سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 17 August - جمعه 26 مرداد 1397

بخش ها

اشتباهات بزرگ زنان در زندگی زناشویی !

ساعد نیوز:برخی فکر می کنند باید آنقدر به مرد محبت کنند که او را به خودشان وابسته کنند تا دیگر نتواند بدون آنها زندگی کند. آنها فکر می کنند وابستگی همان عشق است. پاسخ ما این است که در اینصورت احساسی که مرد تجربه میکند عشق نیست بلکه اعتیاد است چیزی شبیه مصرف مواد مخدر.

کد: 18080811043
آخرین بروزرسانی: 30 : 11 - 17 مرداد 1397

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از سیمرغ: 

اگر عاشقانه شوهر خود را دوست دارید و همواره در برابر او از خودگذشتگی می کنید لازم است زمینه کمی در رفتار خود تجدید نظر داشته باشید. چرا که ازخودگذشتگی بی حد امکان دارد به رابطه شما لطمه وارد کند. در این مقاله اشتباهاتی که زنان عاشق در رابطه با همسر خود مرتکب می شوند را گرداوری نموده ایم! در ادامه با ما همراه باشید.

مردان چگونه عاشق زنان می شوند؟

نحوه رفتار یک زن با خودش و با همسرش سهم بسزایی در کیفیت زندگی و همچنین در ایجاد مشکلات دارد. بسیاری از زنها هستند که خودشان آگاهانه یا ناآگاهانه با رفتارهایشان مرد خود را تضعیف کرده و شوهر بدی از او می سازند. برخی از این زنها از شوهر خود جدا می شوند و این بار با مرد خوبی ازدواج میکنند. اما خودشان به دلایلی ناخودآگاه شوهرشان را تبدیل به کسی مانند شوهر اول میکنند.
این بسیار مهم است که قبل از هر چیز بدانیم که خودمان چه سهمی در کیفیت زندگی و شیوه برخورد مرد داریم. ما چه نقشی در اینکه شوهر ما خوب تر یا بدتر بشود داریم. در این مقاله بخشهایی از فیلم زن موفق در زندگی مشترک را که به بزرگترین اشتباه زنان در عشق و زندگی مشترک می پردازد انتخاب کرده و برای شما نوشته ایم.

بزرگترین اشتباه زن عاشق

زنها بی وقفه از خودگذشتگی و محبت یک طرفه می کنند و خواسته های خود را مطرح نمی کنند. بسیاری از زنها وقتی عاشق می شوند، ازدواج میکنند یا یک رابطه جدید را شروع میکنند آنقدر محبت میکنند و عشق می ورزند که لحظه ای درنگ و تامل نمیکنند تا ببینند خودشان هم در عوض چیزی دریافت میکنند یا نه. مهم هم نیست که این زن در چه مرحله ای از ازدواج است. در آغاز آشنایی است یا سالها از ازدواجش گذشته است. چنین زنی در هر دوره ای از عشق و زندگی مشترکش که باشد به شیوه های مختلف همین رویه را تکرار میکند. 
مثلاً اگر یک دختر جوان است که تازه عشق خود را پیدا کرده است مرتب این اوست که ابراز عشق می کند، برنامه ریزی های هیجان انگیز می کند و به شیوه های مختلف سعی دارد عشق خود را نشان دهد. و اگر زنی سالخورده و صاحب چندین فرزند است در قالب زحمت کشیدن بیش از حد در منزل، از خودگذشتگی در مقابل شوهر و فرزندانش، گذشتن از رویاها و آرزوها، گذشتن از برنامه های مورد علاقه و کارهای این چنینی این رفتار را نشان می دهد. امامتاسفانه زن با این رفتارها فقط زخم ها، دردها و رنجهای خودش را عمیق تر می کند و حتی لحظاتی که در کنار شوهرش است احساس تنهایی می کند. متاسفانه خیلی از زنها هستند که در سفر زندگی یک تنه جلو می روند و یک روز به خودشان می آیند و می بینند تمام سالها یک نفره قایق را پارو زده اند.

دلایل گذشت بی دلیل زن ها در مقابل همسر

پشت این رفتارهای مخرب زنان دلایل در ظاهر مثبتی هست که در اینجا به آن اشاره میکنیم:

وابسته کردن مرد

برخی فکر می کنند باید آنقدر به مرد محبت کنند که او را به خودشان وابسته کنند تا دیگر نتواند بدون آنها زندگی کند. آنها فکر می کنند وابستگی همان عشق است. پاسخ ما این است که در اینصورت احساسی که مرد تجربه میکند عشق نیست بلکه اعتیاد است چیزی شبیه مصرف مواد مخدر. و متاسفانه در این حالت شوهرتان آنقدر شما را مصرف می کند تا تمام شوید و برود سراغ یکی دیگر.

