سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
سامانه اخبار و اطلاع رسانی دانشگاهی
Friday, 2018 17 August - جمعه 26 مرداد 1397

بخش ها

رایج ترین سوال های کودکان درباره رابطه جنسی !

ساعد نیوز: والدین باید همیشه برای پاسخگویی به سوالات فرزندانشان در این زمینه آماده باشند. مدرسه بیشتر از آنکه این مسئله را به صورت اعتقادی و ارزشی مطرح کند، از دید علمی برای کودکان توضیح می‌دهد. از این رو شناساندن این موارد به کودکان وظیفه شماست.

کد: 18080811103
آخرین بروزرسانی: 31 : 18 - 17 مرداد 1397

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از مردمان: 

جواب دادن به سوالات بچه ‌ها درمورد رابطه ‌جنسی یکی از سخت‌ترین مسئولیت‌ها از دیدگاه والدین است. حتی والدین خیلی مطمئن به خود هم وقتی می خواهند درمورد این موضوعات با فرزندشان صحبت کنند زبانشان بند می‌آید. اما به هیچ عنوان نباید از حرف زدن درمورد این موضوع خودداری کنید. با جواب دادن به سوالات فرزندتان، می‌توانید به آنها کمک کنید با احساساتی سالم بزرگ شوند.

 

 

چه زمان کودکان درمورد رابطه‌ جنسی کنجکاو می‌شوند؟

بچه‌ها هم انسان هستند و درنتیجه موجوداتی جنسی. درک این مسئله برای والدین خیلی سخت است، همانطور که فکر کردن به فعالیت جنسی والدین برای بچه‌ها سخت است. اما حتی نوزادان هم نسبت به بدن خود کنجکاوی‌هایی دارند که کاملاً سالم و طبیعی است.

 

کودکان چه نوع رفتار جنسی نشان می‌دهند؟

کودکان نوپا معمولاً وقتی لخت هستند، مثلاً در حمام یا وقتی پوشک آنها عوض می‌شود، به خود دست می‌زنند. در این مرحله رشد، آنها هیچ احساس شرم و خجالتی ندارند. واکنش والدین به آنها نشان می‌دهد که رفتارشان قابل‌قبول است یا خیر.کودکان نوپا نباید در چنین مواقعی سرزنش شوند یا از اینکه به بدن خود علاقه دارند احساس خجالت کنند. بچه‌ها کاملاً طبیعی است که به کشف بدن خود علاقه نشان دهند. بعضی از والدین تصمیم می‌گیرند که این رفتارهای فرزندشان را به کل نادیده بگیرند. برخی نیز با تصور اینکه این مسئله کاملاً شخصی است، به فرزندان خود می‌فهمانند که این رفتارها را باید در خلوت خود انجام دهند.

والدین فقط زمانی باید نگران شوند که این دست‌ زدن‌ها و لمس‌کردن‌های خود بیشتر از هر فعالیت دیگری فرزنداشان را درگیر کند. گاهی ‌اوقات قربانیان آزارجنسی به شدت به تحریک خود عادت می‌کنند.

 

آیا استفاده از اسم‌ مستعار برای نواحی شخصی بدن اشکالی ندارد؟

وقتی فرزندتان به سه سالگی می‌رسد، والدین تصمیم می‌گیرند که واژه‌های آناتومیکی فرزندشان را تصحیح کنند. ممکن است کاملاً پزشکی و علمی به نظر برسد اما هیچ دلیلی ندارد که وقتی کودک می‌تواند واژه علمی اندام موردنظر را بیان کند، اینکار را نکند. این کلمات باید بدون هیچ خجالتی به کودک آموزش داده شود. به این صورت کودک یاد می‌گیرد که آنها را به درستی و بدون خجالت استفاده کند.

درواقع، این کاری است که اکثر والدین انجام می‌دهند. آمار نشان می‌هد که ۶۷ درصد از والدین استفاده از واژگان اصلی اندام‌های تناسلی را ترجیح می‌دهند.

