سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 17 August - جمعه 26 مرداد 1397

بخش ها

08 : 16 - 17 مرداد 1397

بهترین رژیم غذایی و لاغری کدام است؟

ساعد نیوز: هیچ یک از رژیم ها و الگوهای غذایی که با سلامت طولانی مدت سازگار هستند، روغن نباتی صنعتی را در بر نمی گیرد. به خاطر داشته باشید که این امر شامل روغن نارگیل و روغن زیتون که کاملا متفاوتند و به شدت سالمند نمی شود.

کد: 18080811089
آخرین بروزرسانی: 08 : 16 - 17 مرداد 1397

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از نوداد: 

برخی از رژیم های غذایی محبوب:

 • رژیم مدیترانه ای.
 • رژیم با کربوهیدرات کم.
 • رژیم غذایی سرخپوشان.
 • رژیم غذایی گیاهی.

افراد گرایش دارند که به آنچه این رژیم ها را از هم جدا می کند توجه کنند و در مورد آن بحث کنند. تاکنون، این مباحثه مفید نبوده است. حداقل تا کنون.

شاید، به جای بحث کردن درباره ی افتراق آنها ما باید به مشترکات این رژیم ها توجه کنیم.

واقعیت این است که بین همه رژیم هایی که در بالا به آن اشاره شد و همه رژیم هایی که با سلامت طولانی مدت سازگارند، اشتراکاتی وجود دارد که میتوان با توجه بر آن اشتراکات از مزیت های بهترین رژیم غذایی دنیا بهره برد.

۶ وجه مشترک همه رژیم های موفق دنیا عبارتند از:

 • مقدار کم شکر

شکر افزوده شده بدترین عنصر در برنامه ی غذایی است. اگرچه برخی از افراد می توانند مقادیر متوسط شکر را بدون هیچ مشکلی مصرف کنند، اما اکثر مردم مقدار زیادی از آن می خورند.

وقتی مقدار زیادی قند می خورند، کبد پر از قند شده و مجبور می شود که قند را به چربی تبدیل کند.

بخشی از چربی کبد به عنوان کلسترول VLDL حمل می شود، تری گلیسیرید خون را اضافه می کند، اما برخی از آن همچنان در کبد باقی می ماند. شکر به عنوان علت اصلی بیماری کبد چرب در افراد غیر الکلی شناخته شده است.

همچنین شکر با بسیاری از بیماری ها از جمله برخی از کشنده ترین بیماری های جهان در ارتباط است. این بیماری ها شامل چاقی، دیابت نوع دوم و بیماری قلبی می شود.

کالری شکر تهی تلقی می شود زیرا به معنای واقعی مقدار فراوانی انرژی فراهم می کند بدون آنکه هیچ گونه مواد مغذی ضروری برای بدن فراهم کند. تقریبا زیادتر افراد موافقند که شکرهای افزوده شده بد هستند. به همین دلیل، زیادتر رژیم های موفق کم کردن شکر را یکی از اولویت های اصلی می دانند.

 • حذف کربوهیدرات تصفیه شده

ماده دیگری که مردم موافق هستند که ناسالم است کربوهیدرات های تصفیه شده می باشند. آن ها معمولا حبوباتی هستند که همه مواد مفیدشان از بین رفته اند. رایج ترین آن ها، آرد گندم تصفیه شده است، آنچه به میزان زیاد در کشورهای غربی مصرف می شود.

حبوبات تصفیه شده با ساییده شدن حبوبات کامل و از بین بردن سبوس و پرده ی داخلی هاگشان که بخش های مغذی و فیبر دار آن است، تهیه می شود. به همین دلیل، حبوبات تصفیه شده در برگیرنده نشاسته و زنجیره های گلوکزی زیادتری هستند.

نشاسته تصفیه شده انرژی زیادی بعلاوه ی تقریبا هیچ ماده مغذی ضروری (کالری تهی) فراهم می کند.

بدون فیبر موجود در حبوبات کامل، نشاسته می تواند موجب افزایش سریع فشار خون شود، که منجر به هوس و میل به غذا و پرخوری در طی چند ساعت بعد، وقتی که قند خون پایین می آید، شود.

مطالعات حاکی از ارتباط مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده با انواع بیماری های متابولیکی از جمله چاقی، دیابت نوع دوم و بیماری قلبی می باشد. اگرچه برخی از رژیم ها (مانند رژیم سرخ پوستان و کم کربوهیدرات ها) یک گام جلوتر رفته و مصرف همه حبوبات را محدود میکند، اما همه رژیم های موفق حداقل بر محدود کردن حبوبات تصفیه شده و جایگزین کردن آن ها با نوع کاملشان که نوعی سالم تر است، تاکید دارند.