عاشق کردن مرد

اینگونه زنها نمی خواهند به مردان فرصت بدهند تا احساس واقعیشان را نسبت به آنها کشف کنند. در واقع آنها میخواهند مرد را عاشق خود کنند اما به خیال خود از حربه و حیله استفاده می کنند. آنها با محبتهای بی وقفه به مردان فرصت نمی دهند تا خودشان آنها را انتخاب کنند. آنقدر مرد مورد نظرشان را از عشق سرشار می کنند تا مرد فکر کند که عاشقشان شده است. اما در اصل پس از مدتی می فهمد که عاشق خود زن نیست بلکه عاشق محبتهایی است که زن به او کرده است و بنابراین یک روز آن زن را تنها میگذارد. و به این ترتیب زن بیش از پیش احساس طرد شدگی می کند.

عاشق عشق نه عاشق مرد

برخی از زنها تشنه ایثار کردن و عشق ورزیدن هستند نه عاشق خود مرد.

مقابله با احساس بی ارزشی درونی

اینگونه زنها در درون خود احساس بی ارزشی می کنند. فکر نمی کنند آنقدر ارزش داشته باشند که کسی به خودی خود و به خاطر خودشان عاشق آنها باشد. فکر می کنند باید خیلی محبت کنند تا لایق عشق یک مرد باشند. آنها فکر می کنند برای اینکه لایق عشق یک مرد شوند باید خیلی تلاش کنند. مثل وقتی برای پول در آوردن کار می کنند برای مورد عشق بودن هم باید کار کنند. احتمالاً به دلایلی که ممکن است در کودکی و شیوه بزرگ شدن آنها داشته باشد آنها خود را شایسته عشق نمیدانند و فکر میکنند باید کاری انجام دهند تا استحقاق آن را پیدا کنند.
اینکه انسان خود را لایق عشق و دوست داشته شدن نداند از جنبه های عزت نفس است. پیشنهاد می کنم حتما بخشهایی از سخنرانی خوشبختی در زندگی با افزایش عزت نفس را ببینید. در واقع هسته ی اصلی حرمت نفس این است که انسان خود را شایسته ی برخورداری از همه ی انچه خوب است بداند مثل عشق، خوشبختی، ثروت و موفقیت. همانطور که بارها گفته و تاکید کرده ام اگر ازدواج موفق بر یک پایه بچرخد آن پایه عزت نفس زن و مرد است.

از خلوت با خود هراس دارند

از سکوت، خلوت و فاصله بیزازند. سکوت را با کلام پر میکنند و وقتهای خالی را سریعاً با برنامه پر می کنند . فاصله های ایجاد شده را با چسبیدن و رها نکردن مرد و دو دستی گرفتن او پر میکنند و جدایی مرد را با عشق و محبت بیشتر جبران می کنند. انگار از سکوت و خلوت و تنهایی می ترسند. از اینکه لحظاتی برای خودشان باشند و مردشان هم برای خودش باشد. از اینکه به او هم فرصت بدهند لحظاتی عشق او را درک کند، لحظاتی مسئولیتی به عهده بگیرد و حتی لحظاتی به این نتیجه برسد که نمی خواهد در این رابطه باشد. به نظرم اینگونه زنها از خلوت با خود هراس دارند.

ابراز عشق بی دلیل دردسرساز می شود

در نگاه اول ممکن است این ویژگی مثبت به نظر برسد و شاید حتی مرد هم از آن استقبال کند. شاید مرد در ابتدا از اینکه کسی بی وقفه به او محبت کند، از نیازهایش بگذرد و خواسته هایش را نگوید، خوشش بیاید. اما متاسفانه دردسرهای این ویژگی خیلی بیشتر از آن چیزی است که به نظر میرسد. دیر یا زود نتیجه ی این رفتارهای مخرب هم به زن و هم به مرد بر میگردد.