 

وقتی کودکی می‌پرسد بچه از کجا می‌آید، چه جوابی به او می‌دهید؟

برحسب سن کودک، می‌توانید بگویید که کودک از تخمی که در رحم مادر است (همانطور که به شکمتان اشاره می‌کنید) رشد می‌کند و از یک محل خاص که واژن نامیده می‌شود بیرون می‌آید. نیازی به توصیف عمل نزدیکی زن و مرد نیست زیرا بچه‌های خیلی کوچک این موضوع را درک نمی‌کنند.

اما می‌توانید بگویید که وقتی زن و مردی همدیگر را دوست داشته باشند، دوست دارند که به هم نزدیک شوند. به آنها بگویید که اسپرم مرد وارد تخمک زن می‌شود و بعد بچه به وجود می‌آید. اکثر بچه‌های زیر ۶ سال این پاسخ را می‌پذیرند. سعی کنید تا جاییکه می‌توانید پاسخی روشن و واضح به آنها بدهید و خواهید دید که با کمی اطلاعات فرزندتان قانع خواهد شد.

اگر بچه‌ها را مشغول دکتربازی (نشان دادن نواحی خصوصی بدنشان به همدیگر) دیدید چه باید بکنید؟

 

بچه‌های بین ۳ تا ۶ سال بیشتر دکتربازی می کنند. والدین بسیاری نسبت به این مسئله واکنش شدید نشان می‌دهند. سرزنش زیاد از حد راه برخورد با این مسئله نیست. اما نباید هم اینطور باشد که این رفتار را نادیده بگیرید. معمولاً حضور یکی از والدین برای متوقف کردن بازی کافی خواهد بود.

بهتر است در آن لحظه توجه فرزندتان را به یک فعالیت دیگر جلب کنید. بعد با آرامش بنشینید و با او حرف بزنید. برای او توضیح دهید که بااینکه علاقه او به بدن خود و دوستش را درک می‌کنید اما از آدمها انتظار می‌رود که در مکان‌های عمومی و جلوی دیگران بدن خود را بپوشانند. با این روش بدون اینکه باعث شوید فرزندتان احساس گناه کند، برای او محدوده تعیین کرده‌اید.

در این سن می‌توانید درمورد تماس‌های خوب و بد هم با آنها حرف بزنید. به آنها بگویید که بدنشان مال خودشان است و آنها حق خصوصی نگه داشتن آن را دارند. اگر دوست نداشته باشند هیچکس حق دست زدن به آنها را ندارد. به آنها بگویید که اگر کسی طوری به آنها دست زد که عجیب و بد بود، باید از او بخواهند که اینکار را متوقف کند و حتماً به شما در آن مورد خبر دهند. برایشان توضیح دهید که باید هر چیزی که باعث ناراحتی‌شان می‌شود و حس بدی به آنها می‌دهد را باید به شما بگویند.

 

چه زمان باید والدین درمورد رابطه ‌جنسی با فرزندانشان صحبت کنند؟

هیچوقت! فهمیدن درمورد رابطه‌جنسی نباید به طور کامل در یک جلسه صورت گیرد. باید طی یک فرایند که کودک به مرور زمان آنچه لازم است را یاد بگیرد. باید هر موقع سوالی داشتند به سوال آنها پاسخ دهید تا کنجکاوی طبیعیشان ارضا شود.

اگر فرزندتان هیچ سوالی درمورد رابطه‌جنسی از شما نمی‌پرسد، نباید از این موضوع رد شده و آن را نادیده بگیرید. تا سن ۵ سالگی، می‌توانید کتاب‌هایی را به بچه‌ها معرفی کنید که این مقوله را با توجه به سطح و سن کودک آموزش می‌دهند. والدین معمولاً نمی‌دانند چطور باید این موضوعات را مطرح کنند، اما کتاب‌های بسیار خوبی در این زمینه برای بچه‌ها وجود دارد.

