهر آدمخوار را لو داد !
پاسخ مسئولین به کمپین فرزندت_کجاست ؟ دلار بخریم یا نه؟ (عکس) گور خوابی که قهرمان تکواندو و دانشجوی دکتری شد !
شهری ترسناک که به دست اجنه و موجودات فرازمینی ساخته شده است!
ماجرای تکان دهنده اردوی دانش آموزی یزد به گرجستان! خانم‌های خانه‌دار به شمش و طلای آب شده رو آورده‌اند! وزیر کار، بیکار شد/ رای عدم اعتماد به ربیعی
چرا زنان امروزی شوهرانشان را کتک میزنند؟!
(فیلم) در صورت پیروزی هیتلر دنیا چگونه میشد؟ یک پیش بینی علمی وحشتناک! ازدواج مرد عرب با یک جن به نام میمونه !
(فیلم) خاطره جالب یک توریست درباره پول های ایرانی!
راهکارهای رئیس دولت اصلاحات برای خروج از وضع کنونی کشور ناگفته های جنسی از حرمسراهای قاجار ! (عکس) اجسادی که پس از مرگ مدلینگ شدند !
«طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس
چرا زنان حرم ناصرالدین شاه سبیل داشتند؟ جادویی شدن با خوردن آب گندیده جسد مکشوفه ! (عکس) تجمع طلاب مشهدی در اعتراض به وضعیت معیشتی مردم
این سه دختر پدرشان را به طرز فجیعی کشتند
چگونه خاطرات و اتفاق های بد گذشته را فراموش کنیم؟ گریه های پسر ۶ ساله پدر را از اعدام نجات داد مذاکره رییس جمهور روحانی و ترامپ در 28 مرداد؟
صیغه و ازدواج موقت 99 هزار تومانی!
پلان های سخیف جنسی، واکنش های تند به فیلم هزارپا ! ماجرای عجیب اخراج 3 استاد دانشگاه نخبه !
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.