انزجار پنهان در پشت محبتها

گرچه در ظاهر زن خیلی محبت میکند اما در باطن هر چه میگذرد انزجارش از مرد بیشتر میشود. او از اینکه مرد مسئولیت هایی را به عهده نمی گیرد متنفر می شود. و از او کینه و نفرت به دل می گیرد. زن از اینکه مرد نیازهای او را نادیده می گیرد از او خشمگین می شود. متاسفانه او حتی زمانی که خواسته ها و نیازهایش را نمی گوید در عمق وجودش انتظار دارد که مرد آن ها را برآورده کند. و وقتی این اتفاق نمی افتد به جای اینکه اشتباه خود را بپذیرد تیر اتهام را به سمت مرد می گیرد. و مرد را به بی توجهی و غفلت و بی مسئولیتی متهم می کند.

 محروم کردن مرد از لذت ابراز عشق

مرد هم به عنوان بخشی از این عشق و پیوند دوست دارد که طعم عشق را بچشد و شیرینی ابراز آن را تجربه کند. مرد دوست دارد به شیوه خاص خودش، چه در قالب ابراز عشق زبانی، چه در قالب کمک کردن به زن و یا به عهده گرفتن مسئولیت، نقش خود را در این پیوند نشان دهد. وقتی زن همه مسئولیتها را به عهده می گیرد مرد را از این فرصت که کاری برای زن و برای زندگیش انجام دهد محروم می کند.
مردها دوست دارند که مسئولیت داشته باشند. آنها وقتی کار مفیدی برای زندگی انجام دهند احساس مفید بودن و ارزشمندی می کنند. آنها احساس رضایت و ارزشمندی خود را از مفید بودن و کاری کردن می گیرند. وقتی زن این فرصت را از آنها می گیرد باعث می شود احساس مذکر بودن مرد ارضا نشود. مرد احساس میکند بخشی از وجودش را گم کرده است و احساس انزجار کند.

کشته شدن عشق مرد

مردها در این هنگام احساسات ضد و نقیضی از خود نشان می دهند. از یک سو تنبلی شان فعال می شود و احساس راحتی و خلاصی می کنند. به نظر می رسد که مسئولیتها را کامل به زن واگذار کرده و کنار کشیده اند. اما از دیگر سو احساس می کنند که در حقشان اجحاف شده و فرصتی به آنها برای ابراز وجود داده نشده است. وقتی همیشه زن است که جاهای خالی را پر می کند فرصت مهمی از مرد گرفته می شود. فرصت اینکه او هم برای عشق و زندگی کاری کندو در نهایت فرصت رشد از مرد گرفته می شود.

خداحافظی مرد

نکته مهم و خطرناک این است: وقتی یک نمایش یک نفره را شروع می کنید، همسر شما هم نقش یک مسافر را بازی می کند و دیر یا زود از این رابطه بیرون میرود و شما را در کمال ناباوری تنها می گذارد. بزرگترین اشتباه زنها این است که گاهی به قدری در تلاشند تا عشق خود را نشان دهند  که به خود فرصت نمی دهند ببینند که آیا خودشان دوست داشته شده اند.

چگونه از محبت یک طرفه دست برداریم و خود نیز مورد عشق باشیم؟

 • دست از پارو زدن یک نفره بردارید. به شوهرتان نیز فرصت دهید تا جاهای خالی را پر کند، حتی سکوت و فاصله و جدایی. اجازه بدهید گاهی او برای آنها برنامه ریزی کند. مطمئن باشید با این کار او هم احساس مفید بودن و رضایت خواهد کرد.
   
 • به یاد داشته باشید: شما نیاز ندارید که عشق را گدایی کنید. شما نیاز ندارید که برای داشتن عشق اینقدر تلاش کنید.مجبور نیسیتید اینقدر در تعقیب عشق باشید.
   
 • همین حالا لیستی از پارو زدنهای تنهایی خودتان در زندگی بنویسید. کجاها در زندگی شما هست که سعی دارید جای خالی را پر کنید و فرصتی به همسر نمی دهید؟ کجاها هست که همیشه شما برنامه ریزی می کنید یا بیش از پیش کار می کنید؟ کجاها عشق گدایی می کنید.
   
 • مطمئن شوید که همسرتان تنها منبع انرژی شما نیست. منابع انرژی دیگری را پیدا کنید. هویت مستقل خود را پیدا کنید. به این ترتیب فقط متکی به همسرتان نیستید. به این ترتیب می توانید سکوت و خلوت و فضاهای خالی را به کارهای دیگر اختصاص دهید این کار هم فشار بار احساسی را از دوش مرد زندگیتان بر می دارد و هم به شما آرامش و اطمینان خاطر می دهد.
   