 • حذف روغن های نباتی صنعتی

روغن های نباتی صنعتی اخیراً وارد رژیم غذایی انسان ها شده اند. تا حدود ۱۰۰ سال پیش، ما به سادگی تکنولوژی فرآوری آن ها را نداشتیم. این روغن ها شامل روغن سویا، روغن کانولا، روغن ذرت، روغن پنبه دانه و چند چیز دیگر می شود.

 

این روغن ها مشکلات بسیاری دارند. یکی از موارد اصلی مقدار بالای اسیدهای چرب امگا-۶ اشباع نشده آنهاست که بسیاری از مردم بیش از حد آن را مصرف می کنند. مدارکی دال بر ترکیب اسید لینولیک، اسید چرب امگا-۶ اصلی موجود در روغن های نباتی با سلول های چربی بدن وجود دارد.

آن ها همچنین به LDL که آنها را زیادتر اکسیده می کند، تبدیل می شوند. این مرحله ی کلیدی در فرایند بروز بیماری قلبی است. آن ها همچنین ممکن است منجر به اختلال در عملکرد قلب، یکی از اولین مراحل بیماری قلبی شوند.

اینکه آنها موجب بیماری قلبی می شوند یا در برابر آن محافظت می کنند، مورد بحث است. برخی از مطالعات تجربی آن ها را محافظ نشان می دهند، اما بسیاری از آزمایشات کنترل شده، نشان می دهد که ممکن است آنها مضر باشند. همچنین مطالعات تجربی بسیاری وجود دارد که ارتباط مصرف روغن نباتی با سرطان را نشان داده اند.

در ضمن، روش تهیه ی این روغن ها بسیار تهوع آور است و تقریبا همه مواد مغذی مفید از روغن ها زدوده شده اند. بنابراین، درست مانند شکر افزوده شده و حبوبات تصفیه شده، روغن های نباتی در دسته ی کالری های تهی طبقه بندی می شوند.

هیچ یک از رژیم ها و الگوهای غذایی که با سلامت طولانی مدت سازگار هستند، روغن نباتی صنعتی را در بر نمی گیرد. به خاطر داشته باشید که این امر شامل روغن نارگیل و روغن زیتون که کاملا متفاوتند و به شدت سالمند نمی شود.

 • حذف چربی های ترانس مصنوعی

تقریبا همه موافق اند که چربی های ترانس مصنوعی ناسالم هستند. چربی های ترانس معمولا به وسیله ی هیدروژنه کردن روغن های گیاهی، که در دمای اتاق جامد هستند و زمان ماندگاری را هم افزایش می دهند، ساخته شده است.

 

مطالعات متعددی چربی ترانس را به افزایش التهابات مرتبط می داند و ارتباط شدیدی بین مصرف چربی های ترانس و بیماری های قلبی کشف شده است. چربی های ترانس سمی، غیر طبیعی هستند و تقریبا هیچ چیز مفیدی در مورد آن ها وجود ندارد.

 • مصرف سبزیجات و فیبر

رژیم های غذایی مختلف انواع غذاهای مختلف را حذف می کنند. برای مثال، رژیم های گیاهی غذاهای حیوانی را کم می کنند (یا حذف می کنند)، در حالی که رژیم های سرخپوستی و کم کربوهیدرات حبوبات را حذف می کند. با این وجود تنها چیزی که در همه ی رژیم ها مشترک است، سبزیجات است.

 

توافق جهانی حاکی از آن است که سبزیجات سالم هستند و شواهد آن را تایید می کند. مطالعات متعدد نشان می دهد که مصرف سبزیجات با کاهش خطر بیماری ها مرتبط است.

سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان هستند، دارای انواع مواد مغذی و مملو از فیبر هستند که به کاهش وزن کمک می کند و باکتری های مفید روده را تغذیه می کنند.

زیادتر رژیم ها همچنین شامل میوه می شوند. حتی رژیم ها با کربوهیدرات کم، مصرف توت ها و مقادیر کم میوه ها را مجاز می دانند. (کم کربوهیدرات و نه بدون کربوهیدرات).

 • تمرکز بر غذا به جای شمردن کالری

یک چیز جالب و مشترک در همه ی این رژیم ها این است که هیچ یک از آن ها به کالری محدود تاکید نمی کنند. به جای آن، بر کل غذا و جزئیات غذاهای سالم تاکید می کنند.

 

اگرچه کالری ها غالباً برای کنترل وزن مهم هستند، اما حقیقتا محدود کردن کالری ها بدون توجه به غذایی که می خورید به ندرت در بلند مدت موثر خواهد بود. به جای آنکه برای کم کردن وزن و یا محدود کردن کالری ها تلاش کنید، قوی کردن بدن و سالم نگه داشتن آن را هدف خود سازید.