 

از چه سنی باید جلوی لخت گشتن در خانه گرفته شود؟

خانواده‌ها استانداردهای خاص خود را برای برهنگی، حیا و شخصی بودن دارند. بااینکه ارزش‌های هر خانواده متفاوت است اما شخصی‌سازی مسئله‌ای مهم است که همه بچه‌ها باید یاد بگیرند. والدین باید محدوده‌های شخصی‌سازی را مثل سایر قوانین خانه برای فرزندانشان توضیح دهند تا آن را با گناه یا پنهان‌کاری اشتباه نگیرند. آنها از محدودیت‌ها و قوانینی که برایشان می‌گذارید یاد می‌گیرند.

 

والدین تا چه حد می‌توانند به مدرسه برای آموزش روابط‌ جنسی به فرزندانشان اتکا کنند؟

والدین باید آموزشات مربوط به روابط‌جنسی را خیلی قبل از وارد شدن بچه‌ها به مدرسه شروع کنند. شروع آموزش جنسی در مدرسه و کلاس متفاوت است؛ بسیاری مدارس اینکار را در کلاس پنجم یا دوره راهنمایی انجام می‌دهند. والدین باید همیشه برای پاسخگویی به سوالات فرزندانشان در این زمینه آماده باشند. مدرسه بیشتر از آنکه این مسئله را به صورت اعتقادی و ارزشی مطرح کند، از دید علمی برای کودکان توضیح می‌دهد. از این رو شناساندن این موارد به کودکان وظیفه شماست.

 

در چه سنی باید درمورد عادت‌ماهیانه به دخترها توضیح داده شود؟

دخترها (و البته پسرها هم) باید در سن ۸ سالگی اطلاعاتی درمورد عادت‌ماهیانه پیدا کنند که قسمتی از آن احتمالاً در مدرسه در اختیار آنها گذاشته می‌شود. کتاب‌های اموزشی موجود نیز می‌تواند به آنها در این زمینه کمک کند اما مادران هم باید تجربیات خود را با دخترهایشان درمیان بگذارند مثل اینکه خودشان در چه سنی برای اولین بار عادت‌ماهیانه شدند، اینکه چه حسی داشتند و همه چیز چطور پیش رفت.

  چاپ مقاله isi

  ترجمه تخصصی

جام جهانی 2018  روسیه-
آخرین اخبار و نتایج جام جهانی
  • صفحه نخست
  • چاپ
آیا این خبر را پسندیدید؟ به اشتراک بگذارید
شبکه مترجمین اشراق
مطالب مرتبط
باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی!
باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی!
انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی !
انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی !
جدیدترین قیمت خودروهای تولید داخل در بازار 22 مرداد
جدیدترین قیمت خودروهای تولید داخل در بازار 22 مرداد
10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی !
10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی !
بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟
بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟
نقش فیلم های پورنو در روابط جنسی زن و مرد
نقش فیلم های پورنو در روابط جنسی زن و مرد
انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟
انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟
جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها !
جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها !

نظر خود را بنویسید

ثبت دیدگاه

نام:

ایمیل: غیر ضروری - نمایش داده نمی شود

ثبت نظر

پیشنهاد شده

10 رفتار مشمئز کننده در زندگی زناشویی که کمتر کسی آنها را تحمل میکند ! آیا کسی که خیانت کند باز هم کار خود را تکرار خواهد کرد؟ علت اصلی گرایش جوانان به همجنس بازی ! 7 تفاوت رایج در میل جنسی زنان و مردان 10 چیز را در رابطه تان اصلا و ابدا قربانی نکنید ! شش جمله خطرناک در زندگی زناشویی وابستگی شوهر به خانواده اش چه زمانی مشکل ساز میشود؟ شوهران نمونه چه ویژگی و خصلت هایی دارند؟ نقش فیلم های پورنو در روابط جنسی زن و مرد 8 زنی که مردان از آنها فراری اند ! بررسی ابعاد عشق و عاشقی از دیدگاه روانشناسی عصبی هایپر سکشوال یا اعتیاد جنسی چیست ؟ چرا نباید با مرد متاهل وارد رابطه احساسی و جنسی شد ؟ خانم های مورد علاقه آقایان چه ویژگی هایی دارند؟ رازهایی درباره مردان که هر زنی باید آنها را بداند ! صدمات و آسیب های رابطه جنسی 15 نشانه داشتن تفاهم با همسر چرا برخی مردان طالب رابطه جنسی با زنان بدکاره هستند ؟ علت تنفر از شوهر در دوران بارداری چیست؟ خیانت جنسی چه تفاوت هایی با خیانت عشقی دارد؟ 10 نشانه اصلی مردانی که از زنان سوءاستفاده میکنند! رابطه جنسی زود گذر با یک غریبه چه آسیبی به روان میزند؟ اوج میل جنسی زنان در چه سنی است؟ 10 مشکل اساسی در ازدواج های بدون رابطه جنسی ! 10کاری که پایان زندگی زناشویی را نشان میدهد ! خانم ها چرا زیاد گریه میکنند؟! چه میزان رابطه جنسی نرمال و رفتار سالم محسوب میشود؟ همه چیز درباره طلاق عاطفی زن و شوهر ! چه زمانی آماده برای بچه دار شدن هستید!؟ هنگام رابطه جنسی و ارگاسم چه اتفاقی در مغز می افتد؟ چرا نباید از ارتباط جنسی به عنوان ابزاری برای مجازات استفاده کرد؟ مسائلی که مردان هیچ وقت به آنها اعتراف نمیکنند! چرا بعد از مدتی رابطه زناشویی سرد و یکنواخت میشود؟ موضوعات مهمی که حتما همسر آینده تان باید بداند! نشانه های متاهل بودن مردی که با آن در ارتباط هستید! تحمل ازدواج ناموفق به خاطر بچه ها کار درستی است؟! آیا میتوان بعد از خیانت همسر دوباره به او اعتماد کرد؟ 4 موضوع رایج در اختلافات زناشویی ! مردان چگونه با احساسات و ذهن زنان بازی میکنند؟! رابطه جنسی قبل از ازدواج خوب است یا بد؟ 10 اشتباه ویران کننده آقایان در رابطه جنسی ! باورهای غلط رایج درباره تمایلات جنسی! بهترین زمان برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟ جملاتی که گفتن آنها موجب سرد شدن روابط احساسی و زناشویی میشود ! حین رابطه جنسی از چه کلمات و جملاتی استفاده کنیم؟ چگونه با متفاوت بودن تمایلات جنسی همسرمان کنار بیاییم؟ آشنایی با فیزیولوژی جنسی و مکانیزم ارگاسم در خانم ها ! چگونه در مسائل جنسی از همسر خود انتقاد کنیم ؟ 5 حقیقت تلخ درباره خیانت که متاهلین باید بدانند! چرا مردان بعد از پدر شدن افسرده میشوند!؟ دو دلیل عمده طلاق زوجین از دیدگاه روانشناسی رابطه‌جنسی به عنوان یک سلاح در زندگی مشترک ! باورهای اشتباه درباره پورنوگرافی یا تصاویر مستهجن 18+ چرا بعد از رابطه جنسی حتما باید دوش گرفت؟ مهمترین دلایل خیانت به همسر ! تفاوت های میل جنسی در زنان و مردان ! حرفهایی که موجب شعله ور کردن دعوای زن و شوهری میشود ! 12 کار ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری ! راهکارهایی برای داشتن زندگی زناشویی شاد و رمانتیک ! اشتباهات بزرگ زنان در زندگی زناشویی ! مهمترین و شایعترین بیماری های جنسی در مردان! بی میلی جنسی و سرد مزاجی زنان ناشی از چیست؟ انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی بدون رابطه جنسی ! نداشتن رابطه جنسی چه عواقبی دارد؟ آیا میل جنسی خیلی زیاد یک بیماری محسوب میشود؟ 10 نکته روانشناسی درباره خودمان که نمی دانیم! کارهایی که زنان بعد از نزدیکی و رابطه جنسی باید انجام دهند! 10 بیماری که موجب کاهش میل جنسی خانم ها میشود! معرفی 14 بیماری مقاربتی و آمیزش جنسی همه چیز درباره ترانس سکشوال(دو جنسه ها) و عمل تغییر جنسیت‌ ! خطرناکترین و بی ثبات ترین نوع ازدواج ! همه چیز درباره ازدواج سفید در ایران! زیاده روی در رابطه جنسی چه تبعاتی دارد؟ انسان های نرمال هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارند؟ آشنایی با رفتارهای جنسی پر خطر ! جمله ای که اختلافات و بحث های زناشویی را پایان میدهد! آمیزش جنسی برای چه کسانی مضر است؟ سکس تراپی یا آمیزش درمانی برای چه کسانی لازم است؟ با شوهر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟ آشنایی با 8 انحراف جنسی شایع افزایش میل جنسی و بهبود روابط زناشویی با روغن های اسانس! جذاب ترین روز برای رابطه جنسی از نظر خانم ها ! باورهای نادرست درباره ارگاسم زنان در رابطه جنسی! چه زمانی رابطه جنسی برای بدن مضر است؟ جذاب ترین رفتارهای جنسی در روابط زناشویی !