 • این جمله را به یاد داشته باشید : صمیمیت حقیقی با انسانی دیگر، تنها در صورتی امکان پذیر است که صلح و آرامش واقعی را در درون خودتان یافته باشید. 
   
 • در این رابطه با همسرتان گفتگو کنید.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018 روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
 • صفحه نخست
 • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
شش جمله خطرناک در زندگی زناشویی
شش جمله خطرناک در زندگی زناشویی
اشتباهات متداول در نگارش مقاله
اشتباهات متداول در نگارش مقاله
جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی !
جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی !
رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک !
رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک !
داشتن خواهر و برادر چه اثری بر زندگی ما میگذارد؟
داشتن خواهر و برادر چه اثری بر زندگی ما میگذارد؟
علائم ابتلا به افسردگی تابستانی!
علائم ابتلا به افسردگی تابستانی!
5 اشتباه رایج والدین در تربیت کودکان
5 اشتباه رایج والدین در تربیت کودکان
خواص شفابخش برگ انجیر در درمان بیماری ها
خواص شفابخش برگ انجیر در درمان بیماری ها

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

10 رفتار مشمئز کننده در زندگی زناشویی که کمتر کسی آنها را تحمل میکند ! آیا کسی که خیانت کند باز هم کار خود را تکرار خواهد کرد؟ علت اصلی گرایش جوانان به همجنس بازی ! 7 تفاوت رایج در میل جنسی زنان و مردان 10 چیز را در رابطه تان اصلا و ابدا قربانی نکنید ! شش جمله خطرناک در زندگی زناشویی وابستگی شوهر به خانواده اش چه زمانی مشکل ساز میشود؟ شوهران نمونه چه ویژگی و خصلت هایی دارند؟ نقش فیلم های پورنو در روابط جنسی زن و مرد 8 زنی که مردان از آنها فراری اند ! بررسی ابعاد عشق و عاشقی از دیدگاه روانشناسی عصبی هایپر سکشوال یا اعتیاد جنسی چیست ؟ چرا نباید با مرد متاهل وارد رابطه احساسی و جنسی شد ؟ خانم های مورد علاقه آقایان چه ویژگی هایی دارند؟ رازهایی درباره مردان که هر زنی باید آنها را بداند ! صدمات و آسیب های رابطه جنسی 15 نشانه داشتن تفاهم با همسر چرا برخی مردان طالب رابطه جنسی با زنان بدکاره هستند ؟ علت تنفر از شوهر در دوران بارداری چیست؟ خیانت جنسی چه تفاوت هایی با خیانت عشقی دارد؟ 10 نشانه اصلی مردانی که از زنان سوءاستفاده میکنند! رابطه جنسی زود گذر با یک غریبه چه آسیبی به روان میزند؟ اوج میل جنسی زنان در چه سنی است؟ 10 مشکل اساسی در ازدواج های بدون رابطه جنسی ! 10کاری که پایان زندگی زناشویی را نشان میدهد ! خانم ها چرا زیاد گریه میکنند؟! چه میزان رابطه جنسی نرمال و رفتار سالم محسوب میشود؟ همه چیز درباره طلاق عاطفی زن و شوهر ! چه زمانی آماده برای بچه دار شدن هستید!؟ هنگام رابطه جنسی و ارگاسم چه اتفاقی در مغز می افتد؟ چرا نباید از ارتباط جنسی به عنوان ابزاری برای مجازات استفاده کرد؟ مسائلی که مردان هیچ وقت به آنها اعتراف نمیکنند! چرا بعد از مدتی رابطه زناشویی سرد و یکنواخت میشود؟ موضوعات مهمی که حتما همسر آینده تان باید بداند! نشانه های متاهل بودن مردی که با آن در ارتباط هستید! تحمل ازدواج ناموفق به خاطر بچه ها کار درستی است؟! آیا میتوان بعد از خیانت همسر دوباره به او اعتماد کرد؟ 4 موضوع رایج در اختلافات زناشویی ! مردان چگونه با احساسات و ذهن زنان بازی میکنند؟! رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب است یا بد؟ 10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی ! باورهای غلط رایج درباره تمایلات جنسی! بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟ جملاتی که گفتن آنها موجب سرد شدن روابط احساسی و زناشویی میشود ! حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟ چگونه با متفاوت بودن تمایلات جنسی همسرمان کنار بیاییم؟ آشنایی با فیزیولوژی جنسی و مکانیزم ارگاسم در خانم ها ! چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟ 5 حقیقت تلخ درباره خیانت که متاهلین باید بدانند! چرا مردان بعد از پدر شدن افسرده میشوند!؟ دو دلیل عمده طلاق زوجین از دیدگاه روانشناسی رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک ! باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی یا تصاویر مستهجن 18+ چرا بعد از رابطه جنسی حتما باید دوش گرفت؟ مهمترین دلایل خیانت به همسر ! تفاوت های میل جنسی در زنان و مردان ! حرفهایی که موجب شعله ور کردن دعوای زن و شوهری میشود ! 12 کار ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری ! راهکارهایی برای داشتن زندگی زناشویی شاد و رمانتیک ! اشتباهات بزرگ زنان در زندگی زناشویی ! مهمترین و شایعترین بیماری های جنسی در مردان! بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟ انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی ! نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟ آیا میل جنسی خیلی زیاد یک بیماری محسوب میشود؟ 10 نکته روانشناسی درباره خودمان که نمی دانیم! کارهایی که زنان بعد از نزدیکی و رابطه جنسی باید انجام دهند! 10 بیماری که موجب کاهش میل جنسی خانم ها میشود! معرفی 14 بیماری مقاربتی و آمیزش جنسی همه چیز درباره ترانس سکشوال(دو جنسه ها) و عمل تغییر جنسیت‌ ! خطرناکترین و بی ثبات ترین نوع ازدواج ! همه چیز درباره ازدواج سفید در ایران! زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟ انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟ آشنایی با رفتارهای جنسی پر خطر ! جمله ای که اختلافات و بحث های زناشویی را پایان میدهد! آمیزش جنسی برای چه کسانی مضر است؟ سکس تراپی یا آمیزش درمانی برای چه کسانی لازم است؟ با شوهر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟ آشنایی با 8 انحراف جنسی شایع افزایش میل جنسی و بهبود روابط زناشویی با روغن های اسانس! جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها ! باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی! چه زمانی رابطه جنسی برای بدن مضر است؟ جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی !

داغ ترین مطالب

چرا زنان خوشگل اکثرا با مردان زشت ازدواج میکنند؟!
کلیپ بسیار تلخ ارژنگ امیر فضلی درباره تقسیم دریای خزر! «دیپورت» اشتباهی یک جانباز به افغانستان؟! (فیلم) سارقان نخبه و برتر ایران !
چه کسانی شب‌ها دلار می‌خرند؟!
وضعیت اجنه و از ما بهتران در ایران (فیلم) آیا اعترافات اطرافیان ترامپ موجب برکناری او خواهد شد؟ ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند!
عکسی که زن و شوهر آدمخوار را لو داد !
پاسخ مسئولین به کمپین فرزندت_کجاست ؟ دلار بخریم یا نه؟ (عکس) گور خوابی که قهرمان تکواندو و دانشجوی دکتری شد !
شهری ترسناک که به دست اجنه و موجودات فرازمینی ساخته شده است!
ماجرای تکان دهنده اردوی دانش آموزی یزد به گرجستان! خانم‌های خانه‌دار به شمش و طلای آب شده رو آورده‌اند! وزیر کار، بیکار شد/ رای عدم اعتماد به ربیعی
چرا زنان امروزی شوهرانشان را کتک میزنند؟!
(فیلم) در صورت پیروزی هیتلر دنیا چگونه میشد؟ یک پیش بینی علمی وحشتناک! ازدواج مرد عرب با یک جن به نام میمونه !
(فیلم) خاطره جالب یک توریست درباره پول های ایرانی!
راهکارهای رئیس دولت اصلاحات برای خروج از وضع کنونی کشور ناگفته های جنسی از حرمسراهای قاجار ! (عکس) اجسادی که پس از مرگ مدلینگ شدند !
«طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس
چرا زنان حرم ناصرالدین شاه سبیل داشتند؟ جادویی شدن با خوردن آب گندیده جسد مکشوفه ! (عکس) تجمع طلاب مشهدی در اعتراض به وضعیت معیشتی مردم
این سه دختر پدرشان را به طرز فجیعی کشتند
چگونه خاطرات و اتفاق های بد گذشته را فراموش کنیم؟ گریه های پسر ۶ ساله پدر را از اعدام نجات داد مذاکره رییس جمهور روحانی و ترامپ در 28 مرداد؟
صیغه و ازدواج موقت 99 هزار تومانی!
پلان های سخیف جنسی، واکنش های تند به فیلم هزارپا ! ماجرای عجیب اخراج 3 استاد دانشگاه نخبه !
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.