اکثر رژیم های غذایی موفق به تغییر در شیوه زندگی تاکید می کنند که شامل همه غذاها می شود و به کاهش وزن اجازه می دهند که یک عارضه جانبی طبیعی را دنبال کنند.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018 روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
 • صفحه نخست
 • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
بهترین کرم ضد آفتاب کدام است؟
بهترین کرم ضد آفتاب کدام است؟
بهترین زمان برای ورزش کردن چه وقتی است؟
بهترین زمان برای ورزش کردن چه وقتی است؟
رژیم لاغری دوکان چگونه است؟
رژیم لاغری دوکان چگونه است؟
سونای خشک واقعا لاغر کننده است؟
سونای خشک واقعا لاغر کننده است؟
سربازی برای زنان در چه کشورهایی اجباری است؟
سربازی برای زنان در چه کشورهایی اجباری است؟
چه فیلم هایی مناسب سن و روحیه کودکان نیست؟
چه فیلم هایی مناسب سن و روحیه کودکان نیست؟
بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟
بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟
آشنایی با رژیم غذایی وایکینگی برای لاغری و تناسب اندام
آشنایی با رژیم غذایی وایکینگی برای لاغری و تناسب اندام

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

10 رفتار مشمئز کننده در زندگی زناشویی که کمتر کسی آنها را تحمل میکند ! آیا کسی که خیانت کند باز هم کار خود را تکرار خواهد کرد؟ علت اصلی گرایش جوانان به همجنس بازی ! 7 تفاوت رایج در میل جنسی زنان و مردان 10 چیز را در رابطه تان اصلا و ابدا قربانی نکنید ! شش جمله خطرناک در زندگی زناشویی وابستگی شوهر به خانواده اش چه زمانی مشکل ساز میشود؟ شوهران نمونه چه ویژگی و خصلت هایی دارند؟ نقش فیلم های پورنو در روابط جنسی زن و مرد 8 زنی که مردان از آنها فراری اند ! بررسی ابعاد عشق و عاشقی از دیدگاه روانشناسی عصبی هایپر سکشوال یا اعتیاد جنسی چیست ؟ چرا نباید با مرد متاهل وارد رابطه احساسی و جنسی شد ؟ خانم های مورد علاقه آقایان چه ویژگی هایی دارند؟ رازهایی درباره مردان که هر زنی باید آنها را بداند ! صدمات و آسیب های رابطه جنسی 15 نشانه داشتن تفاهم با همسر چرا برخی مردان طالب رابطه جنسی با زنان بدکاره هستند ؟ علت تنفر از شوهر در دوران بارداری چیست؟ خیانت جنسی چه تفاوت هایی با خیانت عشقی دارد؟ 10 نشانه اصلی مردانی که از زنان سوءاستفاده میکنند! رابطه جنسی زود گذر با یک غریبه چه آسیبی به روان میزند؟ اوج میل جنسی زنان در چه سنی است؟ 10 مشکل اساسی در ازدواج های بدون رابطه جنسی ! 10کاری که پایان زندگی زناشویی را نشان میدهد ! خانم ها چرا زیاد گریه میکنند؟! چه میزان رابطه جنسی نرمال و رفتار سالم محسوب میشود؟ همه چیز درباره طلاق عاطفی زن و شوهر ! چه زمانی آماده برای بچه دار شدن هستید!؟ هنگام رابطه جنسی و ارگاسم چه اتفاقی در مغز می افتد؟ چرا نباید از ارتباط جنسی به عنوان ابزاری برای مجازات استفاده کرد؟ مسائلی که مردان هیچ وقت به آنها اعتراف نمیکنند! چرا بعد از مدتی رابطه زناشویی سرد و یکنواخت میشود؟ موضوعات مهمی که حتما همسر آینده تان باید بداند! نشانه های متاهل بودن مردی که با آن در ارتباط هستید! تحمل ازدواج ناموفق به خاطر بچه ها کار درستی است؟! آیا میتوان بعد از خیانت همسر دوباره به او اعتماد کرد؟ 4 موضوع رایج در اختلافات زناشویی ! مردان چگونه با احساسات و ذهن زنان بازی میکنند؟! رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب است یا بد؟ 10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی ! باورهای غلط رایج درباره تمایلات جنسی! بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟ جملاتی که گفتن آنها موجب سرد شدن روابط احساسی و زناشویی میشود ! حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟ چگونه با متفاوت بودن تمایلات جنسی همسرمان کنار بیاییم؟ آشنایی با فیزیولوژی جنسی و مکانیزم ارگاسم در خانم ها ! چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟ 5 حقیقت تلخ درباره خیانت که متاهلین باید بدانند! چرا مردان بعد از پدر شدن افسرده میشوند!؟ دو دلیل عمده طلاق زوجین از دیدگاه روانشناسی رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک ! باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی یا تصاویر مستهجن 18+ چرا بعد از رابطه جنسی حتما باید دوش گرفت؟ مهمترین دلایل خیانت به همسر ! تفاوت های میل جنسی در زنان و مردان ! حرفهایی که موجب شعله ور کردن دعوای زن و شوهری میشود ! 12 کار ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری ! راهکارهایی برای داشتن زندگی زناشویی شاد و رمانتیک ! اشتباهات بزرگ زنان در زندگی زناشویی ! مهمترین و شایعترین بیماری های جنسی در مردان! بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟ انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی ! نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟ آیا میل جنسی خیلی زیاد یک بیماری محسوب میشود؟ 10 نکته روانشناسی درباره خودمان که نمی دانیم! کارهایی که زنان بعد از نزدیکی و رابطه جنسی باید انجام دهند! 10 بیماری که موجب کاهش میل جنسی خانم ها میشود! معرفی 14 بیماری مقاربتی و آمیزش جنسی همه چیز درباره ترانس سکشوال(دو جنسه ها) و عمل تغییر جنسیت‌ ! خطرناکترین و بی ثبات ترین نوع ازدواج ! همه چیز درباره ازدواج سفید در ایران! زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟ انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟ آشنایی با رفتارهای جنسی پر خطر ! جمله ای که اختلافات و بحث های زناشویی را پایان میدهد! آمیزش جنسی برای چه کسانی مضر است؟ سکس تراپی یا آمیزش درمانی برای چه کسانی لازم است؟ با شوهر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟ آشنایی با 8 انحراف جنسی شایع افزایش میل جنسی و بهبود روابط زناشویی با روغن های اسانس! جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها ! باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی! چه زمانی رابطه جنسی برای بدن مضر است؟ جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی !

داغ ترین مطالب

چرا زنان خوشگل اکثرا با مردان زشت ازدواج میکنند؟!
کلیپ بسیار تلخ ارژنگ امیر فضلی درباره تقسیم دریای خزر! «دیپورت» اشتباهی یک جانباز به افغانستان؟! (فیلم) سارقان نخبه و برتر ایران !
چه کسانی شب‌ها دلار می‌خرند؟!
وضعیت اجنه و از ما بهتران در ایران (فیلم) آیا اعترافات اطرافیان ترامپ موجب برکناری او خواهد شد؟ ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند!
عکسی که زن و شوهر آدمخوار را لو داد !
پاسخ مسئولین به کمپین فرزندت_کجاست ؟ دلار بخریم یا نه؟ (عکس) گور خوابی که قهرمان تکواندو و دانشجوی دکتری شد !
شهری ترسناک که به دست اجنه و موجودات فرازمینی ساخته شده است!
ماجرای تکان دهنده اردوی دانش آموزی یزد به گرجستان! خانم‌های خانه‌دار به شمش و طلای آب شده رو آورده‌اند! وزیر کار، بیکار شد/ رای عدم اعتماد به ربیعی
چرا زنان امروزی شوهرانشان را کتک میزنند؟!
(فیلم) در صورت پیروزی هیتلر دنیا چگونه میشد؟ یک پیش بینی علمی وحشتناک! ازدواج مرد عرب با یک جن به نام میمونه !
(فیلم) خاطره جالب یک توریست درباره پول های ایرانی!
راهکارهای رئیس دولت اصلاحات برای خروج از وضع کنونی کشور ناگفته های جنسی از حرمسراهای قاجار ! (عکس) اجسادی که پس از مرگ مدلینگ شدند !
«طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس
چرا زنان حرم ناصرالدین شاه سبیل داشتند؟ جادویی شدن با خوردن آب گندیده جسد مکشوفه ! (عکس) تجمع طلاب مشهدی در اعتراض به وضعیت معیشتی مردم
این سه دختر پدرشان را به طرز فجیعی کشتند
چگونه خاطرات و اتفاق های بد گذشته را فراموش کنیم؟ گریه های پسر ۶ ساله پدر را از اعدام نجات داد مذاکره رییس جمهور روحانی و ترامپ در 28 مرداد؟
صیغه و ازدواج موقت 99 هزار تومانی!
پلان های سخیف جنسی، واکنش های تند به فیلم هزارپا ! ماجرای عجیب اخراج 3 استاد دانشگاه نخبه !
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.