داغ ترین مطالب

چرا زنان خوشگل اکثرا با مردان زشت ازدواج میکنند؟!
کلیپ بسیار تلخ ارژنگ امیر فضلی درباره تقسیم دریای خزر! «دیپورت» اشتباهی یک جانباز به افغانستان؟! (فیلم) سارقان نخبه و برتر ایران !
چه کسانی شب‌ها دلار می‌خرند؟!
وضعیت اجنه و از ما بهتران در ایران (فیلم) آیا اعترافات اطرافیان ترامپ موجب برکناری او خواهد شد؟ ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند!
عکسی که زن و شوهر آدمخوار را لو داد !
پاسخ مسئولین به کمپین فرزندت_کجاست ؟ دلار بخریم یا نه؟ (عکس) گور خوابی که قهرمان تکواندو و دانشجوی دکتری شد !
شهری ترسناک که به دست اجنه و موجودات فرازمینی ساخته شده است!
ماجرای تکان دهنده اردوی دانش آموزی یزد به گرجستان! خانم‌های خانه‌دار به شمش و طلای آب شده رو آورده‌اند! وزیر کار، بیکار شد/ رای عدم اعتماد به ربیعی
چرا زنان امروزی شوهرانشان را کتک میزنند؟!
(فیلم) در صورت پیروزی هیتلر دنیا چگونه میشد؟ یک پیش بینی علمی وحشتناک! ازدواج مرد عرب با یک جن به نام میمونه !
(فیلم) خاطره جالب یک توریست درباره پول های ایرانی!
راهکارهای رئیس دولت اصلاحات برای خروج از وضع کنونی کشور ناگفته های جنسی از حرمسراهای قاجار ! (عکس) اجسادی که پس از مرگ مدلینگ شدند !
«طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس
چرا زنان حرم ناصرالدین شاه سبیل داشتند؟ جادویی شدن با خوردن آب گندیده جسد مکشوفه ! (عکس) تجمع طلاب مشهدی در اعتراض به وضعیت معیشتی مردم
این سه دختر پدرشان را به طرز فجیعی کشتند
چگونه خاطرات و اتفاق های بد گذشته را فراموش کنیم؟ گریه های پسر ۶ ساله پدر را از اعدام نجات داد مذاکره رییس جمهور روحانی و ترامپ در 28 مرداد؟
صیغه و ازدواج موقت 99 هزار تومانی!
پلان های سخیف جنسی، واکنش های تند به فیلم هزارپا ! ماجرای عجیب اخراج 3 استاد دانشگاه نخبه !
پربازدیدترین ها
پر بحث ترین ها
شبکه مترجمین اشراق چاپ مقاله آرتا موسسه تحقیقاتی سینا انتشارات آذرگان شرکت بانی پاتوق سوغاتی - هومینا خانه مهر کودکان اکسپت مقاله آرمان
/  پربازدید ترین اخبار تصویری هفته
/  پربازدید ترین ویدیو های هفته

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به saednews.com می باشد.